Przełączanie z Webflow na WordPress

przejście z webflow do wordpress


Czy zdecydowałeś się zmienić Przepływ stron do WordPress? Przyczyna takiego działania może się różnić w zależności od bieżących celów projektowania stron internetowych, priorytetów, rodzaju prowadzonej witryny, budżetu i innych istotnych aspektów.

Jednak w przeważającej liczbie przypadków właściciele witryn kierują się tymi samymi celami: albo chcą zwiększyć wydajność swoich projektów i generować ruch, albo potrzebują bardziej elastycznego i bogatego w funkcje systemu, aby kontynuować pracę nad rozwojem swojej witryny. Innymi słowy, jeśli jest coś, z czego nie jesteś zadowolony podczas korzystania z Webflow, możesz rozważyć migrację do WordPress.

Bez względu na to, jakie masz zamiary i jakie cele zamierzasz osiągnąć, pamiętaj, że przejście z Webflow na WordPress wcale nie będzie łatwe i szybkie. Fakt, że WordPress to CMS, a Webflow to kreator stron internetowych, mówi sam za siebie. Przygotuj się, aby zająć się wszystkimi niuansami procesu migracji. Te ostatnie nie dotyczą wyłącznie aspektów technicznych.

Musisz także upewnić się, że prawidłowo przekierowałeś ruch z witryny Webflow do nowego hostingu, zachowując starą nazwę domeny. Szczególną uwagę należy poświęcić transferowi treści. Chodzi o to, że typy zawartości różnią się, a także opcje wyświetlania w każdym systemie. Oznacza to, że po zakończeniu migracji Twoje treści mogą być niedostępne lub mogą wystąpić błędy, które musisz naprawić na czas.

Czytaj także:
Przepływ sieciowy a WordPress – dogłębne porównanie.

Następnym zagadnieniem, którym musisz się zająć, jest zachowanie pozycji w rankingu wyszukiwarki. Jest rzeczą oczywistą, że pozycje wyszukiwarki projektu nie powinny się pogorszyć w wyniku procedury migracji. Tak szeroki kompleks działań wymaga precyzyjnej uwagi i przemyślanego podejścia.

Ten przewodnik może być pomocny dla każdego użytkownika, który ma zamiar przejść z Webflow do WordPress. Idź zbadaj teraz!

Profesjonalny transfer strony internetowej lub zrób to sam?

Proces migracji stron internetowych może być dość trudny dla początkujących, a nawet dla ekspertów od projektowania stron internetowych, którzy nigdy wcześniej tego nie robili. Jeśli jednak dobrze zrozumiesz wszystkie etapy procedury i ich złożoność, proces migracji zostanie na tyle uproszczony, że będziesz mógł sobie z tym poradzić.

Ale co z tymi użytkownikami, którzy nie mają pojęcia o procesie przenoszenia witryny? Czy są jakieś rozwiązania, do których powinni dążyć, aby osiągnąć pożądany rezultat? W tej sytuacji istnieją dwa sposoby wyboru. Tutaj są:

Zautomatyzowane programy migracji stron internetowych

Systemy te są specjalnie dostosowane do potrzeb użytkowników, którzy dążą do jedynego celu: przeniesienia strony internetowej. Ułatwiają one przeniesienie strony internetowej z Webflow do WordPress, na przykład, dbając o główne niuanse tego złożonego procesu. Jednocześnie usługi te nie mogą brać pod uwagę najmniejszych niuansów transferu witryny.

Chodzi o to, że Webflow i WordPress są unikalnymi systemami, a każdy z nich ma swoje własne funkcje i specyfikacje, których po prostu nie można przeoczyć. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uzyskania całkowicie zepsutego produktu. Dlatego automatyczny transfer stron internetowych nie jest najlepszym rozwiązaniem. Co więcej, może stać się przyczyną problemów funkcjonalnych i technicznych, które należy rozwiązać samodzielnie. Wreszcie, większość programów migracji stron internetowych jest płatna. Czy na dłuższą metę są warte inwestycji? Prawdopodobnie nie.

Zatrudnianie ekspertów ds. Transferu

Biegli twórcy stron internetowych są świadomi wszystkich etapów procesu migracji strony internetowej, a także wszystkich jej niuansów, które mogą przyczynić się do sukcesu całego przedsięwzięcia. Jest to sama w sobie zasługa, ponieważ nie musisz się martwić procesem zmiany witryny z WordPress na Webflow, ponieważ całkowicie polegasz na ich profesjonalizmie i ekspertyzie.

Kolejną niezaprzeczalną zaletą jest to, że pozostaniesz w kontakcie z nimi po zakończeniu procesu. Jeśli coś pójdzie nie tak, skontaktujesz się z nimi, aby rozwiązać problem.

Czytaj także:
Jak zatrudnić kogoś do stworzenia strony internetowej.

Oczywiście to Ty wybierasz najbardziej odpowiednią opcję, ale dlaczego nie spróbujesz wykonać zadania samodzielnie? Nie musisz być super ekspertem, ale pamiętaj, że niektóre umiejętności i wiedza mogą ci się przydać. Jeśli uważasz, że możesz spróbować, postępuj zgodnie z przygotowanymi przez Ciebie wytycznymi, aby uprościć procedurę.

Jak przełączyć się z Webflow na WordPress – The Ultimate Guide

Gdy tylko zorientujesz się, że jesteś gotów rozpocząć proces migracji witryny Webflow-to-WordPress, wykonaj te niezbędne kroki, aby odnieść sukces.

 1. Przed rozpoczęciem należy zrozumieć jedną z głównych różnic między tymi dwoma systemami. Webflow to kreator stron internetowych. Oznacza to, że przechowuje wszystkie pliki reklamowe na własnych serwerach. Z kolei WordPress to CMS, który nie oferuje zintegrowanego hostingu, a zatem projekty z nim zbudowane są przechowywane na hostach innych firm. Oznacza to, że pierwszym niezbędnym krokiem jest wybranie zaufany dostawca hostingu (i odpowiedni plan), aby przenieść do niego pliki witryny. Zalecamy zacząć od Bluehost ponieważ jest to najlepiej rekomendowany hosting przez WordPress.
 2. Bluehost Dashboard

 3. Zainstaluj WordPress. Instalacja CMS nie jest dość skomplikowana – wystarczy postępować zgodnie z wytycznymi, aby poradzić sobie z nią w ciągu kilku minut. Jeśli jest to Twoja pierwsza instalacja CMS, możesz potrzebować trochę czasu, aby przeczytać samouczek, aby pokonać potencjalnie niebezpieczne niuanse, które mogą uniemożliwić wykonanie zadania.
 4. Przejdź do pulpitu nawigacyjnego Webflow, aby wyeksportować zawartość. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie pliki są przesyłane w trybie automatycznym. Niektóre z nich musisz przenieść ręcznie, co również wymaga czasu i wiedzy. Te pliki pozostaną w nazwie domeny Webflow. Skopiuj je później. Oto krótki przegląd obu typów treści:
  • Treści, które można eksportować automatycznie, obejmuje standardowe strony WordPress, strony galerii, stronę blogu dołączoną do przesłanych postów. Teksty, obrazy i osadzone bloki są również zawarte w tej kategorii plików.
  • Treści, które mogą pozostać nieprzeniesione, obejmuje wydarzenia, strony produktu i albumu, audio, niestandardowe elementy CSS i styl, bloki wideo i produktu, a także strony indeksu, aby wymienić kilka.
 5. Przejdź do panelu Kolekcje w przepływie sieciowym, gdzie przechowywane są wszystkie witryny i pliki. Tutaj możesz wybrać i przenieść dowolny projekt (kolekcję) ze strony internetowej do WordPress za pomocą funkcji eksportu / importu CMS. Aby wyeksportować wymaganą kolekcję, otwórz interesującą Cię kolekcję i kliknij przycisk „Eksportuj”. Wybierz tyle kolekcji, ile potrzebujesz. Mogą to być standardowe pliki lub produkty (jeśli zamierzasz przenieść stronę eCommerce). Aby przenieść produkty, musisz pobrać je do pliku CSV, aby zapisać kopię zapasową kolekcji produktów. Możesz dodatkowo zaimportować plik CSV do nowej witryny WordPress. Aby zainicjować proces eksportu, aktywuj logo WordPress, które zobaczysz w wyskakującym oknie. Po zakończeniu procesu eksportu pliku nie zapomnij pobrać pliku i zapisać go na komputerze stacjonarnym.
 6. Eksport postów na blogu

 7. Zaimportuj treść. Następnym krokiem jest import zawartości. Aby zaimportować pobrane pliki do nowej witryny WordPress, przejdź do panelu sterowania CMS i znajdź tam stronę „Narzędzia → Importuj”. Zobaczysz listę usług do wyboru. Wybierz WordPress i zainstaluj wtyczkę importera. Odbywa się to automatycznie. Po zakończeniu procesu pobierania pliku aktywuj wtyczkę wraz z linkiem importera. Na koniec prześlij i zaimportuj pliki z początkowego pliku eksportu pobranego na komputer. Przejdź do strony ustawień importu i wybierz nazwę treści, którą chcesz przenieść. Od Ciebie zależy wybór dostępnego użytkownika administratora lub utworzenie nowego.
 8. WordPress Import Postów

 9. Import obrazu. Powinieneś wiedzieć, że WordPress nie obsługuje opcji automatycznego importowania obrazów. W związku z tym konieczne będzie ręczne wykonanie zadania. W tym celu musisz zainstalować i aktywować specjalną wtyczkę WordPress o nazwie „Importuj obrazy zewnętrzne”. Zaraz potem powinieneś uzyskać dostęp do strony „Media → Importuj obrazy” i rozpocząć proces przesyłania.
 10. Dostosuj łącza bezpośrednie WordPress. Podczas migracji z Webflow do WordPress utrzymanie ruchu powinno być jednym z głównych priorytetów. Aby upewnić się, że nie stracisz ruchu w witrynie, sprawdź nowo wygenerowaną strukturę adresów URL WordPress i w razie potrzeby dostosuj łącza bezpośrednie. Na szczęście WordPress to platforma przyjazna SEO, która pomoże ci poprawnie dostosować wszystkie adresy URL.
 11. Sprawdź dostępność treści. O ile nie wszystkie treści mogą być automatycznie przenoszone z Webflow do WordPress, należy sprawdzić pozostawione pliki i przenieść je ręcznie.
 12. Dostosuj swoją nową stronę internetową. Gdy tylko skończysz główne etapy migracji witryny, najwyższy czas przystąpić do dostosowywania. Poświęć trochę czasu na poznanie głównych niuansów WordPress i rozpocznij szczegółowe dostosowywanie projektu. Pamiętaj o prawidłowym przesłaniu głównych metatagów (tytułów i opisów) dla każdej strony witryny.

Ważne jest, aby podkreślić znaczenie utrzymania witryny Webflow do momentu upewnienia się, że proces migracji został pomyślnie zakończony. Po przetestowaniu wydajności nowej witryny możesz przejść do ostatniego, jeszcze jednego z najważniejszych kroków – przeniesienia nazwy domeny. Jeśli Twoja witryna Webflow ma zarejestrowaną domenę, warto przenieść ją również do wybranego dostawcy hostingu. Reguły i kroki niezbędne do wykonania zadania będą w większości zależeć od hosta, z którym planujesz pracować. Nie spiesz się więc, aby poznać szczegóły planu hostingowego, który zamierzasz subskrybować z góry.

Dolna linia

Proces przejścia z Webflow na WordPress nie jest dość skomplikowany, ale nadal wymaga zrozumienia procesu migracji, a także uwagi i pewnych umiejętności lub tła, aby odnieść sukces..

Po zakończeniu procedury przenoszenia witryny nie spiesz się, aby przejść do promocji swojego projektu. Upewnij się, że zrobiłeś wszystko dobrze – sprawdź sposób działania witryny i poprawność instalacji wtyczek. Zwróć uwagę na prawidłowe skonfigurowanie przekierowań i nie spiesz się, aby przetestować ostateczną wersję witryny.

Zacznij od WordPress teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map