Jak si vybrat nejlepší hosting pro váš web

Jak vybrat nejlepší CMS pro váš web


Web bez hostování není nic jiného než hromada souborů bez místa pro jejich uložení. Chcete-li zviditelnit váš projekt online uživatelům, musíte najít správné serverové řešení, které splňuje požadavky na web, pokud jde o úložiště, zabezpečení, dobu načítání atd..

Sbírání jednoho by mohlo být problémem zejména pro lidi, kteří zdaleka nejsou hostiteli odborníků. Nikdy byste neměli podceňovat roli hostitele, pokud jde o provoz, údržbu a podporu webových stránek.

Spojení se s nesprávným hostingem bude váš projekt zkrachovat. Na druhé straně je výběr toho pravého stejný jako navázání partnerství mezi poskytovatelem služeb a majiteli webových stránek. Platíte za vybraný plán a získáváte plnou podporu bez prostojů i technických nebo bezpečnostních bojů. Otázkou je, jak vlastně zvolit správné řešení? Jaké funkce je třeba zvážit a kde hledat? Pokračujte ve čtení článku a vyhledejte odpovědi na tyto otázky.

Co je to Web Hosting?

Pojem „hosting“ sám o sobě znamená virtuální prostor nebo úložiště, ve kterém můžete pro svůj web zajistit bydlení. Každý online projekt se skládá z názvu domény, HTML / PHP nebo jiných souborů, textů, obrázků, fotografií atd. Všechny tyto prvky jsou umístěny ve specifických složkách. K uložení těchto složek a zajištění správného fungování webu potřebujete místo. Zde může pomoci webhosting. Jinými slovy, jedná se o ubytování vašeho webu se schopností ostatních uživatelů online, aby k němu měli přístup, kdykoli to potřebují.

V dnešní realitě tento termín představoval společnosti a poskytovatele služeb, kteří dodávají svá serverová řešení majitelům webových stránek. Aby to trochu usnadnili, vlastně si pronajali své technologie a digitální aktiva. Jakmile bude váš web hostován, je k dispozici na globálním webu zadáním názvu domény do vyhledávacího pole prohlížeče.

Jak funguje hosting?

Máte tedy doménové jméno a přizpůsobenou šablonu. Další fází je zpřístupnění projektu online prostřednictvím prohlížečů a více zařízení. Server je ve skutečnosti mimořádně výkonný počítač, který hostuje všechny soubory webových stránek na jediném CPU (centrální procesní jednotka) se všemi texty, obrázky, widgety, videa atd. Termín „server“ popisuje procesor jako zařízení, které návštěvníkovi poskytuje data a složky webu návštěvníkovi..

Jak server funguje

Pokaždé, když uživatel zadá název domény, požadavek se odešle na server. Po zpracování požadavku server odešle požadovaná data zpět uživateli. V tuto chvíli DNS (Domain Name System) zajišťuje hladké propojení se správným počítačem. Jinými slovy, pokaždé, když platíte za hostingový plán, skutečně si pronajímáte firemní server kromě některých exkluzivních funkcí, které se liší od jednoho poskytovatele hostingu k druhému.

Funkce, které definují vysoce kvalitní hosting

Výběr správného hostingu závisí na různých otázkách, o nichž budeme diskutovat o něco dále. Většinou se týkají složitosti vašeho webu, typu, CMS, očekávaného provozu atd. Současně existují některé základní funkce, které vám umožní vytřídit důvěryhodné poskytovatele serverů od špatných služeb..

Mezi hlavní funkce, které je třeba hledat, patří:

 • Šířka pásma – množství dat, které může jeden server přenést do počítače, který požaduje web. Čím větší je šířka pásma hostování, tím lépe, zejména pro weby s vysokým provozem.
 • Úložný prostor – definuje, kolik souborů webových stránek a obsahu můžete uložit. Pokud plánujete zahájit složitý projekt s více pravidelně aktualizovanými stránkami a mediálním obsahem, musíte hledat více úložného prostoru.
 • Výkon – tato funkce kombinuje rychlost provozu a rychlost načítání webových stránek. Obě klíčové pro zapojení uživatelů i SEO. Čím rychlejší a zastaralejší provoz vašich stránek, tím lepší pro uživatele a vyhledávače.
 • Bezpečnostní – zahrnuje komplexní systém bezpečnostních a ochranných prostředků, které zabraňují poruchám webu, hackerům, podvodníkům, škodlivému softwaru atd..

Výše uvedené funkce zahrnují pouze obecné otázky, které je třeba zvážit. Budeme se podrobně podívat na všechny body, které je třeba hledat v dobrém řešení hostingu. Nejprve však musíme určit hlavní typy hostingu a jaké typy projektů se jim mohou hodit.

Hlavní typy hostingu

Jak již bylo řečeno, výběr nejlepšího hostingu závisí na různých faktorech. Jaký web chcete spustit? Kolik to bude mít? Bude to jednostránkový web nebo projekt s více stránkami? Jaký je tvůj rozpočet? Abychom pochopili, jaké serverové řešení je tou pravou volbou pro vaše konkrétní potřeby, podívejme se na některé z hlavních typů hostování.

1. Sdílený hosting

Tento typ hostingu je dobrou volbou pro malé projekty a omezené rozpočty. To neznamená, že majitelé webových stránek budou trpět nedostatkem základních funkcí. Získáte stejná aktiva jako ostatní uživatelé, protože budete sdílet stejný procesor s ostatními vlastníky webových stránek.

Jedinou nevýhodou je, že se sdíleným hostingem získáte ve srovnání s pokročilejšími řešeními menší šířku pásma a úložný prostor. Uživatelé vyberou sdílené servery, které budou hostit:

 • Blogy a weby založené na obsahu.
 • Profesionální portfolia.
 • Webové stránky pro malé firmy.

Tato možnost je vhodná pro weby s nízkým a mírným provozem.

2. VPS Hosting

Další typ hostingu je ve skutečnosti stejný jako předchozí typ s jediným a jediným rozdílem: nemusíte sdílet server s více uživateli současně. Používáte jej v soukromí u několika dalších majitelů webových stránek. Výsledkem je mnohem více hostitelských zařízení, pokud jde o šířku pásma, úložiště a výkon.

VPS hosting řešení jsou dražší ve srovnání se sdílenými. Jsou dobré pro:

 • Webové stránky s více stránkami.
 • Online časopisy.
 • Malé a střední projekty elektronického obchodu.

Celkově je VPS hosting vhodný pro jakýkoli účel a navzdory provozu.

3. Dedikovaný hosting

Tento představuje horní fázi řešení serveru VPS. Výraz „vyhrazený“ znamená, že dlužíte veškerá hostitelská zařízení, aniž byste je sdíleli s kýmkoli jiným. Tato možnost je dost drahá. Je to dobré pro obrovské digitální obchody a firemní webové stránky, které vyžadují navíc úložiště a šířku pásma kromě dalších funkcí, které mohou zahrnovat více IP adres atd..

4. Cloud Hosting

Kromě sdílených, VPS nebo dedikovaných typů hostingu používá cloudové řešení více služeb v rámci jednoho cloudu. Myšlenka je velmi jednoduchá. Pokud jeden server neočekávaně poklesne, druhý provozuje a udržuje váš web v chodu. Může to být dobré pro různé projekty, které vyžadují stabilní a hladký provoz 24/7.

Pojďme se podívat na technologie používané s různými typy hostování, průměrnou cenu a také jaké typy webových stránek se jim mohou hodit.

Přehled typů hostování

Sdíleno
hosting
VPS
hosting
Věnováno
hosting
Mrak
hosting
TechnikaJeden server pro více uživatelůJeden server pro 1-3 uživateleServer v soukromém vlastnictvíSever servery pracují současně
Dobré proMalé weby a blogyStránky pro malé firmy, online obchody atd.Pro jakýkoli typ webové stránky vyžadující rozšířené možnosti hostováníPro jakýkoli typ webové stránky vyžadující stabilní provoz
Průměrná cena$ 2- $ 5 / month25 – 50 $ / měsíc150 až 200 $ / měsíc70 až 150 $ / měsíc

Faktory, které je třeba zvážit při výběru nejlepších poskytovatelů hostingu

Nyní, když jsme se dozvěděli o typech hostování a o tom, jak fungují, je nejvyšší čas, abychom přezkoumali klíčové funkce, které je třeba hledat a zvážit při výběru serverového řešení pro konkrétní potřeby webových stránek. Dobrou zprávou je, že konkurence ve výklenku roste, čímž se poskytovatelé služeb stávají loajálními k potenciálním uživatelům a nabízejí jim balíček dalších funkcí s dostupnými plány. Vše, co potřebujete, je vědět, co je třeba hledat a nezapomenout také na základní funkce.

Vyberte správný typ hostingu

Než začnete porovnávat ceny a funkce plánu, které potřebujete, musíte se rozhodnout pro typ hostingu. Již jsme popsali 4 hlavní serverová řešení. Nyní je řada na vás, abyste zjistili, jak složitý je váš web, jaký provoz očekáváte, kolik stránek bude mít web atd.

Ujistěte se, že zvolený hosting poskytuje dostatek úložiště a šířku pásma. Kromě toho se podívejte na kompatibilitu hostování s hlavní CMS. Některé společnosti nabízejí plány optimalizované pro WP a také bezproblémovou integraci s jinými oblíbenými systémy správy obsahu.

BluehostSiteGroundHostGator
Sdílený hosting + funkceAno (neomezené weby, úložiště a šířku pásma. SSL zdarma)Ano (neomezené webové stránky s až 30 GB webového prostoru)Ano (zdarma SSL, bezplatná dedikovaná IP, bezplatná doména)
Funkce VPS +Ano (2 adresy IP, šířka pásma 3TB, 4 jádra)Žádné VPS. Hosting pro prodejce jako alternativa.Ano (8 jader, 4 GB RAM, 3TB šířky pásma)
Vyhrazený hosting + funkceAno (5 IP adres s 15TB šířky pásma)Ano (Šířka pásma 10TB pro 2 jádra)Ano (neměřená šířka pásma pro Windows a Linux)
Cloud Hosting + funkceAno (neomezené úložiště, šířku pásma a webové stránky)Ano (8 jader a prostor SSD 125 GB)Ano (bezplatné upgrady, nástroje SEO, SSL a doména)

Vyzkoušejte nyní Bluehost

Výkonnostní záležitosti

Tato funkce je zodpovědná za provoz webových stránek a rychlost načítání. Kromě toho bude definovat způsob, jakým bude váš web spuštěn, a dopravní špičky a skoky. Některé míry výkonu definují celkovou dobu pádu projektu a rychlost odezvy serveru. Kromě toho byste měli zvážit dostupnost fyzických serverů umístěných v různých částech světa. Tato skutečnost zajišťuje rychlejší poskytování dat uživatelům z různých zemí, což je také velmi důležité.

Klíčové metriky výkonu jsou tedy následující:

 • Průměrná míra dostupnosti – je to čas, kdy server pracuje bez chyb nebo selhání výkonu. Čím vyšší je doba provozu, tím lepší.
 • Rychlost načítání webových stránek – rychlost přenosu dat a odezva serveru pokaždé, když uživatel odešle požadavek zadáním vaší domény do prohlížeče. Rychlost načítání stránky Loa má za následek nízkou spokojenost a zapojení uživatelů.
 • Datová centra – tato funkce bere v úvahu fyzická datová centra a servery umístěné v různých částech světa. Pomáhá rychleji poskytovat data webových stránek uživatelům nacházejícím se na dálku.
BluehostSiteGroundHostGator
Průměrná míra dostupnosti99,99%99,9%99,9%
Průměrné načítání stránky424 ms714 ms + Rychlost (Bitcatcha)
Datová centraŽádná více datových centerUSA, Evropa a Asie23 datových center po celém světě

Bezpečnostní prostředky

Klíčové vlastnosti, pokud jde o stabilní práci na webu. S tolika škodlivými kódy a programy je třeba si stoprocentně zajistit, že projekt nebude ohrožen. Někteří poskytovatelé hostingu nabízejí integraci s CloudFlare a dalšími platformami, aby zabránili webům před útoky DDoS. Kromě toho mohou uživatelé počítat s dalšími funkcemi, pokud jde o balíčky proti spamu, aktualizace systému, denní nebo týdenní zálohy atd..

BluehostSiteGroundHostGator
ZálohyAutomatické zálohy a nástroje pro obnoveníTýdenní a denní aktualizace v závislosti na plánuAutomatické zálohy a aktualizace
Prevence DDoSIntegrace CloudFlareFiltrování brány firewallDetekce škodlivého softwaru Bitninja
Anti-SpamSpam Expert, Spam Hammer, Apache SpamAssassin.Integrace SpamAssassinuSpamAssassin, kontrola poštovní schránky

Zákaznická podpora

Většina poskytovatelů hostingu zpravidla přichází s vylepšenou zákaznickou podporou. Obsahuje návody a návody, jak rozšířit znalostní základnu. Některé platformy poskytují podrobné pokyny o tom, jak integrovat hosting s vaším CMS. Kromě toho byste měli hledat další kontaktní nástroje pro okamžitou podporu v případě technických problémů. Funkce Live Chat a telefonická podpora by byly velkým přínosem.

BluehostSiteGroundHostGator
Živý chatAnoAnoNe
Telefon / e-mailAno anoAno anoŽádné ano
Centrum nápovědyAno + podpora WordPressAnoAno

Cenová politika

Cena vždy záleží. Musíte jasně pochopit, za co platíte. Obsahuje plán všechny potřebné funkce pro hladký výkon webu? Jaké další výhody získáte za tuto cenu? Situace s cenovou politikou může být někdy složitá, protože obnova plánu je často dražší, pokud se porovná s počátečním nákupem. Některé společnosti nabízejí kromě bezplatných možností, které mohou zahrnovat bezplatnou doménu, SSL, integraci CMS atd., Speciální bonusy a slevy..

BluehostSiteGroundHostGator
Vstupní cenaOd 2,95 USD za sdílený hostingOd 3,95 USD za sdílený hostingOd 2,75 USD za sdílený hosting
Maximální cena109,68 $ za vyhrazený hosting599 $ za vyhrazený hosting148,98 $ za vyhrazený hosting

Sečteno a podtrženo

Chcete-li vybrat správný hosting, musí uživatelé zvážit několik životně důležitých aspektů, pokud jde o výkon, zabezpečení a další funkce poskytované společnostmi. Podrobně jsme zkontrolovali všechny klíčové aspekty, které vám usnadní výběr nejlepší alternativy s ohledem na typ, strukturu, složitost a očekávaný provoz vašeho webu..

Nejde jen o výběr nejuznávanějšího hostingu. Musíte si být stoprocentně jistí, že platforma splňuje základní požadavky s dostatečným množstvím prostředků a zařízení na serveru, které lze dodat. Kombinace přijatelných cen, vylepšené funkčnosti a bezplatných funkcí by jistě byla dobrá.

Hostujte svůj web nyní

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map