Niestandardowy projekt internetowy a motyw WordPress: Który sposób wybrać?

Niestandardowe projektowanie stron internetowych a motyw WordPress: Który sposób wybrać?


Szukasz okazji, aby przejść do trybu online z nową witryną, czy też musisz zaktualizować istniejący projekt, aby wyglądał bardziej stylowo i interaktywnie? Właściciele witryn pragną bogatszego zestawu funkcji, aby utrzymać zaangażowanie użytkowników. Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować rosnący sklep cyfrowy, czy profesjonalne portfolio biznesowe, najpierw musisz pomyśleć o jego wyglądzie.

Biorąc pod uwagę, że planujesz zbuduj swoją przyszłą stronę na WordPress, który jest jednym z najpopularniejszych i najdłużej działający CMS dostępny dzisiaj, masz dwie różne ścieżki do wyboru:

 1. Pierwszym z nich jest zatrudnić profesjonalny zespół programistów aby stworzyć zupełnie nowy i wyjątkowy projekt internetowy od podstaw.
 2. Drugi sposób na wybór gotowe motywy WordPress reprezentujących tysiące responsywnych szablonów dla dowolnego typu witryny i kategorii biznesowej.

Obie opcje mają oczywiste trafienia i chybienia. Wybór będzie zależeć przede wszystkim od twoich celów, złożoności strony internetowej, budżetu, ram czasowych i innych kluczowych kwestii określonych przez projekt. Aby zrozumieć, która ścieżka najbardziej Ci odpowiada, powinniśmy zidentyfikować dwie opcje i wyjaśnić różnicę.

Co to jest witryna niestandardowa?

Niestandardowy projekt strony internetowej oznacza stworzenie od początku Twojego stylu witryny. Innymi słowy, będziesz musiał zatrudnić zespół profesjonalistów, którzy przeprojektują lub utworzą nową stronę i układy stron, animacje, efekty wizualne, czcionki itp.. Projektanci stron internetowych wdrożą również niektóre funkcje interfejsu użytkownika, utworzą niestandardowe formularze i elementy dla projektu, zapewnią adaptację mobilną witryny i inne kluczowe aspekty w zależności od wymagań lub potrzeb.

Podejście to sprawdzi się w przypadku właścicieli firm, którzy chcą wdrożyć unikalne i indywidualne podejście do klientów oferujących ekskluzywne funkcje i funkcje strony internetowej. Jednocześnie proces ten jest niezwykle czasochłonny i kosztowny. Czy to naprawdę konieczne w przypadku mniejszych i prostszych projektów? Czytaj dalej artykuł, aby znaleźć odpowiedź.

Co to jest niestandardowy motyw WordPress?

WordPress posiada największe centrum tematów i szablonów. Użytkownicy mogą wybrać tysiące gotowych układów stron internetowych, pomimo reprezentowanej przez nich niszy lub biznesu. Wszystkie motywy WP są opracowywane przez zewnętrznych lub niezależnych programistów, którzy udostępniają szablony publicznie po wydaniu.

Motywy WordPress Motywy WordPress

Niektórzy koderzy i programiści są gotowi udostępnić swoje motywy za darmo. Inni wprowadzają szablony premium z bogatszym zestawem funkcji, bardziej nowoczesnym wyglądem i innymi dodatkami za stałą opłatą. Omówimy cenę nieco dalej. Wszystkie szablony są dostępne jako część CMS typu open source, co oznacza, że ​​możesz je modyfikować lub dostosowywać w przypadku kodowania PHP / CSS.

Co więcej, każdy użytkownik WordPress ma szansę stworzyć swój własny motyw za pomocą Kodeks WordPress. Zapewnia zestaw przydatnych wskazówek technicznych i instrumentów do zaprojektowania własnej strony internetowej. Niestety, ta funkcja nigdy nie będzie działać dla nie-techników i początkujących, a wybór gotowych szablonów jest szybszym i łatwiejszym sposobem wdrożenia.

Chociaż zarówno niestandardowa witryna internetowa, jak i motywy WordPress służą w rzeczywistości tym samym celom, w tym artykule podkreślono kluczowe zalety obu rozwiązań, a także główne wady. Który jest lepszy i dlaczego? Która ścieżka spełni Twoje indywidualne wymagania pod względem budżetu lub problemów technicznych? Który z nich jest lepszy zarówno dla nowo powstałych projektów, jak i dla rozwijającego się biznesu? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Niestandardowy projekt strony internetowej

Wdrażając niestandardowy projekt strony internetowej, faktycznie zyskujesz witrynę z funkcjami stworzonymi od zera, aby spełnić określone cele biznesowe. Witryna będzie miała wyjątkowy wygląd z niestandardowymi możliwościami i funkcjonalnościami, które są testowane przez zespół doświadczonych specjalistów.

Możesz wdrożyć dowolną formę, element lub blok, który chcesz zaangażować więcej użytkowników. To rozwiązanie jest dobre dla rozwijających się firm i korporacji poszukujących silnej obecności w sieci, a także potężnych możliwości rebrandingu.

Niestandardowe zalety projektowania stron internetowych:
Niestandardowe projektowanie stron internetowych:
&# x2714; Unikalny design i funkcjonalność – tworzone są niestandardowe strony internetowe z pustego płótna. Zdefiniujesz, jak będzie to wyglądać, a także funkcje, które może mieć. Żadna z twoich niszowych konkurentów nie będzie miała tej samej strony.
&# x2714; Optymalizacja SEO – SEO to nie tylko edycja adresów URL i opisów meta, a także wskazywanie słów kluczowych. Witryny niestandardowe są bardziej atrakcyjne dla robotów wyszukiwarek. Uwielbiają unikalne projekty, co oznacza wyższe pozycjonowanie SEO oprócz właściwego skanowania treści.
&# x2714; Projekty skalowalne – rozwijająca się firma nigdy nie przestaje się rozwijać. Oznacza to, że możesz potrzebować w pełni skalowalnej strony internetowej, która zapewnia szybką adaptację dzięki najnowszym technologiom zapewniającym płynne działanie. Niestandardowe strony internetowe są bardziej skalowalne w porównaniu do niestandardowych szablonów WordPress.
Ogromne tagi cenowe – zatrudnienie zespołu niestandardowych projektantów stron internetowych będzie kosztować dosłownie fortunę. Cena może wynosić od tysięcy do setek tysięcy w zależności od złożoności projektu i funkcji, które należy wdrożyć. Co więcej, przygotuj się zapłacić więcej za każdym razem, gdy musisz zaktualizować swoją witrynę, a także dodać nowe funkcje lub zmodyfikować istniejące.
Proces pochłaniający czas – tworzenie niestandardowych stron internetowych opowiada wiele czasu. Proces składa się z kilku etapów, w tym stereotypowania, opracowywania, testowania, konserwacji itp. Proces ten może potrwać do kilku miesięcy. To nigdy nie zadziała, jeśli masz ochotę na szybkie wdrożenie

Motywy WordPress

Motywy WP są nadal najlepszym wyborem dla blogerów, małych firm i innych rodzajów witryn, które nie wymagają dodatkowej złożoności. Nie musisz przepłacać ani czekać tygodniami, jeśli chcesz uruchomić portfolio fotografa lub mały sklep internetowy. Motywy WordPress mają wszystko, czego możesz potrzebować, aby osiągnąć swoje cele w zakresie dostosowywania, adaptacji, SEO lub zarządzania treścią.

Motywy WordPress Plusy:
Motywy WordPress Wady:
&# x2714; Niskie koszty – Motywy WP są dostępne dla użytkowników o dowolnym budżecie. Możesz otrzymać bezpłatny szablon i dostosować go lub wybrać płatne motywy Premium, które są 30-50 razy tańsze w porównaniu do niestandardowego projektu internetowego.
&# x2714; Szybkie wdrażanie – Tematy WP nie potrzebują czasu na rozwój. Pochodzą z gotowych układów. Wszystko, czego potrzebujesz, to obsługa podstawowych ustawień na początku, dodawanie treści i przejście do trybu online z gotową witryną. Cały proces zajmie Ci nie więcej niż kilka godzin.
&# x2714; Idealne dla początkujących – do pracy z tematami WP nie są wymagane żadne specjalne umiejętności ani wiedza. Jeśli jednak nadal chcesz zaangażować się w edycję PHP / CSS, szablony zapewnią ci taką możliwość.
&# x2714; Elastyczność – zakres tematów rośnie z każdym miesiącem. Użytkownicy mogą wybrać ten, który odpowiada ich firmie i innym potrzebom. Wszystkie szablony odnoszą się do różnych kategorii od eCommerce, opieki zdrowotnej i B.&Nisza do jedzenia poza domem, portfolio, strony docelowe, strony jednostronicowe i wiele innych.
Większość szablonów wygląda tak samo – po upublicznieniu szablonu każdy użytkownik może go pobrać i dostosować. Oznacza to, że z Twojego szablonu mogą korzystać tysiące właścicieli witryn na całym świecie. Nie należy oczekiwać, że wyjątkowa stylistyka będzie się wyróżniać. Z drugiej strony użytkownicy mają wystarczającą liczbę narzędzi i wtyczek, aby dostosować istniejący układ.
Minimalne wsparcie – tworzenie stron WP oznacza, że ​​jesteś sam z milionami użytkowników, takich jak Ty, dzieląc się swoimi doświadczeniami na aktualnych forach. Jest to właściwie jedyne źródło informacji oprócz niektórych niezależnych przewodników wideo na YouTube, podczas gdy niestandardowe witryny rozważają wsparcie programistów na każdym etapie procesu programowania.

Niektórzy mogą również powiedzieć, że motywy WP mają ograniczone możliwości optymalizacji SEO. Problem można rozwiązać za pomocą różnych wtyczek. Co więcej, możemy natknąć się na wiele stron internetowych zbudowanych na niestandardowych motywach WP, które osiągnęły szczyt.

Który sposób wybrać?

25% wszystkich stron internetowych są budowane przy użyciu motywów WP. Fakt ten dowodzi, że szablony WP nadal działają, gdy trzeba ustanowić solidną reprezentację online. Co więcej, dopasowują użytkowników do każdego budżetu, a niestandardowe projektowanie stron internetowych jest przeznaczone dla tych, którzy są gotowi zapłacić tysiące dolarów. Rzućmy okiem na metki i koszty rozwoju.

Cena motywu niestandardowego WP

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, użytkownicy z ograniczonymi budżetami mogą wybrać bezpłatne szablony w celu zbudowania strony internetowej przy zerowym koszcie. Kluczowym problemem jest to, że praktycznie wszystkie darmowe motywy mają w zasadzie tę samą strukturę i typowe układy bez ekskluzywnych funkcji, które można by wyróżnić oprócz tysięcy i milionów pobrań. Oznacza to, że będziesz musiał go w jakiś sposób dostosować lub mieć witrynę, która wygląda tak samo jak miliony innych.

Szablony premium i płatne mogą być dobrym rozwiązaniem tego problemu. Oferują one bardziej angażujący projekt, aktualne efekty wizualne, różne układy strony i ogólną strukturę witryny. Jeśli zdecydujesz się wybrać motyw premium, może to kosztować od 30 do 300 USD. Za te pieniądze zyskujesz lepszą stabilność oprócz większej elastyczności.

Czytaj także: Ile kosztuje zbudowanie strony internetowej?.

Koszt budowy witryny niestandardowej

Zatrudnienie zespołu projektantów stron internetowych to znacznie droższe podejście. Dostajesz zespół profesjonalistów, którzy znają wszystkie najnowsze koncepcje graficzne i trendy UI / UX, a także mają wiele instrumentów, które mogą wcielić w życie każdy pomysł na projekt.

Doświadczeni projektanci stron internetowych używają różnych programów graficznych, a także platform prototypowych nie tylko do tworzenia struktury strony internetowej, ale także do testowania działania funkcji i zapewnienia sprawnego działania projektu. Usługa nie jest tania:

 • Wynajęcie agencji projektowej z pełnym cyklem kosztuje od 3000 do 5000 USD za prostą stronę internetową z minimalnym wiekiem i bez specjalnych funkcji.
 • W pełni funkcjonalna strona internetowa z niezbędnymi opcjami kosztuje od 10 000 USD.
 • Skomplikowane projekty zaczynają się od 20 000 $ i więcej.

Czytaj także: Ile kosztuje wynajęcie programisty lub projektanta stron internetowych.

Nie zapomnij o utrzymaniu i wsparciu strony internetowej. Będziesz musiał za to zapłacić osobno. Co więcej, dalsze modyfikacje lub aktualizacje, które będą konieczne w pewnym momencie rozwoju firmy, będą również kosztować co najmniej kilkaset.

Oczywiście możesz zatrudnić freelancerów i obniżyć koszty projektowania stron internetowych. Jednak praca z freelancerami wiąże się z brakiem gwarancji. Odpowiadasz za wszystkie ryzyka związane z kwalifikacjami, jakością usług i innymi istotnymi kwestiami.

Wniosek

Podczas gdy coraz więcej witryn pojawia się w Internecie każdego dnia, zawsze jest miejsce na niestandardowe projektowanie stron internetowych. Ta opcja jest jedyną szansą na wyróżnienie się dużych firm i renomowanych korporacji. Nie ma to jednak sensu dla mniejszych firm lub osób z prostszymi projektami, które dopiero zaczynają.

Motywy WP zapewniają pełen zestaw funkcji, których możesz potrzebować od samego początku, a także rozwijać. Nie wymagają żadnych umiejętności technicznych i są idealne dla początkujących. Użytkownicy mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, co może być kluczowym czynnikiem dla niektórych firm.

Wygląda na to, że są twórcy stron internetowych inny sposób na przejście do trybu online to jest warte wspomnienia. Zaprojektowane, aby pomóc początkującym w tworzeniu stron o zerowej wiedzy technicznej w kilka minut, zaawansowane oprogramowanie zapewnia łatwość użytkowania dzięki WYSIWYG i funkcja przeciągnij i upuść, super łatwa integracja, gotowe responsywne szablony z odpowiednimi funkcjami i dodatkami. Co ważniejsze, konstruktorzy stron internetowych stanowią rozwiązanie typu „wszystko w jednym” bez konieczności oddzielnego zarządzania hostingiem, domeną lub bezpieczeństwem.

Po prostu wybierz ścieżkę, która najbardziej Ci odpowiada i przejdź do trybu online z profesjonalną stroną internetową!

Utwórz stronę internetową za pomocą WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map