Jak přenést web WordPress na nového hostitele

Jak přenést web WordPress na nového hostitele


Kdykoli spuštění nového webu, hledáme 100% provozuschopnost, dobu načítání stránky baterky, dostupné ceny a bohatou sadu funkcí s minimálními náklady. Bohužel, málo WordPress poskytovatelé hostingu tak pracují. Některým z nich se nepodařilo zajistit dostatečnou kapacitu, zabezpečení a výkon, takže podniky a majitelé webových stránek přenesli web WordPress na jiného hostitele.

Několik z nich opravdu touží zvládnout proces migrace, protože to může mít za následek prostoje, dopravní ztráty atd. Na druhé straně, Pokud současná hostitelská platforma nesplňuje požadavky projektu, může to mít v budoucnu za následek mnohem závažnější problémy, zejména pro rostoucí a prodejné webové stránky..

Přestože neexistuje žádný dokonalý scénář pro každý web, provedli jsme seznam základních kroků k migraci na jiného hostitele s vaším webem založeným na WP s minimálními ztrátami. Proces budete moci zvládnout sami, aniž byste museli najímat specialisty třetích stran.

Klíčové důvody pro přenos webu WordPress na nového hostitele

Než se ponoříte hlouběji do procesu přenosu webových stránek, podívejme se na některé zásadní důvody, proč byste se vlastně mohli chtít přesunout na jiného hostitele. Web definuje váš budoucí obchodní úspěch i přes mezeru. Proto očekáváte 100% bezpečnost a výkon. Bohužel ne všichni poskytovatelé hostingu jsou schopni zálohovat své záruky. Důvody jsou tedy následující:

Pravidelné prostoje

Doslova všichni poskytovatelé hostingu tvrdí, že nabízejí 99,99% dostupnosti. Zásadní sazba pro jakýkoli web, aby se zabránilo ztrátám provozu nebo poškození optimalizace SEO. Příliš mnoho prostojů může mít za následek:

 • Ztráty z prodeje. Jedná se zejména o projekty elektronického obchodu. Pokud váš web nefunguje, nepřinese to příjmy. Díky tomu ztratíte potenciální zákazníky i potenciální zákazníky a samozřejmě peníze.
 • Poškození SEO. Čím delší prostoje, tím větší škoda na webu se řadí SEO. Vyhledávače budou mít dostatek důvodů, aby posunuly vaše stránky dolů ve srovnání s konkurencí, které fungují stabilněji.
 • Špatná pověst webu. Představte si, že se uživatel zoufale snaží procházet vaše webové stránky, ale selhává rosa na pravidelné prostoje. To dělá špatný dojem, zejména pokud se zabýváte B2B výklenkem.

Nízká rychlost načítání webových stránek

Špatné důsledky nízké rychlosti načítání stránky jsou prakticky stejné jako u běžných prostojů. To má za následek špatné hodnocení SEO a špatné dojmy uživatelů. Z tohoto důvodu možná budete potřebovat poskytovatele hostingu, který používá moderní technologie ke zlepšení této rychlosti. Dobrým nápadem je vyhledat následující funkce:

 • Aktuální SSD namísto typických jednotek pevného disku číst data rychleji, což vede k celkově lepšímu výkonu webových stránek.
 • Vylepšené zdroje s implementací cloudových hostitelských sítí ve směsi s prostředím VPS pro velké a složité webové projekty.
 • Lepší ukládání do mezipaměti s pomocí dalších pluginů, přístupu k CDN atd.

Samozřejmostí jsou další funkce za příplatek. Tyto peníze však rozhodně stojí za to, zejména z dlouhodobého hlediska.

Nedostatek digitální bezpečnosti

Při správě svého webu musíte mít 100% jistotu, že funguje nejbezpečnějším způsobem. Poskytovatel hostingu by měl poskytnout prostředky, které zabrání podvodům, podvodům, spamování atd. Projektům. Kromě toho možná budete potřebovat vylepšené funkce pro ochranu webu před DDoS a jinými typy útoků nebo škodlivých programů..

Automatické aktualizace systému, pravidelné zálohy, soupravy zabezpečení proti spamu, automatizované monitorování a odstraňování chyb – pokud hostitelská platforma některý z nich neposkytne, měli byste samozřejmě přesunout web WordPress na nového hostitele..

Omezená svoboda přizpůsobení

Jako platforma s otevřeným zdrojovým kódem zajišťuje WordPress CMS četné možnosti webového designu a přizpůsobení. Vyžadují však dobré technické dovednosti, zatímco nováčci a netechničtí pracovníci mohou hledat řešení optimalizované pro WP, které se snadněji používá.

Například je lepší mít bezproblémovou integraci WP, než si sami nastavit CMS. Kromě toho budete potěšeni, že budou pluginy doladěny a automaticky aktualizovány místo ručního řízení.

Bezmocná podpora zákazníků

Mít přilepená na vašem webu a nikdo, kdo by pomohl, je noční můrou. Poskytovatel hostingu bez zkušeného týmu podpory bude mít za následek obrovské problémy pokaždé, když budete mít technické problémy, poruchy webových stránek, problémy s obnovením plánu atd..

To je jen několik důvodů, proč byste mohli potřebovat přenést svůj web WordPress na nového hostitele. S tolika řešeními optimalizovanými pro WP určitě najdete lepší řešení. Vše, co potřebujete, je naučit se o procesu migrace v co největší míře, jak s ním manipulovat sami.

7 kroků k přesunutí webu WordPress na nového hostitele

Zdá se, že migrační proces je obtížný. Ukazuje se, že majitelé webových stránek to ani nemusí najmout specialisty třetích stran zvládnout to. Vše, co potřebujete, je trocha pozornosti a podrobný průvodce se všemi fázemi podrobně popsanými. Takže tady jste!

Proces zahrnuje následující fáze:

 1. Najděte dobrou alternativu ke stávajícímu hostiteli.
 2. Zálohujte soubory webových stránek.
 3. Export databáze webových stránek.
 4. Vytvořte novou databázi WP na novém hostiteli.
 5. Upravit soubory.
 6. Importujte databázi a nahrajte soubory WP.
 7. Aktualizujte server názvů domén a udělejte několik posledních kroků.

Nyní se blíže podíváme na každou fázi.

Krok 1. Najděte alternativu hostingu

První etapou je najít nového hostitele se všemi funkcemi, o kterých jsme hovořili dříve. Srovnávat a porovnávat různé možnosti. Ujistěte se, že vás platforma zcela uspokojí, pokud jde o zabezpečení, výkon, integraci nebo snadné použití.

Robustní poskytovatelé hostingu poskytují řešení optimalizovaná pro WP pro různé typy projektů. Zahrnují hostování balíčků pro jednoduché webové stránky s minimálními náklady, jakož i řešení pro rostoucí obchodní a eCommerce projekty se sadou příslušných pluginů, zabezpečovacích prostředků a zdrojů pro stabilní výkon..

Bluehost

Vyzkoušejte nyní Bluehost

Snažíme se říci, že pokud se rozhodnete přestěhovat se k jinému hostiteli, mělo by to být pro váš WordPress nejlepší zápas. Bluehost je pravděpodobně nejlepší hostingové řešení s nabídkou optimalizovanými pro WP pro projekty založené na obsahu a eCommerce. Ukázalo se, že je nejspolehlivější z hlediska výkonu, zabezpečení a funkcí, které poskytuje.

Krok 2. Zálohujte soubory webových stránek

Cílem je stáhnout všechny soubory webových stránek v místní složce umístěné na vašem PC nebo notebooku. Na jedné straně vám umožní uložit všechny konfigurace a klíčové prvky webových stránek. Na druhou stranu by bez těchto souborů nebyla možná další migrace.

K řešení tohoto procesu budete potřebovat:

 1. Získejte nainstalovaný programový nástroj FTP.
 2. Připojte se k aktuálnímu hostiteli webu.
 3. Vytvořte v počítači samostatnou složku.
 4. Stáhněte si do této složky soubory webových stránek pod jejím adresářem.
 5. Zálohujte soubory WordPress

Několik pluginů může pomoci, aby byl tento proces méně komplikovaný. Ruční přístup je však stále nezbytný.

Krok 3. Exportujte databázi webových stránek

Tento proces zní jen komplikovaně. Tuto fázi můžete zpravidla dokončit ve dvou jednoduchých krocích. Nejprve se musíte přihlásit k webovému serveru a zadat ovládací panel. Další fází je najít aplikaci PHPMyAdmin a umístit tam webovou databázi. Posledním krokem je použití navigační nabídky a kliknutí na záložku „Export“.

Poskytovatelé hostingu obvykle popisují tuto konkrétní fázi ve svých průvodcích a článcích s postupy. Pokud máte stále potíže s touto konkrétní fází, obraťte se na tým zákaznické podpory hostitele, aby vám podal ruku.

Krok 4. Vytvořte novou databázi webů

Poslední věc, kterou musíte před migrací připravit, je přihlášení k novému hostiteli a vytvoření nové databáze souborů. Cílem je vytvořit vhodné prostředí pro web, aby se cítil dobře ve svém novém hostitelském ekosystému. Tento krok je také nezbytný pro proces instalace WordPress.

Nyní musíte udělat následující:

 1. Přihlaste se k novému hostiteli pomocí poskytnutých přihlašovacích údajů.
 2. Vstupte do ovládacího panelu a ujistěte se, že existuje aplikace MySQL.
 3. Přejděte do nastavení MySQL a vytvořte novou databázi. Nezapomeňte uvést název databáze, který odkazuje na váš web.
 4. Nová databáze MySQL

 5. Vytvořte nový uživatelský účet a propojte jej s novou databází.
 6. Zapište si uživatelské jméno a heslo a ujistěte se, že nový uživatel má všechna oprávnění.

Nyní můžete přejít do další fáze.

Krok 5. Upravte soubory

Přejděte do složky v počítači s exportovanými soubory webových stránek. Vyhledejte soubor wp-config.php a zkopírujte jej do jiné místní složky. Tento krok je nezbytný, abyste zabránili ztrátě nebo poškození databáze v případě, že se něco pokazí. Samotný soubor se jeví jako propojení mezi databází a WordPress. Můžete jej použít k obnovení změn v budoucnosti.

Nastavení wp-config

Nyní musíte v původním finále provést několik zásadních změn, aby vyhovovaly vašemu novému hostitelskému účtu. Tyto změny zahrnují jméno databáze, uživatelské jméno a heslo, které jste si zapsali v předchozí fázi.

Krok 6. Importujte databázi a nahrajte soubory WP

Nyní jste připraveni importovat novou databázi do nového hostitele společně se soubory WordPress. Chcete-li tak učinit, musíte zadat řídicí panel nového účtu a najít aplikaci phpMyAdmin. Pak máme již vytvořenou novou databázi. Otevřete jej a klikněte na navigační lištu „Importovat“.

Systém vám umožní vybrat složku se soubory z místního počítače ke stažení. Vyberte soubory SQL, které jsme exportovali během první fáze. Počkejte chvíli, než se složka stáhne. Čas závisí na počtu souborů a velikosti složky.

Posledním je použití nástroje FTP k importu souborů webových stránek WordPress a jejich umístění do nové složky vytvořené v hostitelském cPanelu. Možná budete muset nějakou dobu počkat. Poznámka: Tyto soubory ponechejte v místním počítači, pokud nebyl proces importu úspěšně dokončen. Nespěchejte, abyste je smazali.

Krok 7. Závěrečné pohyby

Poslední fáze je zajistit, aby návštěvníci vašeho webu byli přesměrováni na nové místo. Zde je nutná aktualizace doménového serveru. Proces závisí na tom, zda jste již dříve zaregistrovali doménové jméno samostatně nebo pomocí předchozího hostitele.

Pokud jste se rozhodli pro registrátory domén, musíte pouze upravit DNS nameservers. Poskytovatelé hostingu zpravidla uvádějí, že je mají aktualizovat v příslušné sekci. Jednoduše přejděte na nastavení domény, stiskněte „Spravovat DNS“ a zadejte hodnoty poskytnuté novým hostitelem.

Pokud se spolu s doménou přesunete na jiného hostitele, budete muset na ovládacím panelu zadat databázi a změnit hodnoty site_url a domovské adresy URL..

Dobrou zprávou je, že někteří robustní poskytovatelé hostingu optimalizovaní WP zahrnout do svých plánů bezplatné převody domén a webových stránek. Skvělá funkce pro ty, kteří se nechtějí řídit tento proces ručně, protože se obávají přesměrování lidí na staré místo na webu.

Závěr

Jak se může zdát, migrace webových stránek WordPress na nového hostitele není tak složitá, jak se zdá. Musíte pouze provést několik jednoduchých kroků nebo se rozhodnout pro bezplatnou funkci migrace webových stránek poskytovanou některými poskytovateli hostingu.

Pokud migraci zpracováváte ručně, můžete také zvolit některé doplňky a nástroje, které usnadní a zrychlí export databáze. Nezáleží na tom, co si vyberete, ujistěte se, že nový hostitel přináší všechna nezbytná zařízení, nástroje a zdroje, které zaručují hladký chod webu. Bluehost je platforma, která zahrnuje všechny výše uvedené nabídky hostovaných balíčků s optimalizovaným WordPressem.

Vyzkoušejte nyní Bluehost

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map