Jak dlouho trvá vytvoření webové stránky

Jak dlouho trvá vytvoření webové stránky


Časy týdnů a měsíců nutné k vytvoření webové stránky ze země jsou pryč. Vlastní vývojové týmy již nejsou potřeba k realizaci online projektů různých komplexností. Budoucí majitelé webových stránek mohou využít několik webových nástrojů k vytvoření a nasazení svých projektů za pár hodin nebo trochu více. To záleží na zvolené technologii a metodách stavby.

Vytvoření komplexního webu s více stránkami by samozřejmě mohlo vypadat skličující, zejména pro lidi bez technických dovedností. Pravděpodobně budete muset udělat trochu kódování a vypořádat se s nastavením hostingu, registrací domény atd. Ale co když řekneme, proces výstavby může trvat méně než jednu hodinu? Pravděpodobně byste tomu nikdy nevěřili. Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak dlouho trvá vytvoření webové stránky pomocí různých metod a technologií budovy v závislosti na vašem technickém zázemí, cílech projektu, složitosti a dalších klíčových funkcích..

Funkce, které ovlivňují čas potřebný k vytvoření webové stránky

Celý proces se může zdát extrémně časově náročný, zejména pokud se rozhodnete zvládnout všechny fáze sami. Nezáleží na tom, zda používáte webový software all-in-one integrovaná umělá inteligence nebo vytvořte si vlastní kódovanou webovou stránku od začátku, budete muset zvážit několik klíčových problémů, které definují strukturu webu, složitost a čas potřebný k nasazení.

 1. Typ projektu – bude to jednoduchý blog nebo web pro malé firmy? Potřebujete vytvořit digitální obchod s více stránkami a systémem správy produktů? Typ webu definuje budoucí cíle vašeho projektu. Přemýšlejte o tom, jaké funkce by měly mít nebo jak budete komunikovat s návštěvníky.
 2. Objem stránky a obsahu – je to jednostránkový web nebo obrovský online časopis s více stránkami, které jsou neustále aktualizovány? Kolik obsahu chcete nahrát? Budete muset přidat tuny mediálních souborů, včetně videí a obrázků s vysokým rozlišením?
 3. Technické zázemí – jste začátečník nebo oddaný profesionál? Máte alespoň základní zkušenosti s kódováním nebo nemáte nejasnou představu o tom, jak zdrojový kód vypadá?
 4. Stavební metody – na základě výše uvedených faktorů je třeba pro vytvoření a nasazení projektu zvolit nejvhodnější webový nástroj. Bude to webový tvůrce pro nováčky nebo open-source CMS s přístupem HTML / CSS? Naplánujte si tyto věci dopředu.
 5. Rozpočet – peníze nemají vliv na čas, pokud jde o technické problémy. Na druhou stranu budete možná potřebovat pokročilé funkce přizpůsobení a designu, které jsou k dispozici hlavně s dražšími plány nebo balíčky. To bude také záviset na typu a funkčnosti vašeho webu.

Zdůraznili jsme některé klíčové problémy, protože již máte relevantní, dobře čitelný, uživatelsky přívětivý a pro SEO přátelský obsah, který je klíčovým faktorem úspěchu projektu. Definovali jste tedy typ webových stránek, vypracovali strukturu stránky, připravili relevantní obsah a mediální soubory. Zbývá jen vybrat vhodnou metodu budovy.

Technologie vytváření webových stránek, ze kterých si můžete vybrat

Výběr vhodné metody budovy obecně závisí na vašem technickém zázemí nebo na úplném nedostatku kódovacích a programovacích dovedností. Uživatelé si obvykle mohou vybrat ze tří hlavních možností. Obsahují:

 • Stavitelé webů typu vše v jednom – skvělé pro nováčky a nevyžadují křivku učení, programování nebo kódování.
 • Platformy CMS – o něco vylepšené webové nástroje, které mohou v určitém okamžiku vyžadovat trochu znalostí HTML / CSS, i když technické znalosti zde nejsou povinné.
 • Webové stránky s vlastním kódem – vyžadují hluboké znalosti programování, protože se budete muset vypořádat se zdrojovým kódem a také upravit, upravit nebo nahradit některé jeho části.

Zvolená metoda bude mít přímý dopad na čas potřebný k vytvoření webové stránky. Podívejme se blíže na každou technologii a také na to, jak dlouho trvá dokončení všech fází od začátku do života. Nejprve však stručně představíme každou metodu, abychom vám mohli uvědomit, s čím se budete zabývat.

Metoda č. 1 – Tvůrci webových stránek typu vše v jednom

Wix

Začněme s nejjednodušší a široce rozšířená metoda tváří v tvář softwaru all-in-one pro vytváření webových stránek. Platforma, známá také jako online software SaaS, poskytuje rozšířené funkce a sadu nástrojů pro úpravy a přizpůsobení budoucího projektu..

Tvůrci webových stránek online jsou ideální pro nováčky. Umožňují uživatelům vytvořit doslova jakýkoli čas na webu s nulovou křivkou učení. Můžete přijít s profesionální portfolio nebo složitý digitální obchod s více stránkami produktu, aniž by to byl technický profesionál. Jednoduše zkopírujte a vložte připravený obsah, přidejte nějaké obrázky nebo fotografie a živě klikněte.

Zní to příliš dobře, aby to byla pravda? To vše je způsobeno úpravou přetahováním a dalšími funkcemi, díky nimž je tato metoda vhodná pro začátečníky. Funkce jsou následující:

 • Snadnost použití – intuitivní rozhraní a funkce WYSIWYG proměňují stavební proces v hru, kterou může dítě zvládnout. Uživatelé se potřebují pouze přihlásit, vybrat hotovou šablonu, vložit relevantní obsah a publikovat web.
 • Všechny funkce v balení – s zakoupeným programem získáte všechny potřebné funkce nejen k úpravám nebo přizpůsobení stránek, ale také k hostování vašeho webu. V některých případech je poskytována také bezplatná doména. Tato skutečnost vám ušetří spoustu času namísto správy domény a hostování samostatně.
 • Připravené šablony – Tvůrci webových stránek zpravidla nabízejí výběr příslušných šablon souvisejících s konkrétní výklenkem. Řekněme, že chcete vytvořit portfolio. Vše, co potřebujete, je vybrat rozvržení, které již bude mít potřebné sekce (obrazové galerie, sekce O mně a kontaktech, záhlaví plné šířky atd.). Není třeba přidávat další widgety, což také šetří čas.

Přestože někteří lidé neuznávají omezené funkce přizpůsobení a nedostatek svobody webového designu, stavitelé webových stránek online jsou určitě nejrychlejším způsobem, jak vytvořit nový web od začátku. Uvidíte konečné výsledky času o něco dále ve srovnání s jinými metodami budovy.

Jak dlouho trvá vytvoření webu pomocí nástroje pro tvorbu webových stránek?

Celý stavební proces sestává z několika jednoduchých kroků. Jsou to následující:

 1. Vyberte platformu. Čas bude záviset na vašich preferencích a požadavcích projektu. Dobrým nápadem je rozhodnout se Wix, což je dokonalý software umožňující vytvářet libovolné webové stránky od nuly během několika minut.
 2. Přihlásit se. Tvůrci webových stránek zpravidla nabízejí rychlý způsob, jak se přihlásit pomocí svého sociálního účtu nebo účtu Google. Registrační proces vás provede 1 minuta nebo méně, pokud není třeba heslo potvrzovat.
 3. Vyberte šablonu. Budete potřebovat 5 minut procházet platformy související s vaší výklenkem. Chcete-li ušetřit více času, můžete si předem představit požadovaný design nebo si prohlédnout hlavní konkurenty, aby zvážili základní funkce a funkce, které mají zahrnovat.
 4. Šablony Wix

 5. Přizpůsobte web. Zatímco většina tvůrců webových stránek používá funkci přetahování, vše, co potřebujete, je zkopírovat a vložit připravený obsah a přidat několik obrázků. Možná budete také potřebovat nějaký čas, abyste si zvykli na řídicí panel a zjistili, jak nástroje fungují. Vzhledem k snadnosti použití, videonávodům a průvodcům, stěží budete potřebovat více než 1 hodinu.
 6. Wix editor webových stránek

 7. Vyberte plán. Když se podíváte na několik základních plánů s cenami a funkcemi, dostanete se o tom 5 minut, 10 minut v případě hlubokého výzkumu srovnávajícího a kontrastujícího.
 8. Náhled a nasazení. Poslední fází je zkontrolovat, jak web vypadá a funguje. Tvůrci webových stránek mají režim náhledu pro stolní i mobilní verzi. Pokud vás výsledek uspokojil, klikněte na tlačítko „publikovat“ a začněte se zobrazovat (asi 5 minut včetně režimu náhledu).

Poslední čas potřebný k vytvoření webu s tvůrcem webových stránek je 1 hodina 20 minut. Moderní technologie umožňují například zkrátit čas, Wix nabízí své řešení založené na AI, které vytváří web připravený k použití v roce 2010 6 minut. Vše, co potřebujete, je odpovědět na několik otázek popisujících projekt. Systém automaticky nabídne několik šablon s integrovanými widgety a funkcemi a také s relevantním obsahem.

Podívejte se na finálovou tabulku:

ZačínámePřizpůsobení a úpravyŽítKonečný čas
Potřebný čas5-15 mAž 1 hAž 6 m1 h 20 m

Vyzkoušejte Wix zdarma

Metoda # 2 – Platformy CMS

Wordpress

Platformy CMS jsou stále dominantní silou ve výklenku webu, kde stovky milionů webových stránek představují všechny možné výklenky. CMS je zkratka pro systémy pro správu obsahu, což znamená, že získáte přístup k výkonnému editoru obsahu, který můžete jakýmkoli způsobem upravovat, upravovat formát a organizovat svůj obsah..

Kromě předchozí metody, CMS platformy nejsou tak snadno použitelné ačkoli nevyžadují podrobné technické znalosti, pokud nepotřebujete upravit celý zdrojový kód webové stránky. Ve zbývajících případech budete možná potřebovat pouze určité základní znalosti HTML, abyste mohli provést drobné opravy. Chcete-li pochopit, kolik času budete potřebovat k vytvoření webu pomocí CMS, musíte definovat úroveň úprav:

 • Obecné úpravy úrovní – způsob, jakým většina majitelů webových stránek používá CMS. Využíváte editor co nejlépe, pokud jde o formátování obsahu, přidávání textů, nahrávání mediálních souborů, vytváření nových stránek, kategorií nebo sekcí webových stránek atd. Pokud jste s CMS ještě nikdy nepracovali, možná budete potřebovat nějaký čas, než si na to zvyknete. . Ale celkový proces je docela jednoduchý a intuitivní.
 • Editace pro úroveň – CMS je platforma s otevřeným zdrojovým kódem, která uživatelům zpřístupňuje zdrojový kód. Jinými slovy, můžete vstoupit do režimu Editors a změnit vzhled šablony a přidat novou funkci, skript, tlačítko nebo ikonu úpravou původního kódu HTML nebo CSS. Tento proces vyžaduje nejen znalosti, ale také čas na úpravu a testování nové modifikace.

To, co se zdá být obrovským hnisem z hlediska flexibility, může mít za následek více času potřebného k dokončení procesu výstavby. Například mnoho uživatelů ocení výběr pluginů. Na jedné straně je skvělé mít tisíce widgetů a aplikací třetích stran k integraci. Na druhé straně je budete muset v CMS nastavit, nainstalovat, aktivovat a aktualizovat ručně.

Kromě toho budete muset hledat vhodné serverové řešení a registrovat doménu. Takové akce vyžadují více času. Zkombinujte jej s časem nezbytným na to, jak systém funguje, a uvědomíte si, že použití systému CMS zabere trochu času vytvoření webu od nuly ve srovnání s tvůrci webových stránek typu all-in-one..

Jak dlouho trvá vytvoření webové stránky s CMS?

Řekněme, že ano pomocí WordPress vytvořte web. Jak jsme již uvedli, potřebný čas závisí na počtu stránek, složitosti struktury na stránce, technických dovednostech atd. Abychom uživatele ulehčili, představte si, že budujeme profesionální portfolio s několika stránkami s kontakty, pracemi , O mně atd.

Kroky jsou následující:

 1. Začínáme. Prvním krokem je zaregistrovat doménu a najdi hosting. V situaci s WordPress je nejlepším řešením zvolit serverové balíčky optimalizované pro WP. Přicházejí s extra funkcemi, které vám ušetří spoustu času. K dokončení jeviště budete možná potřebovat asi 30 minut nebo se jednoduše rozhodnete Bluehost.
 2. Stáhněte si téma. Nyní musíte vybrat šablonu pro své budoucí portfolio a stáhnout ji do souboru zip, abyste se dostali do další fáze. Pokud je vyberete a stáhnete, bude to trvat asi 5-10 minut, pokud.
 3. Nainstalujte WordPress. Nyní musíte mít svůj CMS nainstalován na vybraném hostingu. Může být nutné provést určité nastavení. Obecně může trvat asi 30-40 minut, pokud se nerozhodnete pro Bluehost, který je dodáván s bezproblémovou integrací WP.
 4. Úpravy obsahu. Šablona bude obsahovat pouze nezbytné oddíly. Budete muset udělat zbytek od vkládání potřebných textů a nahrávání mediálních souborů až po instalaci a aktualizaci nezbytných pluginů. Tato fáze obvykle trvá asi 3-4 hodiny.
 5. Žít. Váš web je k dispozici online, jakmile propojíte svou doménu s hostingem.

Použití serverových řešení optimalizovaných WP je dobrá volba. Nabízejí automatickou instalaci WP a správu pluginů. Některé plány přicházejí s bezplatnou doménou zahrnutou v ceně hostování. Jinými slovy, ve skutečnosti získáte řešení all-in-one pro vytváření webových stránek navržené pro vybraný CMS.

Výsledky jsou následující:

ZačínámePřizpůsobení a úpravyŽítKonečný čas
Potřebný časOd 40 m do 1 hAsi 4 hodinyNení čas5 h 40 m

Vyzkoušejte WordPress Now

Metoda # 3 – Samokódované webové stránky

Tato metoda se hodí hlavně pro oddané profesionály, kteří touží co nejlépe využít svobodu webdesignu a vývoje. Termín „self -ded“ znamená, že jste skutečně zodpovědní za vytváření, implementaci a testování každé funkce, sekce na stránce, blogu, částí nabídky, kategorií atd. Majitelé webových stránek by měli mít hluboké znalosti programování.

Pokud vám chybí technické zkušenosti, jediným řešením bude najmutí vlastního vývojového týmu. Tato možnost je sotva dobrá, pokud jde o řešení šetřící čas. Tento proces může trvat týdny nebo dokonce měsíce v závislosti na složitosti webu. Zpravidla to zahrnuje stereotypy, implementaci funkcí, rozmístění, testování, ladění atd. Několik společností si navíc může dovolit najmout vývojový tým. zvažování nákladů na výstavbu a údržbu.

V případě, že jste zkušený programátor, který chce vytvořit jednoduchý, ale přesto funkční web, pravděpodobně nebudete potřebovat víc než 10-15 hodin žít.

Jak dlouho trvá vytvoření vlastního kódu?

Když se rozhodnete pro webové stránky s vlastním kódováním, bude váš hlavní čas potřebný pro programování a psaní částí zdrojového kódu. Uživatel je zodpovědný za implementaci každé funkce, sekce, bloku a formuláře, které budou nakonec přístupné koncovému uživateli.

Čas potřebný pro kódování ready-made webové stránky závisí na dovednostech. Pokud vezmeme v úvahu jednoduché portfolio s několika sekcemi, textovými bloky, galerií obrázků a kontaktními informacemi, může celý proces trvat asi 10 hodin. Je dobré, pokud již máte nějaké kousky kódu napsané. Budete muset pouze:

 1. Zkopírujte kód z textového nebo HTML editoru.
 2. Vložte ji na novou stránku.
 3. Uložte změny a otestujte web.

Testování a ladění může být také časově velmi náročné, protože je třeba zajistit, aby vše probíhalo hladce. Konečné výsledky vypadají následujícím způsobem:

Začínáme (psaní kódu)Přizpůsobení a úpravyTestování ABKonečný čas
Potřebný časAsi 10 hodin pro jednoduché stránkyEditace je zpracována
společně s kódováním
Asi 3-5 hodinAž 15 hodin

5 hodin – průměrný čas na vytvoření webové stránky

Jak vidíte, čas zcela závisí na preferované metodě budovy, přičemž všechny ostatní věci jsou stejné (připravenou strukturu webu, psaný obsah atd.).

Tvůrci webových stránek přicházejí jako nejrychlejší a nejjednodušší způsob pro začátečníky nebo uživatele bez technických dovedností. Průměrná doba potřebná k vytvoření plně funkčního webu nepřesahuje 2 hodiny. Některé platformy umožňují vytváření webů během několika minut pomocí pokročilých technologií. Nevýhodou je nedostatek svobody přizpůsobení. Jste skutečně nuceni používat to, co je nabízeno.

Platformy CMS přicházejí jako dokonalé řešení s dobrou rovnováhou mezi webovým designem a svobodou přizpůsobení a snadným používáním. To, co by se mohlo na první pohled zdát složité, se nakonec promění v jednoduchý editační proces s možností přidat některé jedinečné funkce a také optimalizovat rozpočet výběrem dostupného hostingu a možností domény. S vyžadovanou křivkou učení, instalací pluginu a úpravou obsahu budete stěží potřebovat více než 6 hodin, abyste vytvořili jednoduchý web připravený k použití..

Webové stránky s vlastním kódem jsou nejnáročnější a nejnáročnější. Programování a psaní částí kódu jsou zde kromě testování a ladění hlavní výzvou. Navíc tato možnost nikdy nebude fungovat pro nováčky, zatímco oddaní profesionálové mohou také čelit určitým obtížím. Průměrná doba pro jednoduchý web je asi 15 hodin.

Vezměte prosím na vědomí, že průměrný čas popsaný výše se týká hlavně technického aspektu procesu vytváření webových stránek. Jinými slovy, měli byste mít předem následující:

 • Připravený obsah webových stránek a částí webu (pomocí textového editoru jej zkopírujte a vložte, abyste ušetřili čas při přizpůsobování stránek).
 • Mediální soubory (obrázky, fotografie nebo videa, která chcete na svém webu zobrazit).
 • Hotová struktura webu (pracovali jste, jak a kde by měly být umístěny vaše sekce, jaké bloky bude mít stránka a jak budou vzájemně propojeny).

Jakmile si tedy tento Blueprint připravíte, můžete vybrat nejvhodnější možnost a pokračovat se svým projektem.

Sečteno a podtrženo

Klíčovou myšlenkou zde není spěchat na nejjednodušší způsob vytváření webových stránek. Nejkratší cesta se může zdát nejnáročnější. Ujistěte se, že máte jasnou představu o tom, jak by měl váš web vypadat, jaké základní funkce bude mít a jaké znalosti a techniky, které dlužíte, aby tento nápad oživily.

Nedostatek kódovacích dovedností vyžaduje snadnější, ale přesto rychlejší způsoby, jak čelit tvůrcům webových stránek online. CMS bude fungovat dobře pro trochu více oddaných majitelů webových stránek, kteří vyžadují více svobody a prostoru. Pokud jste technický geek s rozsáhlými znalostmi a dovednostmi v oblasti kódování, mohou být dobrým řešením samokódované webové stránky. Bez ohledu na to, co si vyberete, stavitelé webových stránek online vyžadují méně času na vytvoření webu od nuly.

Vytvořte web zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map