Що таке сертифікат SSL і чи потрібен мені його на своєму сайті?

Якщо ви користуєтесь власним веб-сайтом – чи то для ділових чи особистих цілей, – можливо, ви чули цей термін SSL сертифікат. Але що це таке, і чи варто вкладати гроші в це заради вашого веб-сайту?


що таке ssl та https

Що таке сертифікат SSL?

Скорочення “SSL” означає “Шари захищених сокетів”. Як визначено в Globalsign.com, Сертифікати SSL – це “невеликі файли даних, які цифровим чином прив’язують криптографічний ключ до даних організації”. Тоді SSL – це технологія шифрування, яка при встановленні на вашому веб-сайті створює безпечне з’єднання між вашим сервером та веб-браузерами відвідувачів..

Ви коли-небудь бачили значок замка поруч із адресним рядком під час відвідування певних веб-сайтів? Або, можливо, ви помітили, що деякі веб-сайти використовують http: //, а інші використовують https: //. І замок, і позначка “s” на http: // вказують на те, що на веб-сайті встановлено сертифікат SSL і ви працюєте під захищеним з’єднанням.

Кому потрібен сертифікат SSL?

Сертифікати SSL – це створення безпечного з’єднання за допомогою шифрування даних, але не всі веб-сайти надсилають та отримують конфіденційну інформацію, тому не всі власники веб-сайтів потребують сертифіката SSL. Коли це лише додасть ваші витрати на веб-сайт, як дізнатися, чи варто інвестувати в безпечне з’єднання?

Відповідь насправді досить проста. Якщо ви веб-сайт електронної комерції та надсилаєте інформацію про кредитні картки, тоді ви хочете переконатися, що ваші клієнти довіряють вашому зв’язку. Вам, безсумнівно, захочеться сертифікат SSL. Якщо ви маєте справу з будь-якою іншою особистою інформацією, наприклад номерами соціального страхування, вам також знадобиться сертифікат SSL.

Чому? Для одного це захищає вас. Оскільки зв’язок безпечний, ви менше шансів зламатись, тож ви можете спокійно відпочити, знаючи, що інформація ваших клієнтів є безпечною, і ви навряд чи втратите свою репутацію на касі даних. Якщо ви не шифруєте свої дані сертифікатом SSL, будь-який комп’ютер між вашим і вашим сервером може бачити інформацію, яку ви надсилаєте. Сертифікат SSL також забезпечує аутентифікацію, тож ви знаєте, що надсилаєте інформацію на свій сервер замість кримінального сервера.

Крім того, це може коштувати вам продажів, якщо у вас його немає. Дослідження Gartner показують, що майже 70 відсотків покупців в Інтернеті припинять онлайн-замовлення, коли вони не довіряють транзакції. Маючи доказ того, що SSL-сертифікат (наприклад, https: //) поверне цю довіру до вашої транзакції.

Отже, чи потрібно мені сертифікат SSL?

Що робити, якщо ви не маєте справу з конфіденційними даними? Вам ще потрібен сертифікат SSL? Вибір справді залежить від вас, але поряд із згаданими вище перевагами, це також може підвищити ваш рейтинг Google, саме тому багато людей із задоволенням вкладають гроші.

Як Google оголосив у 2014 році, безпека – головний пріоритет. Ось чому вони використовують шифрування як фактор ранжирування. На сьогодні сертифікат SSL не має великої ваги у вашому рейтингу, але Google заявив, що вони, ймовірно, посилять його вплив на рейтинги в майбутньому. Стрибки на цю смужку тепер можуть дати перевагу конкурентам, коли вона починає мати більше значення.

Правда полягає в тому, що вам може не знадобиться сертифікат SSL, якщо ви не приймаєте онлайн-платежі, але з такою кількістю переваг, чому б у вас його не було?

Види сертифікатів SSL

До цього часу SSL-сертифікати можуть здаватися досить простими, але є багато речей, які слід врахувати при отриманні одного, включаючи різні типи. Можна вибрати три:

 1. SSL сертифікати розширеної валідації: Якщо ви шукаєте найвищий рівень автентичності, сертифікат EV SSL – хороший вибір. Це тому, що для її отримання докладено більше зусиль. Орган з сертифікатів перевірить ваше право на використання вказаного домену, а також проведе ретельне дослідження вашої організації. Це також додасть додаткові покращення безпеки браузера, наприклад, зелений адресний рядок, який вказує на безпечне з’єднання.
 2. SSL сертифікати організації: Подаючи заявку на отримання сертифіката OV SSL, Орган сертифікації перевіряє ваше право на використання вашого домену та проводить просте розслідування щодо вашої організації. Інформація про компанію відображатиметься на захищеному печатці сайту, підвищуючи довіру до ваших клієнтів.
 3. SSL сертифікати перевірки домену: Цей тип сертифіката SSL не передбачає жодних розслідувань компанії. Він також не відображає нічого, крім інформації про шифрування на захищеній печатці сайту, коли відвідувачі відвідують ваш веб-сайт.

Правду кажучи, не всі сертифікати SSL створюються однаковими, і саме тому ви знайдете таке різноманіття цінових діапазонів. Окрім згаданих вище типів SSL-сертифікатів, ви також помітите відмінності залежно від того, хто продає вам SSL-сертифікат. Наприклад, VeriSign (зараз Symantec) – одна з найбільш надійних брендів, тому ви, швидше за все, платите більше, користуючись їх послугами..

Як отримати один

Загалом, є два способи отримати сертифікат SSL. Ви можете придбати його прямо через веб-хост як доповнення; просто пам’ятайте, який тип SSL-сертифікату ви отримуєте, якщо шукаєте щось більше, ніж сертифікат SSL для перевірки домену. Залежно від вашого господаря, це може коштувати вам всього 5 доларів на місяць, а в деяких випадках – лише кілька доларів на рік.

Ви також можете придбати через сторонній орган сертифікації, а потім встановити SSL-сертифікат через свій хостинг-акаунт. SSLShopper.com розміщено відгуки клієнтів одних із найпопулярніших органів сертифікації та це чудове місце для початку. Ці послуги можуть коштувати вам в кілька сотень доларів на рік, але зазвичай у вас є більше варіантів аутентифікації вашого сайту та компанії, щоб ще більше довіряти вашому бренду..

Після встановлення SSL-сертифікату обов’язково перевірте свої веб-сторінки та переконайтеся, що замок та “https: //” відображаються. Можливо, вам доведеться примусити https: // до файлів image, CSS та JavaScript. Ось швидкий ресурс щоб розпочати роботу з WordPress.

Якщо ви не отримаєте SSL-сертифікат на своєму сайті, це не перешкоджатиме його функціонуванню, але, використовуючи його, можна захистити вас та ваших клієнтів, збільшити довіру до вашого сайту та підвищити рейтинг Google. Тож чи вважаєте ви, що інвестувати в SSL сертифікат варто? Повідомте нас у коментарі.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map