Przełączanie ze Squarespace na Wix

Przełączanie ze Squarespace na Wix


Squarespace i Wix są dwoma popularnymi twórcami stron internetowych, które różnią się znacznie pod względem podejścia do projektowania stron internetowych, zestawu funkcji, funkcjonalności i grupy docelowej. Podczas gdy Squarespace koncentruje się głównie na potrzebach kreacji i przedsiębiorców, Wix zapewnia swobodę twórczą oraz szeroki zakres narzędzi i funkcji w celu zaspokojenia potrzeb różnych kategorii użytkowników.

Fakt, że zdecydujesz się na przejście z Squarespace na Wix, nie oznacza, że ​​jedna z tych platform jest lepsza od drugiej. To tylko kwestia twoich preferencji, celów i, co ważniejsze, bieżących potrzeb w zakresie projektowania stron internetowych.

Treść to kolejny czynnik, o którym należy pamiętać, a także jeden z najważniejszych elementów w procesie migracji witryny. Czy jesteś gotowy, aby poradzić sobie ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami procesu transferu witryny? Najwyższy czas omówić to szczegółowo.

Squarespace do Wix Transfer stron internetowych: Profesjonalny lub DIY?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zdefiniować, jest najskuteczniejszy sposób wykonania zadania. Nie ma znaczenia, czy robiłeś to już wcześniej, czy jest to Twoja pierwsza próba, zawsze jest wiele wątpliwości związanych z tym procesem. Należy zdać sobie sprawę, że nie są to oba narzędzia do tworzenia witryn platformy typu open source. W związku z tym nie pozwalają na łatwy dostęp i transfer kodu. W rezultacie nie można automatycznie przenieść witryny Squarespace.

Dlatego musisz to zrobić ręcznie i tutaj napotkasz kolejny kluczowy problem: migrację profesjonalną lub samodzielną. To tylko dwa możliwe warianty skutecznego przełączania się z jednej platformy na drugą bez utraty zawartości witryny, nazwy domeny i innych niezbędnych elementów.

Jeśli masz doświadczenie w projektowaniu stron internetowych, zdecydowanie możesz spróbować samodzielnie zająć się projektem. Ale jaki jest sens marnowania wysiłku i czasu, jeśli jesteś nowicjuszem? W takim przypadku zdecydowanie rozsądniej jest zatrudnić specjalistę, który zrobi to za Ciebie. Zobaczmy teraz szybko zalety i wady obu opcji.

Zatrudnianie profesjonalistów

Jeśli chodzi o migrację stron internetowych, z udziałem profesjonalistów wydaje się bardziej rozsądnym i logicznym rozwiązaniem. Oto dlaczego. Specjaliści od projektowania stron internetowych, którzy mają już doświadczenie w przełączaniu stron internetowych między platformami, znają z pierwszej ręki wszystkie kroki i specjalne aspekty każdej usługi. Wiedzą na pewno, czego mogą oczekiwać od tego lub tego systemu i jak przezwyciężyć problemy, które możesz potencjalnie napotkać w trakcie całego procesu.

Przenieś Squarespace do Wix

W rezultacie oszczędzasz czas i wysiłek, ale powinieneś być gotów zainwestować w tę pracę. Kolejną zaletą tej metody jest to, że nie zostaniesz później sam. Jeśli pojawią się jakieś nieoczekiwane problemy, błędy lub inne trudności, zawsze będziesz mieć możliwość skontaktowania się ze specjalistami, którzy pomogą ci rozwiązać problem w najlepszy możliwy sposób i przy minimalnym nakładzie czasu / nakładu pracy.

Transfer strony internetowej DIY

Czy jesteś pewien, że masz wystarczającą wiedzę i doświadczenie w projektowaniu stron internetowych, aby niezależnie przeprowadzić migrację swojej witryny ze Squarespace do Wix? Zatem możesz to zrobić samodzielnie, nie wydając pieniędzy. Zamiast tego przygotuj się na zainwestowanie swojego czasu i wysiłku. Jeśli masz zamiar zainicjować proces ręcznego przenoszenia witryny, zapoznaj się ze szczegółami procedury w wytycznych wymienionych poniżej.

Jak przełączyć się z Squarespace na Wix – The Ultimate Guide

Faza 1. Transfer treści

Cały proces zajmuje kilka godzin. Oto niezbędne kroki, które należy wykonać, aby skutecznie wykonać zadanie:

 1. Zarejestruj się w Wix i szczegółowo poznaj platformę.
 2. Przejdź do swojego konta Squarespace i przejdź do pulpitu nawigacyjnego ze wszystkimi dostępnymi plikami. Wyeksportuj pliki do archiwum ZIP, a następnie zapisz je na komputerze.
 3. Uzyskaj dostęp do pulpitu nawigacyjnego Wix i otwórz Edytor. Utwórz standardowy układ strony, starając się trzymać jej projektu. Następnie zaimportuj rozpakowane zarchiwizowane pliki i zawartość.
 4. Po zakończeniu przesyłania treści możesz skoncentrować się na dostosowywaniu witryny. Wix oferuje wiele wysokiej jakości wzorów – po prostu wybierz ten, który najbardziej pasuje do Twojej niszy i dostosuj go. Jest wygodny przycisk podglądu, który pozwala uważnie przeglądać szablony, które Cię interesują.
 5. Po poradzeniu sobie z przesyłaniem treści nie zapomnij sprawdzić pozycji swojej witryny w wynikach wyszukiwania, aby upewnić się, że ich nie zgubiłeś. Aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, nie zapomnij skopiować i przejrzeć adresów URL witryn. Jeśli z jakiegoś powodu nie można ręcznie przenieść niektórych adresów URL, skonfiguruj przekierowania dla tych stron. Następnie skonfiguruj lub skopiuj metatagi (są to tytuły i opisy) dla wszystkich stron, a także tagi alt dla obrazów dostępnych na tych stronach.

Faza 2. Squarespace do Wix Domain Transfer

Proces migracji witryny nie ogranicza się tylko do przesyłania treści. Aby mieć pewność, że Twój projekt odzyska pozycję w wyszukiwarkach i nie utraci ruchu, musisz przenieść nazwę domeny z Squarespace do Wix. Pamiętaj jednak, że będziesz w stanie to zrobić, jeśli Twoja domena została zarejestrowana w narzędziu do tworzenia witryn ponad 60 dni temu.

Jeśli zdecydujesz się przenieść bezpłatną domenę, powinieneś wiedzieć, że Wix może pobierać opłaty za korzystanie z niej, w zależności od abonamentu. Co więcej, twórcy systemu zauważają, że sam proces migracji nazw domen nie jest natychmiastowy – w niektórych przypadkach jego ukończenie może potrwać do 7 dni. Oto szczegółowy przewodnik, który pomoże ci z łatwością poradzić sobie z transferem domen.

 1. Odblokuj domenę. Przejdź do menu głównego Squarespace, znajdź „Ustawienia”, a następnie kliknij sekcję „Domeny”, aby wybrać tę, którą chcesz przenieść. Przewiń w dół i odznacz pole „Zablokuj domenę”.
 2. Uzyskaj klucz transferu domeny. Zaraz po odblokowaniu domeny przejdź do dolnej części panelu, gdzie zobaczysz przycisk „Uzyskaj klucz transferu”. Kliknij go, aby skopiować klucz transferu nazwy domeny. Będziesz potrzebował tego klucza (znanego również jako EPP lub kod autoryzacyjny) podczas autoryzacji zmiany domeny za pomocą Wix.
 3. Przenieś nazwę domeny. Uzyskaj dostęp do panelu sterowania Wix i zarejestruj się w Wix Combo lub Unlimited Plan. Chodzi o to, że tańsze subskrypcje nie pozwalają na przeniesienie nazwy domeny. Sprawdź instrukcje migracji dostępne w panelu sterowania systemu.
 4. Wpisz EPP (autoryzacja) kod otrzymany od Squarespace, a następnie kliknij przycisk „Prześlij”.
 5. System zaoferuje Ci menu rozwijane, zawierające szczegółowe wytyczne dotyczące dalszych działań. Nawiasem mówiąc, jeśli masz zamiar zachować nazwę swojej domeny hostowaną przez Squarespace, powróć do domeny wybranej w panelu „Domeny” i zaznacz pole „Zablokuj domenę”.
 6. Rozszerz rejestrację nazw domen. Aby móc współpracować z systemem za pomocą nazwy domeny, musisz go rozszerzyć o Wix. Minimalny okres przedłużenia trwa rok lub nawet dłużej, w zależności od twoich planów i budżetu.
 7. Wybierz opcję prywatności. Następny krok oznacza wybór opcji prywatności, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Wix umożliwia wybór rejestracji prywatnej lub publicznej. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, Twoja domena będzie dostępna w bazie danych informacji WHOIS.

Są to szczegółowe kroki, które powinieneś zrobić, aby przenieść swoją zawartość i nazwę domeny ze Squarespace do Wix. Jeśli zrobisz wszystko poprawnie, otrzymasz dodatkowo link potwierdzający pocztą e-mail, aby potwierdzić przeniesienie.

Dolna linia

Trudno nazwać proces migracji z Squarespace do Wix skomplikowanym. Jeśli jednak jest to twoje pierwsze doświadczenie i nigdy wcześniej tego nie robiłeś, możesz przeoczyć wiele aspektów. Chodzi o to, że obaj twórcy witryn mają własne funkcje, cechy i parametry specjalne, które mogą mieć poważny wpływ na przeniesienie witryny w dłuższej perspektywie. To, co poważnie wpływa na proces i sprawia, że ​​zajmuje dużo czasu, to konieczność przeniesienia zarówno zawartości witryny, jak i nazwy domeny. Tutaj przydadzą Ci się wytyczne wymienione w poście.

P.S. Aby upewnić się, że witryna działa poprawnie, a migracja przebiegła pomyślnie, dokładnie sprawdź jej wydajność. Poświęć trochę czasu na przetestowanie projektu przed anulowaniem subskrypcji Squarespace. Jest to niezawodny sposób na zachowanie danych i wydajności projektu. Podsumowując, przejście z Squarespace do Wix jest dość standardową procedurą, która obejmuje kilka niezbędnych kroków. Jeśli nie masz pewności, czy poradzisz sobie z zadaniem samodzielnie, skontaktuj się z ekspertami, aby poczuć się bezpiecznie.

Zamów transfer strony internetowej

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map