Rzeczywistość rozszerzona (AR) w tworzeniu stron internetowych

rzeczywistość rozszerzona w tworzeniu stron internetowych


Augmented Reality (AR) – to technologia, która pozwala dodawać nieistniejące elementy do otaczającej rzeczywistości. Jednym z przykładów może być transmisja meczów sportowych, gdy wideo, które ma określone współrzędne w powietrzu, jest dostarczane z trajektorią lotu piłki, buta lub linii, która służy jako pewien punkt początkowy. Innymi słowy, następuje połączenie rzeczywistych i wyobrażonych obiektów. Ten efekt jest często stosowany w filmach i reklamach.

W rzeczywistości pojęcie rzeczywistości rozszerzonej został wprowadzony całkiem dawno temu, a mianowicie w 1990 roku. Został on zaoferowany przez badacza Boeing Corporation. Oznacza to, że sam pomysł użycia rozszerzonych rzeczy, które faktycznie mają miejsce i tych, które są nierealne, do tworzenia obrazów w trybie czasu rzeczywistego lub podczas przekrojów, nie jest nowy. Trudno nazwać technologię w takim formacie „zastosowanym”: zwykła osoba kiedyś korzystała z gotowych treści, w których została zastosowana. Ta osoba nie mogła wpływać na nic ani zmieniać środków ani innych sposobów korzystania z technologii. Odtąd sytuacja zmieniła się na zawsze.

Czym jest rzeczywistość rozszerzona (AR)?

Ze względu na rozwój sieci łączności, urządzeń mobilnych, kamer i oprogramowania, Rzeczywistość Rozszerzona stała się nieodzowną częścią życia zwykłych ludzi. Co więcej, jest teraz szeroko wybierany jako dostępna i powszechna technologia do wykorzystania w celu wykonania zastosowanych zadań. Nie musisz już być użytkownikiem bez żadnej swobody wyboru. Zamiast tego możesz osobiście zdecydować, czy chcesz używać AR do wykonywania codziennych zadań, czy nie. Najważniejsze jest to, że liczba sfer aplikacji jest dość duża i stale rośnie (rozrywka, budownictwo, projektowanie, architektura, przemysł samochodowy, edukacja, logistyka, mapowanie, eCommerce i co nie).

Znane firmy, takie jak Apple czy Google, intensywnie wdrażają i popularyzują technologię rzeczywistości rozszerzonej w swoich ekosystemach. Na przykład mobilna wersja Safari obsługuje podgląd zawartości opartej na AR bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji (działa na podstawie zintegrowanego narzędzia iOS Quick AR AR12). ARCore i ARKit zapewniają środowisko do opracowywania aplikacji i treści rzeczywistości rozszerzonej. Google ogłosił wprowadzenie systemu Android Q opartego na We / Wy, który może przenosić obiekty 3D do środowiska użytkownika bezpośrednio z pola wyszukiwania w przeglądarce tylko za pomocą kamery mobilnej. W każdym razie tendencja jest wyraźna. Za kilka lat Augmented Reality stanie się głównym nurtem. Przyszłość już nadeszła.

Jak działa rzeczywistość rozszerzona

Istota jest jasna: zamiast oglądać płaskie obrazy, użytkownik może wypróbować produkt lub obiekt wewnętrzny w trybie czasu rzeczywistego. Modele 3D odzieży, obuwia, mebli, urządzeń technicznych, kwiatów, przedmiotów dekoracyjnych i innych elementów można nakładać za pomocą kamery urządzenia mobilnego na prawdziwe obiekty w pełnym czasie rzeczywistym w trybie rzeczywistym, aby zobaczyć, jak dokładnie do ciebie pasują.

Fakt, że współrzędne oraz szerokość lub skala są rozpatrywane i obliczane w szczegółach, sprawia, że ​​informacje są dość prawidłowe i godne zaufania. W każdym razie jest to bardzo zbliżone do wyniku, który przyniesie Ci zamówienie.

Większość ludzi ma teraz smartfony, co czyni tę technologię niezwykle dostępną dla dużej widowni. Chodzi o jego realizację, ponieważ integracja AR z eCommerce jest dość drogim procesem, który może być praktykowany tylko przez bogate i dochodowe firmy.

Rzeczywistość rozszerzona w eCommerce

Rozwój aplikacji AR jest głównie przywilejem niszowych studiów ze złożonym sprzętem i oprogramowaniem. Proces ten koncentruje się na tworzeniu modeli 3D i ich dalszym wykorzystaniu. Koszt integracji technologii będzie się stopniowo zmniejszał. To jest główny powód tego Konstruktorzy witryn eCommerce mają tendencję do włączania technologii rzeczywistości rozszerzonej do rozwoju swoich produktów.

Obecnie Shopify jest jedynym oprogramowaniem eCommerce, na które stać było wprowadzenie AR. Jest to dość korzystne dla zwykłych użytkowników, ponieważ korzystają oni z okazji, aby skorzystać z wyżej wymienionych zalet, nie inwestując nic w proces. Właściciele sklepów internetowych będą mogli zwiększyć wielkość sprzedaży, a klienci będą bardziej pewni zakupu rzeczy, których naprawdę potrzebują.

Takie podejście nie tylko zwiększa współczynnik konwersji, ale także zmniejsza liczbę produktów zwracanych do sklepu internetowego, a także zwiększa wskaźnik zadowolenia klientów. Ich oczekiwania dotyczące wyboru produktu są w dużej mierze uzasadnione. Integracja AR to rewolucja w niszy eCommerce.

Realizacja AR w Shopify

Platforma obsługuje prezentację modeli 3D klientom, ale trzeba je wcześniej zdobyć. Aby to zrobić, musisz wykonać kilka kroków:

 1. Zainstaluj aplikację 3D Warehouse w swoim sklepie internetowym.
 2. Uzyskaj dostęp do pulpitu zarządzania sklepem internetowym, wybierz menu konta i opcję «Zatrudnij eksperta Shopify».
 3. Wybierz opcję „Dodaj nową funkcjonalność”.
 4. Wybierz „Utwórz modele 3D produktów dla AR”. Koszt usługi zaczyna się od 100 USD.
 5. Odpowiedz na wszystkie wymagane pytania i wyślij zapytanie.

Jak tylko zapytanie zostanie sprawdzone, otrzymasz od eksperta ofertę ze wszystkimi warunkami zakończenia projektu. Powinieneś również dostarczyć zdjęcia wymagane do stworzenia modeli produktów 3D. Każdy z nich wymaga zdjęć wykonanych pod różnymi kątami (przód, obie strony, tył, górna i dolna część).

Shopify AR Źródło: https://www.shopify.com/ar

Aby stworzyć wysokiej jakości zdjęcia dużych obiektów, wystarczy obiektyw aparatu 50 mm. W przypadku średnich i małych produktów sensowne jest stosowanie obiektywów 70 mm i 100 mm. Jeśli obiekt ma złożoną i niesymetryczną teksturę, możesz również wymagać więcej zdjęć. Oczywiście jakość obrazów ma bezpośredni wpływ na jakość modeli 3D. Pod tym względem niezbędny jest profesjonalny aparat.

Aby stworzyć dokładne modele obiektów, wymagana będzie specyfikacja ich rozmiarów w milimetrach. Jeśli masz szkice lub szkice produktów ze specyfikacją ich wymiarów, na pewno się przydadzą.

Gdy tylko skończysz z tym kompleksem środków, po prostu wyślesz zdjęcia i wkrótce otrzymasz gotowy model 3D. Musisz dokładnie sprawdzić ich jakość – realistyczny widok, proporcje, dokładność połączeń, tekstur, znaków lub podpisów, a co nie. Modele te zostały zaprojektowane zgodnie z określonymi standardami jakości tutaj.

Jeśli wszystko jest w porządku, najwyższy czas dodać modele do sklepu internetowego za pomocą aplikacji 3D Warehouse. Wejdź do niego, aby dodać modele każdego produktu (prześlij pliki w formacie .usdz i .gtlf / .glb na podstawie danych uzyskanych od eksperta), podając tytuły i linki do produktów, które będą prezentować. Różne typy plików działają dobrze w różnych sytuacjach. Na przykład wersja .usdz będzie używana podczas przeglądania produktów za pośrednictwem przeglądarki Safari.

Następnym krokiem jest aktywacja funkcji AR Quick Look i znaku, który pozwala aktywować podgląd obiektu w trybie 3D. Będzie to dodatkowo wymagało implementacji pewnych prostych edycji kodu szablonu. Szczegółowa instrukcja wprowadzania zmian jest dostępna tutaj.

AR to przyszłość projektowania stron internetowych?

The Trendy AR stać się ważną częścią życia twórców stron internetowych i zwykłych użytkowników. Wcześniej tylko niewielka kategoria użytkowników miała dostęp do zastosowania tej technologii. Dziś nawet mała firma może sobie pozwolić na prezentację swoich produktów w trybie 3D. Koszt usługi nie jest wysoki, a większość klientów ma wymaganą podstawę techniczną do podglądu tego typu treści – są to smartfony i tablety z systemem iOS i Android.

Shopify stała się pierwszą pełnowymiarową platformą, która zintegrowała eCommerce AR. Oczywiście właściciele sklepów internetowych uważają proces AR za nieco trudny, ale zdecydowanie warto, biorąc pod uwagę potencjalny efekt, jaki mogą przynieść w dłuższej perspektywie (współczynniki konwersji mogą wzrosnąć dwukrotnie). Dostępność specjalistycznych umiejętności i oprogramowania umożliwia tworzenie modeli 3D niezależnie. Jednak dla większości użytkowników łatwiej będzie zapłacić za gotowy efekt jakości.

Możesz zamówić opracowywanie indywidualnych rozwiązań programowanych AR w studiach internetowych, ale to wcale nie jest korzystne – to dość drogie. Bardziej rozsądne jest stosowanie gotowych rozwiązań, z których wiele pojawi się w najbliższej przyszłości. Shopify był poszukiwaczem ścieżki i prawdopodobnie nastąpi po nim BigCommerce, 3dcart, Wix, WooCommerce oraz wkrótce inne w pełni funkcjonalne i renomowane marki.

Wiele dużych firm IT bada technologię AR, która jest godna uwagi kontynuacja pomysłów VR (rzeczywistość wirtualna), stając się jej odrębną gałęzią. Technologia z pewnością stanie się głównym przyszłym trendem, ponieważ zyskuje szersze zastosowanie. Google, Apple, Facebook, Amazon i inne renomowane firmy pracują nad rozwojem i promocją standardów i sposobów stosowania AR w prawdziwym życiu. Jest to kamień węgielny jego sukcesu i szerokiego rozwoju. Za około 2-3 lata wszyscy będą korzystać z tej technologii do wielu celów. Dlaczego nie zaczniesz teraz??

Wypróbuj Shopify AR teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map