Jak převést doménu z GoDaddy na Wix

Jak přenést doménu z GoDaddy do WIX


Máte pravdu, když přepnete své doménové jméno z GoDaddy na Wix? Důvody mohou být četné. Můžete být například vlastníkem doménového jména GoDaddy, kteří se chtějí přestěhovat do Wix, nebo můžete jednoduše být nespokojeni s podmínkami nebo cenovou politikou nabízenou systémem. Ať už jsou vaše záměry a cíle řízeny, setkáte se s určitým algoritmem akcí, který účinně dokončí úkol.

Aby byl celý proces úspěšný, musíte provést několik kroků. Co byste však měli vědět, je to, že společnost Wix umožňuje vybrat nejvýhodnější variantu, která vyhovuje vašim potřebám.

Můžete se rozhodnout převést své doménové jméno GoDaddy do Wix nebo jej připojit k vašemu novému prémiovému účtu Wix. Rozdíl mezi možnostmi je zásadní.

Převod domény znamená, že jej úplně přesunete z jedné platformy na druhou. Pokud se však rozhodnete připojit doménové jméno k Wixu, znamená to, že zůstane hostováno s GoDaddy, ale bude stále odkazováno na váš nový web Wix.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, měli byste si uvědomit, že přenos názvu domény je nejodpovědnějším a pravděpodobně nejnáročnějším krokem v tvář a dokončen. Podívejme se, co s každou z těchto situací můžete udělat, abyste je co nejlépe zvládli.

Pokyny pro přenos domén GoDaddy to Wix

Pokud se rozhodnete zcela převést web GoDaddy na účet Wix Premium, musíte si uvědomit, že se nyní stane vaším jediným registrátorem doménových jmen. Jinými slovy, všechny vaše doménové kontakty, nastavení DNS a platby za registraci budou spravovány výhradně na vašem účtu Wix.

Mějte však na paměti, že tento převod domény je použitelný pouze pro ty weby, které jsou registrovány v určitých zónách. Mezi hlavní typy doménových jmen, které můžete do Wixu přenést, patří .com, .org, .net, .biz, .info, .co, .tv, .guru, .ail, .expert, .photography, .pictures, .space, .rocks .tokyo, .xyz., .company, .club, .solutions, .dnes, .technology, .tips, .center, .directory, .ninja, .photos, .land, .agency, .gift, .holiday, .christmas, .shop and .xx.

Chcete-li zahájit proces přenosu domény, měli byste nejprve získat oprávnění (EPP) kód od vašeho registrátora GoDaddy. Za tímto účelem proveďte následující kroky:

 1. Získejte přístup ke svému účtu GoDaddy;
 2. Klikněte na uživatelské jméno v horním rohu stránky;
 3. Vyberte sekci „Moje produkty“ a poté zaškrtněte kartu „Spravovat“ vedle domény, kterou chcete převést;
 4. Najděte sekci „Další nastavení“;
 5. Zaškrtněte kartu „Získat autorizační kód“. Pokud vlastníte více než 6 doménových jmen ve stejném účtu najednou, klikněte na záložku „Odeslat můj kód“.

Po provedení těchto kroků vám bude zaslán autorizační kód na e-mailovou adresu zaregistrovanou pro název vaší domény. Nezapomeňte, že pokud jste zaregistrovali název domény nebo nedávno změnili její informace, nebude k dispozici k přenosu během 60 dnů.. V takovém případě budete mít stále možnost připojit se k vašemu účtu Wix. Tato možnost bude dále diskutována.

Jak převést doménu GoDaddy do Wix

Chcete-li přenést název domény GoDaddy do společnosti Wix po získání autorizačního kódu, musíte postupovat podle níže uvedených pokynů:

 1. Vylepšit na Účet Wix Premium a po přečtení pokynů klikněte na tlačítko „Pokračovat“;
 2. Krok 1 - Přečtěte si pokyny

 3. Zadejte název domény, kterou chcete převést, a poté klikněte na tlačítko „Odeslat“;
 4. Prohlédněte si rozbalovací nabídku a najděte službu, do které patří doména (v našem případě – toto je GoDaddy) a poté aktivujte kartu „Pokračovat“;
 5. Krok 2 - Vyberte GoDaddy

 6. Vyplňte pokyny, které systém generuje, a zaškrtněte požadovaná políčka;
 7. Krok 3 - Zaškrtněte všechna políčka

 8. Vyberte termín rozšíření domény (ne méně než jeden rok);
 9. V případě potřeby upravte své kontakty nebo je nechte beze změny;
 10. Vyberte možnost ochrany osobních údajů, aby se informace o názvu vaší domény stala soukromou nebo veřejnou;
 11. Vyberte preferovanou možnost platby a dokončete nákup.

Pokud jste vše udělali správně, obdržíte e-mail od [email protected] do poštovní schránky připojené k vaší doméně. Pro dokončení přenosu aktivujte potvrzovací odkaz.

Je zde také jeden zásadní problém, o kterém byste měli být informováni: celý proces převodu doménového jména může trvat až 7 dní, než bude dokončen..

Doporučujeme však nepřenášet název vaší domény GoDaddy na Wix hned od začátku, ale nejprve jej připojit k novému účtu. Bude to mnohem rychlejší (asi 48 hodin) a ukáže vám výhody provozování webové stránky založené na Wix.

Před zahájením procesu připojení názvu domény byste měli vědět, že Wix to umožňuje jedním ze dvou způsobů. První z nich předpokládá připojení domény přímo k názvovým serverům Wix, zatímco druhý z nich umožňuje připojení názvu domény metodou směřování. Jaký je rozdíl a která možnost je výhodnější? Čtěte dál a hned to zjistíte.

Připojení doménového jména GoDaddy k serverům Wix Name

Před připojením domény GoDaddy k Wix nezapomeňte upgradovat na jeden z prémiových plánů, které systém nabízí. Poté přidejte svou doménu do účtu Wix následujícím způsobem:

 1. Vstupte do sekce „Moje domény“ ve vašem zaregistrovaném účtu Wix;
 2. Přidejte doménu výběrem karty „Připojit doménu, kterou již vlastníte“;
 3. Aktualizujte DNS (server doménových jmen) nastavení účtu hostitele vaší domény;
 4. Ověřte informace o připojení k doméně.

Poté přejděte do svého účtu GoDaddy a klikněte na tlačítko uživatelského profilu v pravém horním rohu obrazovky. Vyberte sekci „Moje produkty“ a klikněte na kartu DNS napravo od požadovaného názvu domény. Poté v části Name Servers dokončete změnu domény a v rozbalovací nabídce vyberte požadovanou kartu Custom. Chcete-li proces dokončit, zadejte servery Wix Name, které jste již nastavili, a klikněte na tlačítko Uložit.

Připojení vašeho doménového jména GoDaddy pomocí polohování

Další možností, kterou můžete vyzkoušet, je připojení názvu domény GoDaddy pomocí směrování. Stejně jako v předchozím bodě budete muset upgradovat na jeden z plánů Wix Premium a přidat doménu na svůj účet Wix a dokončit výše uvedené kroky. Jste s tím hotovi? Poté postupujte podle následujících pokynů:

 1. Přejděte do svého účtu GoDaddy a kliknutím na uživatelský profil nalezený v pravém horním rohu vyberte sekci „Moje produkty“;
 2. Oslovte nastavení DNS v pravém rohu vaší domény;
 3. Vyhledejte a poté přidejte nebo upravte záznam A, který obsahuje znak @ ve sloupci odpovídající jméno, a zadejte požadované GoDaddy Points;
 4. Uložte informace;
 5. Přidejte / upravte informace CNAME znakem „www“ do příslušného sloupce Název hostitele a poté do odpovídajícího pole přidejte adresu „Body na“ vašeho záznamu CNAME;
 6. Uložte poskytnuté informace znovu.

Tento způsob připojení k doméně je složitější a není tak bezpečný jako výše uvedený. Wix nedoporučuje svým uživatelům, protože systém jim v případě nutnosti nebude schopen pomoci s případnými problémy souvisejícími s DNS..

Připojení e-mailu z GoDaddy do Wix

Pokud jste e-mail zakoupili od GoDaddy a chcete jej připojit přímo k Wix bez změny adresy, měli byste nejprve zkontrolovat, zda jste již své doménové jméno připojili k serverům jmen Wix. Pokud jste připojili název domény pomocí metody směrování, musíte se obrátit na tým podpory GoDaddy o pomoc. V případě, že jste původně použili první možnost, propojte svůj stávající e-mail GoDaddy s Wix podle následujících pokynů:

 1. Přihlaste se ke svému účtu GoDaddy, klikněte na ikonu uživatelského profilu v pravém horním rohu obrazovky a vyberte sekci „Moje produkty“;
 2. Zkontrolujte, zda vaše doména spadá pod verzi Office 365 – můžete to udělat v e-mailu & Sekce Office. Pokud tomu tak není, přejděte na stránku „Moje domény“, vyberte požadovanou doménu a klikněte na kartu „Poštovní schránky“;
 3. Aktivujte kartu „Konfigurace záznamů MX“ nebo „Změnit nastavení“;
 4. Klikněte na rozbalovací nabídku „Poskytovatel e-mailu“ a vyberte GoDaddy z poskytnutého seznamu;
 5. Uložte nastavení a dokončete proces nastavení e-mailu v účtu GoDaddy.

Co když vaše doména spadá pod verzi Office 365? Následující kroky budou nutností:

 1. Ověřte skutečnost, že již vlastníte doménu. Chcete-li to provést, získejte záznam TXT z účtu Office 365 a poté jej přidejte do nastavení DNS vaší domény, která jsou k dispozici v účtu Wix.
 2. Nakonfigurujte záznamy MX, CNAME, TXT a SRV na kartě Poštovní schránky vašeho účtu a poté je přidejte do nastavení DNS názvu vaší domény. Uložte výsledek.

Nezapomeňte, že aktivace úprav DNS obvykle trvá přibližně 15 minut. Dejte nám zpětnou vazbu Další informace V některých případech však pravděpodobně budete muset čekat trochu déle.

Sečteno a podtrženo

Proces převodu doménových jmen je časově náročný a velmi náročný, zejména pokud jde o začátečníky. Pokud se vám však podaří zvážit všechny kroky postupu uvedené v článku, budete se dlouhodobě moci vyhnout mnoha problémům a chybám. Nemluvě o množství času / úsilí, které budete investovat do procesu převodu domény.

Udělejte si čas na prozkoumání podrobností, doporučení a pokynů, které jsou poskytovány v rámci příspěvku, aby byl úspěch!

Přečtěte si také: Jak převést doménu z WordPress na Wix.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map