Co musím vytvořit web? Software potřebný k vytvoření webové stránky

Co musím vytvořit web?


Už jste tedy věděli, jak internet funguje. Rozumíte rozdílu mezi webovou stránkou a webovým prohlížečem. Je nejvyšší čas vytvořit webovou stránku od nuly své vlastní. Zatímco stavební proces již není bolestí v krku, uživatelé s absolutně žádnými technickými dovednostmi mají skvělé příležitosti k životu se svými novými online projekty. Pokročilý software a webové nástroje přinášejí tyto příležitosti.

Ve skutečnosti usnadňují a rychle vytvářejí, přizpůsobují a nasazují. Ve většině případů budete potřebovat formulář 6 minut až několik hodin, abyste přišli s plně funkčním místem s nulovou zkušeností s kódováním. Jaké jsou tyto nástroje a jak mohou pomoci? Pokračujte ve čtení článku a zjistěte software potřebný k vytvoření webové stránky od nuly.

Základní komponenty webových stránek

Přestože uživatelé nemusí mít speciální techniky k vytvoření webu od nuly, je nezbytné porozumět některým z termínů souvisejících s webovým průmyslem. Kromě toho by bylo dobré si uvědomit, jak web skutečně funguje a z jakých složek se skládá. Už jste slyšeli některé výrazy, i když možná nemáte nejasnou představu o tom, co znamenají. Tyto podmínky vám objasníme.

Mezi klíčové komponenty pro vytvoření vaší webové přítomnosti patří:

 1. Webová stránka – je webový dokument, ke kterému lze přistupovat pomocí webového prohlížeče zadáním webové adresy.
 2. webová stránka hostuje a spravuje výběr webových stránek a také je dává dohromady nebo rozděluje do konkrétních skupin nebo sekcí.
 3. Název domény – je adresa vašeho webu, která se může zobrazit na vyhledávacím panelu prohlížeče.
 4. Webový server – je počítač, který je hostitelem souborů a obsahu vašich webových stránek a zajišťuje jejich dostupnost pro koncového uživatele.
 5. Vyhledávač – je webový nástroj, který pomáhá uživatelům najít web, který potřebují. Přichází jako jednoduchý navigační systém pro surfování po síti a procházení webů, které potřebujete.

Nyní dejte všechny tyto komponenty dohromady a získáte tzv. Globální web s miliony živých webů a jejich majiteli. Aby web fungoval, potřebujete základní balík webového softwaru a technologií.

Webové nástroje potřebné k vytvoření webové stránky

Internet je plný různých nástrojů pro vytváření webových stránek. Některé z nich jsou docela základní, zatímco jiné jsou vyspělejší a aktuální. Některé nástroje jsou k dispozici zdarma, zatímco jiné jsou zpoplatněny. Různé technologie vyžadují různé přístupy, když je začnete používat (online nebo software ke stažení atd.).

Je jen na vás, pro koho se rozhodnete. Musíte však zvážit některé zásadní faktory, které mohou zahrnovat:

 • Snadnost použití – jsou tyto nástroje dostatečně snadné? Protože nejste technik, měli byste vybrat ty, které mají nejjednodušší rozhraní a minimální křivku učení
 • Sada funkcí – ujistěte se, že vybraný nástroj vám umožní zvládnout předchozí úkol. Současně hledejte vylepšené funkce. Editor obrázků není jen pro oříznutí a oříznutí. Zvažte změnu velikosti obrázku, odstranění prvků, více vrstev atd.
 • Očekávání rozpočtu – některé nástroje jsou zdarma, zatímco jiné přicházejí s dodatečnými náklady, placeným rozšířením nebo prémiovými verzemi. Ujistěte se, že vybraná sada nástrojů splňuje vaše rozpočtové očekávání.

Abychom vám to usnadnili, zdůraznili jsme několik kategorií, které pokrývají všechny nástroje potřebné k vytvoření webové stránky. Zahrnují vlastní zdroje (PC s předinstalovaným OS a prohlížečem), nástroje pro návrháře webových stránek (tvůrci webových stránek a šablon) a další software, který není povinný, ale jistě vám usnadní život (grafické a textové editory). Pojďme se blíže podívat na každou kategorii.

1. PC s předinstalovaným operačním systémem (OS)

Počítač není dostačující k tomu, aby jej začal používat. Abyste mohli pokračovat, musíte mít nainstalován operační systém. OS je vlastně duší vašeho PC. Spouští všechny hlavní funkce i samotný počítač. Může také dodávat některé další funkce, nástroje pro přizpůsobení a již vestavěné funkce. Musíte se rozhodnout, kterou zvolit.

Ačkoli již pravděpodobně máte tu nainstalovanou, zvýrazníme pouze 3 nejlepší možnosti dostupné pro uživatele.

Windows OS

Windows OS

Okna – je populární operační systém, který drží více než polovinu tržního podílu OS. Systém je velmi uživatelsky přívětivý, což usnadňuje jeho nastavení, přihlášení a zahájení práce. Windows jsou dodávány ve více verzích pravidelně aktualizovány. Každá verze přináší výběr základních funkcí, díky kterým je dnes hardwarovou volbou # 1.

Klíčové vlastnosti systému Windows:

 • Snadnost použití – většina z vás se již zabývala staršími verzemi OS, včetně Windows XP nebo Windows 7. Vše je jednoduché a známé.
 • Výběr softwaru – Microsoft se rozrostl na dominantní sílu na trhu s hardwarem a dodává pro OS spoustu aplikací, rozšíření a doplňků. Přiznejme si to. Všichni jsme rádi hráli sbírku karetních her Microsoft Solitaire.
 • Aktualizace systému a funkcí – Windows usnadňují bezproblémový chod vašeho počítače. Oznamuje každou novou dostupnou aktualizaci a zajišťuje automatické zálohování pomocí bodů obnovení systému.

Windows OS může být dobrou volbou, ať už jste běžný domácí uživatel, hráč nebo firemní pracovník.

Linux OS

Linux OS

Linux se liší od tradičních typů OS, protože se jedná o operační systém s otevřeným zdrojovým kódem. Systém byl uveden do provozu v roce 1991 a lze jej potkat nejen na stolních zařízeních, ale také na chytrých telefonech a tabletech, herních konzolách, elektronických čtečkách knih, digitálních zapisovačích nebo úložných zařízeních..

Klíčové vlastnosti operačního systému Linux:

 • Open-Source OS – to znamená, že uživatelé mohou systém upravovat a přizpůsobovat přístupem k jeho zdrojovému kódu. To se samozřejmě týká pouze uživatelů s dostatečným technickým zázemím.
 • Flexibilní licence – pro uživatele Linuxu s licencí GPL si systém vyhrazuje dostatek místa pro úpravy softwaru, distribuci nebo neomezené opakované použití.
 • Pleť – OS je ve srovnání s Windows nebo Mac docela obtížné nastavit a nainstalovat. Na druhou stranu se uživatelé mohou spolehnout na pokročilou podporu prostřednictvím více linuxových fór.

Operační Systém Mac

Operační Systém Mac

MaS OS – je vlastní operační systém navržený speciálně pro sestavu zařízení Apple. Jinými slovy, používá se pouze na tabletech, noteboocích a smartphonech společnosti Apple, včetně některých z nich. Tento software byl spuštěn proti společnosti Microsoft. Poskytuje snadné použití a širokou škálu vestavěných aplikací.

Klíčové vlastnosti systému Mac OS:

 • Integrované aplikace – od hlasových záznamníků a velitelů po webové prohlížeče, kalendáře, kalkulačky, posly a další.
 • Kompatibilita – uživatelé mohou volně integrovat různé aplikace třetích stran. OS je kompatibilní s jiným softwarem pro firemní i domácí použití.
 • Přizpůsobení rozhraní – můžete změnit velikost položek na obrazovce, nahradit pozadí na ploše, využít podpory monitoru i zástrčky & funkce hraní.

Přepínání mezi různými verzemi OS může být noční můrou. Takže pokud jste zvyklí na Windows, bude práce s Macem jako uchopení brčka se všemi prvky umístěnými odlišným a nepříjemným způsobem a naopak. Raději byste se drželi jediného softwaru.

2. Webové prohlížeče

Webový prohlížeč – je softwarová aplikace, která se zdá být vaším průvodcem vnitřním světem globálního webu. Software pomáhá nejen přistupovat k webovým stránkám, ale také využívat některé webové nástroje, nástroje nebo rozšíření. Prohlížeč je nezbytný v případě, že se rozhodnete použít webová centra SaaS nebo oblíbená řešení CMS. Jinak nebudete mít přístup k nástrojům pro webový design a přizpůsobení.

Zatímco operační systémy obvykle přicházejí s již integrovanými prohlížeči (Systém Windows je dodáván s aplikací Internet Explorer, zatímco Mac má ve výchozím nastavení nainstalován prohlížeč Safari), budete možná potřebovat vylepšený, lehčí a funkční software, který vám umožní surfovat po webu.

Zde jsou tři hlavní uživatelské možnosti s některými popsanými základními funkcemi:

Google Chrome

Google Chrome

Google Chrome – je nejoblíbenější prohlížeč s více než 81% uživatelů v roce 2019. Kromě dobrých nástrojů pro výkon a ochranu soukromí obsahuje prohlížeč také řadu rozšíření a integrovaných aplikací. Zahrnují nástroje pro rodičovskou kontrolu, služby CPN atd. Na druhou stranu je Chrome jedním z prohlížečů s hladovými zdroji.

Klíčové vlastnosti jsou:

 • Vylepšený výkon.
 • Podpora více rozšíření a aplikací.
 • Prohlížeč s velkou hmotností, který vyžaduje velké množství prostředků operačního systému

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

Mozilla – je populární prohlížeč, který nedávno prošel největší opravou za poslední desetiletí. Tento software je velmi snadno použitelný a flexibilní. Navíc nabízí univerzální podporu rozšíření a prostředky na ochranu soukromí uživatelů.

Klíčové vlastnosti jsou:

 • Nezisková aplikace bez poplatků nebo sdílení třetími stranami.
 • Potřebné zdroje OS.
 • Pokročilé nástroje ochrany soukromí.

Operní

Operní

Operní byla podceňována po mnoho let. Webový prohlížeč nabízí skvělou funkčnost a integrované nástroje, které jsou nezbytné pro efektivní procházení webu. Uživatelé mohou například využívat funkce blokování reklam kromě funkčnosti Opera Turbo. Používá se ke kompresi provozu a zajištění rychlejšího přístupu k oblíbeným webovým stránkám. Kromě toho aplikace nabízí několik nástrojů pro přizpůsobení a rozšíření, které lze aktivovat.

Klíčové vlastnosti jsou:

 • Rychlé načítání stránky díky Opera Turbo.
 • Vestavěný blokovač reklam.
 • Podpora menšího počtu rozšíření ve srovnání s konkurencí.

4. Stavitelé webových stránek online

Myšlenkou použití online tvůrců webových stránek je umožnit uživatelům přístup k nim prostřednictvím prohlížeče bez dalšího softwaru ani dalších stahování. Jednoduše se přihlásíte a zahájíte proces úprav. Zdůraznili jsme několik dobrých možností, pokud jde o snadnost použití, sadu funkcí a dostupnost:

WixWix – je přední platforma pro vytváření webových stránek vhodná pro vytváření různých typů webových stránek. Nabízí bohatou sadu funkcí pro malé obchodní projekty, portfolia, digitální obchody atd. Software využívá nejnovější technologie a umožňuje nováčkům stavět weby během několika minut pomocí nástroje umělé inteligence Wix ADI. Žádné znalosti v oblasti kódování nejsou nutné, zatímco plán s bezplatnou doménou, hostingem a widgety začíná na 13 USD měsíčně. Wix.com

uKituKit – je jedním z nejjednodušších a nejdostupnějších tvůrců webových stránek určených pro webové stránky, portfolia a malé obchodní zastoupení. Software obsahuje intuitivní editor WYSIWYG kromě výběru adaptivních šablon, integrace třetích stran a okamžité podpory již od 4 dolaru za měsíc. uKit.comuKit – je jedním z nejjednodušších a nejdostupnějších tvůrců webových stránek určených pro webové stránky, portfolia a malé obchodní zastoupení. Software obsahuje intuitivní editor WYSIWYG kromě výběru adaptivních šablon, integrace třetích stran a okamžité podpory již od 4 dolaru za měsíc.

Hlavní výhodou používání online tvůrců webových stránek je to, že k nim máte přístup kdykoli budete chtít. Uživatel potřebuje k přihlášení pouze zařízení připojené k internetu a data. Není třeba stahovat několik verzí, které byly nainstalovány na více zařízeních. Ke všem nástrojům pro vytváření webových stránek se dostanete kliknutím.

Inline editace je zde další zásadní výhodou. To znamená, že všechny změny se ukládají automaticky bez nutnosti opakovaného publikování každého věku po provedení drobných aktualizací obsahu. Navíc si můžete zobrazit tyto změny v reálném čase, což je nemožné při použití offline tvůrců webových stránek.

5. Stavitelé webových stránek offline

Některé aplikace pro vytváření webových stránek nevyžadují připojení k internetu. Uživatelé si mohou zvolit software ke stažení a používat jej bez ohledu na to, zda je k dispozici síť Wi-Fi nebo ne. Hlavní výhodou takových platforem je to, že můžete pracovat na vytváření webových stránek, kdykoli potřebujete, navzdory umístění. Stačí mít nainstalovanou aplikaci a kdykoli přistupovat k jejím funkcím.

Klíčovou nevýhodou je, že byste pravděpodobně museli platit za více verzí, pokud používáte software na více zařízeních. V opačném případě budete mít přístup k programu z jednoho počítače, což není příliš pohodlné. Další nevýhodou je, že budete stále potřebovat připojení k internetu, abyste mohli importovat již navrženou šablonu nebo ji nainstalovat na svůj server.

Dobrou zprávou je, že existují placené i bezplatné platformy, které nabízejí neomezený přístup k jejich funkcím za nulové náklady. Podívejme se na několik příkladů:

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – placená aplikace spuštěná pod bannerem Adobe. Tento nástroj usnadňuje vytváření dynamických webových návrhů, i když je to docela složité a drahé. Uživatelé, kteří nemají žádné dovednosti v oblasti kódování nebo webového designu, mohou mít zády ke zdi. Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – placená aplikace spuštěná pod bannerem Adobe. Tento nástroj usnadňuje vytváření dynamických webových návrhů, i když je to docela složité a drahé. Uživatelé, kteří nemají žádné dovednosti v oblasti kódování nebo webového designu, mohou mít zády ke zdi.

MobiriseMobirise – offline software ke stažení, který je kompatibilní s Windows i Mac OS pro maximální flexibilitu. Platforma je zdarma k použití a obsahuje připravená rozvržení digitálního obchodu kromě responzivního webového designu, režimu mobilního náhledu atd. MobiriseMobirise – offline software ke stažení, který je kompatibilní s Windows i Mac OS pro maximální flexibilitu. Platforma je zdarma k použití a obsahuje připravená rozvržení digitálního obchodu kromě responzivního webového designu, režimu mobilního náhledu atd.

Špatnou zprávou o všech výše uvedených je, že nejsou dobré pro začátečníky. Vyžadují alespoň určitou základní křivku učení nebo zkušenosti s kódováním. Z tohoto důvodu se rozhodli tvůrci webových stránek online s funkcí drag-and-drop stejně jako všechny funkce obsažené v balíčku mohou být lepší volbou.

6. Další nepovinné nástroje

Diskutovali jsme o některých povinných aktivech potřebných k vytvoření webové stránky od nuly. Kromě toho můžete využít další nástroje. Nejsou povinné, ale stále mohou vývojový proces mnohem zrychlit a usnadnit. Pokud by je neuvažoval, byla by to slečna.

Když řekneme další nástroje, máme na mysli textové a grafické editory, které pracují s obsahem různých formátů a typů. Možná budete muset na jednom místě psát a ukládat mnoho textů i kusů zdrojového kódu. Vždy je lepší je zkopírovat a vložit místo psaní od začátku.

Majitelé webových stránek navíc musí zpracovat řadu obrázků a fotografií, aby se jejich projekt stal chytlavým. Zde jsou grafické editory životně důležité. Pomáhají nejen měnit velikost a oříznutí obrázků, ale také je komprimovat, přizpůsobovat, přidávat efekty, nové vrstvy atd.

Textové editory

Uživatelé mohou těžit z několika typů textových editorů. První kategorie zahrnuje již vestavěné editory, které přicházejí s každým z operačních systémů. Uživatelé Windows mohou najít Poznámkový blok již integrovaný do OS. Mac OS má nainstalovaný TextEdit, zatímco Linux je dodáván s Kate, LeafPad a dalšími.

Na jedné straně je dobré mít integrované editory. Na druhé straně může být použití obtížné. Například Poznámkový blok je ideální pro ukládání částí textu nebo zdrojového kódu. Nemá však mnoho nástrojů pro formátování nebo přizpůsobení.

Zde můžete dávat přednost tomu, aby byl balíček Microsoft Office kompatibilní se všemi verzemi operačního systému. Zahrnuje nejen textové editory, ale také Excel, PowerPoint a některé další skvělé nástroje, které se mohou hodit.

Použití online editorů je další alternativou. Fungují stejným způsobem jako tradiční editoři s jediným rozdílem: jsou přístupné prostřednictvím vašeho prohlížeče a vyžadují připojení k internetu. Většina z vás použila online kancelářský cloudový balíček Google se všemi stejnými funkcemi jako v tradiční kancelářské sadě pro stolní počítače. Všechny informace jsou automaticky ukládány do cloudu s možností spolupráce. Spolu se svými spoluhráči můžete vzdáleně upravovat stejný dokument, prezentaci v PowerPoint nebo tabulku Excel.

Grafické editory

Jak jsme již uvedli, grafický editor není jen oříznutí a oříznutí obrázků. Typ editoru závisí na potřebách projektu a na vašem technickém zázemí. Některé aplikace se snadno používají, zatímco jiné vyžadují určité konstrukční pozadí.

Majitelé webových stránek by měli znovu zvážit své finanční příležitosti, protože některý software je zdarma, zatímco jiné programy jsou k dispozici u modelů založených na předplatném nebo přicházejí s prémiovými účty, aby získali přístup ke všem funkcím.

Také se rozhodněte, jak budete upravovat. Bude to online aplikace jako Canva? Tam můžete použít hotové šablony pro transparenty, prezentace, příspěvky na Facebooku nebo Instagramu nebo vytvořit svůj vlastní jedinečný design. Software vyžaduje jednoduchou registraci na našem sociálním účtu. Zdarma plán je k dispozici prostřednictvím s omezenými funkcemi.

Photoshop Elements – je pravděpodobně nejlepším příkladem grafického editoru ke stažení. Přichází s širokou nabídkou nástrojů pro úpravy vrstev a kompresi obrazu pro práci s mnoha designovými prvky. Výkonný editor není pro začátečníky snadný. Jakmile to ale zvládnete, bude úprava obrázků, jejich konverze a optimalizace hračkou.

Sečteno a podtrženo

Chcete-li vytvořit web, možná budete potřebovat sadu aktiv a nástrojů. Některé nástroje jsou již integrovány do vašeho operačního systému, zatímco jiné vyžadují další stahování nebo online přístup. Bez ohledu na to, co si vyberete, seznam softwaru potřebného k vytvoření webu zahrnuje operační počítač s již nainstalovaným operačním systémem, spolehlivý webový prohlížeč, online nebo ke stažení webové platformy pro budování, jakož i textové a obrazové editory.

S tolika možnostmi na webu najdete nástroj, který vám nejvíce vyhovuje, pokud jde o technické zkušenosti, kompatibilitu softwaru a očekávání rozpočtu..

Vytvořte web zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map