Przełączanie z Weebly na WordPress

jak przejść z Weebly do WordPress


Przełączanie z Weebly do WordPress może być dobrym pomysłem, jeśli masz zamiar stworzyć i promować w pełni funkcjonalną stronę internetową. Fakt, że WordPress jest początkowo platformą blogową, sprawia, że ​​jego aplikacja jest rozsądnym rozwiązaniem dla rozwoju i dalszej promocji tych projektów.

WordPress zawiera zaawansowany zestaw funkcji, potężne opcje integracji i doskonałe narzędzia SEO, które mają znaczący wpływ na rozwój strony internetowej.

Aby pomyślnie przenieść witrynę WordPress z Weebly, musisz przenieść nazwę domeny i treść. Ta procedura różni się nieco od przełączania stron między twórcami stron. WordPress jest systemem CMS, a zatem proces przesyłania danych wymaga więcej wysiłku i czasu. Przyjrzyjmy się teraz głównym aspektom zmiany witryny Weebly na WordPress.

Czytaj także:
Weebly vs WordPress – dogłębne porównanie.

Migracja strony internetowej dla profesjonalistów lub majsterkowiczów: jaką opcję wybrać?

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym użytkownikiem, czy doświadczonym projektantem stron internetowych, możesz się martwić o dwa główne pytania. Obejmują one sposób, w jaki należy zakończyć proces przenoszenia strony internetowej – niezależnie lub poprzez zatrudnienie zewnętrznego specjalisty.

Profesjonalna pomoc

Zatrudnienie profesjonalisty wydaje się znacznie bardziej rozsądnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Specjaliści od projektowania stron internetowych, którzy kiedykolwiek pracowali z każdą z tych usług, zdają sobie sprawę z ich głównych wyróżnień i cech specjalnych. Biorą je pod uwagę, przenosząc stronę internetową z Weebly do WordPress. Pomaga to uniknąć potencjalnych problemów, które mogą zepsuć cały sukces migracji witryny. Jeśli nadal będziesz mieć problemy, możesz skontaktować się z programistami, którzy pomogą Ci je skutecznie rozwiązać.

Zamów transfer strony internetowej

Migracja strony internetowej DIY

Proces migracji stron internetowych wymaga głębokiego zrozumienia cech każdej platformy, a także określonego tła projektowania stron internetowych. Jeśli czujesz, że jesteś gotów poradzić sobie z zadaniem, możesz to zrobić własnymi rękami (100% ręcznie) lub za pomocą półautomatycznych usług dostępnych w Internecie.

W każdym razie to od Ciebie zależy ostateczny wybór, ale dlaczego nadal nie próbujesz samodzielnie przejść z Weebly na WordPress? Zapoznaj się ze szczegółowym przewodnikiem, jak uprościć ten proces i uczynić go szybkim, ale skutecznym.

Jak przełączyć się z Weebly na WordPress: Instrukcja krok po kroku

Faza 1: Przeniesienie treści

Aby zmienić treść z Weebly na WordPress na bardziej elastyczną i zrozumiałą, kreator stron internetowych ma bezpłatne narzędzie online – Weeblytowp.com, który zaimportuje twoje pliki z Weebly i przekonwertuje je do trybu zgodnego z WordPress. Jednocześnie nie zmienia istniejącej witryny Weebly, dzięki czemu procedura jest bezpieczna i wygodna dla wszystkich.

 1. Wejdź na stronę importera i podaj adres URL strony Weebly w odpowiednim polu. Zostaniesz poproszony o podanie prawdziwego imienia i nazwiska, adresu e-mail i wybrania preferowanego formatu eksportu (narzędzie domyślnie oferuje format WXR i nie zaleca się jego zmiany, chyba że masz inne wymagania).
 2. Zdecyduj, czy chcesz uwzględnić strony witryny w pliku eksportu. Domyślne ustawienia oferują opcję „Tak”. Pozostaw to bez zmian, jeśli nie planujesz przejść bez stron Weebly.
 3. WeeblytoWP

 4. Kliknij przycisk „Export My Weebly Website”, aby zainicjować import plików z Weebly do WordPress. Następnie zobaczysz przycisk, aby rozpocząć pobieranie pliku eksportu Weebly. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Zapisz link jako” z listy menu. Jest to potrzebne do pobrania pliku export.xml na komputer osobisty.
 5. Importuj Weebly Content do WordPress. Po pobraniu pliku eksportu na komputer najwyższy czas zaimportować go do WordPress. Zaloguj się do swojego konta i przejdź do strony Narzędzia »Importuj. Zobaczysz listę dostępnych importerów dla różnych platform. Wybierz WordPress i aktywuj link „Zainstaluj teraz”. W ten sposób zainstalujesz wtyczkę importera na swojej stronie WordPress. Zaraz po zakończeniu instalacji kliknij przycisk „Uruchom importera”, aby zainicjować proces i przejść do strony importera WordPress.
 6. Kliknij przycisk „Wybierz plik” i wybierz pobrany plik export.xml.
 7. Kliknij przycisk „Prześlij plik i importuj”. Poczekaj, aż importer WordPress prześle plik eksportu i przeanalizuje go.
 8. Przypisywanie autorów. Jeśli chcesz, możesz importować / eksportować autorów ze swojej witryny Weebly. Możliwe jest również utworzenie nowego autora lub przypisanie praw autorskich do istniejących użytkowników WordPress.
 9. Zaimportuj obrazy. Aby to zrobić, kliknij pole znajdujące się obok „Pobierz i importuj załączniki do plików”, a następnie przycisk „Prześlij”, aby uruchomić importera. WordPress automatycznie importuje zawartość z pliku eksportu do bazy danych, w tym obrazy połączone ze stronami Twojej witryny Weebly.
 10. Jeśli zrobisz wszystko poprawnie, zobaczysz komunikat o powodzeniu. Przejdź do obszaru administratora, aby sprawdzić, czy jest tam cała twoja treść. Nie zapomnij sprawdzić plików biblioteki multimediów.
 11. Sprawdź swoje ustawienia SEO. Przejdź do swojego konta Weebly, przejdź do strony Domeny i kliknij domenę, którą chcesz edytować. Następnie kliknij przycisk „Zmień” znajdujący się obok pola serwerów nazw i znajdź tam stronę ustawień domeny. Przejdź do następnego ekranu, aby wprowadzić nowe serwery nazw hosta WordPress. Zapisz ustawienia.
 12. Skonfiguruj łącza bezpośrednie. Przejdź do odpowiedniej strony w sekcji ustawień. Wybierz opcję „Struktura niestandardowa”, a następnie dodaj / blog /% postname% w dołączonym polu. Zapisz wprowadzone ustawienia.
 13. Wejdź na stronę Ustawienia »Permalinks i zapisz wprowadzone zmiany.
 14. Upewnij się, że wszystkie ustawienia SEO, adresy URL i metatagi są poprawnie wypełnione.

Faza 2: Transfer domeny

Jeśli chodzi o WordPress, CMS nie oferuje zintegrowanego hostingu. Zamiast tego pozwala wybrać hosting z inni dostawcy. Nie spiesz się i przejrzyj kilka opcji hostingu i ich warunki, aby wybrać ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Fakt, że masz witrynę internetową, oznacza, że ​​masz już zarejestrowaną domenę. Odpowiednio, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przenieść ją do WordPress. W rzeczywistości reguły migracji domen mogą się różnić w odniesieniu do hostingu, na który się wybierasz. Lista firm hostingowych jest imponująca i na pewno będziesz mieć dobry wybór.

Dolna linia

Zarówno Weebly, jak i WordPress są godnymi platformami do tworzenia stron internetowych do użytku w projektach osobistych lub biznesowych. Każda z nich różni się jednak podejściem do projektowania stron internetowych oraz narzędziami używanymi do uruchamiania stron internetowych i zarządzania nimi. Tak naprawdę nie ma znaczenia, jakie cele i powody musisz zmienić z Weebly na WordPress.

Najważniejsza jest opcja, którą wybierzesz do tego celu. Podczas gdy profesjonalny transfer stron internetowych wydaje się być oszczędnym i inteligentnym rozwiązaniem, na dłuższą metę nie jest zbyt opłacalny i rozsądny. W tym miejscu warto dowiedzieć się, jak ręcznie przenieść witrynę Weebly do WordPress. Powyższy przewodnik powinien pomóc rozwiązać problem, osiągając oczekiwany wynik.

Zacznij od WordPress teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map