Jak wykryć CMS witryny

jak wykryć cms witryny


Czasami trzeba dowiedzieć się, na czym opiera się CMS lub kreator stron internetowych. Użytkownicy mogą wymagać tych informacji tylko ze względu na ich ciekawość lub chęć zrozumienia, która technologia najlepiej sprawdza się w tego typu projektach.

Dowiedziawszy się o tym, całkiem możliwe, że sam będziesz chciał stworzyć podobną stronę internetową, a nawet szczegółowo ją skopiować. Istota sprowadza się do jedynego celu – jak uzyskać informacje o CMS, na którym zbudowana jest strona internetowa.

Istnieją trzy sposoby wykrycia silnika za witryną: zastosowanie usług online, komunikacja z właścicielem lub sprawdzenie kodu. Żadna z nich nie jest w 100% niezawodna, ale jeśli naprawdę się postarasz, szanse na znalezienie platformy znacznie wzrosną.

1. Usługi wykrywania technologii strony internetowej

WEBDATASTATS

webdatastats

WebDataStats – to zaufana usługa, która umożliwia wykrywanie CMS witryny i znajdowanie baz danych domen witryn przez CMS. Platforma oferuje najobszerniejszą bazę danych CMS, frameworków i twórców stron internetowych, która obecnie obejmuje ponad 1000 najpopularniejszych systemów. Oprócz zdefiniowania CMS, z którego składa się strona internetowa, usługa umożliwia także kategoryzację wymaganych stron na kategorie zgodnie z własnymi kryteriami, uzyskiwanie danych kontaktowych uzyskanych z witryn, przeglądanie historii migracji nazw domen CMS itp..

Programiści WebDataStats ręcznie dwukrotnie sprawdzają każdą analizowaną witrynę, aby upewnić się, że wykrywanie CMS jest prawidłowe. Aktualizują bazę danych CMS usługi co miesiąc, aby zapewnić najbardziej wyraźny i poprawny wynik. W przypadku, gdy system z jakiegoś powodu nie może wykryć CMS strony internetowej, jego programiści ręcznie sprawdzają takie zasoby, aby dodatkowo dodać niewykryte platformy do swojej bazy danych. To ostatecznie zapewnia najlepsze i najbardziej godne zaufania wyniki.

Wykryj CMS witryny

WHATCMS

Whatcms

WhatCMS – to usługa internetowa służąca do wykrywania ram, na których budowane są strony internetowe. Przetestowaliśmy to na naszej stronie internetowej i byliśmy bardzo zaskoczeni wynikiem. Wykrył właściwe dane o CMS naszego bloga bez żadnych problemów. System działa dość szybko (wystarczy 2-3 sekundy, aby znaleźć wynik), zapewniając minimalną ilość informacji, co jednak wystarcza. Nie musisz przeglądać sieci w poszukiwaniu nazwy silnika, ponieważ usługa ta pozwala wykryć około 170 CMS, twórców stron internetowych i platform – zarówno płatnych, jak i bezpłatnych.

Niektóre strony internetowe są budowane jednocześnie na kilku CMS (na podstawie OpenCart, blog WordPress, forum vBulletin itp.). Aby wykryć takiego giganta, możesz użyć opcji definicji dla każdej strony lub sekcji.

Wykryj CMS witryny

BUILTWITH

Builtwith

Zbudowany – to kolejna popularna usługa, która może dostarczyć wiele informacji na żądanie: podłączone systemy analityczne, widżety, dostępność wersji mobilnej, stosowane skrypty i reguły CSS, dostawca hostingu, certyfikat SSL, serwer WWW itp. Takie szczegółowe informacje będą przydatne dla webmasterów . Nowicjusz może łatwo się w nim zgubić i istnieje ryzyko, że połowa tych informacji pozostanie niejasna.

System natychmiast wykrył CMS, na którym zbudowana jest nasza strona internetowa. Musisz tylko znaleźć wymagane informacje na długiej liście danych.

Wykryj platformę internetową

CMSDETECT

CMSdetect

Detektor CMS – to jeszcze jeden przyzwoity system, który jest wyposażony w potężne narzędzie wykrywające CMS, służące do wyszukiwania frameworka, CMS lub dowolnej innej technologii używanej przez stronę internetową. Dostarczona przez Online Web Tools, usługa może skutecznie rozpoznać ponad 100 najpopularniejszych i powszechnie używanych CMS. Można tu również znaleźć wiele informacji związanych ze stroną internetową, statystykami i technologiami. Proces jest dość łatwy i szybki.

Musisz tylko przejść do usługi, podać adres URL interesującej Cię strony i nacisnąć przycisk Enter. Za kilka sekund zobaczysz szczegółowe informacje na temat CMS lub narzędzia do tworzenia witryn, z którego korzysta strona.

CMS Detector nie zdołał rozpoznać systemu, na którym zbudowany jest nasz blog, co sprawia, że ​​jego skuteczność i niezawodność jest dość wątpliwa.

Wykryj strukturę witryny

WAPPALYZER

Wappalyzer

Wappalyzer – jest dobrze znanym narzędziem wieloplatformowym, które może skutecznie odkrywać stosowane ramy, technologie i narzędzia do tworzenia witryn internetowych. Narzędzie może wykrywać najpopularniejsze systemy zarządzania treścią, silniki eCommerce, narzędzia do analityki internetowej, oprogramowanie serwera i inne technologie, które może obejmować strona internetowa.

Aby znaleźć CMS i widżety za dowolną witryną, należy uzyskać dostęp do oficjalnej strony usługi, podać adres URL witryny, którą chcesz sprawdzić, i uruchomić proces skanowania. Wappalyzer jest również dostępny jako oprogramowanie do pobrania i rozszerzenie przeglądarki. Tak więc to Ty wybierasz najbardziej odpowiedni wariant na podstawie częstotliwości korzystania z usługi i jej skuteczności.

Dwukrotnie próbowaliśmy przeprowadzić analizę naszego bloga za pomocą Wappalyzer. Pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem z powodu przeciążenia systemu. Po drugiej próbie Wappalyzer również nie rozpoznał silnika stojącego za naszym blogiem.

Wykryj technologię witryny

RESCAN

Skanuj ponownie

Skanuj ponownie – to usługa online, która może pomóc w określeniu ram, systemu zarządzania treścią i technologii za każdą udostępnioną przez Ciebie witryną. Podsumowując, system może skanować ponad 305 milionów stron internetowych w ponad 1550 strefach domen.

Oprócz udostępniania list narzędzi i technologii, na których oparte są strony internetowe, Rescan dodatkowo uruchamia bezpłatne narzędzie do analizy stron internetowych, które pomaga skutecznie znaleźć szczegółowe informacje na temat przeglądanej strony, jej statystyk, statusu rangi Alexa, adresu IP, strony internetowej typy serwerów, kraj pochodzenia, informacje o stronie kodowej i inne szczegółowe parametry. Na podstawie wyników naszego testu Rescan udało się zidentyfikować kilka technologii stojących za naszym blogiem, co jest dość przyzwoitym czynnikiem.

Wykryj CMS witryny

Wniosek

Korzystanie z usług automatycznego definiowania silnika witryn internetowych jest najprostszym i najwygodniejszym sposobem na uzyskanie tych informacji dla większości użytkowników. Metoda cieszy się popularnością zarówno wśród początkujących, jak i profesjonalistów w dziedzinie projektowania stron internetowych.

Oczywiste jest, że dokładność określania różni się w zależności od narzędzia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z 3-4 podobnych usług online jednocześnie i porównywać uzyskane wyniki.

2. Analiza kodu strony HTML

Drugą metodą wykrywania jest analiza kodu strony HTML w Google Chrome (kliknięcie prawym przyciskiem myszy strony internetowej, „Podgląd kodu strony internetowej” Ctrl + U). Nie jest to wygodne i w wielu przypadkach nie działa dobrze. Jednak ta metoda jest warta wypróbowania. Powinieneś znaleźć kod między znacznikami «…». Z reguły nazwa CMS jest podana w metatagu „generator”. Wielu webmasterów usuwa ten tag, aby ukryć te cenne informacje przed robotami, ludźmi i wirusami. Jest to prosty sposób na zabezpieczenie witryny przed klasycznymi atakami hakerów na platformę.

Ręczne wykrywanie CMS

Możliwe jest również rozpoznanie głównych parametrów lub cech CMS według struktury kodu (dotyczy to tylko doświadczonych użytkowników) lub według nazwy szablonu widocznej w strukturze folderów witryny. Wybierz zakładkę „Źródła” w trybie podglądu kodu i znajdź katalog ze słowami „Motywy” lub „Szablon” w tytule. Podkatalog jest ogólnie określony pod nazwą użytego szablonu, w którym przechowywane są wszystkie jego pliki. Wyszukaj tę nazwę w Google, aby znaleźć listę CMS obowiązującą dla bieżących wersji projektu. Niestety może istnieć kilka wariantów. Pamiętaj o tym.

3. Inżynieria społeczna

Trzecią metodą jest po prostu zapytanie administratorów lub programistów CMS lub kreator stron internetowych strona jest oparta na. Za pomocą tego zapytania możesz zwrócić się do właściciela witryny lub dowolnej osoby odpowiedzialnej za projekt witryny za pośrednictwem formularza kontaktowego lub za pośrednictwem sieci społecznościowych. Cóż, nie gwarantuje to, że otrzymasz odpowiedź – zależy to od dokładności i poprawności formułowania zapytania, nastroju osoby, z którą się komunikujesz, oraz pewnych uzasadnionych przyczyn, takich jak bezpieczeństwo lub zwykła nieświadomość tej informacji.

Chwal stronę internetową, powiedz, że podoba Ci się technologia, z której korzysta i że jesteś gotów stworzyć podobny projekt, ale w innej niszy. Zapytaj o ilość czasu potrzebnego na opracowanie strony internetowej, życz sukces i skuteczną promocję zasobu itp. Innymi słowy, po prostu przyzwoicie zapytaj o fakty, które Cię interesują, aby nie narazić właściciela lub administratora.

Strony internetowe tworzone przez studia internetowe często zawierają odciski stóp z ich nazwami i linkami. Logiczne jest, że ludzie, którzy je zaprojektowali, są świadomi systemów, na których oparte są witryny. Można również zwrócić się do nich o pomoc w przyjazny sposób. Będziesz wyglądał jak potencjalny klient (zapytaj o koszty opracowania strony internetowej), co znacznie zwiększy twoje szanse na uzyskanie pożądanej odpowiedzi.

Dolna linia

Bez względu na cel, jaki realizujesz, próbując wykryć CMS strony internetowej innej firmy, łatwiej i wygodniej jest to zrobić, korzystając z jednej z niszowych usług online. Aby to zrobić, wystarczy podać nazwę domeny w wymaganym polu i poczekać, aż system przeskanuje stronę internetową. Jeśli witryna działa na ręcznie napisanym CMS lub została głęboko zmodyfikowana, zapytanie nie powiedzie się. Czasami możesz napotkać proste błędy – nie ma tutaj 100% możliwości uzyskania odpowiedzi.

Aby zwiększyć niezawodność procesu definiowania ram, pożądane jest sprawdzenie go za pomocą kilku systemów jednocześnie. Wybierz te, które zapisaliśmy na liście lub inne wybrane przez Ciebie usługi – nie ma to większego znaczenia. Wszystkie działają całkiem dobrze. Jeśli wyniki skanowania są takie same, możesz być pewien poprawności testu. Jeśli są jakieś rozróżnienia, warto skorzystać z dodatkowych narzędzi i wybrać najczęściej generowany wariant. Z reguły nie ma tutaj poważnych różnic.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map