Jak převést web Wix na jiný účet

Jak převést web Wix na jiný účet


Ať už jsou důvody pro přesun vašich webových stránek Wix na jiný účet, existuje většina běžných otázek, na které se většina uživatelů zeptá, než přistoupí k procesu převodu webových stránek..

Otázka zní: mohu převést web Wix na jiný účet? Ve skutečnosti není nic překvapivého a zvláštního o tomto rozšířeném znepokojení, protože s procesem je spojeno mnoho nuancí.

Pokud máte pravdu, že dokončíte stejný postup, je nejvyšší čas prodiskutovat dvě možnosti, z nichž si musíte vybrat na základě typu spuštěného webu a aktuálně používaného předplatného – bezplatného nebo placeného. Začněme hned teď.

Jak převést bezplatný web na jiný účet Wix

Pokud v současné době provozujete bezplatný web vytvořený pomocí Wix a chcete jej přesunout na jiný účet v systému, pamatujte na následující kroky, které vám pomohou tento úkol zjednodušit:

 1. Přihlásit se s aktuálním účtem a dostanete se na hlavní panel svého webu;
 2. lízat „Akce webu“ tam dostupné tlačítko a poté klikněte na Tlačítko „Transfer Site“;
 3. Wix webový přenos

 4. Bude vám nabídnuto vstoupit e-mailovou adresu příjemce v odpovídajícím poli (mějte na paměti, že e-mail by měl být povinně spojen s novým účtem Wix, do kterého se chcete přesunout);
 5. Klepněte na tlačítko „Přenos webu“ a poté na tlačítko „Zavřít“. Po dokončení tohoto kroku obdrží příjemce e-mail s pozvánkou, který musí být potvrzen, aby byl proces přenosu aktivován. Ihned poté systém vygeneruje kroky, které musí příjemce přijmout, aby přijal vlastnická práva;
 6. Převod Wix - přijímejte vlastnická práva

 7. Přijměte vlastnická práva (je-li požadováno). Pokud si přejete přijímat práva na web spolu s jeho převodem, stačí provést výše uvedený krok. V tomto případě bude vlastnictví webu automaticky převedeno spolu s webem na nový účet. Pokud nemáte v úmyslu převést vlastnická práva, ale chcete přidat jiného přispěvatele (nebo několik z nich) přejděte na stránky „Role a oprávnění“ a získejte podrobné pokyny, jak pozvat různé typy přispěvatelů, kteří vám pomohou s další správou webových stránek. Zde budete moci svým spolupracovníkům přiřadit role a vlastnická práva.
  Rovněž je třeba zmínit, že je možné převést vlastnická práva na webové stránky na jednoho uživatele najednou. Pokud se rozhodnete zahájit nový převod před dokončením prvního, předchozí proces bude automaticky zrušen;
 8. Wix - potvrzení přenosu

 9. Změňte adresu URL webu. Pokud je uživatelské jméno účtu zahrnuto do bezplatného webového serveru URl, který vypadá jako https://username.wixsite.com/sitename, budete muset po převodu do nového účtu změnit bezplatnou adresu URL webových stránek;
 10. Zkontrolujte prvky webových stránek. Všechny mediální soubory (videa, obrázky a další nahraná videa) jsou obvykle spojeny s vaším webem Wix. Když jej převedete na jiný účet v systému, zobrazí se tam a zůstanou k dispozici ve Správci médií nového účtu. Totéž platí o kontaktech na webových stránkách, včetně předplatitelů, zákazníků, uživatelů, kteří mají stránky pouze pro členy atd. Je však vhodné zkontrolovat, že po převodu projektu budou tyto informace po ukončení procesu automaticky odstraněny ze starého účtu. ;
 11. Ovládejte nastavení přenosu e-mailového marketingu. Na rozdíl od hlavních prvků webové stránky a kontaktů se všechny e-mailové marketingové kampaně nepřenášejí pouze na nový účet Wix, ale zůstávají dostupné i ve starém účtu..

Výše uvedené kroky se vztahují pouze na standardní webové stránky, ale co na internetové obchody a blogy?

Ve skutečnosti samotný proces stěhování těchto projektů zůstává téměř nezměněn. V případě, že se rozhodnete převést web eCommerce na nový účet Wix, budou veškerá nastavení, produkty a katalogy odpovídajícím způsobem přesunuty také na tento účet. Mějte na paměti, že digitální produkty se přesouvají automaticky, zatímco digitální soubory vyžadují další přenos po dokončení přenosu.

Když už mluvíme o blogy Wix, měli byste vědět, že po dokončení procesu přenosu webových stránek nebude možné upravovat stávající blogové příspěvky. V případě potřeby však budete moci přidat nové příspěvky a integrovat do nich mediální soubory. Nový účet vám navíc umožní povolit / zakázat možnost komentářů pro zbývající příspěvky, označit je jako doporučené a podle potřeby je smazat. Tyto příspěvky budou k dispozici ke čtení na vašem novém živém webu, ale nebudou přístupné v části Správce příspěvků na hlavním panelu.

To je vše, co potřebujete vědět o procesu přenosu bezplatných webů Wix z jednoho účtu na druhý. Jak vidíte, není to vůbec komplikované, ale stále existují důležité nuance, které byste mohli přehlédnout kvůli své povědomí o systému. Nyní přejdeme k převodu webových stránek registrovaných na prémiových účtech. Existují nějaké rozdíly mezi procesy a které z nich jsou komplikovanější a časově náročnější? Jděte do toho a zjistěte to hned teď.

Jak převést prémiový web na jiný účet Wix

Proces přesunutí webové stránky Premium Wix na jiný účet trvá pouze několik minut a zahrnuje několik nutných kroků. Spolu s webem budete muset také převést název domény, který je k němu připojen, e-mailovou adresu připojenou k doméně (pokud existuje), jakož i prémiové aplikace připojené k webu. Stejně jako u bezplatných webových stránek mohou být vlastnická práva převedena najednou pouze na jednoho uživatele. Zahájení druhého převodu do dokončení prvního převodu povede k jeho zrušení. Pamatuj si to. Postup přesunutí webu Premium Wix do nového účtu:

 1. Přihlásit se k vašemu účtu Wix a přístup k panelu vašeho webu;
 2. Klikněte na tlačítko „Akce webu“ a poté na tlačítko „Přenést web“;
 3. Najděte formulář Převod vlastnictví a vyplňte jej. Zadejte e-mailovou adresu příjemce, vyberte nebo odmítněte následující možnosti převodu: Prémiový prémiový plán (plán, na který je web upgradován, se automaticky přenáší spolu s ním) a převod domény (doména a poštovní schránka, ke které je připojen, jsou také přenášeny pomocí webové stránky).
 4. Zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí políčka „Zachovat mě jako správce“. Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, zůstanete hlavním přispěvatelem webu, který má omezená přístupová práva. V tomto případě bude nový vlastník webu moci kdykoli zrušit vaše přístupová práva k projektu. V případě, že se rozhodnete tuto možnost odmítnout, nebudete již moci web spravovat, aktualizovat a upravovat.
 5. Zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí políčka „Vytvořit kopii“. Pokud se rozhodnete tuto možnost vybrat, po dokončení procesu převodu zůstane kopie vašeho webu ve vašem účtu nezměněna. Pokud toto políčko nezaškrtnete, nebude kopie účtu uložena do účtu, ale pokud zachováte administrátorská práva, budete mít možnost ji upravit jako přispěvatele..
 6. Dokončete proces přenosu. Po dokončení výše uvedených kroků a po výběru preferovaných možností se vám nabídne kliknutí na tlačítko „Další“, zobrazení podrobností o aktuálním procesu přenosu a dostupných poznámek, zaškrtnutí políčka potvrzení. Poté budete muset aktivovat tlačítko „Převést vlastnictví“ a dokončit proces kliknutím na tlačítko „Získat“.
  Pokud uděláte vše správně, příjemce obdrží e-mail s pozvánkou, který musí být potvrzen, aby byl převod dokončen. To by mělo být provedeno během 3 dnů, jinak platnost potvrzovacího odkazu vyprší.
  Po dokončení převodu prémiového webu na nový účet Wix vám bude nabídnuta 14denní bezplatná zkušební verze. Vrácení za převedený projekt Premium není možné.
 7. Zkontrolujte podmínky převodu vlastnictví. Při převodu placeného předplatného spolu s doménou, webem a prémiovými aplikacemi budou všechny platby provedené později spravovány novým vlastníkem. Vlastnictví webu bude automaticky převedeno spolu s webem na nový účet.
  Pokud nemáte v úmyslu převést vlastnická práva, ale chcete přidat jiného přispěvatele (nebo několik z nich) přejděte na stránky „Role a oprávnění“. Zde najdete podrobné pokyny, jak pozvat různé typy přispěvatelů, aby vám pomohli s další správou webových stránek.
 8. Zkontrolujte prvky webových stránek. Všechny mediální soubory (videa, obrázky a další nahraná videa) jsou obvykle spojeny s vaším webem Wix. Když jej převedete na jiný účet v systému, zobrazí se tam a zůstanou k dispozici ve Správci médií nového účtu. Totéž platí o kontaktech na webových stránkách, včetně účastníků, zákazníků, uživatelů, kteří mají stránky pouze pro členy atd.
  Má však smysl zkontrolovat, že po přenosu projektu budou tyto informace po dokončení procesu automaticky odstraněny ze starého účtu. Pokud se rozhodnete přenést svůj internetový obchod Wix na jiný účet, všechna nastavení, produkty a jejich sbírky budou po dokončení procesu automaticky přesunuty na nový účet..
 9. Ovládejte nastavení přenosu e-mailového marketingu. Na rozdíl od hlavních prvků webové stránky a kontaktů se všechny e-mailové marketingové kampaně nepřenášejí pouze na nový účet Wix, ale zůstávají dostupné i ve starém účtu..

Jedná se o převod webových stránek Premium Wix na jiné účty v systému. Na procesu není nic složitého ani pro nováčka. Vždy však existuje riziko přehlížení zásadních nuancí, pokud jste to ještě nikdy neudělali. Čtěte dále a zjistěte hlavní problémy, s nimiž může být proces přenosu webových stránek spojen.

Wix Web Transfer Odstraňování problémů Důvody odhaleny

Problém je v tom, že převládající počet uživatelů si neuvědomuje klíčové důvody, které by nakonec mohly způsobit problémy s přenosem webových stránek Wix. Podívejte se na ně nyní, abyste se vyhnuli možným komplikacím poté.

 • Přenos vypršení platnosti vypršení platnosti. Jak je uvedeno výše, doba platnosti odkazu na pozvání zaslaného v e-mailu představuje 3 dny. V případě, že příjemce během této doby pozvání nepotvrdí a nepřijme převod, odkaz se inspiruje a nebude možné dokončit převod najednou. Uživatel bude muset znovu odeslat přenosový odkaz, což však zabere více času.
 • Zrušení poštovní schránky. Pokud plánujete přenést web s připojenou doménou, ke které je připojena poštovní schránka, po spuštění procesu přenosu nebudete moci poštovní schránku zrušit..
 • Zrušení prémiového plánu a domény. Není dovoleno zrušit předplatné Premium ani po zahájení procesu přenosu webových stránek. To platí také pro placené plány, které jsou ve 14denní zkušební době. Po zahájení procesu přenosu je rovněž zakázáno odpojit nebo zrušit název domény nebo změnit název primární domény.
 • Zrušení integrovaných aplikací třetích stran. Pokud web, který chcete převést do nového účtu Wix, je dodáván s integrovanou aplikací třetí strany, nebudete jej moci zrušit. Podobně není povoleno přidávat nové aplikace po zahájení přenosu.

Ať už máte u Wixu zaregistrovaný bezplatný nebo placený web, může se stát, že jej budete muset přesunout z jiného důvodu na jiný účet. To není tak složité, jak se může zpočátku zdát, ale stále je třeba podniknout kroky, aby byl proces úspěšný. Doufejme, že výše uvedené pokyny se vám hodí při dokončení úkolu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map