Jak zbudować stronę CMS od podstaw

Jak zbudować stronę CMS od podstaw


Wśród wielu opcji tworzenia stron internetowych, które można spotkać we współczesnej niszy do projektowania stron internetowych, zastosowanie CMS pozostanie tym bardzo obiektywnym, który może zaspokoić potrzeby różnych kategorii użytkowników. Systemy zarządzania treścią to potężne programy, które zapewniają szeroki wybór narzędzi do projektowania stron internetowych potrzebnych do skutecznego rozpoczęcia i zarządzania każdym rodzajem projektu. Systemy te różnią się celami i funkcjonalnością, a od samego początku nie wszystkie są łatwe do opanowania.

Pożądana jest tutaj znajomość podstaw projektowania stron internetowych, a wynik zawsze jest wart czasu i wysiłku. Strony internetowe tworzone za pomocą CMS zazwyczaj wyróżniają się z tłumu ze względu na ich atrakcyjny, jedyny w swoim rodzaju, nowoczesny design, zaawansowaną wydajność i zdolność do wykonywania kilku zadań jednocześnie. Co więc trzeba zrobić, aby założyć stronę internetową CMS i jakie są niezbędne kroki w tym procesie? Najwyższy czas się dowiedzieć.

Jak zrobić stronę internetową CMS

Jeśli masz zamiar wybrać CMS dla swojego projektu internetowego, pamiętaj o następujących krokach, które musisz podjąć, aby odnieść sukces.

 1. Wybierz platformę. Przed uruchomieniem strony internetowej wybierz CMS, który lepiej odpowiada Twoim potrzebom programistycznym i końcowym oczekiwaniom. Istnieje wiele systemów, które mogą Cię zainteresować, ale rozważ wszystkie zalety i wady każdego z nich, aby dokonać wyboru, którego później nie będziesz żałować.
 2. Pomyśl o nazwie domeny. Domena Twojej witryny powinna być niezapomniana, prosta i przyjazna dla użytkownika. Nie powinno to być zbyt długie – głównym wymogiem jest uczynienie go powiązanym z marką, odpowiednim dla niszy i przyjaznym dla SEO. Nie spiesz się, aby wybrać swój.
 3. Czytaj także: Co to jest nazwa domeny i jak działają domeny?.

 4. Wybierz Hosting. Przed zainstalowaniem systemu zadbaj również o wybór hostingu. Pamiętaj, że nie wszystkie CMS są wyposażone w zintegrowane rozwiązania hostingowe. Niektóre z nich pozwalają na swobodę wyboru, ponieważ wybór dostawców hostingu jest naprawdę imponujący. Jedną z najlepszych opcji jest jednak Bluehost. Charakteryzuje się wysoką wydajnością, szybkim ładowaniem strony internetowej, niezawodnymi narzędziami bezpieczeństwa, różnorodnymi opcjami integracji oraz przystępnymi cenami. Tak więc podstawowy plan systemu, który dodatkowo zawiera opcję wyboru nazwy domeny, kosztuje tylko 2,95 USD / mc – znalezienie takiej rozsądnej oferty gdzie indziej jest prawie niemożliwe.
 5. Czytaj także: Ocena najlepszych dostawców usług hostingowych.

 6. Zainstaluj CMS. Następnym krokiem jest instalacja wybranej platformy. Ogólnie proces instalacji jest łatwy, szybki, intuicyjny i zajmuje tylko kilka minut. Wystarczy wykonać kroki oferowane przez system i skopiować pliki na host.
 7. Wybierz i zainstaluj wtyczki. O ile prawie wszystkie renomowane CMS wymagają instalacji wtyczek, warto to zrobić od samego początku. Wtyczki dodają funkcjonalność do twojego projektu. Jeśli jednak nie planujesz uruchomić w pełni funkcjonalnego, skomplikowanego projektu, możesz przejść bez nich. Pamiętaj, że wtyczki są bezpłatne i płatne – te drugie są bardziej bezpieczne i niezawodne, co czyni je wartymi inwestycji.
 8. Dostosuj projekt. Gdy tylko zakończysz instalację wtyczki, najwyższy czas wybrać odpowiedni motyw i dostosować projekt swojej witryny. Prawie wszystkie CMS są wyposażone w zintegrowane szablony, ale można także spotkać wiele wariantów w Internecie. Podobnie jak wtyczki, szablony mogą być również bezpłatne i płatne, co również może mieć bezpośredni wpływ na ich jakość i bezpieczeństwo. Każdy CMS jest wyposażony w narzędzia do dostosowywania projektu, które umożliwiają tworzenie i edytowanie stron internetowych, dodawanie logo i menu, projektowanie układu strony itp..
 9. Prześlij zawartość. Po zakończeniu dostosowywania projektu internetowego możesz rozpocząć przesyłanie treści. Większość szablonów zawiera wstępnie zaprojektowane treści, które odpowiadają niszom, do których należą. Możesz zastąpić treść własnymi informacjami (obrazy, tekst, pliki multimedialne itp.), Aby uzyskać unikalny spersonalizowany projekt.
 10. W trybie online. Ostatni krok zakłada publikację strony internetowej. Nie zapomnij jednak o uzupełnieniu ustawień SEO i połączeniu systemu analitycznego w celu śledzenia wydajności witryny.

Najlepsze kreatory stron internetowych CMS

Jeśli chodzi o wybór najlepszych twórców stron CMS, powinieneś zdawać sobie sprawę, że jest ich wiele. Jednak tylko kilka usług jest naprawdę godnych uwagi, jeśli chcesz uzyskać godny wynik, który zaspokoi Twoje potrzeby, wymagania i budżet. Są to WordPress, Joomla, Drupal i Concrete5. Najwyższy czas przejrzeć teraz każdą z nich.

1. WordPress

WordPress

WordPress – to CMS, który nie wymaga żadnej prezentacji, nawet jeśli po raz pierwszy zdecydujesz się uruchomić stronę internetową z tego rodzaju usługą. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy i powszechnie stosowany system zarządzania treścią, który już zasilił miliony stron internetowych na całym świecie. Platforma wyróżnia się z tłumu dzięki szerokim możliwościom integracji, szerokiej społeczności użytkowników, mnogości szablonów i narzędzi do dostosowywania projektu. System jest elastyczny i łatwy do opanowania, nawet jeśli nie jesteś projektantem stron internetowych. Przygotuj się jednak do poznania podstaw projektowania stron internetowych, ponieważ praca z nim, ponieważ WordPress naprawdę wymaga doświadczenia i umiejętności programowania.

funkcje

Edytor WordPress

WordPress został początkowo uruchomiony w celu uruchamiania blogów i zarządzania nimi. W ten sposób pozostaje najlepszym CMS do blogowania, oferując wiele najlepszych narzędzi i możliwości blogowania. Aby założyć blog, możesz dodawać, edytować, planować i aktualizować posty, konfigurować kanały RSS i subskrypcje e-mail, włączać funkcję komentowania użytkowników, integrować pliki multimedialne, wybierać i dostosowywać projekt bloga itp..

WordPress zapewnia swobodę twórczą i wiele opcji dostosowywania projektu. Wystarczy przejrzeć jego panel sterowania, aby zobaczyć różnorodne narzędzia, które można zastosować do stworzenia unikalnego projektu strony internetowej. Integracja wtyczek jest jedną z głównych zalet tej usługi, która umożliwia uzyskanie niepowtarzalnego wyglądu strony internetowej dzięki wykorzystaniu funkcji, których obecnie brakuje w systemie. Jednocześnie integracja wtyczek wymaga maksymalnej uwagi i zrozumienia tematu. Jest to konieczne, aby uniknąć złośliwego oprogramowania, które potencjalnie jest powiązane z wtyczkami innych firm.

Oprócz integracji wtyczek CMS znany jest również z funkcji osadzania w mediach społecznościowych. Nie musisz rejestrować się w popularnych sieciach społecznościowych osobno, ponieważ są one domyślnie zintegrowane z systemem.

Wzory

CMS oferuje zadziwiającą różnorodność szablonów, które można znaleźć w Internecie. Jego własna kolekcja nie jest dość bogata, więc zdecydowanie warto wybierać i integrować szablony innych firm, które zaspokoją Twoje indywidualne potrzeby w zakresie projektowania stron internetowych. Projekty WordPress są dostępne w wersjach darmowych i płatnych. Płatne projekty cechują się lepszą jakością i nie są tak ryzykowne, jeśli chodzi o zagrożenia złośliwym oprogramowaniem i spamem.

Koszt

Ogólnie rzecz biorąc, WordPress to darmowy CMS dla wszystkich kategorii użytkowników. Możesz pobrać, zainstalować i korzystać z podstawowego zestawu funkcji usługi bez żadnych kosztów. Jednak jeśli zdecydujesz, że musisz zwiększyć wydajność swojej witryny i dodać do niej funkcjonalność, nie obejdziesz się bez kupowania dodatkowych szablonów i wtyczek w Internecie. Ponadto musisz uzyskać nazwę hosta i domeny, aby przejść do trybu online i udostępnić projekt odbiorcom docelowym.

Czytaj także: Recenzja WordPress.

Wypróbuj WordPress teraz

2. Joomla

Joomla

Joomla – to kolejna popularna platforma, która zajmuje drugie miejsce po WordPressie na liście współczesnych systemów zarządzania treścią. To jest oprogramowanie open source, co umożliwia uruchamianie i zarządzanie projektami różniącymi się złożonością i poziomem masteringu. Jeśli nigdy nie pracowałeś z platformami tego typu, powinieneś wiedzieć, że Joomla jest nieco bardziej skomplikowany niż WordPress, a zatem potrzeba więcej wysiłku, czasu i umiejętności, aby go opanować i używać. Podczas gdy WordPress jest początkowo usługą skoncentrowaną na blogach, Joomla może być używana do uruchamiania różnych typów witryn, w tym projektów biznesowych i stron docelowych. To dobry wybór dla freelancerów, małych i dużych przedsiębiorstw oraz profesjonalistów zajmujących się projektowaniem stron internetowych.

funkcje

Joomla Dashboard

Podobnie jak WordPress, Joomla jest nie do pomyślenia bez integracji wtyczek. Istnieje wiele darmowych i płatnych wtyczek specjalnie zaprojektowanych dla Joomla. Do ciebie należy wybór spośród wielu bezpłatnych i płatnych wariantów, ale znowu pamiętaj o aspekcie bezpieczeństwa. Właściwy wybór wtyczek sprawi, że Twoja witryna na dłuższą metę osiągnie zupełnie nowy poziom.

Możliwa jest również integracja z przydatnymi i funkcjonalnymi aplikacjami i usługami stron trzecich. Joomla pozwala dodawać następujące aplikacje: LiceChat, Zendesk, Campaign Monitor, Active Campaign, Constant Contact, Bitium, LiveAgent, ZohoSalesIQ, Post-Affiliate Pro, Bookeo Appointments, Kayako i Vision Helpdesk, aby wymienić tylko kilka.

CMS obejmuje szerokie spektrum potrzeb w zakresie tworzenia stron internetowych. Aby wyrazić swobodę twórczą, system powierza Ci proces projektowania stron internetowych. Tutaj możesz kontrolować opcje zarządzania treścią swojego projektu, a także funkcje banerów i wydajność użytkownika. Menedżer językowy usługi będzie ogromną zaletą dla tych użytkowników, którzy mają zamiar tworzyć wielojęzyczne strony internetowe. Za pomocą zintegrowanego narzędzia można dostosować wymagane ustawienia językowe, aby uruchomić dowolne wersje językowe witryny.

Wzory

Zintegrowana kolekcja szablonów platformy nie jest dość bogata, chociaż jakość projektów jest raczej wysoka. Na szczęście sieć obfituje w profesjonalne szablony Joomla, których możesz użyć, jeśli nie uda ci się znaleźć tego w zestawie systemu. Opracowane przez zewnętrznych projektantów stron internetowych i członków społeczności projekty Joomla są bezpłatne i płatne. Różni się także ich jakość. Fakt, że darmowe szablony nie są całkiem bezpieczne dla dużych projektów, jest dość przekonujący dla użytkowników, którzy zamierzają uzyskać wysokiej jakości w pełni wyposażone projekty.

Koszt

Jako open-source CMS, Joomla jest całkowicie darmowa dla wszystkich. Możesz pobrać, zainstalować i pracować z nim bez żadnych kosztów. Dlatego czas, który możesz poświęcić na zapoznanie się z zestawem funkcji usługi, jest nieograniczony. Pamiętaj, że większość zintegrowanych narzędzi i funkcji systemu ma ograniczoną funkcjonalność. Aby uruchomić w pełni funkcjonalną profesjonalną stronę internetową z Joomla, konieczne jest uzyskanie płatnych szablonów, wtyczek i aplikacji innych firm. To samo dotyczy nazwy domeny i hostingu.

Czytaj także: Recenzja Joomla.

Wypróbuj Joomla teraz

3. Drupal

Drupal

Drupal – to system zarządzania treścią typu open source, który zapewnia szerokie możliwości dostosowywania projektu. System świetnie sprawdza się przy opracowywaniu małych, średnich i dużych projektów biznesowych. Możliwe jest jednak również tworzenie innych rodzajów stron internetowych za pomocą platformy. Drupal jest często używany przez profesjonalne studia projektowania stron internetowych i freelancerów, którzy koncentrują się na tworzeniu niestandardowych stron internetowych dla klientów.

funkcje

Drupal Dashboard

Podobnie jak inne popularne CMS, Drupal zapewnia głębokie i elastyczne opcje integracji wtyczek. System domyślnie nie oferuje wystarczającego wyboru wtyczek i aplikacji. Zamiast tego użytkownicy mogą znaleźć wiele wariantów online. Usługa umożliwia także wybór i dodawanie modułów i projektów, które najbardziej odpowiadają specjalizacji Twojej witryny. Jeśli chodzi o integrację CMS z systemami i aplikacjami innych firm, Drupal oferuje szeroki wybór usług, które możesz wybrać w celu zwiększenia wydajności swojej witryny. Należą do nich Zendesk, Bitium, Google Analytics, LinkedIn, Zapier, HubSpot, MailChimp, ShoutEm, iPaper, Magento, Salesforce, Twitter i kilka innych znanych systemów.

Drupal oferuje wygodne i przydatne opcje zarządzania użytkownikami, które przyczyniają się do bezpiecznego i szybkiego przesyłania treści oraz ich dalszej edycji. Zaawansowane menu systemu uprości proces dodawania różnego rodzaju treści (zdjęć, filmów, plików multimedialnych, postów na blogu, ankiet itp.). Oprócz tego Drupal zapewnia wyjątkowe zarządzanie treścią i grafiką.

Wzory

Jako system zarządzania treścią Drupal nie może zaoferować tak szerokiego wyboru zintegrowanych szablonów, jak na przykład współczesni twórcy stron internetowych. Wbudowane motywy sprawdzają się przy tworzeniu osobistych projektów lub eksploracji systemu. Otóż ​​to. Jeśli kierujesz reklamy do dużych odbiorców, na pewno będziesz musiał poszukać szablonów innych firm w Internecie. Na szczęście istnieje wiele wysokiej jakości motywów zaprojektowanych specjalnie dla Drupala przez profesjonalnych programistów, studia internetowe i użytkowników społeczności. Projekty Drupal są zarówno bezpłatne, jak i płatne. Te ostatnie są bezpieczniejsze i bardziej profesjonalne. Dlatego są warte inwestycji, jeśli spodziewasz się uzyskać w pełni funkcjonalną stronę internetową, która spełni Twoje potrzeby i cele biznesowe.

Koszt

Drupal to darmowe oprogramowanie CMS dostarczane z kodem open source. Możesz pobrać i zainstalować system bez żadnych kosztów, ale jest wiele rzeczy, które mogą być potrzebne, aby w pełni wykorzystać jego funkcjonalność. Na początek musisz uzyskać nazwę domeny i wybierz dostawcę hostingu, a także jeden z oferowanych przez niego planów. Koszt planów będzie się różnić w zależności od zawartych warunków i usług. Po drugie, musisz zainwestować w wysokiej jakości szablony, wtyczki i aplikacje innych firm, które zwiększą wydajność Twojej witryny.

Czytaj także: Recenzja Drupal.

Wypróbuj Drupal teraz

4. Beton 5

Beton 5

Beton 5 – to potężny i innowacyjny system CMS typu open source, który umożliwia kompleksowe i wygodne uruchamianie stron internetowych i zarządzanie nimi. W rzeczywistości jest to jeden z systemów, który zapewnia zaawansowaną funkcjonalność bez żadnych kosztów bez kompromisu z wynikiem. Strony internetowe zbudowane z Concrete5 wyglądają nowocześnie i funkcjonalnie. Jednak CMS jest bardziej skomplikowany niż wielu jego konkurentów, a zatem zakłada krzywą głębokiego uczenia się. Kiedy przyzwyczaisz się do jego funkcji, będziesz mógł tworzyć różne typy projektów.

funkcje

Deska rozdzielcza Concrete5

CMS oferuje godne funkcje dostosowywania projektu do różnych preferencji i potrzeb. Istnieje wiele wtyczek i podstawowych obsługiwanych dodatków, które można znaleźć online i zintegrować z projektem, aby rozszerzyć jego funkcjonalność. Wiele z tych dodatków jest regularnie aktualizowanych automatycznie. CMS jest również wyposażony w zintegrowany konstruktor formularzy, który z łatwością pozwala tworzyć, edytować i aktualizować formularze online dostępne w witrynie.

Dodatkowo system zapewnia szybką instalację, rozbudowane opcje integracji wtyczek, aktualizację jednym kliknięciem, uprawnienia użytkownika, zintegrowany system raportowania itp. CMS zapewnia intuicyjną edycję strony internetowej, a projekty tworzone przy jej pomocy są dobrze zoptymalizowane dla wyszukiwarek.

Wzory

Platforma ma własną kolekcję zintegrowanych szablonów, które cechują się dobrą jakością i można je dostosowywać. Jednak liczba dostępnych motywów może być niewystarczająca, aby zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników systemu w zakresie projektowania stron internetowych. W takim przypadku usługa umożliwia integrację motywów innych firm dostępnych w sieci. Zostały one zaprojektowane przez twórców stron internetowych specjalnie dla Concrete5 i występują w dwóch możliwych wariantach – darmowym i płatnym. Darmowe szablony mają również dobrą jakość, ale nie są tak bezpieczne w porównaniu do płatnych projektów ze względu na potencjalne zagrożenie złośliwym oprogramowaniem.

Koszt

Podobnie jak jego główni konkurenci opisani powyżej, Concrete5 jest całkowicie darmowy. Nie musisz nic płacić za pobranie, instalację i korzystanie z usługi. Jednocześnie nie można w ogóle nazwać systemu wolnym. Aby jak najlepiej wykorzystać zestaw funkcji, musisz zapłacić za nazwę domeny, dostawcę hostingu, dodatkowe wtyczki, szablony, dodatki i aplikacje. Ostateczny koszt projektu będzie zależeć od liczby dodatkowych funkcji, które chcesz zintegrować ze swoją witryną, a także od planu hostingowego i projektu (jeśli w ogóle) wybierzesz.

Wypróbuj teraz Concrete5

Jak wybrać odpowiedni system zarządzania treścią

Wybór odpowiedniego systemu zarządzania treścią jest często wyzwaniem. Dotyczy to szczególnie użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie pracowali z tymi platformami, a zatem nie są świadomi swoich parametrów i głównych cech.

W rzeczywistości ostateczna decyzja powinna zależeć od wielu czynników. Należą do nich twoje umiejętności projektowania stron internetowych, rodzaj projektu, którego potrzebujesz, realizowany cel, budżet, który jesteś gotowy zainwestować w jego rozwój oraz cechy samej platformy. Jednocześnie możliwe jest zdefiniowanie ogólnych funkcji i wymagań, które są podobne dla wszystkich typów CMS, na które natrafisz podczas wyszukiwania:

 • Wygoda i łatwość zarządzania witryną;
 • przyrodnicza natura;
 • Opcje integracji;
 • Koszt (w tym hosting i nazwa domeny)
 • Bezpieczeństwo;
 • Opcje aktualizacji;
 • Zawiera funkcje dostosowywania projektu;
 • Łatwość SEO;
 • Skalowalność;
 • Funkcje zarządzania treścią.

Są to niezbędne aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego CMS. Reszta zasadniczych punktów zależy od indywidualnych parametrów każdego systemu, który Cię interesuje. W każdym razie, jeśli udało Ci się znaleźć CMS, który spełnia wyżej wymienione wymagania, zdecydowanie warto na niego zwrócić uwagę.

Dolna linia

Dostępność i bogaty wybór rodzajów oprogramowania może sprawić, że ostateczny wybór CMS będzie prawdziwym wyzwaniem, szczególnie dla nowicjuszy. Podczas przeglądania najpopularniejszych usług należy pamiętać o szeregu funkcji, opcjach integracji i specjalnych narzędziach. Ale to nie wszystko. Większość CMS wymaga hostingu i wyboru domeny, co jest kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy porównywaniu platform.

WordPress, Joomla, Drupal i Concrete5 to obecnie najbardziej znany, bogaty w funkcje i zaufany CMS. Umożliwiają uruchamianie i skuteczne zarządzanie różnego rodzaju projektami, zapewniając dostęp do dodatkowych aplikacji, wtyczek, szablonów i narzędzi.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy przeanalizować, zbadać i porównać te usługi. Czy spełniają twoje wymagania? Czy są wystarczająco bogate w funkcje, aby z łatwością tworzyć projekty? Czy będziesz w stanie pomyślnie wykonać zadanie za pomocą któregokolwiek z nich, czy na liście jest określony lider? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci wybrać usługę najlepiej odpowiadającą indywidualnemu projektowi i wymaganiom w zakresie projektowania stron internetowych.

Utwórz stronę internetową CMS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map