Przejście z Weebly na Shopify

jak przejść z Weebly do Shopify


Weebly i Shopify to dwaj znani twórcy stron internetowych, które mają ze sobą wiele wspólnego. Oba systemy pozwalają tworzyć, zarządzać i skutecznie promować strony internetowe eCommerce. Chociaż Shopify zawsze był i jest w pełni funkcjonalnym konstruktorem witryn eCommerce, Weebly zyskał tę funkcjonalność stosunkowo niedawno, a mianowicie po przejęciu przez Square w 2018 r. Konstruktor witryn jest zdecydowanie godnym systemem, który pozwala tworzyć funkcjonalne i wizualne atrakcyjne sklepy internetowe. Jeśli chodzi o witryny eCommerce, Shopify słusznie uważa się za niewymownego lidera.

Oczywiście Shopify jest bardziej elastycznym i bogatym w funkcje narzędziem do tworzenia witryn eCommerce w porównaniu do swojego rywala. Konieczność przejścia z Weebly do Shopify często tłumaczy się intensywnym rozwojem sklepu internetowego oraz asortymentu, który sprzedajesz. Podczas gdy asortyment produktów rośnie, potrzebujesz więcej miejsca, aby skutecznie zorganizować proces handlu. Właśnie wtedy wchodzi Shopify.

Czytaj także:
Weebly vs Shopify – dogłębne porównanie.

Czy poradzisz sobie z samodzielnym przełączaniem??

Jeśli czujesz, że nie będziesz w stanie samodzielnie poradzić sobie z tym zadaniem lub masz na to czas, ale jesteś gotowy zainwestować w profesjonalną pomoc, to naprawdę warto zatrudnić eksperta. Będąc świadomym wszystkich niuansów obu platform, osoba ta dokona transferu znacznie szybciej i z większą skutecznością. Co więcej, po migracji możesz skontaktować się ze specjalistą, jeśli coś jest nie tak z nową witryną.

Transfer strony internetowej DIY jest prostszym rozwiązaniem, ponieważ pozwala korzystać z jednej ze specjalistycznych usług, które zostały stworzone właśnie w tym celu. Narzędzia te mogą pomóc w migracji między usługami w dość krótkim czasie, ale nie zawsze są w stanie przenieść wszystkie elementy strony internetowej i nie zawsze uwzględniają poważne i niewielkie niuanse usług, między którymi się przełączasz.

Powinieneś wiedzieć, że nie wszystkie pliki i elementy strony są przenoszone automatycznie. Są takie, które pozostają na poprzedniej platformie i wymagają ręcznego transferu. Niezależnie od tego, czy tego chcesz, czy nie, nadal będziesz musiał przenieść je niezależnie.

Dlaczego więc nie przestawisz się z Weebly na Shopify, aby mieć całkowitą pewność co do jakości i bezpieczeństwa procesu migracji projektu? Oto szczegółowy przegląd planu i niezbędne kroki procesu migracji Weebly-to-Shopify.

Jak przejść z Weebly na Shopify: szczegółowy przewodnik

Faza 1. Transfer treści

 1. Przed przesłaniem treści nie spiesz się z poznaniem ogólnych ustawień Shopify.
 2. Zaimportuj swoje dane Weebly do Shopify. Możesz przejść na dwa sposoby: korzystając z łatwej usługi automatycznej migracji, takiej jak Cart2Cart lub ręcznie eksportując / importując wymagane pliki. Ta ostatnia opcja zajmuje więcej czasu, ale jest również uważana za bezpieczniejszą. Warto z niego skorzystać, jeśli masz ponad 20 produktów w magazynie, informacje o produkcie przechowywane w innym systemie i jeśli zamierzasz regularnie aktualizować produkty.
 3. Podczas ręcznego eksportowania sklepu Weebly cała informacja o produkcie zostanie umieszczona w aplikacji do obsługi arkuszy kalkulacyjnych CSV. Wyeksportuj swoje produkty do tego pliku.
 4. Przejdź do swojego konta Shopify i zaimportuj pliki z pliku CSV w wymaganej sekcji. Sprawdź przesłany plik, a także produkty, aby upewnić się, że zostały poprawnie przesłane.
 5. Sprawdź, czy produkty są zorganizowane tak, jak chcesz w Shopify. W razie potrzeby dodaj brakujące parametry produktu (nazwy, obrazy, opisy, opisy meta itp.).
  Jeśli uważasz, że w twoim sklepie internetowym brakuje niektórych aplikacji, możesz znaleźć niektóre z nich w sklepie App Shopify. Dostępne tam aplikacje są bezpłatne i płatne.
 6. Nie spiesz się, aby dostosować swój nowy sklep internetowy Shopify. Można tam znaleźć wiele wzorów. Wybierz dowolne z nich i skorzystaj z innych narzędzi, aby nadać swojej witrynie niepowtarzalny wygląd.

Faza 2. Transfer domeny

Aby skierować nazwę domeny z Weebly do Shopify, musisz przejść do sekcji Karta Domeny na koncie Weebly, aby uzyskać kod autoryzacyjny i edytować ustawienia DNS.

Przejdź do sekcji ustawień i kliknij pole „Domeny”. Znajdź interesującą Cię nazwę domeny i odznacz przycisk „Zablokuj domenę”. Otrzymasz klucz transferu w panelu sterowania.

Zaraz potem zarejestruj się w Shopify i uzyskaj dostęp do ustawień DNS, aby wprowadzić wymagane zmiany. Zaimportuj kod aktywacyjny, który otrzymałeś z Weebly.

Jeśli zamierzasz sprzedawać produkty fizyczne, musisz skonfigurować informacje o wysyłce, dane dotyczące płatności i podatków. Można je dostosować na desce rozdzielczej sklepu internetowego Shopify. Jeśli nie potrzebujesz tej opcji i zamiast tego planujesz sprzedawać cyfrowe produkty i usługi, możesz tutaj również wyłączyć opcję wysyłki.

Jak tylko skończysz wszystkie etapy procesu migracji, możesz przejść do testowania sklepu internetowego i czekania na wyniki.

Dolna linia

Przejście z Weebly na Shopify nie wydaje się proste, bez względu na Twoje doświadczenie. Należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, ponieważ każda platforma ma własne cechy i funkcje specjalne, które mogą mieć wpływ na proces migracji.

Bez względu na platformę, na którą się przełączysz, proces będzie się składał z 2 etapów: nazwy domeny i transferu treści. Jest jeszcze jedna rzecz, której nie należy lekceważyć: nie dezaktywuj swojej witryny Weebly, dopóki nie upewnisz się, że proces migracji zakończył się sukcesem, a Twoja nowa strona oparta na Shopify działa dobrze, z zachowaniem wszystkich elementów i funkcji. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik ograniczy wszystkie problemy związane z migracją do minimum, zapewniając wysoki wynik końcowy na dłuższą metę.

Zacznij od Shopify Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map