Wielojęzyczne tworzenie stron internetowych Wix

Jak stworzyć wielojęzyczną stronę internetową w Wix


Wix – jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych platform do tworzenia stron internetowych. Kompleksowe rozwiązanie zapewnia nie tylko mnóstwo świetnych funkcji oprócz hostingu, różnorodne plany i kompleksowe wsparcie, ale także ułatwia lokalizację projektu i tworzenie wielojęzycznych wersji stron internetowych.

Platforma ma własną Wielojęzyczną aplikację Wix, która pozwala użytkownikom budować kilka wersji projektów przetłumaczonych na języki docelowe. Narzędzie jest bardzo proste. Wystarczy włączyć tę funkcję i wskazać język docelowej grupy odbiorców.

Menu języka Wix

Kluczową wadą jest to, że wciąż wymaga ręcznego tłumaczenia. Ponadto będziesz musiał dostosować ikony, formularze i inne elementy strony internetowej, aby spełnić potrzeby odbiorców docelowych. W tym miejscu użytkownicy mogą szukać bardziej elastycznego i prostszego rozwiązania lokalizacyjnego Węglot.

Zanim przejdziemy do sedna, dowiedzmy się, dlaczego Twoja witryna Wix może być przetłumaczona na kilka języków.

Powody, dla których należy przetłumaczyć witrynę Wix

Lokalizacja strony internetowej przynosi kilka potencjalnie silnych korzyści. Obejmują one szerszy zasięg, lepsze wrażenia użytkownika, większą wiarygodność i inne. Nowoczesne narzędzia, takie jak Weglot, czynią ten proces niezwykle łatwym i tańszym w porównaniu do zatrudniania profesjonalnych pisarzy, redaktorów i korektorów.

Zalety lokalizacji

W rezultacie możesz rozważyć następujące kwestie:

 • Lepsze zaangażowanie użytkowników – zlokalizowane strony internetowe zapewniają autentyczne wrażenia użytkownika konkretnej grupie docelowej w zależności od kraju lub regionu. Co więcej, twoja strona robi dobre pierwsze wrażenie, które jest niezbędne w obliczu konkurencji cyfrowej.
 • Tożsamość marki – informuj globalną publiczność o swojej marce. Użytkownicy docenią Twoją umiejętność mówienia w języku docelowego rynku.
 • Profesjonaliści SEO – Znaczenie SEO odgrywa istotną rolę w promocji marki. Oprócz angielskiego słowa kluczowe w innych popularnych językach mogą być również dość konkurencyjne.
 • Rozszerzony zasięg – lokalizacja witryny pozwala złapać kawałek globalnego tortu i dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Na przykład 30% wszystkich użytkowników Internetu pochodzi z Chin, a tylko 2,8% wszystkich stron internetowych jest przetłumaczonych na język chiński.
 • Zwiększona sprzedaż – im więcej osób odwiedza Twój sklep cyfrowy, tym wyższa jest sprzedaż. Ręczne tłumaczenie sklepu internetowego wymaga jednak dużo czasu i wysiłku, zwłaszcza jeśli masz na stanie ponad 100 produktów. Radzenie sobie z każdym opisem produktu jest czasochłonne.

Pomogą w tym usługi automatycznej lokalizacji, takie jak Weglot. Są łatwe do zintegrowania. Nie wymagają umiejętności technicznych. Takie oprogramowanie wykona pracę za Ciebie w stosunkowo niskiej cenie.

Weglot – narzędzie do tłumaczenia stron internetowych dla Wix

Weglot – to interfejs API do lokalizacji stron internetowych. Został on początkowo uruchomiony jako fragment języka. Dziś jest dostępny w formie wtyczki lub widgetu, który jest kompatybilny ze wszystkimi główne platformy CMS oraz twórcy stron internetowych, w tym Wix.

Rozwiązanie może być używane z dowolnym typem strony internetowej, pisząc blog, sprzedając produkty online lub promując markę małej firmy. Narzędzie tłumaczy nie tylko główne teksty, artykuły, opisy itp. Można go również używać do automatycznej lokalizacji przycisków, sekcji menu i innych elementów projektu.

Użytkownicy mogą wybierać spośród różnych planów, a także wypróbować usługę za darmo. Pamiętaj, że bezpłatna wersja próbna jest ograniczona do zaledwie 2000 słów. W końcu będziesz musiał zaktualizować swój plan.

Dlaczego warto korzystać z Weglot

Weglot jest lepszą alternatywą dla wbudowanego narzędzia do tłumaczenia Wix. Będzie działać świetnie na stronach internetowych, które są kierowane jednocześnie na kilka krajów. Użytkownicy docenią zestaw następujących funkcji:

 • Automatyczne tłumaczenie – rozwiązanie tłumaczy każdą treść związaną z głównymi artykułami i wpisami lub kontaktami frms, blokami CTA, przyciskami itp. Nie trzeba ręcznie obsługiwać procesu, co oszczędza mnóstwo czasu.
 • Zaawansowane narzędzia tłumaczeniowe – obejmują automatyczne przekierowanie odwiedzających w zależności od ich oryginalnego języka i ustawień przeglądarki.
 • Zgodność – całkowicie dobre dla strony zbudowanej z Wix oprócz wszystkich głównych platform CMS i silników eCommerce.
 • Łatwość użycia – korzystanie z Weglot ze stronami Wix jest bardzo proste. Proces integracji składa się z kilku prostych etapów, które opiszemy nieco bardziej szczegółowo.
 • Korzyści z SEO – rozwiązanie oparte na API tłumaczy nie tylko treść strony, ale także linki, metatagi itp.
 • Dodatkowe korzyści – system ma zaawansowane narzędzia tłumaczeniowe z wbudowaną funkcją glosariusza, która przechowuje wszystkie słowa, których nie należy tłumaczyć oprócz funkcji Wyszukaj i zamień.

Użytkownicy będą mogli wybierać z całkowicie automatycznego tłumaczenia lub ręcznej lokalizacji strony. Pierwsza opcja nadal wymaga korekty i edycji. W przeciwnym razie niektóre elementy treści mogą wyglądać nienaturalnie dla określonej grupy docelowej. Tłumaczenie ręczne rozważa zatrudnienie specjalistów Weglot z grona doświadczonych pisarzy i tłumaczy. Ceny są niższe w porównaniu do tradycyjnych niezależnych rynków i centrów handlowych.

Jak stworzyć wielojęzyczną stronę internetową w Wix

Jeśli chodzi o techniczną stronę procesu integracji, tłumaczenie strony Wix na Weglot zajmie nie więcej niż 5 minut.

Krok 1 – Zaloguj się do Weglot

Rejestracja w Węglu

Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji Weglot, musisz się zarejestrować. Proces nie wymaga żadnych informacji rozliczeniowych. Po prostu wpisz adres e-mail i hasło, aby rozpocząć korzystanie z bezpłatnej wersji próbnej. Obejmuje prawie taką samą funkcjonalność jak plany premium, chociaż ograniczają cię ilości treści do tłumaczenia, a także wsparcie i kwota domeny.

Krok 2 – Utwórz projekt

Projekt tworzenia Węgla

Po zakończeniu procesu rejestracji system pozwoli ci utworzyć nowy projekt ze szczegółową listą wszystkich platform obsługiwanych przez usługę. Wybierz Wix i przejdź do następnego etapu.

Krok 3 – Wybierz języki

Weglot Wybierz języki

Na tym etapie musisz wskazać oryginalny język witryny, a także język, na który chcesz ją przetłumaczyć. Jako użytkownik korzystający z bezpłatnej wersji próbnej nie będziesz mógł wybrać więcej niż jednego języka docelowego. Ta funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników premium z dostępem do ponad 100 języków.

Krok 4 – Podłącz Weglot

Dodaj Weglot Snippet

Po zakończeniu instalacji system automatycznie wygeneruje fragment kodu JavaScript, który powinien zostać dodany do witryny Wix. Weglot sprawdzi, czy został poprawnie dodany. Następnie na stronie pojawi się przełącznik języka z automatycznie przetłumaczonymi wszystkimi stronami. Na tym etapie możesz także używać rekordów DNS do tworzenia subdomen.

Krok 5 – Dodaj przełącznik

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Weglot automatycznie generuje przycisk zmiany języka. Ale jeśli nie widzisz tego przycisku, możesz wyświetlić go ręcznie, wykonując następujące czynności:

 1. Przejdź do pulpitu nawigacyjnego Wix i przejdź do śledzenia & Sekcja Analytics.
 2. Kliknij przycisk „Niestandardowy”.
 3. Skopiuj fragment kodu JavaScript wygenerowany przez Weglot i wklej go. Nie zapomnij wybrać opcji „Załaduj kod na każdej nowej stronie”, aby przełącznik był wyświetlany na każdej stronie.

Twoja wielojęzyczna wersja strony Wix jest gotowa!

Ile kosztuje utworzenie wielojęzycznej strony internetowej Wix

Użytkownicy mogą wypróbować usługę za zerową cenę przy pomocy darmowej wersji Weglot. Mimo, że jest ograniczony do zaledwie 2000 słów, wciąż wystarczy na małą stronę internetową, stronę docelową lub reprezentację firmy w Internecie. Jeśli masz blog lub sklep cyfrowy z ciągle aktualizowanymi treściami, konieczne będzie uaktualnienie do pakietów premium Weglot.

Koszt zależy od kwoty strony i ilości treści, które należy przetłumaczyć. Ponadto liczy się także jakość tłumaczenia. Jeśli automatyczne tłumaczenie jest wystarczające dla twojego projektu, nie będziesz musiał płacić dodatkowej gotówki za ręczną edycję.

Ceny w Węglu

Cena korzystania z Weglot waha się od 9,9 € do 499 € miesięcznie. Wszystkie pakiety mają te same funkcje i funkcje. Jedyna różnica polega na liczbie obsługiwanych domen i liczbie słów.

Wniosek

Weglot może być dobrą alternatywą dla niestandardowego narzędzia do tłumaczenia Wix. Proces integracji jest bardzo łatwy, a lokalizacja nie wymaga kodowania ani specjalnych umiejętności. Twoja witryna jest tłumaczona automatycznie na ponad 100 języków.

Ponadto użytkownicy mogą dostosowywać niektóre elementy, w tym przycisk zmiany języka, korzystać z pulpitu nawigacyjnego Weglot do monitorowania przetłumaczonych treści oraz korzystać z rozpoznawalności marki na całym świecie.

Wypróbuj Weglot ZA DARMO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map