Jak najmout někoho k vytvoření webové stránky

Jak najmout někoho k vytvoření webové stránky


Výběr správného vývojáře pro budoucí web je obtížný proces. Obsahuje tolik faktorů, které je třeba zvážit. Bude to nezávislý pracovník nebo agentura? Kolik bude projekt stát? Jak najít důvěryhodného specialistu? Je lepší zvládnout stavební proces pomocí tvůrců webových stránek?

Pro zodpovězení těchto otázek je nutné jasně pochopit budoucí cíle a klíčové cíle projektu.

Je nezbytné definovat strukturu, nabídku a funkce stránek, které chcete na svém webu mít. Ať už se jedná o blog, digitální obchod nebo firemní web.

Jak najmout & Kolik zaplatit někomu za vytvoření webu:

 1. Rozhodněte, koho potřebujete
 2. Jak najít důvěryhodného vývojáře webu?
 3. Kolik to bude stát?
 4. Pronájem vývojáře vs Tvorce webových stránek
 5. Sečteno a podtrženo

Po vyjasnění všech implementací, které potřebujete, bude snazší vybrat správného vývojáře webu. Podívejte se na našeho podrobného průvodce, jak vybrat někoho, kdo vytvoří web.

1. Rozhodněte se, koho potřebujete

Možná budete muset vytvořit web od nuly nebo provést pouze některé úpravy již existujícího webu. Z tohoto důvodu musíte pečlivě přemýšlet o tom, kdo ve skutečnosti potřebujete úkol zvládnout.

Weboví návrháři vs weboví vývojáři

Většina nováčků nevidí rozdíl mezi designéry a vývojáři. Je to první společná chyba, kterým se musíme vyhnout. Rozdíl objasníme:

 • Návrhář – je to hlavně osoba, která přizpůsobuje vzhled webu. Zabývá se vytvářením ikon, tlačítek, obrázků a dalších prvků pro stránku. Pracují s různými grafickými editory a návrhovými programy;
 • Vývojář – je osoba, která se zabývá implementací webu. Píše kódy, reklamní skripty, edituje soubory na webu a pracuje s dalšími nástroji souvisejícími s vývojem webu.

Zatímco se webové technologie vyvíjejí, do procesu implementace je zapojeno stále více webových designérů. Webový designér ve skutečnosti kombinuje funkce vývojáře a tradičního návrháře s odbornými znalostmi v oblasti HTML, CSS a některých dalších programovacích jazyků.

Full-Time Specialist vs Freelancer

Nyní, když víte, koho skutečně potřebujete k provedení úkolu, je nejvyšší čas, abyste se rozhodli, kde hledat webového vývojáře. Ať už to bude nezávislý pracovník, odborník na plný úvazek nebo agentura pro rozvoj celého cyklu. Výběr by zcela závisel na detailech projektu:

 • Na volné noze – Zdá se, že jsou lepší volbou v případě, že potřebujete jen malé úpravy. Obě strany jsou schopny sjednat čas a nabídky předem. Na volné noze se také mohou hodit v případě, že budete potřebovat každodenní běh;
 • Odborníci na plný úvazek – jsou dobrou volbou, pokud neustále potřebujete na svém webu zpracovat změny a vylepšení. Má smysl, pokud chcete, aby se o projekt někdo staral neustále. Obvykle se odkazuje na některé komplikované weby, které vyžadují spoustu práce (obrovské zpravodajské portály, fóra atd.);
 • Agentury s plným cyklem – tato možnost je nejlepší sázkou pro lidi, kteří vyžadují kompletní cyklus od vytváření a údržby webových stránek po produkci obsahu přátelského pro SEO, propagaci webu atd. Agentury obvykle mají skupinu odborníků v různých oborech od kodérů a designérů po copywritery. , promotéři a obchodníci.

Vaše volba ovlivní náklady projektu. Vývojáři a agentury na plný úvazek obvykle účtují více ve srovnání s nezávislými pracovníky. Vždy je lepší předem naplánovat pracovní rozsah, abyste se drželi rozpočtu.

2. Jak najít důvěryhodného vývojáře webu?

Globální web si vyhrazuje mnoho prostoru, aby hledal někoho, kdo by pro vás vytvořil web. Uživatelé mohou zkontrolovat některé přední nezávislé sítě, jako je UpWork a Fiverr nebo zkontrolujte seznam místních společností a agentur. Ačkoli by člověk při hledání exekutivy těžko čelil problémům, většina lidí nedokáže definovat důvěryhodného specialistu od amatérky.

Zkušení vývojáři vs amatéři

 • Zkušení odborníci – pracují rychleji s minimem chyb. Výsledkem je menší ladění a nižší náklady. Na druhé straně účtují vyšší sazby;
 • Amatéři – I přes nižší sazby tráví nezkušení vývojáři více času opravováním chyb a opravou chyb. Jejich práce vyžaduje další revize, což vede k více hodinám.

Někteří považují za obtížné získat osvědčeného profesionála. Z tohoto důvodu jsme provedli a seznam otázek, které vám pomohou vybrat zkušeného vývojáře webu a také ušetříte čas a peníze:

 1. Jaké jsou inkluzivní náklady projektu?? Zajistěte, aby podmínky spolupráce byly jasné bez skrytých poplatků. Musíte jasně pochopit, za co platíte a za co za tyto peníze dostanete.
 2. Jak dlouho bude tento proces trvat? Zkušený vývojář vždy zváží možné nepředvídatelné příležitosti. Mohou mít za následek zpoždění. Z tohoto důvodu je nezbytný přesný odhad času.
 3. Co cena zahrnuje?? Zjistěte, zda cena již zahrnuje jak návrh, tak vývoj, takže nemusím najímat více specialistů.
 4. Kdo bude na projektu pracovat? Pokud se rozhodnete pro agenturu, je lepší si prohlédnout seznam všech odborníků, kteří budou na webu pracovat. Tím je zajištěno, že mají dostatek dovedností pro zvládnutí projektu.
 5. Požádejte o portfolio. Nezáleží na tom, zda si najmete nezávislého pracovníka nebo specialistu na plný úvazek. Vždy je požádejte, aby ukázali své portfolio. Můžete najít webové stránky, které jsou blízké vašemu projektu. To znamená, že odborník to určitě zvládne.
 6. Zeptejte se na typ CMS. Vy jste ten, kdo pokračuje v další práci s webem. Ujistěte se, že rozumíte tomu, jak systém funguje. Někdy je to na vás jaké CMS použít. Renomované agentury navíc nabízejí speciální školení a průvodce CMS.

Nezapomeňte zkontrolovat pověst na webových stránkách číst posudky a recenze předchozích zákazníků.

3. Kolik to stojí?

Je nejvyšší čas, abychom se dostali k číslům a číslům. První a nejdůležitější věc, kterou musíte zjistit, je, zda platíte fixní poplatek nebo hodinovou sazbu. Oba typy plateb mají několik zásahů a chybí. Nabízíme jednoduchý způsob, jak se rozhodnout pro strukturu, která nejlépe odpovídá:

 • Hodinová platba – nejlepší pro malé projekty, které netrvají déle než týden. Struktura zvažuje pronájem nezávislého pracovníka;
 • Pevná cena – dobré pro komplikované obrovské weby, jejichž vývoj trvá několik měsíců. Struktura zvažuje najmutí agentury s plným cyklem a všechny akce jsou zahrnuty v ceně.

POZNÁMKA: mějte na paměti, že náklady na budování webových stránek jsou individuální. Závisí na mnoha faktorech, jako je složitost, technologie vytváření webů, časové rámce a další. Mít jasný plán projektu vám umožní odhadnout alespoň průměrnou cenu webu.

Faktory ovlivňující náklady na web

Zkontrolujte seznam faktorů, které určují konečné náklady na proces vytváření webových stránek:

 • Najímání nezávislého pracovníka k vytvoření webové stránky střední složitosti – asi 2 500 $ na jedno místo. Minimální cena profesionálního portfolia nebo jednoduchého internetového obchodu může začínat od 1 000 USD a stoupat až 3 000 $ za týden v závislosti na potřebných komponentách a funkcích.
 • Najímání agentury k vytvoření webové stránky střední složitosti – až 50 000 $. Minimální cena pro web společnosti začíná od 10 000 $. Pokud požadujete kompletní služby jako SEO, Údržba & Podpora, příprava zaplatit až 50 000 $.

S ohledem na takové sazby vypadá zpracování procesu vytváření webových stránek jako nákladově efektivnější řešení. Tvůrci webových stránek navíc usnadňují manipulaci se weby jakéhokoli typu a složitosti bez zvláštních dovedností. Sotva vás bude stát více než 80 $ ročně!

4. Najímání vývojáře vs Tvorce webových stránek

Tvůrci webových stránek přicházejí jako rychlejší a nákladově efektivnější řešení pro vytváření škrábanců ve formě stránek. Šetří náš čas a usnadňují správu projektu bez zapojení třetích stran. Jsou levnější a snáze se používají.

I když najmutí vývojáře webu může dokončení projektu trvat až několik měsíců, online software vyžaduje vytvoření a publikování webu připraveného k použití 2-3 hodiny.. Zdůraznili jsme některé z nejdostupnějších a nejpopulárnějších platforem.

Wix – nejlepší webový tvůrce drag-and-drop

WIX - nejlepší webový tvůrce pro přetahování

Wix – je flexibilní nástroj pro vytváření webových stránek, který zvládne vývoj různých typů webových stránek. Je to dobré pro malé firmy i pro firemní weby, profesionální blogy a malé digitální obchody. Uživatel se nemusí zabývat ani kódováním ani programováním. Mezi hlavní výhody patří:

 • Jednoduchý editor – Wix nabízí intuitivní funkci drag-and-drop pro přidání a správu obsahu webových stránek;
 • Wix ADI – platforma založená na AI, která vytváří webové stránky během několika minut. Uživatel potřebuje pouze uvést některé funkce projektu a také zvolit obchodní mezeru a odpovědět na několik dalších otázek. Systém zpracuje odpovědi a nabídne připravené rozložení stránek s již integrovanými funkcemi, widgety, bloky webových stránek a oddíly, které lze také upravovat;
 • Šablony vhodné pro mobily – výběr profesionálních témat zahrnuje řadu kategorií šablon, které fungují stejně dobře na různých mobilních zařízeních;
 • Wix App Market – herna nabízí řadu bezplatných widgetů a doplňků pro lepší flexibilitu webových stránek;
 • Funkce elektronického obchodu – Wix přináší sadu nástrojů elektronického obchodu pro malé podniky a digitální obchody.

Ti, kteří nevyžadují složité webové stránky, budou mít z plánu Combo prospěch. Začíná na 8,5 $ měsíčně. Můžete však ušetřit až 5% a zaplatit za dva roky předem. Stojí vás to jen 8 $ měsíčně včetně hostingu a bezplatného doménového jména. Přečtěte si více o možnostech placení Wix v tento výzkum.

Wix má k dispozici vlastní skupinu odborníků k pronájmu. Uživatelé je mohou najít samostatně Platforma Wix Arena. Je to digitální tržiště se stovkami odborníků v oblasti webdesignu a programování speciálně pro projekty poháněné Wix. Pomohou vám přizpůsobit již existující web a navrhnout nový pro vás od základů. Uživatelé si mohou prohlédnout profily odborníků představující portfolia, počet dokončených projektů, revize zákazníků a hodnocení hvězdičkami.

Vyzkoušejte Wix zdarma

Shopify – nejlepší platforma elektronického obchodování pro zahájení prodeje online

Shopify - nejlepší platforma elektronického obchodování pro zahájení prodeje online

Shopify – je osvědčeným lídrem v oblasti rozvoje digitálních obchodů. Tato platforma umožňuje nováčkům a profesionálům vytvářet webové obchody libovolné velikosti od malých obchodů po rostoucí globální trhy. Má intuitivní editor s funkcemi WYSIWYG, kromě skvěle reagujících šablon, pokročilých nástrojů pro správu produktů a inventáře, propagačních a marketingových nástrojů atd..

 • Pokročilá správa produktů – spravujte své produkty a zásoby z jediného dashboardu. Editor má jednoduchou funkci pro přidání nového zboží, vytváření kategorií produktů, sbírek a katalogů, nastavení měn, integraci různých platebních bran atd..
 • Technologie 3D skladů – zastupujte své výrobky tím nejpříjemnějším způsobem. Nahrajte obrázky, které zajistí pocit přítomnosti a umožní zákazníkům sledovat vlastnosti a výhody položky.
 • Marketing a propagace – vytvářet weby s integrovanými marketingovými nástroji. Rozšiřte svůj e-mailový seznam, vkládejte formuláře pro získávání uživatelů, spusťte věrnostní programy, sdílejte propagační kódy a kupóny, spusťte sezónní prodej a další.
 • Generované zprávy – systém má vestavěné analytické a reportovací nástroje pro sledování prodeje, zvýraznění nejúspěšnějších produktů a hlavních dopravních kanálů. Zprávy obsahují podrobné informace o reklamních kampaních pro sledování výsledků v reálném čase.

Služba Shopify poskytuje různé plány, které vyhovují vašim potřebám elektronického obchodu. Uživatelé mohou začít tvořit jednoduchý facebookový obchod s plánem Lite začínajícím na 9 USD měsíčně nebo provozovat rostoucí a škálovatelný digitální trh s neomezenými prodejními funkcemi za 299 USD měsíčně. Střední plány zahrnují plány Basic a Shopify za cenu 29 $ a 79 $ měsíčně.

Stejně jako Wix je i Shopify osvědčeným lídrem ve svém konkrétním segmentu. Tato platforma je volbou číslo 1 pro lidi, kteří hledají pokročilé webové nástroje elektronického obchodování. Z tohoto důvodu spolupracuje s jednotlivci i agenturami, které vám pomohou doladit váš budoucí obchod. Uživatelé jsou zdarma najmout odborníky v různých oblastech, od návrhářů loga a webu po specialisty e-mailového marketingu a SMM manažery, SEO specialisty, programátory atd. Upraví již existující web Shopify nebo vytvoří nový. Vše, co potřebujete, je vytvořit novou práci na trhu Shopify a počkat, až vás odborníci kontaktují přímo.

Vyzkoušejte službu Shopify zdarma

WordPress – nejlepší hostovaný CMS na světě

WordPress - nejlepší hostovaný CMS na světě

WordPress – je CMS číslo 1 s miliony aktivních uživatelů. Platforma byla původně spuštěna za účelem vytváření webů založených na obsahu, blogů a webů pro malé firmy. V průběhu let se však vyvinul a nabízí nové způsoby, jak rozšířit projekt a proměnit jej v digitální obchod. Samotný nástroj může vyžadovat trochu učební křivky a kódování, ačkoli editor obsahu je velmi intuitivní (viz Přehled elementů) a jen stěží se liší od typických drag-and-drop nástrojů. Kromě toho si WordPress jako nástroj s otevřeným zdrojem vyhrazuje větší flexibilitu a svobodu, pokud jde o návrh webových stránek nebo přizpůsobení.

 • Flexibilita – WordPress poskytuje přístup ke zdrojovému kódu šablony. Uživatelé jsou schopni upravovat kód, přidávat nové funkce, vytvářet vlastní designové prvky atd. Úkol bude vyžadovat dobré technické dovednosti.
 • Pluginy a šablony – WordPress se pravděpodobně pyšní výběrem pluginů pro widgety, které přidávají na místě od analytiků a kontaktních formulářů ke galeriím, nástrojům proti spamu, krátkým kódům atd. Uživatelé si budou moci vybrat z tisíců placených a bezplatných šablon, které odkazují na doslova jakoukoli firmu výklenek.
 • eCommerce – pluginy jako WooCommerce umožní vám nastavit si vlastní internetový obchod. Zde je vyžadováno malé kódování, zatímco všechna hlavní nastavení jsou intuitivní. Získáte plně funkční nástroj pro správu produktů, který je stejný jako jakýkoli jiný editor přetahování.
 • Komunita globálních vývojářů – najít nadšence WP nebo odborníky, kteří vám pomohou s nastavením webu, integrací pluginů nebo přizpůsobením, je hračkou, pokud jde o WordPress. Pomohou vytvořit nový web od začátku nebo upravit stávající. Uživatelé navíc najdou spoustu videonávodů, blogů atd.

Samotný CMS je zdarma. K tomu, abyste mohli na svém webu žít, však budete potřebovat doménové jméno a hosting. Zde se hodí serverová řešení optimalizovaná WP. Bluehost je nejlepším poskytovatelem hostingu k napájení webů WordPress jakéhokoli typu. Nabízí jednoletou doménu, integraci s WP, bezplatné pluginy, témata a další funkce v každém plánu od 2,95 $ měsíčně. Zní to jako skutečný obchod s ohledem na aktualizace systému, zálohy a vlastní řídicí panel WP již zahrnutý v ceně.

Vyzkoušejte WordPress zdarma

uKit – nejjednodušší tvůrce webových stránek pro malé firmy

uKit - nejjednodušší tvůrce webových stránek pro malé firmy

uKit – je pravděpodobně nejjednodušší tvůrce webových stránek k vytvoření webů během několika minut bez absolutních technických dovedností. Může se pochlubit jednoduchým rozhraním, nejnižšími cenami a týmem profesionální podpory. Je vhodný pro základní weby, jako jsou profesionální portfolia, blogy a jednostránkové weby. K vytvoření profesionálně vypadající stránky s uKit nejsou potřeba žádné speciální dovednosti. Platforma má následující výhody:

 • Snadnost použití – WYSIWYG editační nástroj usnadňuje a rychle přidává nový obsah, odebírá a mění bloky, připojuje mediální soubory atd .;
 • Adaptivní šablony zdarma – uKit má sbírku profesionálně vypadajících a připravených šablon;
 • Profesionální podpora – odborníci podpory vám pomohou vyřešit jakýkoli problém prostřednictvím Skype a e-mailu;
 • SEO a propagační nástroje – navzdory jednoduchosti platformy stále umožňuje uživatelům vypořádat se s nastavením SEO, jako jsou meta popisy a názvy, klíčová slova zaměřená atd.

Software nabízí 4 hlavní plány v závislosti na požadavcích projektu. Minimální balíček obsahuje pouze základní stavební nástroje za cenu 5 $. Základní plán je pokročilejší. Nabízí další nástroje pro stat a report za měsíční cenu 10 $. Plány eCommerce a Pro jsou určeny pro pokročilé uživatele, kteří potřebují spustit malé obchody nebo složitější stránky pro malé firmy. Plány stojí 12 $ a 15 $ měsíčně. Dvouleté předplatné vám umožní ušetřit pár babek od 2,50 $ měsíčně.

Vyzkoušejte zdarma uKit

Sečteno a podtrženo

Je na vás a na vašem rozpočtu, zda si najmete někoho, kdo si vytvoří váš web, nebo se rozhodne pro online platformu. Na druhou stranu, moderní software se ukázalo být nákladově efektivnějším a jednoduchým řešením. Trávíte méně času vytvářením stránek od nuly a sami se do procesu zapojujete. Je to samozřejmě lepší volba pro základní webové stránky a malé projekty elektronického obchodu. Podívejte se na všechny výhody, které umožňují moderní platformy postavit se týmům pro vývoj webových aplikací.

Weboví vývojářiStavitelé webových stránek
Cena:asi 2 000 USD za základní web + roční náklady na doménu a hosting (50 až 70 $)Asi 100 USD ročně včetně domény a hostingu
Dovednosti:Nevyžadují se žádné technické dovednosti (pouze pro další údržbu a správu)Nejsou vyžadovány žádné technické dovednosti. Intuitivní editor drag-and-drop.
Design:Vlastní design webových stránekBezplatné šablony optimalizované pro mobily pro různé kategorie webových stránek
Flexibilita:Další funkce za příplatekZdarma aplikace, widgety a integrace třetích stran
Další náklady:Budete muset najít místo pro hostování svého webuDoména a hosting zahrnuty do plánu
Složitost:Webové stránky jakékoli složitostiDobré pro základní weby i weby pro malé firmy, eCommerce, firemní weby atd.

Tvůrci webových stránek jsou levnější a snáze se používají. Jsou rychlejší, když přijdou s projektem připraveným na cestu. Nedostatek technických dovedností a zkušeností však může být překážkou při budování komplexnějšího projektu. Možná budete potřebovat nějaké osvědčené odborníky v oblasti vytváření webových stránek. Zde je náš průvodce užitečný.

Vytvořte web zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map