Купуєте нове доменне ім’я? Захистіть свою особисту інформацію

Ви встановлюєте свій профіль Facebook приватним. Ви зберігаєте свою електронну адресу в безпеці та в руках лише друзів. Ви ніколи не публікуєте нічого надто приватного у своїх загальнодоступних профілях.


Отже, чому б ви поділилися своєю особистою інформацією зі світом, коли ви реєструєте нове доменне ім’я?

Доменне ім'я

Так. Коли ви реєструєте домен, ваше ім’я, номер телефону, електронна адреса та навіть ваша домашня адреса доступні для всіх, хто може їх побачити. Тобто, якщо ви не заплатите за конфіденційність домену, яка може коштувати близько 10 доларів на рік, ви будете платити за захист вашої інформації.

Цікавитеся дізнатися більше? Читайте далі, щоб дізнатися, що стосується конфіденційності домену та як застосувати його до свого домену.

Що таке конфіденційність домену?

Як визначає Вікіпедія, Whois “є протоколом запитів і відповідей, який широко використовується для запитів баз даних, що зберігають зареєстрованих користувачів або правовласників Інтернет-ресурсу”. За допомогою цього протоколу кожен може легко шукати будь-яке доменне ім’я та переглядати особисту інформацію, пов’язану з ним.

Це має практичне використання, наприклад:

 • Визначення того, чи доменне ім’я вже зареєстровано.
 • Дозвіл легкого контакту з адміністрацією з технічних питань.
 • Отримання ідентичності особи чи бізнесу в реальному світі, що стоїть за доменом.

Але як людина, інформацією, що передається через цю базу даних, можна зловживати спамерами, крадіжками особи та іншими людьми, які шукають вашу особисту інформацію.

Хороша новина полягає в тому, що ви можете приховати цю особисту інформацію від протоколу Whois та громадськості, придбавши конфіденційність домену через свого реєстратора домену. Замість того, щоб перелічити вашу контактну інформацію, у базі даних буде вказано контактну інформацію вашого реєстратора, тому кожен, хто хоче зв’язатися з вами, повинен спершу перейти до вашого реєстратора. (Або в деяких випадках їм доведеться мати повістку в суд для розслідування.)

Як ви захищаєте свою інформацію?

Отже, як увімкнути цю функцію, щоб ви могли захистити свою особисту інформацію? Це те, що можна встановити під час реєстрації домену. Якщо ви помітили надбудову для “Конфіденційність домену Whois”, продовжуйте та додайте її у свій кошик. Зазвичай це коштує близько 10 доларів на рік за домен, тому це не повинно бути фінансовим тягарем, якщо у вас є лише кілька доменів.

Залежно від вашого реєстратора, ви можете виявити, що ваша покупка вже включає конфіденційність домену.

Якщо ви вже зареєстрували свій домен, ви все одно можете додати це налаштування конфіденційності. Ось як:

1. Перевірте, чи ваша інформація приватна

По-перше, почніть з перевірки приватності вашої інформації, відвідавши namecheap.com/domains/whois і введення доменного імені.

Спочатку, здається, є багато інформації, але прокручуйте трохи вниз по сторінці, і ви помітите рядки, такі як “ім’я реєстранта”, “вулиця реєстратора” та “телефон реєстратора”. Якщо щось із цього схоже на вашу інформацію, ви не ввімкнули конфіденційність домену.

Якщо у вас є конфіденційність домену, ви побачите інформацію про проксі у цих областях. Наприклад, “ім’я реєстратора” буде виглядати приблизно як “РЕЄСТРАЦІЯ ДОПОМОГИ”

2. Увімкніть конфіденційність

Процедура ввімкнення конфіденційності Whois залежить від компанії, через яку ви зареєстрували ваше доменне ім’я. Наприклад, якщо ви використовуєте Bluehost, просто відвідайте “Конфіденційність домену” на інформаційній панелі, перевірте домени, до яких потрібно додати конфіденційність, і перейдіть до каси.

Для більшості реєстраторів домену ви повинні мати можливість увімкнути конфіденційність десь у зоні “Ваші домени” вашого облікового запису. В іншому випадку зверніться до служби підтримки клієнтів, щоб придбати конфіденційність Whois.

Вам потрібна конфіденційність домену?

Конфіденційність домену потрібна не всім. Деякі підприємства, наприклад, можуть захотіти тримати свою контактну інформацію загальнодоступною, щоб додати довіру до свого домену та заохотити людей вступати в контакт з ними, коли це необхідно.

У цьому випадку зазвичай використовують службову електронну пошту, номер телефону та адресу, тому немає жодного ризику отримання особистих даних.

Якщо ви є особою, яка веде блог із хобі або розпочинає кар’єру з фрілансу, тут може бути особиста інформація, яку ви не хочете ділитися зі світом. У такому випадку має сенс захистити свою інформацію.

Чи варто того?

Деякі люди стверджують, що конфіденційність домену не вартує цього, оскільки якщо хтось захотів знайти вашу інформацію, вони змогли б знайти її деінде. Інші вважають, що вони можуть спокійно відпочити, оскільки менша кількість спамерів контактує з ними, і їх інформація є менш доступною. Чесно кажучи, все залежить від вас і з чим ви відчуваєте себе комфортно, але чи не варто було б лише 10 доларів на рік відпочивати в комфорті?

Альтернатива

Якщо ви хочете, щоб частина вашої інформації була приватною, а інші її частини були доступними, є альтернативи. Наприклад, ви можете перерахувати P.O. поле замість домашньої адреси, ви можете встановити унікальну адресу електронної пошти, яка використовується лише для реєстрації вашого домену, та / або ви можете отримати безкоштовний голосовий номер Google (якщо ви живете в США), щоб захистити свій особистий номер телефону.

Просто знайте, що навмисне надання неправдивої інформації може призвести до того, що ваш домен буде призупинено відповідно до рекомендацій ICANN.

Чи є зміни щодо налаштувань конфіденційності домену?

Хоча ці параметри конфіденційності наразі існують, мова йде про зміни в правилах домену.

Відповідно з Фонд електронних кордонів, наразі ICANN (глобальний доменний орган) розглядає пропозицію, яка обмежує конфіденційність домену від сайтів, що використовуються в комерційних цілях. “Комерційні цілі” можуть означати що-небудь, що приносить дохід, наприклад розміщення реклами на вашому сайті.

Це створює ризик для фрілансерів, сольних блогерів та інших осіб, які хочуть зберегти свою інформацію приватною, але все-таки заробляти гроші на своєму сайті.

Наразі не ясно, чи пройде ця пропозиція голосування ради, але тим часом ви все одно можете захистити свою інформацію через службу реєстрації проксі..

За таку невелику плату, і щоб це було досить легко увімкнути, не повинно бути причин не захищати свою конфіденційність як приватну особу. Чи плануєте ви зберігати свою інформацію приватною, чи вважаєте за краще, щоб вона була доступною для будь-кого? Повідомте нас у коментарі.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map