Jak zrobić stronę internetową bez Kreatora stron internetowych

jak zrobić stronę internetową bez narzędzia do tworzenia stron internetowych


Globalna sieć stała się ogromnym środowiskiem cyfrowym, w którym działa ponad 200 milionów witryn internetowych. Zwykli użytkownicy, tacy jak Ty, uruchomili większość tych witryn bez dogłębnej wiedzy na temat programowania lub programowania. Przez wiele lat proces polegał na niekończących się próbach i błędach, eksperymentach i niepowodzeniach, dopóki twórcy stron internetowych nie zadebiutowali na arenie cyfrowej.

Nowe narzędzia do budowania stron internetowych sprawiły, że stoły się zwróciły szczególnie dla początkujących. Wyglądali na… prosty instrument stworzyć gotową do użycia witrynę i przejść do trybu online bez wysiłku. Podczas gdy tradycyjne taktyki budowania stron internetowych wymagały pewnego zaplecza technicznego i co najmniej minimalnego doświadczenia w projektowaniu stron internetowych, nie wspominając o innych istotnych kwestiach, takich jak zarządzanie hostingiem, rejestracja domeny itp. kompleksowe rozwiązanie po wyjęciu z pudełka. Innymi słowy, nie musisz przejmować się żadnymi problemami technicznymi, bezpieczeństwem ani aktualizacjami, ale skupić się na treści, promocji i marketingu.

Oczywiście twórców stron internetowych nie można uznać za najlepsze rozwiązanie do tworzenia i promowania witryn. Z pewnością ułatwiają one proces, pozwalając skupić się na kluczowych celach, podczas gdy platforma zajmuje się problemami technicznymi. Pomimo poziomu wydajności i produktywności niektórzy użytkownicy wciąż szukają szansy na utworzenie witryny bez narzędzia do tworzenia witryn. W tym przewodniku opiszemy wszystkie kroki, a także przeszkody na drodze do wdrożenia.

Dlaczego możesz potrzebować stworzyć stronę internetową bez Kreatora stron

Pomimo wszystkich korzyści dostarczanych przez twórców stron internetowych, niektórzy użytkownicy unikają ich, aby skorzystać z niektórych kluczowych problemów, które według nich mogłyby się rozwiązać. Jednak ich dążenie do korzyści wydaje się niczym innym, jak ściganiem się z przeszkodami. Kiedy ludzie wybierają platformy CMS i narzędzia open source zamiast twórców stron internetowych zazwyczaj pragną:

 • Niezależność. Możliwość przełączania się między platformami, zmiany specyfikacji strony internetowej, przejście na tańszy hosting itp. Oczywiście trzymanie się jednego oprogramowania może wyglądać jak pułapka. Z drugiej strony, jeśli pułapka ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować, uruchomić i sprzedać swoją witrynę, czy naprawdę trzeba ją zmienić? Twórcy witryn mogą wyglądać na trafienie ograniczone pod względem szablonów lub możliwości migracji, ale jeśli zbudujesz trwałą witrynę, nie będą one przydatne.
 • Kontrola zaplecza. Z pewnością czynnik ten ma ogromne znaczenie, ponieważ pozwala użytkownikom stworzyć naprawdę wyjątkową witrynę. Mogą uzyskiwać dostęp do systemów HTML / CSS, a także wdrażać swoją wiedzę PHP, aby wcielić w życie każdy pomysł na projektowanie stron internetowych. Ale czy naprawdę istnieje potrzeba wykorzystania wszystkich tych umiejętności i wiedzy, podczas gdy twórcy stron internetowych opracowują gotowe szablony, które można łatwo dostosować? Co więcej, każda zmiana może mieć wpływ na sposób, w jaki Twoja witryna będzie działać na urządzeniach mobilnych, a gotowe układy są zoptymalizowane dla użytkowników mobilnych, bez względu na to, jakiego urządzenia używają. Oczywiście, twórcy stron internetowych nie zapewniają tyle kreatywnej swobody, ile możesz potrzebować. Z drugiej strony ta wolność wymaga głębokiej wiedzy technicznej, której brakuje większości użytkowników.
 • Zwiększona elastyczność. Tysiące darmowych i płatnych wtyczek, dodatków i aplikacji zapewniają nieograniczone możliwości dostosowywania. Możesz użyć dowolnego widżetu, którego potrzebujesz. Jesteś jednak jedyną osobą odpowiedzialną za ich działanie, kompatybilność lub aktualizacje.
 • Przystępność. Niektórzy użytkownicy nadal uważają, że korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn jest droższe. Cóż, powinieneś rozważyć koszty hostingu, rejestracji domeny, płatnych motywów i wtyczek. Którykolwiek z nich może sprawić, że Twój projekt będzie kosztował znacznie więcej w porównaniu do witryn utworzonych za pomocą oprogramowania do tworzenia stron internetowych.

Głównym problemem związanym z tworzeniem witryny bez narzędzi do tworzenia witryn jest fakt, że musisz obsługiwać każdy krok od założenia strony internetowej do aktualizacji wtyczek. W takim przypadku nie powinniśmy nie doceniać wartości zapewnianej przez wygodę typu „wszystko w jednym” w obliczu twórców stron internetowych. Jeśli nie brzmi to przekonująco. Rzućmy okiem na kroki, które musisz wykonać, budując witrynę całkowicie samodzielnie, bez pomocy jej twórców.

Pierwsze kroki bez Kreatora stron internetowych

Wybór między twórcami stron internetowych a tradycyjnymi platformami CMS zależy głównie od umiejętności użytkownika, budżetu i celów. Prawie połowa wszystkich witryn jest tworzona bez twórców stron internetowych, przynajmniej na razie. Ale zanim zanurzysz się głęboko w świecie plików HTTP, ustawień stron internetowych, rejestrów domen i dostawców hostingu, chcielibyśmy wyjaśnić niektóre podstawowe kwestie.

Jeśli tworzysz witrynę bez narzędzia do tworzenia witryn, ponosisz odpowiedzialność za tworzenie i organizację jej treści cyfrowych, bezpieczeństwa i działania. To nie jest kompleksowe rozwiązanie, jak większość twórców stron internetowych. Innymi słowy, osobno zajmujesz się rejestracją domeny i hostingiem, chyba że zdecydujesz się kupić pakiet zawierający zarówno hosting, jak i nazwę domeny. Proces ten nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Z drugiej strony wymaga to trochę czasu, abyś poczuł się trochę nieswojo dzięki oddzielnym technologiom, od których musisz się przełączać od czasu do czasu.

Czytaj więcej: CMS lub kreator stron internetowych? – dogłębne bezpośrednie porównanie wszystkich zalet i wad używania konstruktorów stron i CMS.

Jeśli chodzi o kroki, musisz wykonać następujące czynności.

Krok # 1 – Wybierz platformę

Zestawienie informacji:
Witryny na żywo działające przez:
WordPress – 27 165 799 stron internetowych;
Wix – 3 383 125 stron internetowych;
Joomla – 2 245 565 stron internetowych;
Shopify – 1 259 029 stron internetowych.
Dane dostarczone przez Zbudowany.

Wybór platformy jest etapem, który określi sukces projektu. To zależy od celów twojej strony. Czy będzie to sklep internetowy, blog czy strona małej firmy? Chociaż platformy CMS cechują się dużą niezależnością, a także nieograniczonymi możliwościami dostosowywania, służą również różnym celom.

Niektóre koncentrują się na prostych stronach internetowych, podczas gdy zmiany i modyfikacje wymagają dobrych umiejętności programistycznych, aby przekształcić prosty szablon w sklep cyfrowy. Większość systemów oferuje puste środowisko do projektowania stron internetowych, w którym trzeba wykonać trochę kodowania, aby uzyskać gotową stronę internetową spełniającą początkowe wymagania.

W porównaniu do twórców stron internetowych: wszystkich twórców stron internetowych można podzielić na kilka kategorii w zależności od celów. Niektóre platformy są zaprojektowane do tworzenia witryn i portfeli dla małych firm, inne są dobre do tworzenia projektów eCommerce lub stron docelowych. Użytkownicy muszą tylko wybrać ten, który im pasuje i rozpocząć edycję.

Czytaj więcej: Najpopularniejsze usługi tworzenia stron internetowych – odkryj najpopularniejsze narzędzia do założenia własnej witryny od podstaw.

Krok # 2 – Zarejestruj nazwę domeny

Kolejny ważny etap, który służy różnym celom:

 • Świadomość użytkowników – nazwa domeny to reprezentacja projektu i pierwsza rzecz, która może wywrzeć dobre wrażenie. Chodzi o to, aby był jak najbardziej niezapomniany i wyjątkowy.
 • Wpływ na SEO – nazwa domeny to główny adres URL witryny. Podobnie jak inne typy adresów URL, może mieć duży wpływ na SE. Chodzi o to, aby użyć kluczowych słów kluczowych w nazwie adresu URL, aby strona była bardziej przyjazna dla SEO i trafna.
 • Zbuduj markę – nazwa domeny pomaga budować markę od samego początku i wyróżnia się na tle tysięcy konkurentów. Ostra i ekskluzywna domena z pewnością zwiększy rozpoznawalność Twojej witryny.

Tam są kilka sposobów aby wybrać i zarejestrować nazwę domeny. Z reguły proces ten trzeba będzie obsługiwać osobno, korzystając ze specjalnych usług, które pozwalają wybrać nazwy markowe lub rodzajowe dostarczane przez generatory domen. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie markowych domen lub tak zwanych domen TLD (domen najwyższego poziomu).

Najpopularniejsze strefy domen najwyższego poziomu

Popularne TLD Dane dostarczone przez Statista.

Przede wszystkim musisz wybrać rozszerzenie w zależności od typu strony. Treści cyfrowe lub lokalizacja. Następnie musisz sprawdzić jego dostępność i ostatecznie kupić go z dalszym rocznym przedłużeniem.

W porównaniu do twórców stron internetowych: jak wspomnieliśmy wcześniej, twórcy stron internetowych stanowią kompleksowe rozwiązanie. Oznacza to, że darmowe domeny są już wliczone w cenę pakietu. Możesz połączyć swoją witrynę z własną unikalną domeną lub użyć niestandardowej nazwy dostarczonej przez platformę. Pamiętaj, że drugi wariant nie jest przeznaczony do długotrwałych projektów.

Czytaj więcej: Wybór właściwej nazwy domeny – pomocne wskazówki i porady, jak wybrać najlepszą nazwę domeny dla przyszłej witryny.

Krok # 3 – Wybierz Hosting

Zestawienie informacji:
Wykorzystanie światowego hostingu:
GoGaddy – 29 275 259 stron internetowych;
1 i 1 IONOS – 7 908 743 strony internetowe;
Bluehost – 2 060 268 stron internetowych;
SiteGround – 1 950 133 stron internetowych.
Dane dostarczone przez Zbudowany.

Masz już zarejestrowaną platformę i nazwę domeny. Teraz musisz wymyślić miejsce gdzie hostować swoją stronę ze wszystkimi swoimi plikami. Wybór hostingu jest taki sam jak wybór lodówki. Chcesz, aby wszystkie twoje produkty były bezpiecznie przechowywane w odpowiednim stanie, z szybkim i łatwym dostępem, kiedy tylko potrzebujesz.

Po raz kolejny wybór będzie całkowicie zależeć od ciebie. Użytkownicy będą musieli zdecydować o rodzaju hostingu. Czy to będzie udostępnione, dedykowane lub Chmura hosting. Ile potrzebujesz przepustowości lub miejsca? Czy hosting ma dobre funkcje wydajności i bezpieczeństwa? Czy jest wystarczająco elastyczny, aby obsługiwać bezproblemową integrację? Ile to kosztuje? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sam.

Dobra wydajność, wskaźniki czasu działania, szybkość ładowania strony, środki bezpieczeństwa, obsługa klienta to kluczowe kwestie, na które trzeba uważać. Co więcej, większość platform jest dość trudna w użyciu. Będziesz potrzebował trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak to działa, nie wspominając o ustawieniach witryny. Dobry hosting nie jest tak tani, jak większość ludzi myśli. Cena może wynosić od 1 do 20 USD w zależności od platformy i oferowanych przez nią funkcji.

Porównaj z twórcami stron: po raz kolejny twórcy stron internetowych są gotowym rozwiązaniem internetowym, bez potrzeby dbania o hosting, wydajność lub bezpieczeństwo. Po prostu wybierz plan i witrynę hostowaną ze wszystkimi niezbędnymi środkami antyspamowymi i zabezpieczającymi DDoS w jednym miejscu. Co więcej, niektórzy twórcy stron internetowych są nawet tańsi niż pojedyncze rozwiązanie hostingowe bez cen domen i szablonów.

Czytaj więcej: Tworzenie strony internetowej bez hosta – wybierz między alternatywnymi hostingami, aby Twoja witryna działała bez żadnych problemów z hostingiem.

Krok # 4 – Znajdź motyw

Tutaj niektórzy twórcy stron internetowych wyglądają na nieco bardziej ograniczonych w porównaniu do platform CMS. Jeśli zdecydujesz się stworzyć witrynę bez narzędzi do tworzenia witryn, uzyskasz dostęp do nieskończonej liczby motywów dla wszystkich typów. Obejmują one układy bezpłatne i płatne podzielone na kategorie. Możesz wybrać przyszły sklep cyfrowy. Magazyn internetowy, portfolio itp.

Podczas gdy darmowe motywy wyglądają prawie tak samo z pewnymi niewielkimi różnicami, miliony użytkowników już z nich korzystają. Innymi słowy, stworzenie naprawdę wyjątkowej strony internetowej może być kłopotliwe, szczególnie jeśli nie masz wystarczającego zaplecza technicznego. Płatne szablony mogą być dobrym rozwiązaniem problemu. Wyglądają bardziej stylowo i profesjonalnie. Wymagają jednak dodatkowej gotówki. Cena może wynosić od 20 do 500 USD. Ten fakt nie sprawia, że ​​proces jest tak opłacalny, jak niektórzy mogą od początku myśleć.

Upewnij się, że motyw jest dostosowany do urządzeń mobilnych. Nie spiesz się, aby wybrać pierwszy. Z reguły niektóre układy są dostępne w trybie podglądu. Zobacz, jak będzie wyglądać Twoja przyszła strona na różnych urządzeniach mobilnych o różnych wymiarach ekranu.

Responsywna strona internetowa

Po wybraniu motywu nie będzie można go natychmiast edytować i dostosowywać. Użytkownicy muszą go pobrać, a następnie przenieść pliki motywów na swój hosting. Edytor będzie dostępny w pokoju kontrolnym lub na desce rozdzielczej ze wszystkimi niezbędnymi ustawieniami strony internetowej i instrumentami. Tam możesz zmieniać motywy w dowolnym momencie, a także korzystać z domyślnie oferowanych układów. Zaloguj się i zacznij tworzyć stronę internetową.

W porównaniu do twórców stron internetowych: twórcy stron internetowych oferują gotowy szablon ze wszystkimi niezbędnymi sekcjami. Nie musisz pobierać plików ani przenosić ich na hosting. Wybierz szablon, który Ci się podoba i rozpocznij edycję od razu. Brak zniechęcających pulpitów nawigacyjnych i paneli sterowania. Wbudowana edycja oznacza, że ​​widzisz wszystkie zmiany na stronie na raz. Większość platform opiera się na funkcji przeciągania i upuszczania, podczas gdy ceny szablonów są już uwzględnione w planie.

Krok # 5 – Zbuduj zawartość i strony

W tym miejscu musisz zdobyć pewne umiejętności i zrozumieć różnicę między stronami statycznymi i dynamicznymi. Innymi słowy, każda z sekcji witryny, postów na blogu lub artykułów jest stroną statyczną. Za każdym razem, gdy chcesz utworzyć nową, potrzebujesz osobnej strony. I za każdym razem proces edycji będzie powtarzany.

reTradycyjne platformy CMS są dość skomplikowane. To nie tylko kopiowanie i wklejanie tekstu oraz przejście do trybu online. Chociaż tworzenie nowych postów może być łatwe, sytuacja z innymi sekcjami jest inna. Czasami trzeba mieć oko na wygląd, dodawać treści multimedialne lub inne elementy strony, w tym skróty, skrypty, pracować z nagłówkami i stopkami, tworzyć menu, tagi, kategorie itp. Wszystkie te procesy trzeba będzie obsługiwać ręcznie.

W porównaniu do twórców stron internetowych: tworzenie nowych stron i edycja istniejących za pomocą kreatorów stron jest bardzo łatwa. Masz już gotowy szablon. Wystarczy zmienić lokalizację bloków, usunąć niepotrzebne lub dodać sekcje. Następnie wystarczy wkleić tekst, przeciągnąć i upuścić pliki multimedialne i gotowe! Twoja strona jest gotowa.

Krok # 6 – Dostosuj swoją witrynę za pomocą wtyczek

Twoja strona powinna być wystarczająco funkcjonalna. W przeciwnym razie odwiedzający pozostawiliby to jako bardziej przyjazną dla użytkownika alternatywę. Oprócz funkcjonalności, różne wtyczki i dodatki pozwalają osiągnąć wcześniejsze cele, takie jak pozyskiwanie użytkowników, powiększanie listy subskrybentów, analizy i wiele innych. Mogą działać dobrze, gdy potrzebujesz przenieść swój projekt na nowy poziom.

Wtyczka to fragmenty oprogramowania, które pomaga tworzyć bardziej żywe i aktualne strony. Z reguły instalacja wtyczek to bardzo łatwe. Jednak nadal będziesz musiał sobie z tym poradzić. Będziesz miał dostęp do ogromnego rynku i znajdź ten, którego potrzebujesz. Niektóre są bezpłatne, a niektóre są płatne. Oczywiście, aby rozpocząć, będziesz potrzebować przynajmniej:

 • Przyciski mediów społecznościowych – aby umożliwić użytkownikom udostępnianie treści i maksymalną ekspozycję z treści.
 • Analityka – wtyczki mają na celu śledzenie użytkowników, kanałów ruchu, lokalizacji odbiorców itp.
 • Pliki medialne – używaj wtyczek do tworzenia oszałamiających galerii lub suwaków. Dołącz filmy z głównych platform streamingowych, aby zwiększyć zaangażowanie użytkowników.
 • Bezpieczeństwo – systemy antyspamowe, zabezpieczenia DDoS, specjalne narzędzia zapobiegające oszustwom i oszustwom.
 • SEO – specjalne wtyczki, które pozwalają skonfigurować SEO witryny i uczynić treść bardziej przyjazną dla botów wyszukiwarek.

Będziesz mógł zarządzać wszystkimi wtyczkami z pulpitu nawigacyjnego. Jednocześnie jesteś jedynym odpowiedzialny za ich działanie i szybkie aktualizacje. Niektóre wtyczki mogą zawierać kod wirusa lub złośliwe oprogramowanie. Lepiej więc wybierz zaufanych programistów i produkty.

W porównaniu do twórców stron internetowych: chociaż twórcy stron internetowych nie mogą się pochwalić tak dużą różnorodnością wtyczek, niektóre mają własne rynki aplikacji i sklepy z wystarczającą liczbą dodatków i widżetów, aby dostosować strony. Znajdziesz tam wszystko – od prostych kalendarzy i menedżerów wydarzeń po bardziej skomplikowane widżety kontaktowe i wyskakujące. Co więcej, większość twórców stron internetowych oferuje prostą integrację z usługami analitycznymi i eCommerce stron trzecich.

Krok # 5 – Przejdź do trybu online

Scena jest ustawiona zielona flaga spada. Teraz masz witrynę gotową do opublikowania. Wystarczy nacisnąć przycisk „opublikuj” i przejrzeć swoją witrynę online, aby była dostępna dla użytkowników. Możesz pomyśleć, że to w rzeczywistości to. Witryna wymaga jednak ciągłego wsparcia i konserwacji.

Ci, którzy zdecydują się unikać korzystania z kreatorów stron internetowych, są dosłownie sami. Jeśli wtyczka działa z błędami, nie będzie nikogo, kto mógłby ci pomóc. Jeśli motyw źle działa na tabletach., Nie ma nikogo, kto mógłby Ci pomóc. Platformy CMS nie mają obsługi klienta. Przygotuj się do przeglądania ton stron i forów w poszukiwaniu użytkowników z tym samym problemem. Utrzymanie i wsparcie to wszystkie twoje obowiązki, a także obsługa strony internetowej.

W porównaniu do twórców stron internetowych: twórcy stron internetowych oferują kilka sposobów rozwiązywania różnych problemów. Platforma bierze wyłączną odpowiedzialność za utrzymanie, wsparcie i prawidłowe działanie strony internetowej. Z drugiej strony, gdy jest to rozwiązanie typu „wszystko w jednym”, jeśli coś pójdzie nie tak, witryna całkowicie się psuje.

Dolna linia

Tworzenie witryny bez narzędzia do tworzenia witryn jest długą i skomplikowaną ścieżką do ostatecznego wdrożenia. Będziesz musiał przygotować się na wyzwania i przeszkody na drodze do przejścia z trybu online, od znalezienia odpowiedniego hostingu i motywu, po edycję i dostosowanie strony internetowej. Użytkownicy będą musieli poradzić sobie z każdym krokiem samodzielnie, bez profesjonalnej pomocy. Z tego powodu zadanie może być ryzykowne, chyba że masz wystarczające zaplecze techniczne. Nawet w przypadku wielkich umiejętności kodowania i projektowania stron internetowych proces ten przerodzi się w liczne próby i wysiłki.

Kreatory stron internetowych zostały zaprojektowane w celu ułatwienia procesu budowania. Jest to cel, któremu służą, zapewniając jednocześnie kompleksowe rozwiązanie zarówno początkującym, jak i doświadczonym właścicielom witryn. Mimo że nie rezerwują tyle miejsca na dostosowanie i niezależność od sieci, są prostym, ale potężnym środowiskiem cyfrowym z dosłownie każdą funkcją, jakiej możesz potrzebować, niezależnie od typu strony i celów.

Stwórz swoją stronę za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map