Zmiana z Weebly na Wix

jak przełączyć się z weebly na wix


Powody zmiany Weebly do Wix może się bardzo różnić. Fakt, że zdecydowałeś się zmienić platformę, nie oznacza, że ​​Weebly nie jest warte uwagi. Chodzi o Twoje obecne wysiłki, cele i intencje związane z projektowaniem stron internetowych.

Po przejęciu Weebly przez Square w 2018 r. Twórca stron internetowych mocno skoncentrował się na eCommerce. Stało się to jednym z powodów, dla których użytkownicy systemu przechodzą na inne platformy.

Wix stał się jednym z najpopularniejszych celów migracji stron internetowych, szczególnie dla użytkowników, którzy nie są zainteresowani tworzeniem stron internetowych eCommerce, preferując standardowe funkcje projektowania stron internetowych. Nic dziwnego, że Wix jest obecnie najbardziej znanym i najmocniejszym narzędziem do budowania stron internetowych, które może być świetnym zamiennikiem każdej usługi budowania stron internetowych. Kreator stron internetowych oferuje szeroki zakres narzędzi do dostosowywania projektu, szablonów i opcji promocji witryny.

Czytaj także:
Wix vs Weebly – dogłębne porównanie.

Jeśli zdecydowałeś się na migrację z Weebly do Wix, musisz rozważyć kilka kwestii. Należą do nich nazwa domeny, hosting, treść i pozycje SEO. Najwyższy czas dowiedzieć się, jak skomplikowany może być proces przejścia na Wix i kto może z niego skorzystać.

Przeniesienie Weebly do witryny Wix: Professional lub DIY?

Jeśli chodzi o migrację witryny, pierwszym pytaniem, o którym myślą użytkownicy, jest to, jak odpowiednio sobie z tym poradzić. Niezależnie od tego, czy jest to Twoje pierwsze przeniesienie witryny, czy już to zrobiłeś, nadal będziesz mieć wątpliwości co do skuteczności tego procesu tylko dlatego, że możesz nie mieć pewności co do specjalnych niuansów każdego z tych systemów.

W rzeczywistości proces migracji strony internetowej nie jest zbyt skomplikowany, jeśli znasz niezbędne kroki. Ale co z użytkownikami po raz pierwszy, którzy nigdy wcześniej tego nie robili? Jeśli należysz do tej kategorii użytkowników, możesz wybrać jedną z dwóch opcji: migrację strony DIY lub zatrudnienie profesjonalisty.

Zatrudnianie profesjonalistów

Eksperci zajmujący się przenoszeniem stron internetowych znają z pierwszej ręki wszystkie niuanse każdego narzędzia do tworzenia witryn, dzięki czemu można osiągnąć lepsze wyniki. Są również świadomi wszystkich kroków związanych z procesem migracji, co skraca czas transferu witryny. Co ważne, będziesz w stanie pozostać w kontakcie z tymi specjalistami. Jeśli coś pójdzie nie tak lub napotkasz pewne problemy, po prostu skontaktujesz się z nimi, aby naprawić te błędy w najlepszy możliwy sposób.

Czytaj także:
Jak zatrudnić profesjonalnego eksperta Wix.

Transfer strony internetowej DIY

Niezależnie od tego, jaką decyzję ostatecznie podejmiesz, warto rozważyć możliwość przeniesienia strony internetowej DIY. W każdym razie istnieją pomocne wskazówki, jak ukończyć proces przy minimalnym wysiłku. Dlaczego więc nie spróbować? Oto krótki przegląd procedury przełączania Weebly na Wix, a także niezbędne kroki, które należy wziąć pod uwagę, aby zapobiec potencjalnym problemom.

Jak przełączyć się z Weebly na Wix – The Ultimate Guide

Faza 1. Transfer treści

Pamiętaj, że w Weebly nie ma automatycznego transferu. Przygotuj się więc do wyeksportowania plików i ręcznego przesłania ich do Wix. Oto kroki, które należy wykonać, aby odnieść sukces:

 1. Przejdź do swojego konta Weebly i uzyskaj dostęp do pulpitu nawigacyjnego swojej witryny. Kliknij przycisk „Edytuj witrynę” i poczekaj, aż się załaduje.
 2. Przejdź do ustawień strony i znajdź sekcję „Archiwum”. Utwórz archiwum ZIP plików swojej witryny i prześlij je pocztą e-mail na wymagany adres.
 3. Przejdź do wiadomości e-mail i pobierz archiwum ZIP na pulpit. Zapisz plik, aby wyeksportować go do nowej witryny Wix.
 4. Archiwum Weebly

 5. Uzyskaj dostęp do pulpitu nawigacyjnego Wix, otwórz Edytor Wix, zreplikuj ogólny układ strony i zaimportuj tam rozpakowane pliki i zawartość.
 6. Sprawdź pozycje swojej nowej witryny w wyszukiwarkach, ponieważ jest to jeden z głównych wskaźników udanej zmiany witryny. Co należy zrobić, to skopiować i sprawdzić adresy URL, skonfigurować 301 przekierowań dla tych adresów URL, których z jakiegoś powodu nie można przenieść, skopiować i skonfigurować meta tagi (tytuły i opisy) dla wszystkich stron, a także tagi alt dla wszystkich obrazów.

Faza 2. Transfer domeny Weebly do Wix

Aby przenieść nazwę domeny z Weebly do Wix, musisz ją najpierw odblokować i uzyskać kod EPP. Pamiętaj, że możesz to zrobić, jeśli minęło już 60 dni od daty rejestracji domeny. Powinieneś także zrozumieć, że sam fakt przeniesienia domeny nie oznacza, że ​​powinieneś także zmienić dostawcę hostingu. Jeśli Twoja witryna jest hostowana przez Weebly lub inną firmę hostingową, możesz pozostawić to bez zmian.

 1. Uzyskaj dostęp do swojego konta Weebly i wyłącz blokadę rejestratora. Będzie to pierwszy krok do przeniesienia nazwy domeny. Pamiętaj, że po wprowadzeniu tej zmiany ochrona prywatności WHOIS również nie będzie ważna.
 2. Przejdź do strony Domeny i wybierz domenę, którą chcesz przenieść. Otrzymasz wszystkie dostępne opcje. Kliknij link „Wyłącz” dostępny pod ikoną blokady rejestratora. Zaraz potem zobaczysz kod autoryzacji EPP obok linku. Jeśli nagle zmienisz zdanie, zawsze możesz ponownie aktywować blokadę i ukryć kod EPP, po prostu aktywując link Włącz. Zapamiętaj swój kod EPP, ponieważ będziesz musiał go podać podczas rejestracji domeny w Wix.
 3. Zarejestruj się w Wix Combo lub Unlimited Plan (tańsze plany nie pozwalają na przeniesienie domeny). Przejdź do panelu sterowania systemu i zapoznaj się z instrukcjami.
 4. Teraz najwyższy czas wprowadź kod EPP masz od Weebly. Jak tylko to zrobisz, kliknij przycisk „Prześlij”.
 5. Zobaczysz menu rozwijane ze szczegółowymi wskazówkami.
 6. Postępuj zgodnie z nimi, aby ukończyć resztę procesu.
 7. Rozszerz rejestrację nazwy domeny (minimalny okres to rok, nie mniej).
 8. Podaj swoje dane kontaktowe, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 9. Teraz najwyższy czas wybrać opcję prywatności który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Wix oferuje rejestrację prywatną i publiczną. W przypadku wybrania tego ostatniego rozwiązania nazwa Twojej domeny będzie otwarta w rekordach informacyjnych WHOIS.
 10. Wybierz opcję płatności, który najbardziej pasuje do twojego budżetu i sprawia, że ​​jest to okazja.

Jeśli zrobisz wszystko poprawnie, otrzymasz link z potwierdzeniem. Aktywuj go i przygotuj się do przeniesienia treści swojej witryny.

Dolna linia

Przejście z Weebly na Wix może zająć trochę czasu tylko dlatego, że brakuje Ci odpowiedniego doświadczenia. Przy tak wielu niezbędnych aspektach związanych z tym procesem ryzyko przeoczenia ich jest dość wysokie. Każda z platform ma swoje własne niuanse i parametry, których po prostu nie można lekceważyć i może mieć poważny wpływ na wynik.

I jeszcze jedno: nie dezaktywuj swojej witryny Weebly, dopóki nie upewnisz się, że proces migracji był prawidłowy i że Twoja nowa strona oparta na Wix działa dobrze. Podsumowując, proces przejścia z Weebly do samego Wix nie jest skomplikowany. Wystarczy wykonać powyższe kroki, aby odnieść sukces.

Zamów transfer strony internetowej

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map