Jak zatrudnić kogoś do budowy strony internetowej

Jak zatrudnić kogoś do budowy strony internetowej


Wybór odpowiedniego programisty dla przyszłej witryny to trudny proces. Zawiera tak wiele czynników do rozważenia. Czy będzie to freelancer czy agencja? Ile będzie kosztował projekt? Jak znaleźć zaufanego specjalistę? Czy lepiej jest obsługiwać proces budowania za pomocą konstruktorów stron internetowych??

Aby odpowiedzieć na te pytania, konieczne jest dokładne zrozumienie przyszłych celów projektu i kluczowych celów.

Konieczne jest zdefiniowanie struktury, menu i funkcji stron, które chcesz mieć w swojej witrynie. Niezależnie od tego, czy będzie to blog, sklep cyfrowy czy witryna firmy.

Jak wynająć & Ile zapłacić komuś za zbudowanie strony internetowej:

 1. Zdecyduj, kogo potrzebujesz
 2. Jak znaleźć zaufanego programistę?
 3. Ile to kosztuje?
 4. Zatrudnianie programisty a kreatora stron internetowych
 5. Dolna linia

Po wyjaśnieniu wszystkich potrzebnych implementacji łatwiej będzie wybrać odpowiedniego programistę. Zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem, w jaki sposób wybrać osobę do zbudowania strony internetowej.

1. Zdecyduj, kogo potrzebujesz

Może być konieczne zbudowanie strony internetowej od zera lub dokonaj tylko modyfikacji w już istniejącej witrynie. Z tego powodu musisz dokładnie przemyśleć, kogo tak naprawdę potrzebujesz do wykonania zadania.

Projektanci stron internetowych a twórcy stron internetowych

Większość początkujących nie widzi różnicy między projektantami a programistami. Jest to pierwszy powszechny błąd, którego należy unikać. Wyjaśnimy różnicę:

 • Projektant – to głównie osoba, która dostosowuje wygląd strony. Zajmuje się tworzeniem ikon, przycisków, obrazów i innych elementów strony. Współpracują z różnymi edytorami graficznymi i programami do projektowania;
 • Deweloper – jest osobą, która zajmuje się wdrażaniem witryny. On lub ona pisze kody, skrypty reklamowe, edytuje pliki witryny, a także współpracuje z innymi instrumentami związanymi z tworzeniem stron internetowych.

Podczas gdy technologie internetowe ewoluują, coraz więcej projektantów stron internetowych jest również zaangażowanych w proces wdrażania. Projektant stron internetowych w rzeczywistości łączy funkcje programisty i tradycyjnego projektanta, oferując doświadczenie w HTML, CSS i niektórych innych językach programowania.

Full-Time Specialist vs. Freelancer

Teraz, gdy wiesz, kogo potrzebujesz, aby wykonać zadanie, najwyższy czas zdecydować, gdzie szukać programisty. Niezależnie od tego, czy będzie to freelancer, specjalista w pełnym wymiarze godzin czy agencja rozwoju w pełnym cyklu. Wybór byłby całkowicie zależny od szczegółów projektu:

 • Freelancerzy – wydają się być lepszą opcją na wypadek, gdybyś potrzebował tylko niewielkich modyfikacji. Obie strony mogą z wyprzedzeniem negocjować czas i oferty. Freelancerzy mogą się również przydać na wypadek, gdybyś potrzebował biegać z dnia na dzień;
 • Specjaliści pełnoetatowi – są dobrą opcją, jeśli stale musisz obsługiwać zmiany i ulepszenia w swojej witrynie. Ma to sens, jeśli chcesz, aby ktoś stale zajmował się projektem. Zwykle odnosi się do niektórych skomplikowanych stron internetowych, które wymagają dużej ilości prac ręcznych (ogromne portale informacyjne, fora itp.);
 • Agencje pełnego cyklu – ta opcja jest najlepszym wyborem dla osób, które wymagają pełnego cyklu usług, od budowy i utrzymania strony internetowej do tworzenia treści przyjaznych SEO, promowania witryny itp. Agencje zwykle dysponują grupą ekspertów z różnych dziedzin, od programistów i projektantów po copywriterów , promotorzy i marketerzy.

Twój wybór wpłynie na koszt projektu. Programiści i agencje zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin zwykle pobierają więcej opłat w porównaniu z freelancerami. Zawsze lepiej jest wcześniej zaplanować zakres pracy, aby zachować budżet.

2. Jak znaleźć zaufanego programistę?

Globalna sieć rezerwuje dużo miejsca, aby znaleźć kogoś, kto zbuduje dla Ciebie witrynę internetową. Użytkownicy mogą sprawdzić niektóre wiodące sieci niezależne, takie jak UpWork i Fiverr lub sprawdź listę lokalnych firm i agencji. Chociaż trudno byłoby znaleźć problemy ze znalezieniem dyrektora, większość ludzi nie definiuje godnego zaufania specjalisty od amatora.

Doświadczeni programiści kontra amatorzy

 • Doświadczeni specjaliści – pracują szybciej przy minimalnych błędach. Powoduje to mniej debugowania i niższe koszty. Z drugiej strony pobierają wyższe stawki;
 • Amatorzy – pomimo niższych stawek niedoświadczeni programiści spędzają więcej czasu na naprawianiu błędów i poprawianiu błędów. Ich praca wymaga dodatkowych zmian, co skutkuje większą liczbą godzin.

Niektórym trudno jest znaleźć sprawdzonego profesjonalistę. Z tego powodu przeprowadziliśmy lista pytań, które pomogą Ci wybrać doświadczonego programistę a także zaoszczędzić czas i pieniądze:

 1. Jaki jest koszt projektu włączającego? Upewnij się, że warunki współpracy są jasne bez ukrytych opłat. Musisz jasno zrozumieć, za co płacisz i co dostajesz za te pieniądze.
 2. Jak długo potrwa ten proces? Doświadczony programista zawsze rozważy możliwe nieprzewidziane okazje. Mogą powodować opóźnienia. Z tego powodu ważne jest dokładne oszacowanie czasu.
 3. Co obejmuje cena? Dowiedz się, czy cena obejmuje już zarówno projektowanie, jak i rozwój, więc nie muszę zatrudniać więcej specjalistów.
 4. Kto będzie pracował nad projektem? Jeśli zdecydujesz się na agencję, lepiej przejrzeć listę wszystkich specjalistów, którzy będą pracować w witrynie. Ma to na celu upewnienie się, że dysponują wystarczającymi umiejętnościami do obsługi projektu.
 5. Zapytaj o portfolio. Nie ma znaczenia, czy zatrudnisz freelancera lub specjalistę w pełnym wymiarze godzin. Zawsze proś ich o pokazanie swojego portfolio. Możesz znaleźć strony internetowe zbliżone do twojego projektu. Oznacza to, że specjalista na pewno sobie poradzi.
 6. Zapytaj o typ CMS. To ty musisz kontynuować prace ręczne na stronie. Upewnij się, że rozumiesz, jak działa system. Czasami zależy to od ciebie jakiego CMS użyć. Ponadto renomowane agencje oferują specjalne szkolenia i przewodniki po CMS.

Nie zapomnij sprawdzić reputacji w Internecie, czytając referencje i recenzje poprzednich klientów.

3. Ile to kosztuje?

Najwyższy czas przejść do liczb i liczb. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą musisz ustalić, jest to, czy płacisz stałą opłatę czy stawkę godzinową. Oba rodzaje płatności zawierają kilka trafień i braków. Oferujemy prosty sposób, aby podjąć decyzję o najlepiej dopasowanej strukturze:

 • Godzinowe wypłaty – najlepszy dla małych projektów, które nie trwają dłużej niż tydzień. Struktura rozważa zatrudnienie freelancera;
 • Stała cena – dobre dla skomplikowanych ogromnych stron internetowych, których opracowanie zajmuje kilka miesięcy. Struktura rozważa zatrudnienie agencji pełnego cyklu ze wszystkimi działaniami wliczonymi w cenę.

UWAGA: pamiętaj, że koszty budowy strony są indywidualne. Zależą one od wielu czynników, takich jak złożoność, technologie tworzenia stron internetowych, ramy czasowe i inne. Posiadanie jasnego planu projektu pozwoli ci oszacować przynajmniej średnią cenę witryny.

Czynniki wpływające na koszty witryny

Sprawdź listę czynników, które określają ostateczny koszt procesu tworzenia strony internetowej:

 • Zatrudnienie Freelancera w celu stworzenia witryny o średniej złożoności – około 2500 USD na jedną stronę. Minimalna cena za profesjonalne portfolio lub prosty sklep internetowy może zaczynać się od 1000 USD i rosnąć do 3000 USD tygodniowo, w zależności od potrzebnych komponentów i funkcji.
 • Zatrudnienie agencji do stworzenia witryny o średniej złożoności – do 50 000 $. Minimalna cena strony internetowej firmy zaczyna się od 10 000 USD. Jeśli potrzebujesz usług pełnego cyklu, takich jak SEO, utrzymanie & Wsparcie, przygotowawca do zapłaty do 50 000 $.

Biorąc pod uwagę takie stawki, samodzielne zarządzanie procesem budowania strony internetowej wydaje się bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Co więcej, twórcy stron internetowych ułatwiają obsługę witryn dowolnego typu i złożoności bez specjalnych umiejętności. Nie będzie cię to kosztować więcej niż 80 USD rocznie!

4. Zatrudnienie programisty a kreatora stron internetowych

Twórcy stron internetowych są szybszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem do tworzenia formularzy witryn od zera. Oszczędzają nasz czas i ułatwiają samodzielne zarządzanie projektem bez angażowania osób trzecich. Są tańsze i łatwiejsze w użyciu.

Zatrudnienie programisty może zająć nawet kilka miesięcy, aby ukończyć projekt, oprogramowanie internetowe wymaga 2-3 godzin na stworzenie i opublikowanie gotowej do użycia strony internetowej. Podkreśliliśmy niektóre z najbardziej przystępnych i popularnych platform.

Wix – najlepszy kreator stron z funkcją przeciągnij i upuść

WIX - najlepszy kreator stron z funkcją przeciągania i upuszczania

Wix – jest elastycznym instrumentem do budowania stron internetowych do obsługi rozwoju różnych typów stron internetowych. Jest dobry dla małych firm i witryn firmy, a także dla profesjonalnych blogów i małych sklepów cyfrowych. Użytkownik nie musi nawet zajmować się kodowaniem ani programowaniem. Główne korzyści to:

 • Prosty edytor – Wix oferuje intuicyjną funkcję „przeciągnij i upuść” w celu dodawania zawartości strony i zarządzania nią;
 • Wix ADI – platforma oparta na sztucznej inteligencji, która buduje strony internetowe w kilka minut. Użytkownik musi jedynie wskazać niektóre funkcje projektu, wybrać niszę biznesową i odpowiedzieć na kilka dodatkowych pytań. System przetworzy odpowiedzi i zaoferuje gotowy układ witryny z już zintegrowanymi funkcjami, widżetami, blokami witryn i sekcjami, które można edytować;
 • Szablony przyjazne dla urządzeń mobilnych – wybór profesjonalnych tematów obejmuje liczne kategorie szablonów, które działają równie dobrze na różnych urządzeniach mobilnych;
 • Wix App Market – pokój zabaw oferuje wiele darmowych widżetów i dodatków dla lepszej elastyczności strony internetowej;
 • Funkcja eCommerce – Wix oferuje zestaw narzędzi eCommerce dla małych firm i sklepów cyfrowych.

Ci, którzy nie wymagają skomplikowanych stron internetowych, skorzystają z planu Combo. Zaczyna się od 8,5 USD miesięcznie. Możesz jednak zaoszczędzić do 5% i zapłacić dwa lata wcześniej. Będzie to kosztować tylko 8 USD miesięcznie, w tym hosting i bezpłatną nazwę domeny. Przeczytaj więcej o opcjach płatnych Wix w badania.

Wix ma własną grupę ekspertów do wynajęcia. Użytkownicy mogą je znaleźć osobno Platforma Wix Arena. Jest to cyfrowy rynek z setkami specjalistów w dziedzinie projektowania i programowania stron internetowych specjalnie dla projektów opartych na Wix. Pomogą dostosować istniejącą stronę, a także zaprojektować dla Ciebie nową od podstaw. Użytkownicy mogą przeglądać profile ekspertów obejmujące portfele, liczbę zrealizowanych projektów, przychody klientów i oceny w gwiazdkach.

Wypróbuj Wix za darmo

Shopify – najlepsza platforma e-commerce, aby zacząć sprzedawać online

Shopify - najlepsza platforma e-commerce, aby zacząć sprzedawać online

Shopify – jest sprawdzonym liderem w niszy rozwoju sklepów cyfrowych. Platforma pozwala początkującym i profesjonalistom tworzyć sklepy internetowe dowolnej wielkości, od małych sklepów po rozwijające się rynki globalne. Ma intuicyjny edytor z funkcjami WYSIWYG, a także świetnie wyglądające responsywne szablony, zaawansowane narzędzia do zarządzania produktami i zapasami, narzędzia promocyjne i marketingowe itp..

 • Zaawansowane zarządzanie produktem – zarządzaj swoimi produktami i zapasami w jednym panelu. Edytor ma prostą funkcję dodawania nowych towarów, tworzenia kategorii produktów, kolekcji i katalogów, ustawiania walut, integracji różnych bramek płatności itp..
 • Technologia magazynu 3D – reprezentuj swoje produkty w najbardziej atrakcyjny sposób. Prześlij zdjęcia, które zapewniają poczucie obecności, pozwalając klientom obserwować cechy i zalety produktu.
 • Marketing i promocja – tworzyć witryny ze zintegrowanymi narzędziami marketingowymi. Rozwijaj swoją listę mailingową, osadzaj formularze pozyskiwania użytkowników, uruchamiaj programy lojalnościowe, udostępniaj kody promocyjne i kupony, prowadź sezonowe wyprzedaże i więcej.
 • Wygenerowane raporty – system ma wbudowane narzędzia analityczne i raportowe do śledzenia sprzedaży, wyróżniania najbardziej udanych produktów oraz głównych kanałów ruchu. Raporty zawierają szczegółowe informacje o kampaniach reklamowych w celu monitorowania wyników w czasie rzeczywistym.

Shopify zapewnia różne plany spełniające potrzeby eCommerce. Użytkownicy mogą zacząć tworzyć prosty sklep na Facebooku z planem Lite od 9 USD miesięcznie lub prowadzić rosnący i skalowalny cyfrowy rynek z nieograniczonymi funkcjami sprzedaży za 299 USD miesięcznie. Średnie plany obejmują plany Basic i Shopify, kosztują odpowiednio 29 USD i 79 USD miesięcznie.

Podobnie jak Wix, Shopify jest sprawdzonym liderem w swoim segmencie. Platforma jest najlepszym wyborem dla osób poszukujących zaawansowanych narzędzi internetowych eCommerce. Z tego powodu współpracuje zarówno z osobami prywatnymi, jak i agencjami, które pomogą w dopracowaniu twojego przyszłego sklepu. Użytkownicy są bezpłatnie zatrudnić ekspertów w różnych dziedzinach, od logo i projektantów stron internetowych po specjalistów ds. marketingu e-mailowego i menedżerów SMM, specjalistów SEO, programistów itp. Zmodyfikują istniejącą stronę Shopify lub utworzą nową. Wystarczy stworzyć nową pracę na rynku Shopify i poczekać, aż eksperci skontaktują się z Tobą bezpośrednio.

Wypróbuj Shopify za darmo

WordPress – najlepszy hosting CMS na świecie

WordPress - najlepszy hosting CMS na świecie

WordPress – to numer 1 CMS z milionami aktywnych użytkowników. Platforma została początkowo uruchomiona w celu tworzenia witryn internetowych, blogów i witryn dla małych firm opartych na treści. Jednak ewoluowała ona przez lata, oferując nowe sposoby rozszerzenia projektu, przekształcając go w sklep cyfrowy. Samo narzędzie może wymagać trochę nauki krzywej i kodowania, chociaż edytor treści jest bardzo intuicyjny (patrz Przegląd Elementora) i prawie nie różni się od typowych instrumentów typu przeciągnij i upuść. Ponadto, jako narzędzie typu open source, WordPress zastrzega sobie większą elastyczność i swobodę w zakresie projektowania stron internetowych lub dostosowywania.

 • Elastyczność – WordPress zapewnia dostęp do kodu źródłowego szablonu. Użytkownicy mogą modyfikować kod, dodawać nowe funkcje, tworzyć niestandardowe elementy projektu itp. Zadanie będzie wymagało dobrych umiejętności technicznych.
 • Wtyczki i szablony – WordPress może pochwalić się wyborem wtyczek do dodawania widżetów do analityki i formularzy kontaktowych do galerii, instrumentów antyspamowych, skrótów itp. Użytkownicy będą mogli wybierać spośród tysięcy płatnych i bezpłatnych szablonów, które odnoszą się dosłownie do każdej firmy nisza.
 • eCommerce – wtyczki lubią WooCommerce umożliwić założenie własnego sklepu internetowego. Wymagane jest niewielkie kodowanie, a wszystkie główne ustawienia są intuicyjne. Otrzymujesz w pełni funkcjonalne narzędzie do zarządzania produktem, które jest takie samo jak każdy inny edytor „przeciągnij i upuść”.
 • Globalna społeczność programistów – znalezienie entuzjasty lub ekspertów WP, którzy pomogliby w konfiguracji witryny, integracji lub dostosowaniu wtyczek to bułka z masłem, jeśli chodzi o WordPress. Pomogą stworzyć nową stronę od zera lub zmodyfikować istniejącą. Ponadto użytkownicy znajdą mnóstwo samouczków wideo, forów blogów itp.

Sam CMS jest bezpłatny. Będziesz jednak potrzebować nazwy domeny i hostingu, aby móc korzystać z witryny. Tutaj przydadzą się zoptymalizowane pod kątem WP rozwiązania serwerowe. Bluehost jest najlepszym dostawcą hostingu do zasilania witryn WordPress dowolnego typu. Oferuje roczną domenę, integrację z WP, bezpłatne wtyczki, motywy i inne funkcje w każdym abonamencie już od 2,95 USD miesięcznie. To brzmi jak prawdziwa okazja, biorąc pod uwagę aktualizacje systemu, kopie zapasowe i niestandardowy pulpit nawigacyjny WP już wliczony w cenę.

Wypróbuj WordPress za darmo

uKit – Najłatwiejszy kreator stron internetowych dla małych firm

uKit - Najłatwiejszy kreator stron internetowych dla małych firm

uKit – to prawdopodobnie najłatwiejszy kreator stron internetowych do tworzenia stron w kilka minut bez absolutnie żadnych umiejętności technicznych. Oferuje prosty interfejs, najniższe stawki i profesjonalny zespół wsparcia. Jest dobry dla podstawowych stron internetowych, takich jak profesjonalne portfele, blogi i strony jednostronicowe. Żadne specjalne umiejętności nie są potrzebne do zbudowania profesjonalnie wyglądającej witryny za pomocą uKit. Platforma ma następujące zalety:

 • Łatwość użycia – Narzędzie do edycji WYSIWYG ułatwia i szybko dodawać nowe treści, usuwać i zmieniać bloki, dołączać pliki multimedialne itp .;
 • Darmowe szablony adaptacyjne – uKit ma kolekcję profesjonalnie wyglądających i gotowych szablonów;
 • Profesjonalne wsparcie – specjaliści pomocy pomogą Ci rozwiązać każdy problem przez Skype i e-mail;
 • Narzędzia SEO i promocyjne – pomimo prostoty platformy nadal pozwala użytkownikom radzić sobie z ustawieniami SEO, takimi jak opisy i tytuły meta, słowa kluczowe itp..

Oprogramowanie oferuje 4 główne plany w zależności od wymagań projektu. Minimalny pakiet zawiera tylko podstawowe narzędzia budowlane po cenie 5 USD. Plan podstawowy jest bardziej zaawansowany. Oferuje dodatkowe narzędzia statystyk i raportów w cenie 10 USD miesięcznie. Plany eCommerce i Pro są przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, którzy muszą otwierać małe sklepy lub bardziej skomplikowane witryny dla małych firm. Plany kosztują odpowiednio 12 USD i 15 USD miesięcznie. Dwuletnia subskrypcja pozwoli Ci zaoszczędzić kilka dolców od 2,50 USD miesięcznie.

Wypróbuj uKit za darmo

Dolna linia

Od Ciebie i Twojego budżetu zależy, czy zatrudnisz kogoś do budowy Twojej witryny, czy też wybierzesz platformę internetową. Z drugiej strony, nowoczesne oprogramowanie okazało się bardziej opłacalnym i prostym rozwiązaniem. Spędzisz mniej czasu na tworzeniu witryny od zera, a także sam zaangażujesz się w proces. Jest to oczywiście lepsza opcja dla podstawowych stron internetowych i małych projektów eCommerce. Zobacz wszystkie korzyści, które pozwalają nowoczesnym platformom sprzeciwić się zespołom tworzącym strony internetowe.

Autorzy stronyKreatorzy stron internetowych
Cena £:około 2000 USD za podstawową witrynę + roczna domena i koszty hostingu (50-70 USD)Około 100 USD rocznie, w tym domena i hosting
Umiejętności:Nie wymaga umiejętności technicznych (tylko do dalszej konserwacji i zarządzania)Nie wymaga umiejętności technicznych. Intuicyjny edytor przeciągnij i upuść.
Projekt:Niestandardowy projekt strony internetowejDarmowe szablony zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych dla różnych kategorii witryn
Elastyczność:Dodatkowa funkcjonalność za dodatkową opłatąDarmowe aplikacje, widżety i integracja innych firm
Dodatkowe koszty:Musisz znaleźć miejsce do hostowania swojej witrynyDomena i hosting zawarte w planie
Złożoność:Strona internetowa o dowolnej złożonościDobry dla podstawowych stron internetowych, a także witryn dla małych firm, handlu elektronicznego, witryn firmowych itp.

Kreatory stron internetowych są tańsze i łatwiejsze w użyciu. Szybciej wymyślają gotowy projekt. Jednak brak umiejętności technicznych i doświadczenia może być przeszkodą na drodze do zbudowania bardziej złożonego projektu. Możesz potrzebować sprawdzonych ekspertów w dziedzinie tworzenia stron internetowych. W tym miejscu może okazać się pomocny nasz przewodnik.

Utwórz stronę internetową za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map