Jak zbudować witrynę społeczności

Istnieje wiele kreatorów stron internetowych, które umożliwiają tworzenie blogów o zróżnicowanym zakresie skuteczności. Niestety, istnieje tylko kilka usług, które świetnie nadają się do tworzenia forów. Jeśli chodzi o systemy, które można z powodzeniem stosować jednocześnie do obu celów, można je policzyć na palcach.


Sukces w tworzeniu stron społecznościowych zależy w dużej mierze od właściwego wyboru twórcy strony, twoich umiejętności i postawionego zadania. Innymi słowy, powinieneś zrozumieć, jak dobrze wyobrażasz sobie przyszłą stronę internetową i czy Twój poziom wiedzy wystarcza do wykonania zadania.

W ten sposób proces można uprościć na dwa sposoby – wybierając odpowiedni konstruktor witryn społecznościowych i rozumiejąc, czego oczekujesz od swojej witryny, aby mogła przyciągnąć i zatrzymać odbiorców.

Pisaliśmy już o najbardziej odpowiednich usługach do stworzenia blogi i fora. Najwyższy czas porozmawiać o tym z punktu widzenia pomysłu i wymagań technicznych. Musisz określić, od czego zacząć, jak kontynuować pracę na stronie internetowej i jak zwiększyć skuteczność gotowego projektu.

Podzielmy ten proces na 3 etapy. Są to wybór szablonu i projektu, konfiguracja bloga / forum, strategia promocji.

1. Kreacja projektu

Usługi niszowe są dostarczane z zestawami szablonów tematycznych. Zasadniczo wybór projektu nie jest obowiązkowy, co doskonale sprawdzi się przy tworzeniu bloga lub forum. Jest to dość konwencjonalne, ponieważ zawsze będziesz mógł dodać forum lub blog do strony internetowej i skonfigurować jej wygląd, który pasuje do twojej niszowej atmosfery..

Blogi i fora to strony internetowe poświęcone czytaniu postów. Dlatego najważniejsze jest stworzenie komfortowego środowiska do czytania.

Projekt powinien być przyjemny, ale jest to czynnik drugorzędny w porównaniu do części treści. Żadne psychedeliczne kolory, obfitość czcionek, eksperymenty ze strukturą i inne podobne kwestie są tutaj niedopuszczalne.

Kojący design w połączeniu z niebieskim, białym, szarym, brązowym, czarnym i być może zielonym i pomarańczowym kolorami pozwoli stworzyć właściwe tło. Liczba używanych kolorów nie powinna przekraczać 3 lub 4. Kluczowymi elementami są czcionki – wystarczy wybrać 2 odpowiednie warianty tytułów i akapitów, nie więcej.

Projektowanie postów ma również duże znaczenie, ponieważ jest to ważny element strony internetowej.

Lepiej jest użyć białego lub jasnoszarego tła dla tekstu i czarnych lub ciemnoniebieskich liter. To są zweryfikowane kombinacje.

 • Litery nie powinny być małe, a akapity nie powinny być długie.
 • W razie potrzeby dodaj obrazy lub filmy do bloków tekstowych.

Wygląd i czytelność postów to wizytówka Twojego bloga.

Wix Blog Editor

Jeśli chodzi o fora, projektowanie ma duże znaczenie, ponieważ jest prawie niezauważalne. Zamiast tego należy wybrać przyjemne dla oka kolory w połączeniu z rzadkimi elementami wystroju i wygodnym wyświetlaniem sekcji dyskusji. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych ozdób, ponieważ większość ludzi odwiedza fora w celu komunikacji i czytania. Wszystko czego potrzebujesz to 2 kolory, 2 czcionki, jasne tło i pouczająca struktura oddziałów.

Jednak jest o wiele prostsze w użyciu gotowy szablon z odpowiednią paletą kolorów, kombinacją bloków, czcionkami i innymi elementami, które będą dobrze pasować do Twojego pomysłu. Z reguły projektanci niszowi realizują prawie te same cele, o których właśnie wspomnieliśmy. Nie musisz się więc przejmować procesem tworzenia stron internetowych – po prostu przygotuj gotowy wariant i zacznij publikować posty.

2. Konfiguracja bloga i forum

Najważniejsza jest tutaj struktura i układ pliku danych.

 • Liczba materiałów wyświetlanych na stronie wpływa również na wygodę postrzegania przez użytkownika. Wystarczy 8-10 postów.
 • Opcja filtru wyszukiwania jest również niezbędną funkcją.
 • Każdy post powinien mieć obraz tytułowy zgodny z tematem.
 • Użyj ocen, liczby wyświetleń postów i innych liczników.

Wielu użytkowników jest nimi ogólnie zainteresowanych, ponieważ są one głównymi wskaźnikami popularności postów. Należy również aktywować standardowe atrybuty, takie jak data, nazwisko autora itp. Może to być przydatne dla wielu czytelników, którzy chcieliby zobaczyć datę publikacji postu, znaleźć inne posty według nazwiska autora itp.

Nie ma sensu przeciążać kanału blogowego wieloma zestawami linków na paskach bocznych, komplikując projekt skomplikowanym układem i niesymetrycznym pozycjonowaniem bloków podglądu postów, masywnego nagłówka z pokazem slajdów, przycisków i innych elementów, które wpływają na postrzeganie użytkownika strony internetowej.

Miło jest być nieprzewidywalnym w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Użytkownik powinien po prostu odwiedzić blog, z łatwością wybrać interesujący post i zacząć go czytać. Otóż ​​to.

Konfiguracja forum Wix

Jeśli chodzi o forum, wszystko jest znacznie prostsze. Powinien być dostępny. Z reguły takie witryny są dodawane do blogów, ponieważ liczba osób tworzących osobne fora stopniowo maleje.

 • Dodaj wymaganą liczbę sekcji i kategorii niszowych.
 • Ustaw prawa dostępu, opcje wyświetlania podkategorii i wysyłaj powiadomienia o odpowiedzi.

Pożądane jest również umieszczenie popularnych motywów na górze listy, dodanie wskaźników widoku postu, statusów użytkowników i innych liczników, aby zapewnić lepszą przejrzystość informacji.

3. Promocja

Oprócz oczywistych metod, takich jak wypełnianie metatagów witryny, oddzielnych stron i materiałów, konfiguracja analiz, dostosowywanie przyjaznych dla człowieka adresów URL i 404 stron, powinieneś zadbać o jakość integracji swojej witryny społecznościowej z innymi usługami społecznościowymi.

Przyciski udostępniania / polubienia powinny być dostępne wszędzie, gdzie jest taka konieczność. Utwórz konta w sieciach społecznościowych i połącz je ze swoją witryną. Im więcej niszowych linków do Twojej witryny uzyskasz, tym lepiej.

Jakość, ilość i średnia liczba postów ma duże znaczenie. Publikując kolejny interesujący post, nie zapomnij o wypełnieniu go słowami kluczowymi, ale nie przejmuj się tym. Postaraj się dodać więcej odpowiednich obrazów i nie zapomnij o czytelności i objętości artykułów – posty zawierające ponad 800 słów najlepiej sprawdzą się w wyszukiwarkach. Możesz nawet zatrudnić autorów w celu szybszej promocji projektu, jeśli planujesz później zarabiać.

Czasami sensowne jest również, aby odwiedzający publikowali swoje posty. Dodatkowe treści niszowe (które, nawiasem mówiąc, są również bezpłatne) będą przydatne na twoim forum. Nie zapomnij moderować takich artykułów, ponieważ zdecydowanie należy unikać okropnych i bezsensownych postów. Łatwiej jest promować blog zespołu, ale musisz jakoś zaangażować autorów. Jest mało prawdopodobne, że ktoś zgodzi się napisać dla ciebie od samego początku.

Dolna linia

Głównym czynnikiem sukcesu witryny społeczności jest własne zaangażowanie w zarządzanie nią. Nie ma sensu zakładać bloga o wydobyciu ropy naftowej na Alasce tylko dlatego, że ta nisza wydaje się perspektywiczna.

Twoje hobby powinno być podstawą projektu, czy to wędkowania, kolekcjonowania, sztuki, niszy prawnej, podróży, naprawy starych samochodów, modelowania gliny, a co nie. Powinieneś być obowiązkowo kompetentny w niszy.

Temat, jakość treści i liczba użytkowników, którzy mogą być potencjalnie zainteresowani Twoim projektem, mają duże znaczenie dla witryn społecznościowych. Tworzenie blogów lub forum za pomocą narzędzia do tworzenia witryn jest technicznie prostym zadaniem. Tak jest w przypadku, gdy nie powinieneś skupiać się na projektowaniu ani zaskakiwać użytkowników strategiami marketingowymi, starając się sprzedać coś od samego początku.

Twoje osobiste zaangażowanie w proces i sieci społecznościowe są tutaj głównymi czynnikami sukcesu. To właśnie robisz dla ludzi i dla własnej przyjemności. Po prostu piszesz posty i udostępniasz je w Internecie. Otóż ​​to.

Uruchom witrynę społeczności

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map