Дослідження платформи блогів Ghost у 2015 році – детальний огляд

Привид це відносно нова платформа для ведення блогів, яка вийшла лише пару років тому в 2013 році. Вона почала життя як проект Kickstarter, створений засновником Джоном О’Ноланом.


Очевидно було, що проект дійсно поширився спільнотою веб-розробників, оскільки понад 5000 прихильників завершили участь у кампанії краудфандингу. Мета 25 000 фунтів стерлінгів була повністю знищена, оскільки за один місяць було зібрано 196,362 фунтів стерлінгів..

Ghost – це платформа для розробки веб-сайтів, яка орієнтована на одне, і лише одне – ведення блогів. Без зайвих функцій, без дзвонів & свистів, нічого. Просто блогінг.

Концепція платформи далеко не нова ідея – WordPress сама по собі має схоже коріння, але з тих пір WP перетворилася на неймовірно універсальну систему управління вмістом, яка підходить для всіляких цілей. Привид, однак обіцяє, що його головна увага завжди буде приділятися публікації контенту; простота та легкість написання – найвищі пріоритети.

Коротше кажучи, якщо ви очікуєте, що Ghost зможе зробити все, що робить WordPress, вам щось не вистачає суті. У цій публікації я детально ознайомлюся з тим, яким став Привид у 2015 році та чи залишається він вірним цілям, які О’Нолан ставив перед цим на початку.

Я перейду над усією видавничою системою, від початкової реєстрації до остаточної публікації.

Створення вашого привидного рахунку

Перший крок до початку роботи з Ghost – це реєстрація в Ghost.org. Мені подобається мінімальний дизайн веб-сайту відразу. Є кучки білого простору, і для мене це завжди завжди добре.

Ghost-Sign-Up

На наступній сторінці вас запитають, як ви хочете створити свій блог (пам’ятайте також, щоб підтвердити свою електронну адресу). У вас є два варіанти:

Ghost-Start-Options

 • Ghost Pro – ваш сайт розміщуватиметься на платформі Ghost. Ваш домен буде схожий на yourdomain.ghost.io. Ціни починаються з 8 доларів на місяць, але ви отримуєте 14-денну безкоштовну пробну версію. Це метод, який я буду використовувати для огляду.
 • Самостійне розміщення – Ви можете завантажити код, завантажити його на свій сервер і використовувати Ghost у власному домені. Я не буду висвітлювати цей метод у цій публікації, але середній користувач повідомив не дуже сприятливо встановити.

Після того, як я перейшов до Ghost Pro, мені відкрили цей екран. Тут ви заповніть назву свого блогу та адресу. Ви можете скоригуватись як пізніше, якщо ви передумаєте.

Ghost-URL

Після того, як я вибрав своє ім’я блогу та URL-адресу, мене переспрямували на мою панель привидів. Зверху було привітальне повідомлення (воно не можна використовувати), яке дало мені трохи інформації про використання інформаційної панелі.

Це також спрямовувало мене до синьої кнопки “написати пост”, яка була чудовим місцем для початку.

Привид-панель

Створення нової публікації

Після натискання на цю синю кнопку тепер вам доведеться налаштувати новий обліковий запис користувача для створеного вами домену (вам потрібно буде зробити це хоча б раз для кожного нового домену).

Ви можете повторно ввести заголовок блогу (його слід заповнити вже з попереднього введення), ввести своє ім’я (це з’явиться внизу кожного публікації, яку ви публікуєте), введіть електронну адресу користувача та виберіть пароль.

Блог New-Ghost

Я натиснув кнопку “Добре, зробимо це” і з тривогою чекав, коли буде завантажена наступна сторінка. Зрештою, це, мабуть, було б найбільшою частиною огляду.

Вся суть Ghost – це дивовижний, неймовірний, простий досвід написання. Тому я знав, що якби я не любив те, що бачив далі, я, мабуть, не вважав би, що моє користування переживає успіх.

Тож я зачекав… і чекав… і чекав (моє з’єднання часом може бути повільним, грр!). Потім нарешті прийшов наступний екран.

Привид-підручник

Це було не те, чого я очікував, який був редактором публікацій. Натомість мені подали короткий підручник про те, як писати з Ghost, а також деякі основи Markdown.

Примітка. Якщо ви цього ще не знали, Ghost не має візуального редактора, як WordPress. Натомість ви пишете в Маркдаун. Відмітка – це синтаксис написання тексту на HTML, який в основному переводить ваш текст у форматований вихід.

Після короткого прочитання я натискаю “+ Нова публікація” у верхній частині меню, і мій редактор публікацій миттєво завантажується.

Ghost-Post-Editor

Перша моя думка: що?

Немає нічого. Абсолютно нічого. Ні TinyMCE, ні панель інструментів, лише деякі дуже слабкі рядки, які розділили три поля на екрані: заголовок публікації, редактор (де ви вводите свою публікацію в Markdown) та попередній перегляд відформатованого виводу.

Я знав, що з доповідей про Ghost я читав, що редактора буде знято, але я не уявляв, що це буде цілком так, як знято. Я був не зовсім впевнений, з чого почати чи як.

Я помітив дуже крихітний значок у верхньому правому куті поля введення з позначкою M. Це просто ледь помітно. Після натискання з’являється невелике спливаюче вікно з базовою інформацією про синтаксис Markdown.

Відмітка-Довідка

Ось спливаюче вікно.

Основи відліку

Озброївшись цією інформацією, я почав писати. Я писав, писав, писав і писав ще дещо. В основному все, що мені прийшло в голову. Я спробував кожний із варіантів форматування, вивчив ярлики і в основному просто провів блог.

Я взяв свій час і викреслив кожного персонажа, бо хотів відчути, як занедбаний, збитий інтерфейс вплине на моє написання.

По-перше: якщо ви вже не знаєте Markdown (як я), то перші кілька хвилин будуть дратувати, тому що вам доведеться кілька разів натиснути цю маленьку піктограму ‘M’, щоб навчитися жирним шрифтом, курсивом, посиланням , кулі чи іншого форматування тексту.

Але синтаксис насправді дивно вивчати. Особливо великою допомогою були комбінації клавіатур. Мені вдалося досить швидко потрапити в досить хороший потік.

Після того, як я пройшов тестування, я очистив сторінку, а потім знову почав писати. Я задокументував близько 200 слів своїх думок на платформі Ghost. Тоді я зробив крок назад, щоб подумати про те, що мені (поки що) сподобалось і не сподобався досвід письма. Ось думки

Що я любив:

 • На перший погляд, миттєвий попередній перегляд виглядає дійсно приємно. Дизайн, орієнтований на білий простір, і прекрасна, легка типографія змушує вас поглянути на нього.
 • Весь той білий простір безумовно допоміг моїм думкам краще протікати, як я писав. Я ніколи не усвідомлював, наскільки краще працює ваш розум, коли немає зайвих іконок, панелей інструментів і т. Д., Щоб захарастити ваш простір для письма.

Ghost-Input-Problem

Що я не любив:

 • Коли ви натискаєте CTRL + S, щоб зберегти, у куті з’являється дратівливе зелене сповіщення, яке повідомляє вам, що вміст збережено. Так, він залишається лише кілька секунд, але все-таки; постійна його поява досить швидко набралася на нерви.
 • Настільки ж красивим, як і попередній перегляд, може виглядати відволікаючий погляд на те, як текст з’являється з двох сторін екрана. Я не зовсім впевнений, на яку сторону я повинен дивитись.
 • Коли я почав заповнювати більше однієї сторінки, я помітив, що попередній перегляд та введення не завжди вирівнюються. Це означає, що частина вмісту, який ви бачите в редакторі, не буде видно в попередньому перегляді. Для мене це дуже погіршило досвід письма, і я точно можу побачити, що це стає суттєвою неприємністю, коли ви створюєте контент довгого формату.

Після закінчення написання публікації ви можете безпосередньо натиснути кнопку «опублікувати», приховану в спадному меню «Зберегти чернетку», або натиснути на значок гайкового ключа поруч зі спадним меню, щоб відкрити деякі додаткові налаштування.

Ghost-Settings

Ці налаштування дозволяють додати зображення публікації, налаштувати URL-адресу публікації, запланувати дату публікації, отримати доступ до повного попереднього перегляду, призначити публікацію іншому автору та ввести метадані (заголовок + опис). Ви також можете перетворити публікацію на сторінку або розмістити її на своєму веб-сайті прямо з цих налаштувань.

Я налаштував налаштування так, як вважав за потрібне, а потім опублікував публікацію. Ось вихід. Цього разу я дозволю вам бути суддею. Вам це подобається? Ви вважаєте, що це занадто мінімально? Ти ненавидиш це? Дайте мені знати, що ви думаєте в коментарях.

Привид-вихід1
Привид-вихід2

Інші функції привидів & Налаштування

Тут вже не багато про що говорити. У налаштуваннях у вас є кілька варіантів: додавання логотипу, вставка обкладинки для вашого блогу, зміна декількох параметрів читабельності, налаштування навігації тощо.

Ghost-Settings1

Ви також можете додати нову тему на свій сайт. Ви можете або завантажити zip-файл спеціально кодованої теми, або схопити щось із цього Привид ринку (доступні як безкоштовні, так і преміальні).

Якщо чесно, теми на ринку не здавались такими вражаючими. Більшість із них виглядають як ітерації 2-3 шаблонів дизайну з кількома кольорами та екранами віджетів, зміненими тут і там. Нічого, що насправді не виділялось мені, навіть серед платних тем.

Потім знову, оскільки Ghost є відносно новим, вибір дуже обмежений. Деякий час по дорозі ми можемо побачити процвітаючий ринок з великою кількістю функціональних конструкцій. Однак зараз цього не сталося.

Підведенню

Я закінчу свій огляд остаточним поглядом на плюси і мінуси.

Плюси:

 • дуже очевидні (і похвальні) зусилля при ненаголошеному, безладному написанні
 • Синтаксис розмітки спочатку може бути болісним, але швидко стає легким для вивчення та використання
 • дизайн заднього торця красивий

Мінуси:

 • досвід написання має певні можливості для вдосконалення
 • Попередній попередній перегляд може часом відволікати увагу, оскільки під час введення текст з’являється з двох сторін екрана
 • коли ви вручну зберігаєте, кожен раз, коли відволікається зелене спливаюче вікно, з’являється у кутку
 • Поле попереднього перегляду та введення не завжди вирівняні
 • Ринок привидів дуже обмежений
 • панель приладів не дуже функціональна – трохи надто роздягнена, щоб бути справді корисною для користувача

Чи найближчим часом я перейду з WordPress на Ghost?

Абсолютно ні. Хоча я безумовно вірю і поважаю те, що намагається досягти Ghost, я особисто не думаю, що це ще зовсім не існує.

Але ти знаєш що?

Нічого страшного. Дійсно, так і є.

Я не проти чекати деякий час, щоб Ghost досяг свого максимального потенціалу. Я ніколи не бачу Ghost як щось, що замінить WordPress – WP зараз занадто розвинений та функціональний, щоб Ghost навіть міг конкурувати, плюс він має неймовірно лояльну базу користувачів. Але я бачу, як Ghost має своє місце у світі розробки веб-сайтів.

Місце, де користувачі можуть зосередитись на блогах та просто на блогах.

Ось чому я буду стежити за Привидом до кінця 2015 року та далі. Як ти гадаєш?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map