Przeniesienie ze Squarespace do Shopify

Przejście ze Squarespace na Shopify


Zmiana strony internetowej ze Squarespace na Shopify jest często wynikiem intensywnego wzrostu asortymentu produktów internetowych. Im bardziej popularny staje się Twój sklep internetowy, tym więcej produktów dodasz do listy sprzedaży. Odpowiednio, potrzebujesz więcej miejsca, aby poprawnie zorganizować proces handlu.

Innym powodem jest potrzeba rozszerzonej funkcjonalności eCommerce. W tym miejscu Shopify wyróżnia się. Kreator stron internetowych to uznany lider współczesnej niszy eCommerce, w której nie ma żadnych rywali.

Jak przejść ze Squarespace na Shopify (wyjaśniono proces migracji):

 1. Przeniesienie strony z Squarespace do Shopify – czy warto??
 2. Squarespace kontra Shopify – jaka jest różnica?
 3. Jak przejść ze Squarespace na Shopify – The Ultimate Guide
 4. Jak przenieść własną nazwę domeny z Squarespace do Shopify
 5. Profesjonalny Squarespace do Shopify Migration Services

Podejmując decyzję o przejściu z Squarespace na Shopify, istnieje wiele czynników, które należy rozważyć, aby migracja przebiegła płynnie i skutecznie. Oprócz przesyłania treści, powinieneś zadbać o hosting, nazwę domeny, utrzymanie aktualnego rankingu wyszukiwarki, aby zapobiec utracie pozycji. Zobaczmy, czy migracja z Squarespace do Shopify będzie trudna, czy nie.

1. Przeniesienie strony z Squarespace do Shopify – czy warto??

Jeśli obecnie szukasz opcji transferu w witrynie, z pewnością jest coś, z czego nie jesteś zadowolony. Zależy to również od rodzaju prowadzonego projektu. Jeśli masz zwykłą witrynę osobistą / biznesową, możesz kontynuować pracę ze Squarespace, ponieważ jest to naprawdę świetny program do tworzenia witryn, który słusznie znajduje się na liście najbardziej zaufanych i pełnych funkcji systemów. Platforma obfituje w funkcje i narzędzia do dostosowywania projektu, które mogą nadać projektowi wysokiej klasy wygląd i zaawansowaną wydajność.

Ale co z projektami eCommerce? Czy funkcjonalność Squarespace jest wystarczająca, aby zaspokoić rosnące potrzeby Twojego sklepu internetowego? Jeśli posiadasz już sklep internetowy i zauważysz, że jego rozmiar, asortyment lub wielkość sprzedaży wzrosły, wcześniej czy później uświadomisz sobie potrzebę przejścia na bardziej niszowego kreatora stron internetowych.

Zamów Squarespace do migracji Shopify

W tym miejscu Shopify będzie najbardziej odpowiednim rozwiązaniem. Oprogramowanie działa świetnie, jeśli masz zamiar utwórz sklep internetowy od podstaw lub promować istniejące projekty eCommerce, które zostały przeniesione z innych platform, takich jak Squarespace. Platforma jest dobrym wyborem do budowy wszystkich rodzajów i rodzajów sklepów internetowych, bez względu na ich specjalizację, asortyment i masę produktów, różnorodność opcji zarządzania i promocji. Shopify jest obecnie najlepszą platformą do tworzenia sklepów internetowych i zdecydowanie warto się na nią przełączyć, jeśli zamierzasz rozwijać działalność eCommerce.

2. Squarespace kontra Shopify – jaka jest różnica?

Squarespace i Shopify to najlepsi przedstawiciele Konstruktorzy witryn eCommerce, które mogą być wykorzystane do uruchomienia i zarządzania projektami eCommerce. Nie oznacza to jednak, że systemy są równe pod względem funkcjonalności, przystępności i opcji dostosowywania projektu.

Squarespace została początkowo uruchomiona, aby uruchamiać witryny zorientowane na treść (portfele, blogi, strony docelowe lub projekty biznesowe), chociaż może być również używane do zarządzania małymi lub średnimi sklepami internetowymi – zobaczyć prawdziwe przykłady. Kreator stron internetowych imponuje wszystkim swoim bogatym zestawem funkcji. Jest dość łatwy do opanowania i użytkowania oraz zapewnia intuicyjny proces tworzenia stron internetowych.

Dodaj produkt Squarespace

Shopify jest bardziej złożonym systemem, a nawet nim przypomina CMS pod względem elastyczności i funkcjonalności. Przyzwyczajenie się do deski rozdzielczej i panelu sterowania usługi zajmuje dużo czasu i wysiłku, jeśli jesteś początkującym. Platforma słusznie zasługuje na miano oprogramowania eCommerce, ponieważ obfituje w funkcje, narzędzia i opcje dotyczące sklepu internetowego.

Shopify zapewnia dostęp do niezliczonych dostosowań i narzędzi do zarządzania sklepami internetowymi, funkcji związanych z produktem, rozwiązań płatniczych, podatkowych i marketingowych. System ma wystarczającą funkcjonalność, aby umożliwić Ci rozpoczęcie, zarządzanie i promowanie zarówno średnich sklepów, jak i dużych hipermarketów z tysiącami fizycznych / cyfrowych produktów oferowanych do sprzedaży. Oferuje także szerokie możliwości integracji, pozwalając wybrać i używać wielu widżetów, aplikacji, rozszerzeń i dodatków eCommerce do zwiększenia wydajności i wyglądu sklepu internetowego. Shopify ma również bogatą kolekcję bezpłatnych i płatnych szablonów eCommerce, które można dostosować do własnych potrzeb i wymagań. Zobacz moją kolekcję Sklepy zasilane przez Shopify.

Dodaj produkt Shopify

Jeśli chodzi o aspekt cenowy, platformy również się różnią. Plany Shopify są droższe niż te oferowane przez Squarespace. Są jednak warte inwestycji, ponieważ oferują więcej funkcji e-commerce potrzebnych do uruchomienia funkcjonalnych sklepów internetowych i zarządzania nimi.

Jeśli interesuje Cię bardziej szczegółowe porównanie platform, przeczytaj wyczerpujące i pouczające informacje Porównanie Squarespace vs Shopify zapewni odpowiedzi na wszystkie pytania związane z systemem.

Czytaj także:
Recenzja Shopify.
Przegląd Squarespace.

3. Jak przejść z Squarespace na Shopify – The Ultimate Guide

Jeśli chcesz przenieść swój sklep internetowy ze Squarespace do Shopify, oto przewodnik, który może ci w tym pomóc.

 1. Zarejestruj się w Shopify i zapoznaj się z ogólnymi ustawieniami platformy.
 2. Zaimportuj dane ze sklepu internetowego Squarespace do Shopify. Istnieją dwa główne sposoby na przejście tutaj. Pierwszą opcją jest skorzystanie z jednej ze specjalistycznych aplikacji do migracji sklepów, które są specjalnie tworzone w tym celu. W rzeczywistości jest ich kilka, ale najpopularniejsze i najłatwiejsze w użyciu usługi Cart2Cart, Zniżki zbiorcze, recenzje produktów itp. Inną opcją jest ręczne przesłanie danych ze sklepu internetowego poprzez eksport produktów do plików CSV, a następnie importowanie ich i list klientów na nowej stronie Shopify.
 3. Upewnij się, że Twoje produkty są odpowiednio zorganizowane. Jest to szczególnie ważne, jeśli korzystałeś z aplikacji do migracji. W razie potrzeby dodaj i zaktualizuj szczegóły produktu (nazwy, cechy, zdjęcia, opisy, opisy meta itp.). Utwórz kolekcję produktów, którą chcesz zorganizować, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 4. Jeśli chcesz aby uniknąć problemów związanych z listą zapasów, przeglądaj i wybierz aplikacje asortymentowe, aby śledzić zapasy produktów i sprawdź, czy nie zabraknie Ci produktów, które sprzedajesz.
 5. Dostosuj swoją stronę Shopify. Po zakończeniu przesyłania produktów skoncentruj się na dostosowaniu sklepu internetowego. Shopify obfituje w wspaniałe projekty. Musisz tylko wybrać ten z obszernej kolekcji motywów, wyświetlić podgląd, zainstalować i dostosować.

To wszystko dotyczy przeniesienia zawartości Twojego sklepu internetowego Squarespace do Shopify. Cały proces nie wymaga wiele wysiłku i czasu, ale musisz być bardzo uważny, aby wykonać wszystkie kroki z maksymalną skutecznością i dokładną uwagą.

Po zakończeniu czynności wymienionych w przewodniku możesz przejść do następnego etapu – transferu domeny. Proces obejmuje również kilka etapów, które wymagają zwrócenia uwagi na szczegóły i świadomość przedmiotu.

4. Jak przenieść własną nazwę domeny z Squarespace do Shopify

Większość użytkowników napotyka problemy i wiele pytań rejestracja nazwy domeny oraz ich dalszą migrację z Squarespace do Shopify po przesłaniu treści. W rzeczywistości nic dziwnego, ponieważ obaj twórcy stron internetowych są dość skomplikowani, szczególnie dla początkujących, którzy nigdy wcześniej nie przeprowadzili migracji swoich witryn i nie mają pojęcia o krokach związanych z tym procesem.

Przeniesienie domeny Squarespace do Shopify

Jeśli kupiłeś nazwę domeny od Squarespace i nie planujesz jej zmieniać, oto krótki przegląd kroków, które powinieneś wykonać, aby proces był udany. Przed przystąpieniem do procesu transferu domeny należy pamiętać o kilku kwestiach. Na początek system pozwala na przeniesienie domeny do innego dostawcy (w tym Shopify) tylko w przypadku, gdy okres rejestracji przekroczył 60 dni.

Jeśli zamierzasz przenieść bezpłatną nazwę domeny, bezpłatna oferta nie zostaje przeniesiona na nowego dostawcę nazwy domeny. Do Squarespace należy pobieranie (lub nie naliczanie) opłat za kontynuację usługi domenowej.

Jeśli zamierzasz przenieść domenę Squarespace, która kończy się na .de, .uk lub .co.uk, przed rozpoczęciem procesu musisz najpierw zapoznać się ze specjalnymi wymaganiami dotyczącymi migracji i wyjątkami w odpowiednich przewodnikach. Jeśli masz nazwę G Suite dołączoną do nazwy domeny, po zakończeniu procesu musisz dostosować rekordy MX u nowego dostawcy nazw domen, aby zapobiec zakończeniu / zakłóceniu działania usługi e-mail. Oto krótki przewodnik, jak przenieść domenę Squarespace do Shopify:

 1. Zaloguj się za pomocą Squarespace aby odblokować nazwę domeny i uzyskać kod autoryzacyjny. Aby to zrobić, przejdź do menu głównego kreatora stron internetowych, przejdź do sekcji Ustawienia, a następnie kliknij „Domeny”.
 2. Wybierz nazwę domeny, którą chcesz przenieść, przewiń nieco w dół i odznacz przycisk „Zablokuj domenę”. Następnie musisz skopiować klucz transferu z odpowiedniej sekcji, którą zobaczysz w panelu sterowania.
 3. Następnym krokiem dla ciebie jest uzyskaj swoje dane DNS z Squarespace. Aby to zrobić, przejdź do karty Strefa DNS i wprowadź wymagane aktualizacje.
 4. Dostosuj ustawienia. Jeśli planujesz sprzedawać produkty fizyczne, skonfiguruj informacje o wysyłce, płatności i podatki. Możesz to zrobić w panelu swojego nowego sklepu internetowego Shopify. Podobnie, jeśli zamierzasz sprzedawać usługi lub produkty cyfrowe, możesz tam wyłączyć opcję wysyłki.

Przetestuj swój nowy sklep internetowy, aby upewnić się, że przejście ze Squarespace na Shopify zakończyło się sukcesem. Podsumowując, proces transferu domeny zajmuje około 7 dni.

Przeniesienie własnej domeny do Shopify

Zarządzanie sklepem internetowym za pomocą Squarespace nie oznacza, że ​​nie możesz używać innego dostawcy nazw domen dla swojego sklepu internetowego. Jeśli kupiłeś domenę od zewnętrznego dostawcy, będziesz mógł przenieść ją do Shopify na dwa sposoby. Pierwsza oznacza bezpośrednie przeniesienie nazwy domeny, natomiast druga opcja oznacza połączenie nazwy domeny z Shopify. Aby wybrać najlepszą opcję, warto przejrzeć oba z nich szczegółowo.

Kiedy podejmiesz decyzję o przeniesieniu nazwy domeny do Shopify, powinieneś zdawać sobie sprawę, że jej dalsze zarządzanie zostanie automatycznie powierzone oprogramowaniu eCommerce. Innymi słowy, będziesz musiał dostosować ustawienia nazwy domeny, dokończyć wszystkie płatności i przedłużyć je bezpośrednio w panelu administracyjnym Shopify.

Musisz także upewnić się, że okres rejestracji domeny przekroczył 60 dni – w przeciwnym razie przeniesienie nie będzie opłacalne. Powinieneś także sprawdzić, czy masz dostęp do konta z nazwą domeny przyznanego przez pierwotnego dostawcę. Na koniec powinieneś wiedzieć, że Shopify nie zapewnia kont e-mail w ramach usług domenowych, ale oferuje nieograniczoną liczbę kont do przesyłania poczty e-mail, które możesz wybrać dla swojej domeny.

Czy sprawdziłeś wszystkie wyżej wymienione problemy? Następnie wykonaj kroki, które musisz wykonać, aby proces transferu domeny zakończył się powodzeniem:

 1. Sprawdź zasady transferu określone przez dostawcę nazwy domeny. Najprostszym sposobem na to jest wyszukanie tych informacji w centrum pomocy usługi, z którą masz do czynienia;
 2. Przygotuj nazwę swojej domeny do dalszego transferu. W tym celu zaloguj się na swoje konto nazwy domeny zarejestrowane u zewnętrznego dostawcy i potwierdź fakt, że powiązany z nim adres e-mail jest aktywny. Jest to ważne, ponieważ podczas transferu domeny otrzymasz kilka przepływności wiadomości e-mail i będziesz musiał móc na nie odpowiedzieć lub potwierdzić zawarte w nich linki;
 3. Uzyskaj kod autoryzacyjny od twojego dostawcy nazwy domeny. Jeśli masz problemy z procesem, skontaktuj się z zewnętrznym dostawcą domeny, aby uzyskać wymaganą pomoc;
 4. Uzyskaj dostęp do panelu administracyjnego Shopify, kliknij sekcję „Sklepy internetowe”, a następnie przejdź do karty „Domeny”;
 5. Kliknij przycisk „Połącz istniejącą domenę” a następnie przycisk „Przenieś w swojej domenie” (jeśli jest to pierwsza domena, którą zamierzasz połączyć ze sklepem Shopify);
 6. Kliknij przycisk „Transfer Domain” następnie wprowadź domenę, którą chcesz przenieść na nowe konto. Zaraz potem kliknij „Dalej”, a następnie aktywuj przycisk „Weryfikuj domenę”. Jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, nazwa domeny będzie wkrótce gotowa do przeniesienia. W takim przypadku zostaniesz powiadomiony o jego gotowości, otrzymując odpowiednią wiadomość. Kliknij przycisk „Dalej”, aby zakończyć proces. Jeśli otrzymasz inną wiadomość (np. „Domena zablokowana”), musisz sprawdzić ustawienia wprowadzone na początkowym etapie przygotowań.
 7. Jeśli wszystko jest gotowe, a domena jest gotowa do transferu, możesz uzyskać kod autoryzacyjny, a następnie wprowadzić go na nowym koncie, aby dokończyć migrację nazwy domeny.

Gdy tylko zatwierdzisz migrację nazwy domeny, proces zajmie około 20 dni. W końcu otrzymasz od Shopify wiadomość potwierdzającą zakończenie procesu migracji.

Łączenie własnej nazwy domeny z Shopify

Drugą opcją, której możesz użyć do przeniesienia własnej nazwy domeny do Shopify, jest połączenie jej z kontem i skierowanie jej do nowego sklepu internetowego Shopify. Oznacza to, że odwiedzający Twoją witrynę zostaną przekierowani do Twojego sklepu internetowego po wprowadzeniu niestandardowego adresu URL, a także będziesz mógł używać dostawcy nazwy domeny do dokonywania płatności, zarządzania i odnawiania domeny itp..

Pamiętaj, że rejestrator nazw domen może dostarczyć dodatkowe instrukcje, jak połączyć istniejącego z Shopify. Jeśli dostawca nie wygeneruje żadnych wskazówek, możesz postępować zgodnie ze standardowymi wskazówkami Shopify dotyczącymi sposobu zakończenia procesu:

 1. Dodaj swoją domenę niestandardową do sklepu Shopify aby zidentyfikować się jako właściciel domeny.
 2. Przejdź do panelu administracyjnego Shopify a następnie przejdź do karty „Sklep internetowy”, a następnie do sekcji „Domeny”;
 3. Kliknij przycisk „Połącz istniejącą domenę” i wprowadź nazwę domeny, którą chcesz połączyć. Zaraz potem kliknij przycisk „Dalej” i przejdź do następnego kroku.
 4. Skonfiguruj istniejącą domenę, aby wskazywała Shopify. Jeśli domena została kupiona od zewnętrznego dostawcy, musisz edytować standardowe ustawienia DNS. Mówiąc ściślej, Twój rekord A powinien obligatoryjnie wskazywać na adres IP systemu, to znaczy 23.227.38.65. Twoja www CNAME z kolei powinna wskazywać na shops.myshopify.com. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się edytować te ustawienia, mogą one wpłynąć na inne procesy.
 5. Zapisz wszystkie ustawienia wykonał i zweryfikował fakt połączenia nazwy domeny. Należy to zrobić, aktywując link w e-mailu z potwierdzeniem.

Jeśli uda się poprawnie wykonać wszystkie kroki procesu migracji nazwy domeny, zostanie ona przeniesiona w ciągu 48 godzin.

5. Professional Squarespace do Shopify Migration Services

Kiedy zaczynasz myśleć o migracji witryny Squarespace, nie zastanawiasz się nad najbardziej efektywnym sposobem na zrobienie tego. Martwisz się o elementy, które należy przenieść, o szybkość i skuteczność procesu migracji, a także o pomyślne zakończenie zadania.

Jednak gdy zbliżasz się do samego procesu, zaczynasz rozważać różne alternatywy migracji. Tutaj możesz napotkać problemy.

W rzeczywistości istnieją dwa główne sposoby zmiany witryny z Squarespace na Shopify. Pierwszy z nich zakłada użycie określonych programów lub narzędzi, których wybór jest dość szeroki na współczesnym rynku. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, ponieważ narzędzia te nie są całkowicie niezawodne. Często popełniają błędy podczas procesu przesyłania strony internetowej, co może mieć negatywny wpływ na jej działanie. Co więcej, te programy są płatne. Oznacza to, że możesz po prostu zmarnować swoje pieniądze, aby uzyskać wynik, z którego nie będziesz zadowolony.

Aby uniknąć problemów, warto zatrudnić specjalistów Cart2Cart, które są najlepsze w tej niszy i dokładnie zajmą się każdym etapem procesu transferu witryny. Znają określone parametry każdego konstruktora witryny, dzięki czemu mogą z wyprzedzeniem zapobiec potencjalnym problemom.

Squarespace Shopify

Inną opcją jest zatrudnić programistę lub współpracować bezpośrednio z niezależnymi mistrzami Shopify, którzy oferują swoje profesjonalne usługi migracji witryny pod adresem https://experts.shopify.com/. Profesjonaliści Shopify zajmą się wszystkimi etapami procesu migracji witryny, eliminując w ten sposób potrzebę zawracania sobie głowy niuansami procesu transferu. Twoim zadaniem będzie kontrolowanie procesu i sprawdzanie wyniku. Ponadto będziesz w stanie pozostać w kontakcie z ekspertami, aby omówić wszystkie niuanse i szczegóły procesu migracji na czas, aby uniknąć potencjalnych nieporozumień później.

Shopify

Od Ciebie zależy określenie wszystkich wymagań, niuansów i koszt procesu migracji strony internetowej zatrudniając specjalistę, aby zapewnić najlepszy wynik. Czy chcesz samodzielnie spróbować przenieść witrynę z Squarespace do Shopify? Następnie zapoznaj się z przewodnikiem krok po kroku, aby dowiedzieć się, czego można się spodziewać po procesie migracji.

Dolna linia

Shopify to znacznie bardziej funkcjonalna i wydajna platforma eCommerce w porównaniu do Squarespace. Będzie działać świetnie dla użytkowników, którzy początkowo utworzyli sklep internetowy za pomocą Squarespace, ale potem postanowili rozwijać lub promować swoją działalność i przenieść ją na zupełnie nowy poziom.

Proces migracji może okazać się wyzwaniem dla użytkowników, którzy nie znają niuansów procedury, ale oczekują wysokiego wyniku. Konsekwentne wykonywanie czynności opisanych w naszym poradniku w połączeniu z dokładnością i dokładną dbałością o szczegóły pozwalają poradzić sobie z zadaniem nawet dla nowicjuszy. Możesz to zrobić samodzielnie, bez dodatkowej pomocy, w ciągu zaledwie kilku dni.

Jednocześnie można zatrudnić profesjonalnych ekspertów lub skorzystać ze specjalistycznego programu do migracji witryn, takiego jak Cart2Cart, który zajmie się całym procesem w trybie automatycznym. Obejmuje to zarówno przesyłanie treści, jak i nazw domen, które są najbardziej skomplikowanymi, ale jednocześnie niezbędnymi etapami procedury migracji sklepu internetowego. Bez względu na to, jaką opcję wybierzesz, każda z nich będzie miała swoje zalety i wady. Poświęć czas na rozważenie wszystkich niuansów, aby wybrać rozwiązanie, które będzie najlepsze dla Ciebie i Twojego projektu.

Zamów transfer strony internetowej

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map