Jak převést statický web HTML na WordPress

jak převést statický html web na wordpress


Vazby webových stránek vytvořených se 100% HTML zanikají. To byla dlouhá těžká cesta z počátků webové budovy. Pro miliony nadšenců webdesignu z celého světa se změnil na pokusy a chyby. To neznamená, že statické stránky HTML se jednou provždy ztratí. Značkovací jazyk HTML5 je stále jedním z nejsilnějších dnes, který umožňuje uživatelům vytvářet weby bez systémů správy obsahu za nimi. Nicméně…

Webový design se v průběhu let vyvíjel a vyvíjel se na vyšší úroveň přítomnosti na webu, čímž se stal působivějším a interaktivnějším online prostředím. Navíc uživatelé již nejsou nuceni se zabývat kódováním a programováním samostatně díky automatizovaným platformám CMS, které je prakticky vykonávají. Zároveň bychom měli vzít v úvahu a rychlý růst podílu na trhu WordPress dosáhnout 60,7% v roce 2019. Jinými slovy, platforma se stává dominantní silou mezi ostatními platformami CMS.

Po nejnovějších trendech v oblasti webového designu je důležité zůstat na palubě. Pro majitele webových stránek to znamená nevyhnutelný přechod ze statického HTML na WordPress. Postup by mohl vypadat skličující. Tento článek je zaměřen na hlavní způsoby převodu webových stránek a na výhody a další klíčové otázky, které je třeba zvážit před přechodem na WordPress..

Důvody, proč převést statický web HTML na WordPress

Převod statického HTML na WP není jen o trendech webového designu nebo rostoucí popularitě WordPress. Jedná se hlavně o funkčnost a nesmírně bohatou sadu funkcí, které s takovým pohybem získáte. CMS může být perfektním řešením nejen pro textové weby a blogy ale také pro jiné různé typy online projektů od eCommerce, webové stránky pro malé firmy, vstupní stránky, atd.

Kromě toho bychom také měli vzít v úvahu několik základních výhod WordPress:

Informační list:
• Živé webové stránky WordPress: – 27 165 799;
• Počet témat – 10 000+;
• Doplňky zdarma – ano;
• Úplné přizpůsobení – ano.

 • Dynamické stránky. WP je dynamický CMS, což znamená žádné řádky kódování a tuny samostatných stránek s velkým zatížením, které mají ve skutečnosti stejný design a typické rozvržení, bez možnosti vyniknout. Na druhou stranu, WordPress usnadňuje uživatelům vytváření nových stránek, kategorií a blogových příspěvků, jakož i snadnou správu a přizpůsobení každé z nich.
 • Snadné použití. Vývojovou práci s WordPressem nemusíte dělat. Systém nabízí obrovský výběr pluginů z krabice, zatímco nástroje pro správu obsahu jsou docela intuitivní. Pokud jste stále zapojeni do kódování webových stránek, proces bude jednodušší a nebudou vyžadovány důkladné technické znalosti.
 • Optimalizace a přizpůsobení. WordPress byl původně navržen jako blogovací platforma. To znamená, že software byl původně vytvořen pro vytváření webů přátelských pro SEO. Kromě toho nabízí WordPress různé nástroje pro zvýšení výkonu webových stránek, rychlosti načítání stránky a výkonu. Tyto funkce jsou také důležité pro pozice vyhledávače vašich stránek. Platforma poskytuje dostatečnou volnost pro přizpůsobení rozvržení stránky i celkového designu stránek. Procedura vypadá ve srovnání s označením stránky HTML mnohem jednodušší. Stále máte přístup k CSS / HTML webu, zatímco přizpůsobení není tak skličující.
 • Rostoucí komunita WordPress. S rostoucí popularitou CMS roste i komunita. Uživatelé se mohou setkat se stovkami fór, skupin a webů, na nichž se všichni uživatelé WordPressu sejdou a diskutují o různých problémech. Témata sahají od technických vláken po přehledy zásuvných modulů, průvodce integrací webových stránek atd. Jinými slovy, nikdy vám nezůstane spolu s novým webem WordPress..

Nyní, když je jasné, proč skutečně potřebujete převést statický web HTML na WordPress, pravděpodobně byste se spěchali najít nejlepší způsob, jak toho dosáhnout. Než zahájíte proces převodu, zastavte na chvíli a zvažte následující.

Přečtěte si také:
Jak vytvořit web WordPress.

Věci, které je třeba vzít v úvahu před převodem

Než se konečně přesunete na WP, ujistěte se, že dáváte pozor na následující:

 1. Ujistěte se, že váš hosting splňuje všechny požadavky vašeho nového webu. Požadavky na stránky HTML a WP se mohou lišit.
 2. Připravte se na použití editoru kódu. Může to být nutné pro jednu z možností převodu, protože je třeba vyladit kód. Atom nebo poznámkový blok++ stačilo.
 3. Rezervujte si dost času a trpělivosti, protože pohybující se proces bude vyžadovat určitou výdrž.

Výhody a nevýhody převodu statického HTML webu na WordPress

Jste skutečně připraveni jít dál. Neváhejte, protože děláte správnou věc. Nejprve však musíme být upřímní a zdůraznit všechny klady a zápory převodu statického webu HTML na WordPress..

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Výkonný CMS – při rozšiřování webových stránek WP pomocí dostupných doplňků a integračních funkcí se téměř nebudete potýkat s problémy. Uživatelé najdou vše od jednoduchých kontaktních formulářů a ochrany proti spamu po SEO a bezpečnostní pluginy, vyskakovací formuláře, analytické nástroje atd..
&# x2714; Rychlé aktualizace stránek – aktualizace stránek webu je velmi snadná. Jednoduše zadejte řídicí panel a upravte obsah. Není třeba najímat vývojáře ani webdesignéry pokaždé, když potřebujete aktualizovat web.
&# x2714; Stylová témata – Tisíce připravených rozložení a šablon jsou k dispozici zdarma. Byly vyvinuty webovými designéry z celého světa. Pokud toužíte po něčem jedinečném nebo exkluzivním, prémiově placená témata jistě udělají trik.
Vzdělávací křivka. Správně, stále se musíte naučit používat novou platformu. Nicméně i začátečníci bez technických dovedností si na svůj rychlý zvyk zvyknou. Pokud dlouhodobě pracujete s weby HTML, nikdy nebude obtížné pracovat s WP. Navíc se hodí spoustu článků, průvodců, konzultací a videí na webu.
Údržba a podpora. Jste jediný, kdo odpovídá za výkon a podporu svých webových stránek. Uživatelé musí dohlížet na aktualizace pluginů a CMS, hostování dat vypršení platnosti, obnovení domény atd.

Nyní jste zcela připraveni přejít a převést statický web HTML na WordPress. Pojďme se podívat na některé dostupné možnosti a vybrat správnou cestu.

Tři způsoby, jak převést statický web HTML na WordPress

Hlavní myšlenkou převodu HTML na WordPress je vlastně změna designu stránek. Jinými slovy, necháte téma WordPress, aby přijalo váš návrh HTML, zatímco CMS poskytuje jeho funkce a funkce.

Uživatelé budou muset vybrat ze tří hlavních možností přepínání mezi platformami. Každá cesta je odlišná, pokud jde o obtíž a kroky, které je třeba podniknout. Výběr bude záviset na několika faktorech, včetně technického zázemí uživatele, času, preferencí atd.

1. Ruční převod

Toto je pravděpodobně časově nejnáročnější a nejnáročnější, protože vyžaduje maximální technické dovednosti. Pokud jste zvolili tuto cestu, připravte se na spoustu kódování. Tento postup nebude pro uživatele s dobrým technickým a kódovacím pozadím bezproblémový. Vše, co potřebujete, je samozřejmě znalost CSS, PHP a HTML.

Proces zahrnuje následující kroky:

 1. Nejprve musíte vytvořit základní soubory (style.css, index.php atd.) A umístit je do nové složky motivu..
 2. Další fází je přenést CSS stávajícího webu na pracovní list WordPress.
 3. Nyní musíte rozdělit existující webovou stránku HTML na několik kusů, WordPress používá hlavně PHP k vytažení potřebných dat. Jinými slovy, musíte si vytvořit několik kopií PHP svých HTML souborů, aby je WordPress mohl dát dohromady.
 4. Dalším a pravděpodobně nejjednodušším krokem je změna formátu hlavičky tak, aby byl kompatibilní s WordPress.
 5. Nahrajte téma a začněte používat svůj nový web WordPress.

Hlavní nevýhoda této konkrétní metody, kterou na vás nebude moci využít plné funkčnosti WP. Získáte přístup k základním funkcím CMS, zatímco oblast pluginu není k dispozici. Navíc nemůžete upravit nabídku z backendu WP.

Neboj se. Další metoda vyřeší problém a umožní vám plně využít funkce WordPress.

Přečtěte si také:
Jak vytvořit web bez tvůrce webových stránek.

2. Budování tématu dítěte

Cesta je pravděpodobně nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak převést statický web HTML na WordPress, pokud potřebujete uložit vzhled a styl původní verze webu. Klíčovou výhodou je, že můžete pracovat s motivem WP připraveným k použití namísto práce s počátečním kódem HTML, který začíná. Záměrem je použít dvě témata postavená na sobě (rodičovská a podřízená témata).

Kroky jsou následující:

 1. Vyberte motiv WordPress, který se vám líbí. Ujistěte se, že odkazuje na počáteční téma webu, abyste je nemuseli později upravovat.
 2. Dejte maso podřízeného motivu do nové složky (stejné jako v metodě č. 1).
 3. Získejte šablonu stylů pro nové téma a nastavte ji. Nové téma můžete skutečně aktivovat i v tomto okamžiku. Stále však musíte udělat nějaký styl.
 4. V této fázi je třeba zdědit rodičovský styl a Functions.php. Pak budete muset upravit design.
 5. Aktivujte téma a získejte web založený na WP, který vypadá přesně jako ten původní.

3. Import obsahu pomocí pluginů

Tato metoda je nejlepší sázkou pro ty, kteří se ve skutečnosti nestarají o počáteční vzhled a design svých webových stránek HTML. Z tohoto důvodu je cesta ještě rychlejší a jednodušší ve srovnání s předchozími. Proces je stejně snadný jako 1,2,3.

 1. Proveďte nastavení webu.
 2. Nainstalujte nový motiv WP.
 3. Nainstalujte speciální plugin pro přenos.
 4. Importujte obsah HTML do WordPress.

Po dokončení procesu doporučujeme zkontrolovat aktuální importované stránky a adresy URL příspěvků, abyste se ujistili, že jsou SEO přátelské.

Sečteno a podtrženo

Naučili jste se, jak převést statický web HTML na WordPress pomocí tří různých metod. Vyberte si ten, který vyhovuje vašim potřebám a preferencím. Proces není tak těžký, jak by se mohlo zdát. Na druhé straně získáte funkčnější, snadnější používání a přizpůsobení webu pomocí pokročilých technologií CMS.

Přechod na web založený na WP je lepší z několika důvodů. Uživatelé v první řadě ocení flexibilitu, kterou poskytují pluginy WordPress a editor obsahu. Za druhé, budete mít webovou stránku se všemi konkurenčními výhodami v balíčku, abyste zvládli výzvu konkurenčního online obchodu. Nejen WordPress vám umožní rozšířit stávající výklenek, ale také rozšířit vaše digitální podnikání.

Začněte s WordPress Now

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map