Top 8 najlepších stránok s webovým hostingom: od bezplatných až po prémiové

Najlepšie weby na hosťovanie blogov


Prvý blog je pripisovaný Justin Hall, študent na Swarthmore College v roku 1994, hoci pojem „blog“ (kombinácia „webu“ a „denníka“) nebol vytvorený až o tri roky neskôr.

Odvtedy blogovanie rástlo exponenciálne s tým, ako sa skončilo 440 miliónov blogov po celom svete podľa posledných odhadov.

Prvé blogy, ako napríklad Hall, boli oslávené osobné domovské stránky a platformy včasného blogovania sa starali predovšetkým o ľudí, ktorí chceli zverejňovať osobný obsah. Aj keď tieto individuálne, rozsiahle blogy stále existujú, stále viac populárne blogy zamerané na špecifické oblasti, ako sú móda, cestovanie, jedlo, krása a rodičovstvo, sú stále populárnejšie..

Prví blogeri mali tiež obmedzené možnosti speňaženia obsahu, ale teraz existuje potenciál generovať značné príjmy prostredníctvom reklám, pridružených programov, priameho predaja a poplatkov za predplatné stránok..

Vzhľadom na potenciálny dosah, pokiaľ ide o publikum, ako aj na možnosť zarobiť si príjem, je kľúčové urobiť správnu voľbu pre hosťovanie vášho blogu. Nižšie nájdete najlepšie dostupné weby na hosťovanie blogov a rozhodnite sa, ktorý z nich bude pre vás najvýhodnejší.

Ako si vyberáme naše hodnotenia

Ako si vyberáme naše hodnotenia

Pri hodnotení webhostingového blogu je dôležité urobiť komplexné hodnotenie a nie iba zamerať sa na cenu. Koniec koncov, zatiaľ čo chcete hodnotu za peniaze, chcete platiť iba za produkty a služby, ktoré zodpovedajú vašim potrebám.

Určite uvádzame informácie o cenách nižšie, ale venujeme sa aj ďalším dvom kľúčovým oblastiam, ako je napríklad sada používateľských funkcií – vrátane možností speňaženia, kde je to možné – a zákaznícky servis na týchto najlepších stránkach s hosťovaním blogov..

Vlastnosti: Aké rôzne možnosti a funkcie sú k dispozícii? Aká je jednoduchosť použitia?

Zákaznícky servis: Ako budú zodpovedané vaše otázky a vyriešené vaše problémy?

Ceny: Je k dispozícii bezplatná možnosť alebo iba zaplatené? Aké sú rozdiely v plánoch?

Top 8 najlepších blogových webov

Miniatúrne recenzie nižšie poskytujú prehľad najlepších dostupných možností, ktoré siahajú od propagácie osobného obsahu na webe až po primárne riešenia elektronického obchodu..

WordPress.com

wordpress.com

Dlhodobý a populárny blogovací server WordPress.com bol uvedený na trh v roku 2005. Ako platforma blogov, tak webhosting, existuje robustná bezplatná verzia, ktorá je možná vďaka voliteľným plateným aktualizáciám a anti-spamovému softvéru, ako aj prostredníctvom reklamy..

Podľa odhadov WordPress.com každý mesiac vyše 400 miliónov ľudí prezerá viac ako 15 miliárd stránok a dnes ho používa 25% všetkých webových stránok na internete..

WordPress.com môžu byť použité na zostavenie nielen blogov, ale aj webových stránok všetkého druhu. K dispozícii je široká škála bezplatných a platených šablón a rozhranie drag-and-drop a editor WYSIWYG sú intuitívne a ľahko použiteľné. Zákaznícka podpora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a platené plány ponúkajú živé rozhovory so „technikmi šťastia“. Váš blog je možné speňažiť prostredníctvom služby Google AdSense, pridružených odkazov a / alebo priameho predaja vlastných produktov.

Či už ste operáciou jednej osoby alebo veľkou organizáciou, WordPress.com ponúka úroveň služieb, ktorá bude pracovať za vás.

Cena: zadarmo (subdoména a obmedzený ukladací priestor WordPress.com) a platené plány od 4 do 25 dolárov mesačne (vlastný názov domény, ďalšie úložisko a možnosť nahrávať zvuk a video). Najvyšší podnikateľský plán vám umožňuje nainštalovať doplnky a témy tretích strán.


Skontrolujte webovú stránku

Hodnotenie: 10/10

tumblr

tumblr.com

Spoločnosť Tumblr založil v roku 2007 David Karp av súčasnosti je vo vlastníctve spoločnosti Oath Inc., dcérskej spoločnosti spoločnosti Verizon.

Jeho špecializáciou je mikroblogovanie prostredníctvom kratších textových príspevkov a multimediálneho obsahu. Od roku 2018 hostil Tumblr viac ako 400 miliónov blogov s viac ako 550 miliónmi návštevníkov každý mesiac.

Tumblr užívatelia sú rovnomerne rozdelení medzi mužov a ženy, a to je najobľúbenejšie v demografickej demografii 18-29 ročných.

K dispozícii je sedem typov predvolených príspevkov: text, fotografia, citát, odkaz, chat, zvuk a video.

Na rozdiel od väčšiny ostatných blogovacích webov, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytovali optimálny výkon na pracovných plochách, umožňuje aplikácia Tumblr mikroblogovanie pomocou smartfónu na smartfóne..

Medzi ďalšie funkcie patrí ľahké zdieľanie, obľubovanie a preposielanie obsahu od iných používateľov spoločnosti Tumblr. Zákaznícky servis je zasielaný 24 hodín denne, 7 dní v týždni a používatelia majú prístup k rozsiahlej databáze znalostí.

Zatiaľ čo niektoré veľké spoločnosti používajú Tumblr, je vhodnejšie pre jednotlivcov a menšie organizácie.

Cena: zadarmo s platenými možnosťami pre vlastné doménové mená a prémiové témy.


Skontrolujte webovú stránku

Hodnotenie: 8/10

Blogger

blogger.com

Jedna z pôvodných platforiem na hosťovanie blogov bola spustená v roku 1998 a spoločnosť Google ju vlastní od roku 2003. Do roku 2013 si Google nárokoval 540 miliónov aktívnych používateľov. Môže to však byť trochu zavádzajúce, pretože je súčasťou balíkov produktov spoločnosti Google, ako sú Gmail a Dokumenty Google, a je ťažké presne vedieť, ako je definovaný „používateľ“..

Je to ako každá kópia operačného systému Windows 10 vrátane prehliadača Edge od spoločnosti Microsoft, ktorý sa počíta ako inštalácia, či už ho používateľ spustí alebo nie..

Jednoduchosť služby Blogger je požehnaním a kliatbou. Na jednej strane jej obmedzený súbor funkcií a možností prispôsobenia znamená, že nie je veľa navigačných zvončekov a píšťaliek. Navyše je integrovaný s inými produktmi Google, ako je napríklad AdSense, na generovanie výnosov.

Na druhej strane táto nízka úroveň funkčnosti spôsobuje, že je menej príťažlivá pre skúsenejších blogerov. Spoločnosť Google má okrem toho históriu ukončenia aj obľúbených projektov s malým varovaním, takže budete musieť svoj obsah pravidelne zálohovať. Zákaznícky servis je zaradený predovšetkým do užívateľských fór a online formulárov.

Môžete začať blog v službe Blogger, ale ak sa začne rozširovať, budete chcieť prejsť na robustnejšiu platformu, ako je WordPress.com.Cost s platenými názvami vlastných domén dostupných prostredníctvom domén Google.


Skontrolujte webovú stránku

Hodnotenie: 7/10

duch

ghost.com

Ako platforma pre publikovanie s otvoreným zdrojovým kódom bol Ghost verejne prepustený v roku 2013 po úspešnej kampani Kickstarter, ktorá splnila svoj pôvodný cieľ takmer 35 000 dolárov za menej ako jeden deň a nakoniec získala viac ako 250 000 dolárov..

Od roku 2018 má Ghost viac ako 1,3 milióna inštalácií. Základná aplikácia na publikovanie je bezplatná, zatiaľ čo nezisková nadácia Ghost Foundation sa udržiava prostredníctvom možností plateného hosťovania.

Na rozdiel od WordPress.com, ktorý sa používa pre všetky typy webových stránok, je Duch prispôsobený blogerom a spisovateľom.

Jednou z vynikajúcich funkcií je úprava na rozdelenej obrazovke: upravte svoj príspevok vľavo a pozrite si jeho živú verziu napravo. Okrem toho, ak chcete používať inú hostiteľskú platformu, môžete si bezplatne stiahnuť aplikáciu Ghost do svojho počítača.

Všetky plány zahŕňajú neobmedzené úložisko. Väčšina zákazníckej podpory je prostredníctvom FAQ. Zákazníci Ghost (Pro) majú tiež e-mailovú podporu.

Ak máte vážne problémy s písaním, Ghost je realizovateľnou možnosťou, ako stráviť viac času produkovaním obsahu a menej správou svojich webových stránok.

Cena: 19 dolárov mesačne (1 blog a 50 000 zobrazení stránky mesačne) až 199 dolárov mesačne (50 zobrazení stránok a 2 milióny zobrazení stránky mesačne)


Skontrolujte webovú stránku

Hodnotenie: 7/10

stredná

medium.com

Médium bolo uvedené na trh v roku 2012 a navrhol ho Evan Williams, spoluzakladateľ služieb Blogger a Twitter.

Jeho dôraz je takmer výlučne na zdieľaní obsahu, na rozdiel od zamerania na elektronický obchod, ako sú weby ako Wix a Squarespace. V roku 2017 malo médium 60 miliónov čitateľov svojho obsahu mesačne.

Rovnako ako Ghost, aj médium sa zameriava na produkciu obsahu. Prispôsobenie príspevkov a webových stránok je obmedzené. Ktokoľvek môže písať a publikovať obsah, ktorý možno tiež agregovať do online časopisov. Spisovatelia sa môžu rozhodnúť, že jednotlivé stránky / príspevky budú dostupné komukoľvek alebo iba plateným účastníkom.

Príjmy sa generujú z toho, koľko „tliesok“ (podobných „páči sa mi“), ktoré článok dostáva od platených predplatiteľov, vyjadrené ako percento z ich mesačných predplatných. Možnosti zákazníckeho servisu zahŕňajú vstupenky na online pomoc, e-mailovú podporu a často kladené otázky.

Ak chcete tráviť viac času písaním a menej času správou webových stránok, médium by pre vás mohlo byť dobrou voľbou, najmä vzhľadom na jeho schopnosť ľahko speňažiť.

Cena: zadarmo (neobmedzené publikovanie, ale môžete čítať iba 3 články založené na predplatnom mesačne) alebo 5 dolárov mesačne (neobmedzené publikovanie a prístup k celému obsahu)


Skontrolujte webovú stránku

Hodnotenie: 7/10

Wix

wix.com

Spoločnosť Wix so sídlom v izraelskom Tel Avive je cloudový webový tvorca, ktorý sa začal v roku 2006. Využíva freemiový model: základná aplikácia je bezplatná s nízkym mesačným poplatkom za hosťovanie a je k dispozícii množstvo platených aktualizácií a možností.

Do roku 2017 bolo 110 miliónov používateľov Wix a každý deň je v priemere 45 000 nových registrácií.

Viac ako tvorca webových stránok ako platforma blogov ako taká, používatelia môžu pridať blog pomocou aplikácie Wix Blog. Navrhovanie vašich stránok je jednoduché pomocou systému drag-and-drop, ktorý nevyžaduje žiadne zručnosti v kódovaní. Navyše si môžete vybrať z mnohých platených aplikácií.

Bezplatné aplikácie sú však obmedzené a základný mesačný plán má na vašom webe značku Wix. Špičkový VIP plán zahŕňa telefonickú a e-mailovú podporu, zatiaľ čo základný plán sa opiera o časté otázky a odpovede.

Majiteľom malých firiem sa páčia možnosti elektronického obchodu, ale ak to nie ste vy, lepšou voľbou by mohla byť iná služba.

Cena: 5 dolárov mesačne (1 koncert šírky pásma a 500 MB úložného priestoru) až 25 dolárov mesačne (neobmedzená šírka pásma, 20 koncertov úložiska a bezplatná vlastná doména)


Skontrolujte webovú stránku

Hodnotenie: 6/10

Squarespace

squarespace.com

Spoločnosť Squarespace, ktorú založil Anthony Casalana v roku 2003, keď študoval na University of Maryland, je softvér ako služba (SAAS) navrhnutá ako jednotné kontaktné miesto pre potreby budovania a publikovania webových stránok..

Ponúka platformu blogov, hostingové služby, platformu elektronického obchodu, register domén a ďalšie.

Squarespace je súkromná spoločnosť, preto je ťažké s istotou vedieť počet používateľov. Väčšina odhadov však naznačuje, že má menej ako 110 miliónov používateľov spoločnosti Wix.

Program Squarespace ponúka dobre navrhnuté šablóny na vytváranie ostrých webových stránok pomocou nástrojov drag-and-drop, ktoré nevyžadujú žiadne znalosti kódovania. Dokonca aj základný plán webových stránok ponúka neobmedzenú šírku pásma a stránky, zatiaľ čo plány elektronického obchodu elektronického obchodu vám umožňujú predávať neobmedzený počet produktov bez transakčných poplatkov..

Všetky plány prichádzajú s 24/7 zákaznícky servis e-mailom a online chat. Okrem toho sú k dispozícii podrobné príručky a videonávody. Rovnako ako Wix, aj Squarespace sa dá použiť na blogovanie, ale je vhodnejší pre elektronický obchod.

Ak začnete blog v službe Squarespace, po dosiahnutí výrazného rastu budete pravdepodobne chcieť prejsť na platformu, ako je WordPress.com, s ďalšími funkciami..

Cena: Základný plán webových stránok je 12 dolárov mesačne (bezplatné doménové meno sa dodáva s ročným nákupom) a pokročilý obchodný plán je 40 dolárov mesačne (flexibilné zľavy na produkty v obchode, zákaznícke účty a možnosť darčekovej karty).


Skontrolujte webovú stránku

Hodnotenie: 6/10

Weebly

weebly.com

Weebly založili v roku 2007 traja študenti Pensylvánskej štátnej univerzity, ktorí ju vyvinuli na vytváranie webových stránok s cieľom hosťovať svoje online portfóliá podľa požiadaviek školy.

Rovnako ako Squarespace, ponúka dve kategórie plánov: všeobecný tvorca webových stránok a internetové obchody. Do roku 2008 mal Weebly milión používateľov av súčasnosti má viac ako 40 miliónov. V roku 2018 Námestie online finančných transakcií oznámilo, že získava spoločnosť Weebly.

Rovnako ako niekoľko lokalít v tomto zozname, aj spoločnosť Weebly používa na vytváranie svojich stránok nástroje a widgety drag-and-drop.

Rovnako ako Squarespace a Wix, Weebly je viac tvorcom webových stránok, ktorý môže obsahovať blog, namiesto toho, aby sa primárne zameriaval na zdieľanie obsahu, napríklad Ghost alebo Medium. Bezplatný plán pre jednotlivcov vám umožní vyskúšať všetky jeho vlastnosti pred prechodom na platenú.

Možnosti zákazníckeho servisu zahŕňajú e-mail, online čet a časté otázky.

Ak sa viac zaujímate o elektronický obchod ako o blogovanie, Wix by pre vás mohla byť tou pravou voľbou, najmä vďaka jej akvizícii online spracovateľom platieb Square.

Cena: zadarmo (obmedzené úložisko, Weebly subdoména a Weebly reklama) až do výšky 38 USD mesačne (neobmedzené úložisko, bezplatné doménové meno a žiadne transakčné poplatky)


Skontrolujte webovú stránku

Hodnotenie: 6/10

Čo chceš robiť?

Pokiaľ ide o výber zo všetkých najlepších webov na hosťovanie blogov, najdôležitejšou otázkou je odpovedať: Čo chcete robiť?

Ak chcete tráviť viac času písaním a menej času správou webových stránok, môže byť vaša najlepšia stávka duch alebo médium. Ak sa viac zaujímate o elektronický obchod, pozrite sa na Wix, Squarespace alebo Weebly.

Alebo, ak chcete web, ktorý dokáže všetko, môžete ísť na WordPress.com. Vedieť, kam sa chcete zamerať, vám umožní urobiť najlepšie možné rozhodnutie.

Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo hľadať pri výbere z najlepších webov na hosťovanie blogov? Pozrite sa na tento článok webové požiadavky .

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map