Jak zrobić stronę internetową z własną domeną za darmo

Jak zrobić stronę internetową z własną domeną za darmo


Zdecydowałeś się stworzyć stronę internetową z własną nazwą domeny za darmo. Ktoś może powiedzieć, że jest to niemożliwe, ponieważ wysokiej jakości strony internetowe wymagają głębokiej wiedzy w zakresie projektowania stron internetowych i zastosowania profesjonalnych narzędzi do tworzenia stron internetowych. Jednak to nie do końca tak.

Możliwe jest utworzenie witryny osobistej lub biznesowej bez ponoszenia kosztów lub korzystanie z własnej domeny, jeśli znasz najpopularniejsze opcje projektowania stron internetowych i profesjonalne oprogramowanie do tworzenia stron internetowych, których możesz użyć do wykonania zadania.

Jeśli chodzi o bezpłatne tworzenie stron internetowych, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Na początek wybierz odpowiednie narzędzie do tworzenia stron internetowych, z których wiele ma bezpłatne subdomeny lub oferuje zintegrowaną opcję bezpłatnego połączenia z domeną.

Jeśli posiadasz już domenę i chcesz dołączyć ją do swojej witryny, musisz się tym zająć podczas konfiguracji witryny. Pamiętaj, że koszty domeny są różne, a także warunki sugerowane przez ich dostawców. Tak więc proces bezpłatnego tworzenia stron internetowych nie jest taki łatwy i na pewno wymaga określonego tła projektowania stron internetowych lub świadomości niuansów kodowania.

Czytaj także: Co to jest nazwa domeny i jak działają domeny?

Aby uprościć to zadanie, wyróżniliśmy kilka niezbędnych punktów, które pomogą Ci z powodzeniem poradzić sobie ze wszystkimi etapami procesu projektowania stron internetowych.

Jak zrobić stronę internetową z własną nazwą domeny za darmo

 1. Darmowa strona z własną domeną – czy to możliwe?
 2. Wyjaśnione dwie opcje: Kreator stron internetowych a hosting
 3. Jak uzyskać nazwę domeny dla swojej witryny za darmo
 4. Jak stworzyć bezpłatną stronę internetową z własną domeną
 5. Wskazówki dotyczące tworzenia własnej witryny internetowej z domeną niestandardową

Jeśli masz zamiar założyć stronę internetową z własną nazwą domeny za darmo, ale nie wiesz, od czego zacząć i o jakich sprawach pamiętać, najwyższy czas omówić szczegółowo wyżej wymienione punkty.

Darmowa strona z własną domeną – czy to możliwe?

Jeśli kiedykolwiek pytałeś o istniejące opcje tworzenia stron internetowych, z pewnością wiesz, że istnieje wiele systemów, które umożliwiają każdemu uruchomienie w pełni funkcjonalnej strony internetowej bez żadnych kosztów. Dawno minęły czasy, kiedy tworzenie stron internetowych kwalifikowało się tylko dla profesjonalnych ekspertów internetowych.

W dzisiejszych czasach nawet nowicjusz z niewielkim doświadczeniem w projektowaniu stron internetowych lub bez niego może samodzielnie uruchomić bogaty w funkcje projekt, aby osiągnąć cele osobiste / biznesowe. Musisz tylko wiedzieć, jakie narzędzie do projektowania stron internetowych wybrać w tym celu.

Przy takim asortymencie oprogramowania do tworzenia stron internetowych dostępnym w dzisiejszych czasach wybór odpowiedniego systemu może być wyzwaniem. W związku z tym konieczne jest dokładne zbadanie i poznanie problemu, aby uzyskać bezpłatną witrynę internetową wraz z bezpłatną nazwą domeny.

Oczywiście narzędzia do projektowania stron internetowych różnią się, a także ich warunki, opcje cenowe i funkcje zawarte w dostarczonych planach. Oznacza to, że profesjonalne platformy do budowania stron internetowych, takie jak twórcy stron internetowych, umożliwiają zakładanie bezpłatnych kont i często oferują bezpłatne subdomeny, które działają jako tymczasowe adresy witryn internetowych, podczas gdy projekty są w budowie..

Czytaj także:Najpopularniejsze kreatory stron internetowych.

Gdy tylko Twoja witryna będzie gotowa do publikacji, będziesz musiał albo dołączyć wcześniej zakupioną domenę do konta, albo uaktualnić do jednego z płatnych planów oferowanych przez system. Płatne subskrypcje oferują możliwość niestandardowego połączenia nazwy domeny. W rezultacie otrzymujesz całkowicie bezpłatną stronę internetową z płatnym hostingiem, który pozwala maksymalnie wykorzystać jego funkcjonalność.

Czasami twórcy stron internetowych pozwalają na przykład korzystać z bezpłatnej nazwy domeny na warunkach, na których kupujesz abonament roczny, lub korzystać z innych płatnych narzędzi / warunków, które system sugeruje w zamian za bezpłatną nazwę domeny.

Wyjaśnione dwie opcje: Kreator stron internetowych a hosting

Zakres narzędzi do tworzenia stron internetowych jest naprawdę szeroki i wszechstronny, ale nadal istnieją dwie zaufane opcje tworzenia stron internetowych. Możesz użyć narzędzia do tworzenia witryn lub wybrać niezawodny hosting zapewniający bezpłatne połączenie z domeną.

Rzućmy okiem na dwie platformy, które są najbardziej popularnymi i wiarygodnymi przedstawicielami obu rodzajów systemów. Są to Wix i Bluehost.

Wix – darmowy kreator stron internetowych i nazwa domeny w jednym miejscu

Wix.com

Wix – to najlepsza platforma do tworzenia stron internetowych, która zajmuje najwyższą pozycję na liście współczesnych twórców stron internetowych DIY. Obecnie umożliwia milionom witryn internetowych na całym świecie, zapewniając niezliczone korzyści, takie jak bogging i silniki eCommerce, bezpłatne responsywne, wysoce konfigurowalne szablony, profesjonalne narzędzia do dostosowywania projektu, wszechstronne podejście do procesu tworzenia stron internetowych i polityki cenowej.

Wix umożliwia bezpłatne uruchamianie strony internetowej i zarządzanie nią i dlatego oferuje bezpłatny niekończący się plan, który pozwala uruchomić projekt bez żadnych ukrytych opłat.

Wszystkie strony internetowe utworzone za pomocą bezpłatnego abonamentu są początkowo tworzone w subdomenie marki Wix. To wystarczy, aby przetestować funkcje usługi i ćwiczyć umiejętności projektowania stron internetowych. Jednak subdomeny Wix z pewnością nie wystarczą do opublikowania i promowania Twojej witryny.

Aby zwiększyć popularność Twojej witryny, jej rozpoznawalność i pozycję w wyszukiwarkach, Wix umożliwia aktualizację do jednego z płatnych planów. Każda z nich ma możliwość własnego połączenia nazwy domeny. Takie domeny są udostępniane bezpłatnie użytkownikom, którzy decydują się na abonament roczny.

Czytaj także:
Recenzja Wix.
Jak korzystać z Wix Website Builder.

Wypróbuj Wix za darmo

Bluehost – darmowa nazwa domeny i hosting dla WordPress

bluehost.com

Bluehost – jest rozpoznawalnym liderem niszy i numerem jeden wśród dostawców hostingu oficjalnie rekomendowanych przez WordPress. Platforma ma wiele zalet, które odróżniają ją od konkurencji. Należą do nich instalacja WordPress za pomocą jednego kliknięcia, mnóstwo zintegrowanych skryptów i wtyczek, wysokie wskaźniki czasu działania, szybkie ładowanie strony, przystępne ceny, funkcje eCommerce, zlokalizowane opcje SEO i marketingu treści, widżety i aplikacje dla witryn biznesowych i wiele innych.

Bluehost zapewnia szerokie opcje darmowych połączeń nazw domen zawarte w swoich subskrypcjach. Wybór najbardziej odpowiedniego planu powinien zależeć od typu witryny, złożoności, struktury i niektórych innych kluczowych aspektów, takich jak miejsce do przechowywania, przepustowość, dodatkowe opcje połączenia SSL, konta e-mail, opcje zabezpieczeń itp. Niezależnie od tego, jaki plan wybierzesz, otrzymasz nazwa domeny jako bonus bez konieczności płacenia za nią.

Od Ciebie zależy wybór najbardziej odpowiedniego rozwiązania, które najlepiej pasuje do Twojego projektu i odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom w zakresie projektowania stron internetowych. Bez względu na to, jaką opcję ostatecznie wybierzesz, będziesz mieć możliwość uzyskania nazwy domeny całkowicie za darmo.

Czytaj także: Recenzja Bluehost.

Wypróbuj Bluehost teraz

Jak uzyskać nazwę domeny dla swojej witryny za darmo

Teraz, gdy znasz już dwie najpopularniejsze opcje tworzenia witryny internetowej z własną nazwą domeny za darmo, warto podać bardziej szczegółowe wytyczne dotyczące ich zastosowania. Pomoże Ci to ustalić główne kroki potrzebne do uruchomienia strony internetowej i zarządzania nią za pomocą Wix i Bluehost, a także skoncentrować się na sposobach uzyskania darmowych domen z każdego z tych systemów.

Jeśli zdecydujesz się na preferowanie korzystania z narzędzia do tworzenia witryn i wybierzesz w tym celu Wix, zapoznaj się z poniższą listą kroków, które musisz wykonać, aby uruchomić witrynę od zera:

 1. Zapisz się dla twórcy witryny, podając dane logowania. Do zarejestrowania się w systemie możesz użyć konta e-mail lub konta sieci społecznościowej.
 2. Wybierz szablon. Kreator stron internetowych oferuje listę szablonów niszowych do wyboru. Wszystkie są responsywne, bezpłatne i konfigurowalne. Gdy tylko wybierzesz szablon i przejdziesz do jego edycji, system automatycznie zaproponuje utworzenie bezpłatnej subdomeny dla Twojej witryny. Wystarczy to zaprojektować stronę internetową i przetestować zestaw funkcji systemu przed jego opublikowaniem.
 3. Edytuj motyw. Nie ma potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy na temat programowania w celu tworzenia i edytowania stron internetowych z systemem. Wystarczy dodać wymaganą zawartość, przesłać pliki multimedialne, edytować ustawienia SEO, zintegrować widżety i aplikacje, aby nadać projektowi wymagany projekt.
 4. Wybierz opcję subskrypcji i opublikuj projekt. Przed uruchomieniem musisz wybrać plan aktualizacji do. Wix oferuje kilka opcji cenowych do wyboru, a wszystkie umożliwiają dołączenie nazwy domeny, która będzie bezpłatna w pierwszym roku użytkowania, pod warunkiem, że dokonasz jednorazowej rocznej płatności.

To wszystko na temat uzyskania bezpłatnej domeny od twórcy witryny Wix. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Co więcej, narzędzie do tworzenia witryn umożliwia maksymalne wykorzystanie nazwy domeny i ogólnej wydajności witryny bez żadnych ukrytych opłat.

Wypróbuj Wix za darmo

Jeśli chodzi o uruchamianie stron internetowych z WordPress i wybierając Bluehost jako najbardziej odpowiedniego dostawcę hostingu, proces tworzenia witryny nie będzie wcale skomplikowany. Oto kroki, które musisz wykonać, aby wykonać zadanie:

 1. Zarejestruj konto hostingowe. Jak wspomniano powyżej, Bluehost okazuje się najlepszym wyborem do tego celu, ponieważ jest oficjalnie zalecany przez CMS. Przejrzyj plany, które Bluehost oferuje hosting Twojej witryny. Pamiętaj, że każdy z nich ma opcję bezpłatnego połączenia nazwy domeny, która odpowiednio umożliwia bezpłatne tworzenie stron internetowych i dalsze zarządzanie.
 2. Zainstaluj WordPress. Jak tylko skończysz z wyborem domeny i hostingu, przejdź do instalacji WordPress. Zajmuje to tylko kilka minut, podczas gdy system generuje instrukcje i wskazówki, jak wykonać zadanie z maksymalną skutecznością i bez błędów..
 3. Dostosuj ustawienia. Zanim wybierzesz szablon i opublikujesz swój pierwszy post, pożądane jest skonfigurowanie podstawowych parametrów WordPress. Należy to zrobić w odpowiedniej sekcji „Ustawienia” panelu administracyjnego.
 4. Wybierz i dostosuj szablon. WordPress jest wyposażony w wewnętrzne i zewnętrzne szablony, które możesz wybrać i zintegrować z witryną w celu dalszego dostosowania. Projekty są zarówno bezpłatne, jak i płatne, więc pamiętaj o swoim wyborze podczas przeglądania. WordPress dodatkowo oferuje obszerne opcje dostosowywania szablonów i narzędzia, które pozwalają tworzyć wyjątkowe projekty stron internetowych.
 5. Zainstaluj wtyczki. Wybierz i zainstaluj widżety / wtyczki, które najbardziej pasują do specjalizacji Twojej witryny. Wtyczki WordPress są liczne i są dostępne w wersjach darmowych i płatnych, aby pasowały do ​​każdego budżetu.
 6. Skonfiguruj analitykę internetową. Analityka internetowa WordPress pomaga śledzić jej wydajność i perspektywy promocji. Możesz skonfigurować widżety i wtyczki, które pomogą Ci śledzić te parametry, aby móc wprowadzić wymagane ustawienia na czas.

Po zakończeniu etapów możesz dodawać posty jednocześnie lub planować ich publikację. Wreszcie możesz zacząć korzystać z darmowej nazwy domeny.

Zainstaluj WordPress za darmo

Jak stworzyć bezpłatną stronę internetową z własną domeną

Oprócz zakupu nowej nazwy domeny od twórcy witryny lub dostawcy hostingu istnieje możliwość podłączenia poprzednio posiadanej. Nie ma znaczenia, gdzie go masz – możesz dołączyć go lub przenieść na nowe konto, postępując zgodnie z wytycznymi generowanymi przez system.

Standardowy plan działań wygląda podobnie do wymienionego w poprzedniej części artykułu. Istnieje jednak kilka niuansów, które należy wziąć pod uwagę, aby proces połączenia nazwy domeny zakończył się powodzeniem.

 • po pierwsze, nie ma potrzeby kupowania nowej domeny z systemu, z którym pracujesz. To ostatecznie oszczędza Twój wysiłek, czas i pieniądze.
 • Po drugie, nie zapomnij zmodyfikować ustawień DNS aby w razie potrzeby domena kwalifikowała się do przeniesienia.

Zazwyczaj musisz zalogować się do panelu sterowania nazwy domeny i zmodyfikować rekordy NS dla swojej domeny zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez wybranego twórcę witryny lub dostawcę hostingu. Cała procedura nie trwa długo i może ją ukończyć nawet początkujący.

Wskazówki dotyczące tworzenia własnej witryny internetowej z domeną niestandardową

Czy masz zamiar założyć witrynę z niestandardową domeną? Aby dalszy rozwój i promocja strony internetowej była sukcesem, powinieneś zdawać sobie sprawę z niezbędnych zasad. Oto kilka wskazówek, które należy wykonać, aby osiągnąć pożądany rezultat:

 • Unikaj używania subdomen. Podczas gdy większość twórców stron internetowych oferuje subdomeny od samego początku, niedopuszczalne jest ich używanie po opublikowaniu witryny. Subdomeny dobrze sprawdzają się w testowaniu oprogramowania do budowania stron internetowych i eksplorowaniu jego zestawu funkcji, ale nie będą dobrym wyborem dla dalszego rozwoju i promocji witryny;
 • Użyj odpowiedniego rozszerzenia nazwy domeny. Rozszerzenia nazw domen mogą mieć określone zastosowania, więc wybierz takie, które opisuje istotę Twojej firmy. Dot-com jest najbardziej preferowany, ponieważ większość użytkowników pisze .com bez zastanowienia. Oto kilka innych najpopularniejszych rozszerzeń: co, info, net, org, biz, me. Jeśli twoja strona dotyczy organizacji, to .org może być świetną opcją. Jeśli jest to strona informacyjna, uzyskanie rozszerzenia .info również nie zaszkodzi.
 • Pomyśl dwa razy przy wyborze nazwy domeny. Nazwa domeny powinna początkowo odzwierciedlać specjalizację firmy i nazwę marki. Pożądane jest, aby było to proste, niezapomniane i krótkie. Dobra domena powinna również zawierać część nazwy Twojej firmy, aby zdefiniować jej powiązanie lub słowa kluczowe / terminy / frazy, które opisują Twoją firmę na korzyść. Upewnij się, że Twoja domena jest unikalna, aby użytkownicy nie mylili jej z domenami konkurencji.
 • Nie obsługuj bezpłatnych usług domenowych. Chodzi o to, że większość bezpłatnych rejestratorów domen często oferuje domeny z rozszerzeniem .tk, .ml i innymi. Nie jest to dobre w przypadku wiarygodnych, w pełni funkcjonalnych projektów tworzonych z długoterminowymi celami. Co więcej, nie masz pełnej kontroli nad nazwą domeny, ponieważ to rejestrator (nie ty) jest jej właścicielem. Podobnie możesz działać tylko jako użytkownik domeny, ale nie jako licencjonowany właściciel, co oznacza, że ​​nie będziesz mieć praw do przenoszenia. Wreszcie, spamerzy często używają bezpłatnych rozszerzeń domen do rozprzestrzeniania szkodliwych kodów.

F.A.Q

 1. Czy mogę używać wcześniej zakupionej nazwy domeny dla mojej nowej witryny?

  Aktualnie tak. Jeśli masz już nazwę domeny i chcesz utworzyć nową stronę internetową, możesz połączyć / przenieść ją na nowe konto. Skorzystaj ze wskazówek wygenerowanych przez system, z którym pracujesz, i ten, którego użyłeś do uruchomienia nowej strony internetowej. Aby zakończyć proces, zazwyczaj musisz zalogować się do panelu sterowania nazwy domeny i zmodyfikować rekordy NS dla swojej domeny zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez wybranego twórcę witryny.

 2. Czy są jakieś narzędzia do tworzenia witryn, które umożliwiają bezpłatne połączenie mojej własnej domeny??

  Tak, istnieją narzędzia do tworzenia witryn, które umożliwiają bezpłatne niestandardowe połączenie nazwy domeny. Możesz kupić nową domenę za pośrednictwem systemu lub skorzystać z istniejącej domeny. Jedyną wadą darmowego konta jest dość zauważalna reklama, która zostanie umieszczona na Twojej stronie. Możesz się go pozbyć, aktualizując swoje konto. Większość twórców stron internetowych sugeruje jednak, że należy uaktualnić do jednego z ich płatnych planów na okres roczny i dokonać jednorazowej płatności jednocześnie.

 3. Jak mogę uzyskać bezpłatną nazwę domeny?

  Miłośnicy Freebie cieszą się! Wielu twórców witryn oferuje roczną bezpłatną rejestrację nazwy domeny, jeśli zdecydujesz się na abonament roczny. Pamiętaj, że po upływie pierwszego roku będziesz musiał zapłacić za coroczne przedłużenie nazwy domeny. Możesz uzyskać bezpłatną domenę jako bonus od Wix kreator stron przy płatności z 12-miesięcznym wyprzedzeniem (dotyczy wszystkich planów).

 4. Dlaczego warto uaktualnić?

  Konstruktorzy witryn internetowych pozwalają tworzyć witryny bez płacenia centa, nie ma co do tego wątpliwości. Ale powinieneś zdawać sobie sprawę, że nic nie jest za darmo, szczególnie twórcy stron internetowych. Hosting kosztuje, dzierżawa miejsca na serwery kosztuje, sprzęt kosztuje, obsługa klienta kosztuje.

Jest więc naturalne, że każdy, kto korzysta z bezpłatnego serwisu internetowego, będzie musiał jakoś zwrócić koszty i prawdopodobnie nawet będzie chciał zarobić. Oczywiście chcą zarobić – po co mieliby rozdawać swoje usługi za darmo? Oto kilka typowych powodów, dla których oferują bezpłatne usługi:

 • Aby zarabiać na reklamach wyświetlane na Twojej stronie i / lub panelu sterowania.
 • Aby promować własną markę z poddomenami i prawami autorskimi w stopce witryny.
 • Oferują bezpłatne plany początkowe w nadziei, że zachęcą klientów przejdź do płatnych pakietów.

Najważniejsze jest to, że nigdy nie otrzymasz w pełni funkcjonalnej usługi internetowej z bezpłatnym kontem. Chociaż codziennie korzystamy z wielu bezpłatnych systemów oprogramowania, w tym przeglądarek, klientów poczty e-mail i komunikatorów takich jak Skype, w tworzeniu stron internetowych nie ma gratisów.

Za pomocą typowego narzędzia do tworzenia witryn możesz uaktualnić swoje bezpłatne konto do witryny bez reklam z niestandardową nazwą domeny za kilka dolarów miesięcznie! Zdecydowanie zalecamy zakup konta premium, jeśli chcesz zwiększyć wiarygodność i profesjonalizm.

Utwórz DARMOWĄ stronę internetową & Domena

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map