Przełączanie z WordPress na Wix

Przełączanie z WordPress na Wix


Przełączanie stron z twórców stron na CMS jest dość powszechnym tematem. Utworzono wiele podręczników w różnych kombinacjach systemów, aby podać szczegóły zadania.

Jeśli chodzi o proces odwrotny, nie jest on odpowiednio uwzględniony w Internecie. Jednak sytuacje, gdy użytkownicy, którzy mają strony internetowe utworzony za pomocą CMS postępując zgodnie z zaleceniami swoich doświadczonych znajomych, nagle decydują się na przejście ze skomplikowanej platformy na bardziej komfortowe środowisko do tworzenia stron internetowych oszczędzające postęp, są dość powszechne.

WordPress strony internetowe są często zamawiane w studiach internetowych, a użytkownicy muszą później zapłacić za ich obsługę. Czasami koszt utrzymania strony internetowej staje się nieopłacalny, usługi stają się droższe i nie ma już sensu dalej pracować w tym kierunku.

Przełącz z WP na Wix

Chcesz samodzielnie przełączyć się z WordPress na Wix? – Przeczytać Unltimate Switching Guide!

Użytkownik zaczyna szukać tańszych opcji i prostszego procesu zarządzania projektem, często zwracając uwagę na twórców stron internetowych możliwość rozpoczęcia bez płacenia, stały koszt hostingu i innych usług. Jeśli chodzi o twórców stron, użytkownicy często preferują Wix nad innymi systemami.

Poza tym zarządzanie DIY strony internetowej opartej na CMS może powodować problemy techniczne:

 • WordPress nie ma zintegrowanej funkcjonalności.
 • Nie będzie można niczego tworzyć, z wyjątkiem bloga (po zainstalowaniu kilku wtyczek) tutaj.
 • Wiele rzeczy trzeba zrobić ręcznie.
 • Każde nowe zadanie powoduje, że użytkownik odkrywa niuanse wtyczek, kodowania i ustawień.

Po pracy z WordPress niektórzy użytkownicy zaczynają zdawać sobie sprawę, że nie będą w stanie zarządzać swoimi witrynami z technicznego punktu widzenia. Podczas gdy pojawiają się nowe zadania, rozumieją, że nie będą w stanie ich rozwiązać raz po raz lub płacić dużo pieniędzy programistom dla każdej poprawki.

Nie chcą uczyć się wtyczek i podstaw programowania. Hosting i ustawienia bezpieczeństwa, wtyczki, konieczność przeczytania setek instrukcji, eksperymentów, godzin oglądania samouczków wideo… Wszystkie te wysiłki powodują, że myśli odmawiają użycia WordPress – nie wszyscy są zainteresowani tą różnorodnością zagadek technicznych. Wix jest idealną alternatywą w tej sytuacji.

DIY Zmiana lub wynajem profesjonalnej usługi?

Jest całkiem realne, aby samodzielnie zmienić stronę internetową z WordPress na Wix, jeśli jesteś kompetentny w niszy i znasz wszystkie zawiłości tego procesu. Większość użytkowników nie ma jednak tej wiedzy i dlatego szuka pomocy strony trzeciej.

Podczas przeglądania sieci mogą natknąć się na wyspecjalizowane usługi migracji stron internetowych. Obiecują przenieść twoją stronę z jednej platformy na drugą bez żadnego wysiłku, ale czy naprawdę jest to tego warte?

Sytuacje, w których proces przenoszenia witryny internetowej kończy się niepowodzeniem lub jest niekompletny, są dość częste, a problemy mogą być zbyt poważne, aby je rozwiązać samodzielnie.

Sam proces migracji stron internetowych jest średnio skomplikowany z technicznego punktu widzenia, podczas gdy szablony i wtyczki WordPress i Wix mogą okazać się niezgodne. Co więcej, niemożliwe jest bezpośrednie przełączenie bazy danych strony CMS na narzędzie do tworzenia witryn. Oznacza to, że wiele zadań należy wykonać ręcznie.

Polecam zamówienie procesu transferu strony Profesjonalny zespół SiteBuilders.PRO. Ci faceci przeniosą twoją stronę w krótkim czasie i z najwyższą starannością. Jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności, nie powinieneś nawet samodzielnie podejmować się zadania: strata finansowa może być poważniejsza niż koszt płatnego przelewu. Jeśli jednak sam zdecydujesz się poradzić sobie z tym procesem, pokażemy Ci, jak to zrobić poprawnie.

Jak przełączyć się z WordPress na Wix – The Ultimate Guide

Wyszukiwarki początkowo widzą Twoją witrynę jako nazwę domeny. Oznacza to, że wszystkie cechy i funkcje strony internetowej są przypisane do domeny. Dlatego główną zasadą podczas przenoszenia witryny jest prawidłowe połączenie starej domeny witryny z nową platformą.

Zasadniczo przeniesienie witryny z WordPress do Wix oznacza utworzenie nowej witryny w starej domenie z zachowaniem zawartości i struktury. To nie jest jego absolutna kopia, ale strona internetowa, która wizualnie i strukturalnie przypomina starą stronę i zawiera podobną treść. Tak więc instrukcja przejścia z WordPress na Wix jest następująca:

 1. Zarejestruj się za pomocą Wix. Wybierz plan w zależności od zadania i dokonaj płatności.
 2. Wybierz tematyczny szablon strony internetowej, który będzie strukturalnie podobny do starego.
 3. Stara domena powinna być połączona z nową witryną. Aby to zrobić, wyłącz ochronę poufności i odblokuj witrynę na pulpicie rejestrów domeny. Następnie otwórz pulpit nawigacyjny Wix, wybierz „Połącz domenę”I postępuj zgodnie z instrukcjami mistrza. Musisz potwierdzić działanie za pośrednictwem wiadomości e-mail, którą otrzymasz na konto rejestru domeny. Powinieneś także zmienić ustawienia DNS domeny w rejestrze, aby odwiedzający mogli dostać się do serwera Wix. To da początek przekierowaniu ruchu do nowej strony internetowej.
 4. Przejdź do szczegółowego przewodnika po transferach domen WordPress do Wix.

 5. Utwórz strukturę menu i puste strony identyczne z tymi, które masz na starej stronie.
 6. Pobierz wszystkie pliki z bazy danych witryny  i prześlij je z tymi samymi nazwami na serwer Wix.
 7. Teraz musisz utworzyć strukturę każdej oddzielnej strony internetowej i skopiuj zawartość ze starej strony. Skopiuj wszystko z linkami – zdjęcia i pliki będą na swoich miejscach, ponieważ już je przesłaliśmy bez zmiany nazw.

Gdy tylko skończysz projektowanie stron nowej witryny, możesz uznać zadanie za ukończone. Czas trwania procesu transferu zależy od wielkości strony internetowej.

Zasada tworzenia stron internetowych w Wix jest nieco inna – opiera się na dodawanie widżetów i bloków wizualnych. Jeśli Twoja witryna WordPress ma więcej wtyczek dla dodatkowej wydajności, bardziej prawdopodobne będzie znalezienie podobnych aplikacji w Wix AppMarket.

Jak przeprowadzić migrację z WooCommerce do Wix

Jak przeprowadzić migrację z WooCommerce do Wix

Jako wtyczka e-commerce WordPress, WooCommerce umożliwia tworzenie w pełni funkcjonalnych samodzielnych sklepów internetowych do sprzedaży produktów fizycznych i cyfrowych. Zarządzanie i aktualizowanie sklepu WooCommerce może stać się dużym problemem, jeśli na przykład programista, który go dla Ciebie utrzymywał, zawyżił swoje opłaty lub nagle zniknął.

Zanim przejdziesz do procesu transferu WooCommerce do Wix, warto wskazać główne kroki, które musisz wykonać:

Od strony WooCommerce:

 1. Eksportuj ustawienia sklepu internetowego. Przejdź do panelu sterowania WooCommerce i przejdź do sekcji CSV Import Suite. Następnie znajdź kartę Eksportuj produkty i wybierz produkty lub ich odmiany, które chcesz wyeksportować. Pamiętaj, że liczba produktów zawartych w pliku CSV będzie zależeć od parametrów serwera.
 2. Wybierz opcję eksportu. WooCommerce umożliwia eksport produktów w jednej z dostępnych opcji. Należą do nich Limit (maksymalny numer produktu, który zamierzasz wyeksportować jako plik CSV), Offset (numer wiersza, od którego chcesz rozpocząć eksport), Kolumny (w tych przypadkach, gdy chcesz wyeksportować określone kolumny produktów), Uwzględnij ukryte metadane (gdy chcesz wyświetlać metadane dotyczące Twoich produktów i ich odmian) oraz Ogranicz do identyfikatora (-ów) rodzica (używanych wyłącznie w przypadku odmian produktów niektórych produktów nadrzędnych). Wybierz wymaganą opcję eksportu produktu, aby pobrać plik CSV.

Uwaga: Podczas eksportowania produktów należy pamiętać, że Wix obecnie nie zezwala na importowanie produktów cyfrowych. Co więcej, maksymalna liczba produktów, które możesz zaimportować do Wix, to 5000 pozycji.

Od strony Wix:

 1. Zaloguj się za pomocą Wix i zapisz plik CSV. Przejdź do panelu sterowania witryny i przejdź do karty „Przechowuj produkty”. Naciśnij przycisk Importuj znajdujący się na górze strony i kliknij przycisk „Pobierz szablon CSV”. Otwórz plik CSV wyeksportowany z WooCommerce i zapisz go tutaj w formacie CSV.
 2. Wprowadź brakujące dane do pliku. Po zapisaniu pliku CSV możesz zacząć wprowadzać brakujące dane, postępując zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez Wix w formie wykresu. Nie zmieniaj nazw kolumn. Pamiętaj, aby wypełnić wszystkie wymagane pola. Zapisz nowy plik w formacie CSV jeszcze raz.
 3. Zaimportuj plik CSV. Wróć do okna „Pobierz plik CSV”, wybierz zapisany plik, a następnie kliknij przycisk „Kontynuuj”. Dokładnie sprawdź wyniki. Niezbędne pola zostaną podświetlone na czerwono. Jeśli wszystko jest w porządku, kliknij przycisk „Importuj”, aby zakończyć proces importowania, który może potrwać około kilku minut, a proces pobierania obrazu może potrwać nawet godzinę. Po zakończeniu importu zobaczysz raport wyświetlony na ekranie.

Przed wyłączeniem sklepu WordPress upewnij się, że Twój nowy sklep internetowy Wix działa świetnie. Przetestuj go przez chwilę, aby obejrzeć parametry i wprowadzić wymagane zmiany, jeśli to konieczne.

Dolna linia

W porównaniu do WordPress, Wix ma szerszą funkcjonalność gotową do użycia. Łatwiejsze i wygodniejsze jest zarządzanie witryną utworzoną za pomocą narzędzia do tworzenia witryn. Zdecydowanie sensowne jest więc przejście z WordPressa na Wix, szczególnie jeśli nie jesteś programistą. Jednak lepiej powierzyć ten proces profesjonalistom. Za jedyne 150 USD będziesz pozbawiony skomplikowanej i czasem trudnej pracy.

Najważniejsze jest przekierowanie ruchu do nowej witryny ze starą domeną, a także odpowiednie zaprojektowanie stron witryny i prawidłowy eksport / import pliku CSV. Praca z treścią jest również najbardziej skomplikowaną technicznie częścią tego procesu. Reszta jest prostsza. Wix jest prawdopodobnie najlepszym wyborem dla wszystkich, którzy chcą przejść z CMS na bardziej komfortowe środowisko pracy.

Przenieś swoją witrynę do Wix

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map