Jak převést doménu z Wix na WordPress

Jak převést doménu z Wix na WordPress


Předpokládejme, že již vlastníte web vytvořený a hostovaný společností Wix. Stále jej spravujete a propagujete, dokud si neuvědomíte, že váš web vyžaduje více funkcí nebo si přejete přejít z tvůrce webových stránek na CMS z jakéhokoli jiného důvodu.

Z jakýchkoli cílů musíte doménu přesunout Wix na WordPress, budete čelit stejnému algoritmu akcí. Počet kroků, které je třeba provést, je pevně stanoven a jedním z nich je přenos doménového jména.

Je zcela jasné, že pokud již vlastníte web Wix, máte název aktivní domény. To také znamená, že váš web má pravidelný provoz a hodnocení vyhledávačů. To komplikuje proces převodu doménových jmen a díky tomu je odpovědným řešením.

Jaké kroky byste tedy měli podniknout, abyste bezpečně přenesli doménu Wix na WordPress, abyste nezhoršili vaše současné pozice SEO? Podívejme se nyní na nejoblíbenější možnosti.

Převod vaší aktivní domény z Wix

Prvním krokem, který byste měli udělat, je převést své doménové jméno mimo Wix. pokud jde o WordPress, CMS nemá integrovaný hosting, takže se obecně doporučuje ponechat vaši doménu hostovanou s Wixem až do úplného přenosu na webu.

Jakmile dokončíte převod názvu domény, váš web Wix bude odpojen. To znamená, že vám tvůrce webových stránek již nebude pomáhat se správou vaší domény a budete muset hledat jiného hostitele.

Můžete se však také rozhodnout vybrat jakýkoli poskytovatel hostování třetí strany a vyberte jakýkoli plán, který nabízí, který přijde k vašim budoucím cílům webového designu hned od začátku. Je jen na vás, abyste se rozhodli.

Zde je postup, jak dokončit převod vaší domény Wix mimo systém:

 1. Přihlaste se pomocí účtu Wix a přejděte na „Moje domény”;
 2. Pokud vlastníte několik domén Wix, vyberte a zaškrtněte tu, kterou chcete přesunout;
 3. Klikněte na kartu „Upřesnit“ a aktivujte „Převeďte z Wix” knoflík;
 4. Poté povolte „Poslat kód“A počkejte, až systém odešle převodový kód na e-mail, na který je zaregistrováno vaše doménové jméno. Obvykle to trvá asi 24 hodin (nebo ještě méně) získat EPP / autorizační kód.

Celý proces úplného přenosu názvu domény může trvat až 7 dní, ale také to závisí na podmínkách systému, do kterého přesunete doménu. Mějte na paměti, že Wix neumožňuje přesunout název domény, pokud jste jej zakoupili do 60 dnů před převodem. Stejné pravidlo platí pro tyto situace, kdy během tohoto časového intervalu změníte kontaktní informace o doméně.

Přečtěte si také: Jak přepnout z Wix na WordPress.

Připojení doménového jména k WordPress

Postup připojení vaší domény Wix k jakémukoli hostingu, který podporuje WordPress, je velmi snadné: stačí zadat název domény, zadat tajný kód a počkat 5 až 10 dní. Tento postup je víceméně podobný pro všechny poskytovatele hostingu. Ale pokud se rozhodnete přesunout svou doménu na platformu hostovanou na WordPress, bude zima náročnější a komplikovanější. Očekává se, že k úspěšnému dokončení úkolu budete postupovat:

 1. Zaregistrujte se pro jeden z placených plánů WordPress (osobní, prémiové nebo obchodní);
 2. Ujistěte se, že jste dostali kód EPP od společnosti Wix, který umožní převod názvu domény na WordPress.
 3. Vytvořte web WordPress. Pokud ji již máte, přejděte na „Moje stránky“A potom se dotkněteSpravovat“A najděte„Domény“.
 4. Klikněte na „Přidat doménu“V pravém horním rohu seznamu domén.
 5. Přidat doménu

 6. Vyberte „Použít doménu, kterou vlastním”Možnosti a přejděte na další stránku;
 7. Vybrat “Převod na WordPress”Tam tlačítko;
 8. Převod na WordPress

 9. Zadejte název domény, kterou chcete přenést, a klikněte na odpovídající tlačítko. Vezměte na vědomí, že pokud jste právě ve fázi vytváření webových stránek, budete přesměrováni na postup platby. Hned poté vám bude nabídnuta možnost pokračovat v procesu převodu. Začnete však s fází výběru „Domény“, jak je uvedeno výše. Vyberte doménu, kterou chcete převést, a poté vyberte „Spusťte přenos”Sekce;
 10. Spusťte přenos

 11. Jakmile zadáte název domény, budete přesměrováni na další stránku, kde budete muset potvrdit, že je doména uvedená v předchozí části odemčena. Pokud tomu tak není, pak se vraťte do Wix a znovu to zkontrolujte. Po ověření dostupnosti vaší domény klikněte na „Odemkl jsem svou doménu“A počkejte, až se úpravy projeví.
 12. Odemkl jsem svou doménu

 13. Zadejte autorizační kód EPP |, který jste dostali od Wixand, a aktivujte “Zkontrolujte můj autorizační kód” knoflík;
 14. Zkontrolujte můj autorizační kód

 15. Po provedení všech úprav klikněte na „Pokračovat”, Chcete-li pokračovat v procesu převodu domény;
 16. Potvrďte vaše kontaktní údaje. Pokud jste již zakoupili předplatné WordPress, systém automaticky vyplní formulář za použití informací, které jste poskytli dříve. Další možností je registrace nezávisle na ochraně soukromí (doporučeno systémem), ale můžete se také veřejně zaregistrovat. V tomto případě budou vaše kontaktní informace uvedeny ve veřejné databázi, a proto mohou být potenciálně náchylné k útokům na spam. Po přijetí rozhodnutí stiskněte tlačítko „Pokračujte do pokladny“Zaplatíte za převod domény.
 17. Pokračujte do pokladny

Jakmile provedete úspěšnou platbu, dostanete potvrzovací e-mail. Uvědomte si, že dokončení přenosu domény z Wix na WordPress může trvat 5 až 7 dní. Co je důležité, správci systému zdůrazňují, že byste neměli zrušit registraci domény Wix nebo smazat účet najednou. Pokud doménu zrušíte, proces přenosu bude nemožný. Ujistěte se, že byl proces přenosu úspěšně dokončen a poté jej zrušte pomocí Wix.

Přečtěte si také: Jak získat doménové jméno zdarma.

Připojení e-mailu k vaší vlastní doméně WordPress prostřednictvím předávání e-mailů

Pokud jmenné servery vaší domény ještě nejsou namířeny na WordPress, můžete provést požadovaná nastavení a poté přidat záznamy DNS pro připojení e-mailového účtu k vaší doméně WordPress. Uvědomte si však, že WordPress ve výchozím nastavení neposkytuje hostování e-mailů. E-maily mohou propojovat pouze uživatelé, kteří mají vlastní domény WordPress.

První možností, kterou zde můžete hledat, je přesměrování e-mailů, které umožňuje použít vlastní e-mailový název v e-mailové adrese. To znamená, že veškerá vaše pošta bude dále automaticky přeposílána na tento e-mail. Odpovědi však budou stále zasílány z vaší osobní e-mailové adresy. Zde jsou kroky, které budete muset dokončit:

 1. Oslovte “Moje stránky“A poté přejděte na„Domény”. Vyberte doménu, kterou chcete použít pro přesměrování e-mailů, abyste získali přístup na její stránku nastavení. Vyber “E-mailem”.
 2. Vybrat “Přeposílání e-mailů“A poté zadejte novou e-mailovou adresu s vyplněním vlastního názvu domény v„E-maily odeslané“A poté vyberte cílový e-mail označený jako„Bude přeposláno“. Poté klikněte naPřidat nový e-mail vpřed“A aktivační e-mail dostanete na zadanou e-mailovou adresu. Budete mít možnost zkontrolovat počet e-mailů, které jste již nastavili, a v případě potřeby také provést úpravy..

Připojení e-mailu zakoupeného od jiných poskytovatelů k vaší vlastní doméně WordPress

WordPress vás nenutí, abyste si vybrali určitého poskytovatele hostingu – je na vás, abyste učinili tuto volbu na základě vašich osobních požadavků a rozpočtu. V takovém případě si můžete zakoupit e-mailový hosting od jakéhokoli jiného poskytovatele a poté k němu připojit vlastní doménu WordPres. Pojďme se podívat na některé poskytovatele, které si můžete vybrat pro tento účel:

 • G Suite. Po převedení domény na WordPress si budete moci během procesu nastavení zakoupit účet G Suite. Pokud ji již máte, můžete ji kdykoli připojit ke své vlastní doméně;
 • Microsoft Office 365. Rozhodněte se pro účet Office 365 podle pokynů uvedených na oficiálních webových stránkách platformy. Zaregistrujte se do plánu Small Business nebo vyššího, než je a poté připojte účet k vlastnímu názvu domény WordPress;
 • Zoho Mail. Přihlaste se k odběru e-mailového účtu Zoho. Podrobné pokyny jsou k dispozici na odpovídající stránce systému. Připojte svůj e-mailový účet Zoho k vaší doméně WordPress;
 • Pojď tati. Pokud máte zaregistrovaný účet GoDaddy nebo jej právě plánujete získat, můžete jej také připojit k vaší doméně WordPress. Výukový program krok za krokem najdete na odpovídající stránce systému;
 • Ostatní poskytovatelé e-mailu. Pokud se chystáte použít poskytovatele e-mailu, který není uveden v této části, budete muset získat vlastní záznamy DNS (jeden nebo více záznamů MX, záznam A a / nebo záznam CNAME) od poskytovatele dle vašeho výběru. Jakmile je získáte, přejděte na „Domény„Stránka WordPress, vyberte doménu, do které chcete přidat záznamy DNS, a oni si vyberou„Jmenné servery a DNS”. Vyberte „Záznamy DNS“A poté vyberte z rozbalovací nabídky typ záznamu, který chcete přidat. Zadejte informace, které získáte od poskytovatele e-mailu, a poté klikněte na „Přidat nový záznam DNS”Pro uložení všech nastavení. Opakujte akci a uložte všechny přidané záznamy. Pokud vše napravíte, bude váš e-mail aktivní za několik hodin.

Přenos domény s ukončenou platností Wix na WordPress

Pokud již název vaší domény Wix již vypršel a vy se rozhodnete jej přesunout do WordPress, bude to možné provést do 30 dnů od data vypršení platnosti. Tento termín je známý jako období milosti.

Jakmile dojde na konec, doména vstoupí do tzv. Období vykoupení a nebude možné ji převést ani na WordPress ani na žádný jiný systém, dokud nezaplatíte poplatek za vyzvednutí 100 USD. Před zahájením přenosu však můžete prodloužit dobu platnosti domény. Mějte na paměti, že je zakázáno měnit kontaktní informace o doméně, protože tím dojde k zablokování přenosu vaší domény na následujících 60 dnů.

Pokud vlastníte .mě, .mx nebo .com.br domény, měli byste vědět, že platby za obnovení se za ně obvykle vyplácejí přibližně 30 dní před uvedeným datem vypršení platnosti. Pokud platbu neprovedete během zadaného časového intervalu, vaše doména zadá období vykoupení 2 dny před datem vypršení platnosti.

Pokud se vám podaří zachovat všechny tyto aspekty v paměti, budete moci převést svou doménu Wix s ukončenou platností na WordPress pomocí výše uvedených pokynů..

Sečteno a podtrženo

Rozhodnutí převést vaši doménu Wix na WordPress může být ovlivněno několika faktory. WordPress je každopádně populární, plně vybavený a vysoce flexibilní systém správy obsahu, který umožňuje hluboké přizpůsobení webových stránek a může přinést váš projekt na novou úroveň. Není divu, že mnoho uživatelů se rozhodne přesunout své aktivní nebo vypršené domény wix na tuto platformu.

Aby bylo možné proces přenosu řádně dokončit, je třeba provést několik důležitých kroků. To v podstatě závisí na mnoha faktorech. Výukový program uvedený výše by vám měl zjednodušit postup – postupujte podle pokynů a sledujte výsledek.

Převod domény na WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map