Przełączanie z Wix na WordPress

Sytuacje, w których zaczynasz zdawać sobie sprawę z braku funkcjonalności strony Wix, są dość częste, ponieważ nie można z góry powiedzieć, jak dobrze prosperuje Twoja firma. Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep internetowy, czy witrynę biznesową zbudowaną z Wix, możesz odczuwać potrzebę korzystania z bardziej zaawansowanych funkcji i narzędzi do dalszego rozwoju.


Jeśli jest to tylko sytuacja, w której stoisz, możesz rozważyć możliwość przejścia z Wix na WordPress. CMS jest wyposażony w bardziej zaawansowane i rozbudowane opcje integracji, które umożliwiają lepszą funkcjonalność zasobów.

Podejmując decyzję o przeniesieniu witryny z Wix do WordPress, powinieneś zdawać sobie sprawę, że proces ten nie jest dość prosty. Jest to szczególnie prawdziwe dla początkujących, którym może brakować umiejętności i wiedzy w zakresie projektowania stron internetowych, aby radzić sobie z różnymi niuansami technicznymi.

Przejście z Wix na WordPress oznacza również transfer treści i domen, przekierowanie ruchu do nowego hostingu, zachowanie rankingu projektu w wyszukiwarkach i wiele innych problemów. Jeśli uważasz, że trudno ci będzie samodzielnie zająć się tymi wszystkimi niuansami, zapoznaj się ze wskazówkami, które oferuje ten facet, aby uprościć proces przejścia dla Ciebie.

Migracja strony internetowej DIY lub profesjonalne usługi?

Bez względu na powody przejścia z Wix na WordPress, jest wiele problemów do ukończenia, aby proces był udany. Cała procedura przenoszenia z jednej platformy na drugą nie powinna być trudna i złożona, jeśli znasz wszystkie techniczne niuanse i cechy obu usług. To wspaniale, jeśli jesteś niszowym specjalistą, ale co jeśli nie? W takim przypadku możesz wybrać jedno z dostępnych rozwiązań.

Przenieś Wix do WordPress

 • Pierwsze rozwiązanie daje możliwość wyboru jednego ze specjalistycznych programów migracji stron internetowych. Narzędzia te nie są całkowicie bezpieczne, ponieważ szansa, że ​​Twoja witryna popełni poważne błędy po procesie migracji, jest również dość wysoka. Co więcej, programy migracji stron internetowych nie są tanie, co oznacza, że ​​automatycznie inwestujesz w usługę, która nie gwarantuje dobrego wyniku. Czy możesz coś z tym zrobić? Na szczęście tak.

 • Drugie rozwiązanie migracji witryny oznacza korzystanie z usług oferowanych przez profesjonaliści, którzy znają wszystkie niuanse procesu i mogą ci w tym pomóc w mgnieniu oka.

Eksperci z CMS2CMS zbada wszystkie niezbędne elementy Twojej witryny, a także parametry i parametry techniczne usług, które zamierzasz zmienić. Zadbają o każdy etap procesu transferu strony internetowej, pozostając z Tobą w kontakcie, aby zmaksymalizować wynik.

Jeśli z jakiegoś powodu nie podoba Ci się żadne z tych rozwiązań i uważasz, że twoje umiejętności wystarczą, aby samemu poradzić sobie z procedurą, oto pomocne wskazówki, jak najlepiej z niego skorzystać. Czytaj dalej, aby zapoznać się ze szczegółowym przewodnikiem podanym poniżej.

Jak przełączyć się z Wix na WordPress – The Ultimate Guide

Najważniejsze informacje zawarte są w tym przewodniku Wix to WordPress, który możesz przeglądać i zapamiętywać, aby wykonać zadanie w najlepszy możliwy sposób:

 1. Wybierz odpowiedni hosting. Podczas gdy Wix oferuje zintegrowany hosting, WordPress pozwala wybrać własnego dostawcę hostingu. To pierwszy krok, od którego powinieneś zacząć. Poznaj dostępnych i najpopularniejszych gospodarzy, wybierz odpowiedni plan i poznaj oferowane przez niego warunki i specyfikacje.
 2. Przenieś nazwę domeny. Jeśli witryna Wix ma zarejestrowaną nazwę domeny, następnym krokiem będzie przeniesienie jej do wybranego dostawcy hostingu. Warunki i koszt procesu migracji będą zależeć od hosta i planu, na który się wybierzesz.
 3. Zainstaluj WordPress. na wybranym serwerze hostingowym i poznaj podstawy korzystania z systemu. Nie zajmuje to dużo czasu i wysiłku, ponieważ proces konfiguracji jest szybki i prosty. System jest wyposażony w zrozumiały samouczek, który zawiera szczegółowe instrukcje, jak z łatwością poradzić sobie z jego instalacją. Pamiętaj jednak, że mogą istnieć pewne techniczne niuanse, których nie powinieneś przeoczyć, jeśli nie chcesz narażać wydajności witryny.
 4. Skopiuj projekt. Niemożliwe jest automatyczne skopiowanie całego projektu Wix do WordPress, ponieważ jest tu zbyt wiele niuansów. Aby uzyskać podobny projekt strony internetowej, musisz ręcznie go stworzyć. W tym celu możesz wybrać i dostosować gotowy szablon WordPress lub zatrudnić niezależnego projektanta stron internetowych, który wykona zadanie za Ciebie.
 5. Eksportuj dane strony Wix do WordPress. Podobnie jak w przypadku przenoszenia projektu, musisz wyeksportować dane Wix i ręcznie zaimportować je do WordPress. Skopiuj teksty i utwórz strony na swojej stronie WordPress, aby dalej zaimportować tam posty.
 6. Importuj obrazy. WordPress nie importuje automatycznie obrazów z twojego konta Wix. Oznacza to, że musisz to zrobić ponownie ręcznie. Aby to zrobić, musisz zainstalować wtyczkę Import obrazów zewnętrznych WordPress. Jak tylko wtyczka zostanie aktywowana, otwórz „Media >> Importuj obrazy ”i zakończ zadanie.
 7. Sprawdź i skonfiguruj łącza bezpośrednie. Jeśli nie chcesz tracić ruchu w witrynie Wix, nie spiesz się i sprawdź ostateczną strukturę adresów URL WordPress, aby upewnić się, że jest poprawna. Na szczęście dzięki potężnym wtyczkom WordPress jest przyjaznym dla SEO systemem CMS i umożliwi konfigurację i dostosowanie struktury wszystkich linków do Twojej witryny. Poświęć trochę czasu na sprawdzenie, czy poprawnie przesłałeś metatagi tytułu i opisu dla każdej strony witryny.
 8. Dostosuj swoją stronę. Po tym czasie najwyższy czas zapoznać się z WordPress i użyć jego zestawu narzędzi do dostosowania nowo przeniesionej witryny.

Jest też jedna ważna kwestia, o której powinieneś wiedzieć. Nie spiesz się, aby dezaktywować witrynę Wix lub zamknąć konto. Może ci się przydać, jeśli coś pójdzie nie tak z procesem migracji strony. Zrobisz to łatwo, gdy zakończysz proces migracji – po prostu upewnij się, że witryna WordPress działa dobrze.

Dolna linia

Witryny Wix są niewątpliwie w pełni funkcjonalne, ale WordPress to CMS, który naprawdę wyróżnia się funkcjonalnością i może podnieść wydajność Twojej witryny na najwyższy poziom. Po zakończeniu procesu przenoszenia witryny nie spiesz się z opublikowaniem go. Przed tym upewnij się, że wszystkie wtyczki są poprawnie zainstalowane i działają poprawnie. To samo dotyczy szablonów i prezentacji treści.

Należy również sprawdzić, czy wszystkie przekierowania ze starych do nowych stron witryny są aktywowane, i przetestować witrynę jeszcze raz. Kolejnym obowiązkowym zadaniem jest sprawdzenie responsywności Twojej witryny WordPress, aby zobaczyć, jak dobrze jest wyświetlana na urządzeniach mobilnych.

Zamów transfer strony internetowej

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map