Przełączanie z Adobe Muse na WordPress

Przełączanie z Adobe Muse na WordPress


W większości przypadków, Adobe Muse właściciele witryn decydują się na migrację do WordPress ponieważ chcą zwiększyć wydajność projektu, wygenerować większy ruch i uzyskać niezawodnego dostawcę hostingu za rozsądną cenę.

Jeśli chodzi o WordPress, system może zaspokoić wszystkie te potrzeby, a nawet więcej. Jego potężne opcje integracji, wszechstronność szablonów i wtyczek, a także rozsądne koszty sprawiają, że ma on pierwszeństwo przed Adobe Muse, chociaż do późniejszej pracy z usługą wymagana jest pewna wiedza na temat kodowania.

Kolejną zaletą jest możliwość wyboru zaufany dostawca hostingu. WordPress oficjalnie zaleca Bluehost wszystkim użytkownikom ze względu na reputację, elastyczność, bezpieczeństwo i funkcjonalność platformy. Najtańszy plan Bluehost kosztuje 2,95 USD miesięcznie, ale za tę cenę otrzymasz wiele korzyści, w tym szybkie ładowanie strony, zwiększone bezpieczeństwo, szeroki marketing treści i opcje SEO, funkcjonalność eCommerce i wiele innych. Tak więc, jeśli jest coś, z czego nie jesteś zadowolony, podczas korzystania z Adobe Muse, zdecydowanie powinieneś przejść na WordPress.

Pamiętaj, że procedura migracji z jednej usługi do drugiej może być dość żmudna ze względu na różnice między platformami. Fakt, że Adobe Muse jest kreatorem stron internetowych, a WordPress to CMS, implikuje konsekwentny i ostrożny proces migracji, w tym niuanse techniczne, przekazywanie ruchu, właściwą treść i transfer nazw domen, zachowanie pozycji wyszukiwarek internetowych itp. Tak duża wszechstronność środków implikuje celowe podejście. Oto szczegółowy przegląd opcji, które możesz wybrać, decydując się na migrację z Adobe Muse do WordPress.

Adobe Muse do WordPress Transfer stron internetowych: Profesjonalny lub DIY?

W rzeczywistości nie ma znaczenia, jakie masz umiejętności projektowania stron internetowych i czy zrobiłeś to wcześniej – istnieje wiele problemów, które możesz napotkać w trakcie całego procesu. Istnieją zatem dwa sposoby zakończenia procesu migracji z maksymalną skutecznością. Oto oni:

Zautomatyzowana migracja strony internetowej

Jeśli to Twoje pierwsze przeniesienie witryny lub po prostu nie chcesz zawracać sobie głowy niuansami migracji projektu, możesz wypróbować następującą metodę. Na początek należy najpierw wyeksportować witrynę Adobe Muse jako HTML, a następnie przekonwertować na WordPress.

Adobe Muse do eksportu HTML

Można to zrobić poprzez zintegrowanie specjalnych wtyczek WP lub w modelu ręcznym. Pamiętaj jednak, że nie jest to łatwe dla niedoświadczonych użytkowników, ponieważ nadal będzie wymagana znajomość podstaw programowania. Dlaczego więc nie zatrudnisz specjalisty, który zrobi to za Ciebie??

Profesjonalna pomoc

Podczas gdy stosowanie automatycznych programów migracji stron internetowych jest dość ryzykownym przedsięwzięciem, zatrudnianie specjalistów jest znacznie bardziej rozsądnym rozwiązaniem. Eksperci znają z pierwszej ręki wszystkie etapy i działania związane z tym procesem. Mają też doświadczenie w wykonywaniu takich zadań, więc Twój projekt nie będzie pierwszy na liście. Co więcej, są świadomi wszystkich parametrów i specjalnych niuansów każdej usługi, z którą pracują, co zmniejsza dostępne ryzyko i zwiększa szanse na sukces od pierwszej próby.

przełącz z Adobe Music na WordPress

Kolejnym aspektem przemawiającym za kontaktem z profesjonalistami jest fakt, że będziesz w stanie pozostać z nimi w kontakcie po zakończeniu pracy. Jeśli są jakieś problemy lub błędy, które Cię niepokoją lub masz pytania, po prostu skontaktujesz się z nimi w dowolnym momencie, aby rozwiązać problemy.

Którą opcję wybrać? Ostateczna decyzja należy do Ciebie, po uprzednim rozważeniu wszystkich zalet i wad każdej z powyższych opcji. Istnieje jednak jeszcze jedno rozwiązanie – możesz spróbować ukończyć proces samodzielnie, szczególnie jeśli masz pewne doświadczenie w projektowaniu stron internetowych. Czy jesteś gotowy, aby spróbować? Poniższy przewodnik może być dla Ciebie pomocny, podając krótką listę środków i działań, które powinieneś zrobić, aby ukończyć proces z minimalnym wysiłkiem i maksymalnym rezultatem.

Jak przełączyć się z Adobe Muse na WordPress – The Ultimate Guide

Jeśli przeanalizowałeś wszystkie zalety i wady dostępnych metod migracji witryny Adobe Muse-to-WordPress i nadal zdecydowałeś się ukończyć ją niezależnie, to nie obejdziesz się bez wiarygodnego przewodnika, który pomoże zwiększyć twoje szanse na pomyślny wynik wysiłek. Oto lista niezbędnych kroków:

 1. Zainstaluj WordPress. Jako CMS WordPress wymaga wstępnego pobrania i instalacji. W tym procesie nie ma nic skomplikowanego – wystarczy postępować zgodnie z wytycznymi wygenerowanymi przez system, aby zakończyć instalację w ciągu kilku minut. Jeśli nadal napotykasz problemy w trakcie procesu instalacji, istnieje wiele samouczków i filmów do przeglądania, które pomogą ci z łatwością poradzić sobie z zadaniem.
 2. Wybierz dostawcę hostingu. Jak wspomniano powyżej, WordPress nie oferuje zintegrowanego hostingu, dlatego przed wybraniem się na proces migracji konieczne jest wybranie zaufanego dostawcy. Poznaj warunki i ceny subskrypcji oferowane przez systemy, aby wybrać najbardziej rozsądne rozwiązanie. Jak już zauważyliśmy, Bluehost jest jedną z najbardziej wiarygodnych usług. Jeśli Twoja witryna Adobe Muse ma już zarejestrowaną nazwę domeny, będziesz musiał przenieść ją od razu do nowego hosta, aby nie stracić ruchu w witrynie i pozycji SEO. Sprawdź warunki przeniesienia domeny i postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby wykonać zadanie.
 3. Eksportuj zawartość z Adobe Muse. Aby wyeksportować całą zawartość z witryny opartej na programie Muse, należy najpierw utworzyć jej wersję HTML. Aby to zrobić, przejdź do panelu sterowania systemu, znajdź kartę Plik, a następnie wybierz krok „Eksportuj jako HTML”. W ten sposób skopiujesz wymagane elementy.
 4. Konwertuj stronę HTML na WordPress. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Pierwszy zakłada ręczne przeniesienie wszystkich elementów. Utwórz podstawowe typy plików i umieść je w nowym folderze motywów. Następnie umieść CSS swojej istniejącej witryny w arkuszu roboczym WP i podziel stronę HTML na kilka części, aby utworzyć kilka kopii plików HTML, które pozwolą WP połączyć je później. Zmień format nagłówka, aby był zgodny z CMS i prześlij szablon dla nowego projektu. Jednak staje się jasne, że ta opcja jest dość trudna dla zwykłych użytkowników. Dlatego warto wybrać inną metodę – użycie wtyczek WP do konwersji strony internetowej. Wystarczy przejrzeć sieć, aby wybrać jedną z wymaganych wtyczek transferu WP, zainstalować nowy motyw, a następnie zaimportować witrynę Adobe Muse HTML do WordPress. To jest dość proste i szybkie dla wszystkich.
 5. Importuj obrazy. Czas najwyższy zaimportować zdjęcia. O ile WordPress nie obsługuje automatycznego importowania obrazów, musisz to zrobić również ręcznie. W tym celu musisz zainstalować, a następnie aktywować specjalną wtyczkę WP znaną jako „Importuj obrazy zewnętrzne”. Gdy to zrobisz, przejdź do strony „Media → Importuj obrazy” i przenieś wymagane obrazy.
 6. Sprawdź i skonfiguruj łącza bezpośrednie WordPress. Przenosząc witrynę Adobe Muse do WordPress, nie zapomnij sprawdzić i dostosować nowo wygenerowane adresy URL. W razie potrzeby dostosuj wszystkie wymagane linki bezpośrednie w celu właściwego przekierowania ruchu i zachowania pozycji SEO swojej witryny.
 7. Przenieś wszystkie pozostałe pliki. Niektóre pliki mogą pozostać na serwerach Adobe Muse. Sprawdź je, aby ręcznie przenieść je do nowej witryny WordPress.
 8. Dostosuj nowy projekt. Na koniec musisz szczegółowo dostosować swoją nową stronę internetową opartą na WordPress, aby zapewnić jej preferowany wygląd i funkcjonalność. Sprawdź dostępność wszystkich metatagów dla każdej strony i wszystkich tagów alt dla każdego obrazu. Jest to pewny sposób na zachowanie dostępnych pozycji wyszukiwarki.

Dolna linia

Proces przejścia z Adobe Muse na WordPress jest nieco skomplikowany. Jest tak, ponieważ musisz zadbać o transfer treści i nazwy domeny, a także o wybór hostingu. To zdecydowanie zajmuje dużo czasu, głównie ze względu na różnice w systemach. W rezultacie to Ty musisz wybrać w pełni funkcjonalnego dostawcę usług hostingowych i sprawdzić poprawność i trafność procesu przesyłania plików. Oczywiście wymaga to pewnego stopnia wiedzy w zakresie projektowania stron internetowych i znajomości kodowania.

Jest jeszcze jeden aspekt, który wymaga uwagi: nie dezaktywuj swojej witryny Adobe Muse ani nie usuwaj konta, dopóki nie upewnisz się, że nowa witryna WordPress działa dobrze, a wszystkie pozycje wyszukiwarki, a także inne kluczowe parametry pozostają niezmienione. Przetestuj poprawnie nową witrynę internetową przez pewien czas, aby upewnić się, że migracja zakończyła się powodzeniem.

Użyj WordPress teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map