Jak převést doménu z WordPress na Wix

how-to-transfer-domain-from-wordpress-to-wix


Takže jste se rozhodli přeměnit WordPress na Wix. Důvody k tomu mohou být četné, ale algoritmus akcí je ve všech případech téměř stejný. Při migraci webu do Wix musíte provést několik kroků. Jedním z nich je převod názvu domény.

Jde o to, že v převládajícím počtu případů již uživatelé mají své aktivní doménové názvy webových stránek. Zpravidla jsou předplaceny a zakoupeny od určitého hostitele domény. V souladu s tím lze přístup k nastavení domény nalézt na webu registrátora webu.

Jaké jsou akce, které můžete udělat pro bezpečný přenos existujícího názvu domény z WordPress do Wix? Podívejme se nyní na nejoblíbenější nuance.

Pokyny pro převod domény

Jakmile se rozhodnete stát se uživatelem Wix, nemá smysl hostovat vaši doménu se službou třetí strany. Důvodem je riziko, že zapomenete nebo ztratíte přístupové údaje.

Z tohoto důvodu je lepší převést vaši doménu přímo do Wix. K tomu je třeba učinit následující kroky:

 1. Získejte přístup ke službě a přečtěte si obecné pokyny.
 2. Krok 1 - Obecné informace o přenosu domény

 3. Zadejte název domény a aktivujte „Předložit” knoflík.
 4. Krok 2 - Zadejte název domény

 5. Procházejte rozevírací nabídku a vyberte registrátora, který označuje platformu, kde bylo zakoupeno vaše doménové jméno.
 6. Krok 3 - Vyberte Registrátor domény

 7. Postupujte podle pokynů krok za krokem a vyberte požadovaná políčka.
 8. Krok 4 - Odemkněte svou doménu

 9. Vyberte období rozšíření (při volbě Wix mějte na paměti, že budete muset prodloužit stávající doménu alespoň o 1 rok).
 10. Krok 5 - Rozšiřte svoji doménu

 11. Zadejte nebo upravte své kontaktní informace.
 12. Krok 6 - Aktualizujte kontaktní informace

 13. Vyberte preferovanou možnost ochrany osobních údajů – soukromou nebo veřejnou registraci.
 14. Krok 7 - Zvolte Ochrana soukromí domény

 15. Vyberte vhodný způsob platby.
 16. Zadejte informace a dokončete nákup. Aktivujte e-mail s potvrzením a zkontrolujte podrobnosti.

Převod domény na servery Wix Name

Pokud máte stále v úmyslu nechat vaše doménové jméno hostované u externího poskytovatele, ale plánujete migraci z WordPress na Wix, algoritmus akcí se poněkud liší. Je to proto, že budete čelit potřebě připojit název domény k serveru Wix. Takto by se to mělo udělat:

 1. Před připojením vaší domény k Wixu se musíte předplatit nebo upgradovat na prémiový plán.
 2. Přístup k „Domény“.
 3. Aktivujte „Připojte doménu, kterou již vlastníte“(Pokud již máte k účtu připojeno, stačí kliknout na„Přidat doménu“A připojte jej).
 4. Vyberte web, který chcete připojit k vaší doméně.
 5. Do části „Zadejte preferovaný název domény“Jaké je vaše doménové jméno?
 6. Dodržujte pokyny, které uvidíte dále.

Přenos subdomény na web Wix, pokud primární doména není připojena k Wix

Nakonec je tu ještě jedna populární volba. Pokud je váš web WordPress připojen k subdoméně jako site.wordpress [.] Com, ale chtěli byste, aby byl připojen k Wix, potřebujete následující instrukce:

 1. Upgradujte na Prémiový plán začít (viz Wix tarify v detailech).
 2. Přidejte do svého účtu Wix existující subdoménu.
 3. Nastavte subdoménu přidáním zadaných záznamů DNS prostřednictvím hostitele externí domény (pamatujte, že budete muset přidat subdoménu na stránku účtu Moje domény Wix)..
 4. Proces dokončete podle pokynů.

Toto jsou nejrozšířenější situace, se kterými se můžete setkat při rozhodování o převodu vaší domény WordPress do Wix. Vypadá to pro vás dost matoucí? Nebojte se, existuje mnoho služeb, které vám mohou pomoci s převodem domény. SiteBuilders.PRO je mezi nimi nejspolehlivější. Mohou vás však také zajímat další tři možnosti.

Připojení subdomény k webu Wix

V případě, že máte dva související weby v jednom účtu Wix, je možné prostřednictvím subdomény propojit doménu druhého webu s doménou prvního webu. To se může týkat například webových stránek zveřejněných v několika jazycích, ale je třeba si uvědomit, že oba weby by měly být spravovány podle podmínek plánu prémií..

Chcete-li úkol dokončit, otevřete uživatelský panel ve svém účtu Wix a aktivujte „Domény”. Poté přidejte doménu a připojte druhou. Poté v části „Co je vaše doménové jméno?“ Zadejte doménu, kterou chcete připojit. sekce. Postupujte podle tipů, které vám budou dále nabízeny.

Připojení subdomény k webu Wix, když je primární doména připojena k Wix pomocí polohování

Někdy jsou situace, kdy je primární doména připojena k Wixu pomocí polohování. Pokud je to váš případ a chtěli byste připojit subdoménu k Wixu, musíte se nejprve u systému zaregistrovat a přidat do svého účtu Wix. To je docela jednoduché a rychlé.

Jakmile to budete hotovi, nastavte subdoménu zadáním záznamů DNS prostřednictvím hostitele názvu externí domény. Systém tyto záznamy poskytne po přihlášení.

Připojení e-mailu zakoupeného mimo Wix

Zatímco přechází z WordPress na Wix, musíte se postarat o správnou migraci e-mailu. To není docela snadné, pokud vaše poštovní schránka byla původně zaregistrována mimo Wix. Pokud ano, mějte na paměti, že v tomto případě dojde ke ztrátě veškerých nastavení e-mailu. Abyste se této nepříjemné situaci vyhnuli, musíte do svého účtu Wix přidat požadované záznamy.

Než to uděláte, musíte se ujistit, že máte prémiový plán. Jinak nebude možné doménové jméno a odpovídajícím způsobem přenos e-mailem. Další věc, kterou musíte udělat, je zkontrolovat, zda je vaše doménové jméno připojeno pomocí jmenných serverů (nikoli však pomocí směrování).

Pokud je stále připojen prostřednictvím směrování, musíte kontaktovat svého předchozího hostitele domény, aby zjistil a upravil záznamy DNS poskytovatele e-mailu, se kterým pracujete. Jste s tím hotovi? Pak nezapomeňte na kroky, které musíte provést, abyste mohli připojit svůj e-mail k Wix:

 1. Vyberte záznamy od vašeho poskytovatele e-mailu. Chcete-li to provést, měli byste nejprve otevřít stránku Moje domény a kliknout na rozbalovací šipku nalezenou vedle vaší domény (pokud provozujete více domén najednou). Pokud máte pouze jeden název domény, můžete jej jednoduše vybrat a pokračovat k dalšímu kroku.
 2. Aktivujte kartu „Poštovní schránky“.
 3. Najděte karty „Změnit nastavení“ nebo „Konfigurovat své záznamy MX“ a aktivujte je.
 4. Dosáhněte rozevíracího seznamu „Váš poskytovatel e-mailu“ a vyberte ten, který používáte. Pokud z nějakého důvodu není na seznamu, klikněte na tlačítko „Zrušit“ a pokračujte dalším krokem pro přidání záznamů DNS. Poté klikněte na „OK“.
 5. Přidejte záznamy DNS vašeho poskytovatele (pokud jste předchozí akci zrušili). Za tímto účelem kontaktujte svého e-mailového hostitele a získejte data, která budete potřebovat k připojení vaší poštovní schránky.
 6. Přejděte znovu na stránku Moje domény a vyberte požadovanou doménu z nabízeného seznamu. Pokud máte pouze jeden název domény, můžete jej jednoduše vybrat a pokračovat k dalšímu kroku.
 7. Pokračujte a přidejte záznamy DNS, které máte od svého e-mailového hostitele. Chcete-li to provést, aktivujte kartu „Upřesnit“, klikněte na sekci „Upravit DNS“ a na kartu „Got It“. Poté přidejte (nebo upravte) požadované záznamy DNS a uložte je.
 8. Klikněte na kartu „Poštovní schránky“ a poté na „Konfigurovat své záznamy MX“ nebo „Změnit nastavení“.
 9. Přejděte do rozbalovacího seznamu „Poskytovatel e-mailu“ a vyberte kartu „Jiné“.
 10. Upravte, smažte nebo přidejte své záznamy MX a klikněte na tlačítko „OK“.

Nezapomeňte, že pokud připojíte své doménové jméno k serveru Wix prostřednictvím jmenných serverů, budou vaše stávající záznamy DNS automaticky přidány do systému, aby se snížil případný výpadek poštovní schránky na minimum.

Připojení e-mailu z G Suite k Wix

Pokud vlastníte firemní e-mailovou adresu zaregistrovanou u G Suite, je možné k němu přistupovat a spravovat jej také z nového účtu Wix. Po zakoupení a nastavení poštovní schránky byste se měli přihlásit do své poštovní schránky správce, abyste přijali dohodu poskytovanou společností GSuite. Chcete-li poté získat přístup ke své poštovní schránce, proveďte následující kroky:

 1. Přejděte na stránku Moje poštovní schránky.
 2. Prozkoumejte seznam tam uvedených poštovních schránek a klikněte na tu, která vás zajímá.
 3. Pokud ještě nejste přihlášeni ke svému účtu Google, klikněte na kartu Přejít do schránky. Pokud jste, budete automaticky přesměrováni do vaší doručené pošty.
 4. Přihlaste se do své poštovní schránky, najděte a klikněte na tlačítko „Další“, zadejte heslo a nakonec klikněte na kartu „Přihlásit se“.

V případě, že jste aktuálně přihlášeni do svého vlastního účtu, přepněte se na ten, který potřebujete, v pravém horním rohu stránky.

Sečteno a podtrženo

Wix je jednoduchý univerzální webový tvůrce, který přichází s funkcemi out-of-the-box. Umožňuje vytvářet různé typy webových stránek bez zvláštních znalostí kódování nebo webdesignu. Není divu, že mnoho uživatelů WordPress, kteří mají tendenci zjednodušit proces vytváření webových stránek, přijalo rozhodnutí přejít z tohoto populárního CMS na Wix.

Mezi kroky, které by měly být provedeny k dokončení úkolu, je převod názvu domény jedním z nejdůležitějších a nejsložitějších bodů. Trvání a složitost procesu přenosu domény závisí na různých faktorech. Odpovídajícím způsobem může být nutné provést více / méně kroků. Tento článek poskytuje přehled hlavních možností a kroků, které musíte podniknout, aby byl úspěch úspěšný.

Objednejte převod domény

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map