Jak si vybrat tvůrce webových stránek

Spuštění webové stránky může být výzvou, pokud se vám nepodaří vybrat správný nástroj pro vytváření webových stránek. Pryč jsou ty dny, kdy jste se museli naučit kódovat jako profesionál nebo dokonce najmout webdesignéra, aby vám úkol splnil.


Obsah:
1. Typ a specializace
2. Použitelnost
3. Šablony
4. Widgety a přidat
5. Možnosti integrace
6. SEO přátelskost
7. Zákaznická podpora
8. Rozpočet

Se zavedením tvůrců webových stránek se přístup k procesu webového designu zcela změnil. Tyto služby zjednodušily celý proces vývoje webu, což je pro uživatele s různorodým pozadím a aspiracemi webového designu pohodlnější a dostupnější.

Nyní, když je výběr tvůrců webových stránek poměrně rozsáhlý, vyvstává otázka: jak víte, která platforma přesně vyhoví vašim potřebám? Zde je podrobný průvodce hlavními faktory, které je třeba vzít v úvahu při přípravě konečného řešení.

Jak si vybrat tvůrce webových stránek: Aspekty, které je třeba zvážit

Ať už si stavíte jakýkoli webový server, uvidíte, že má své výhody, nevýhody a specifické vlastnosti. Porovnání těchto parametrů umožňuje vybrat službu, která bude ideálně fungovat pro vaše potřeby a požadavky na webový design. Zde jsou hlavní faktory, které byste měli brát v úvahu při hledání slušného tvůrce webových stránek.

1. Typ a specializace

Tvůrci webových stránek spadají do dvou velkých skupin. Jedná se o all-in-one služby, které umožňují spuštění různých typů webů (vstupní stránky, obchodní weby, portfolia, internetové obchody) a specializovaných systémů, které slouží pouze k určitému cíli (hudební weby, internetové obchody, portfolia, restaurace) webové stránky, automobilové webové stránky atd.).

Zaměřte se na svůj konkrétní cíl a rozhodněte se, zda je pro vás lepší používat službu all-in-one s více šablonami, nebo byste si měli vybrat specializované řešení. Podívejme se nyní na podrobný přehled hlavních typů a specializací webových stránek.

Tvůrci webových stránek typu vše v jednom

Služby patřící do této skupiny mají široké spektrum funkcí, které vám umožní vytvářet různé typy projektů s ohledem na vaše potřeby. Často přicházejí s integrovaný hosting a umožní připojení vašich vlastních domén. Rozsah nástrojů, které obsahují, vám umožní co nejlépe využít procesu vytváření webových stránek přizpůsobením designu webových stránek a vylepšením jeho funkčnosti.

Výhody tvůrců webů All-In-One

 • Snadné použití a pohodlí;
 • Jednoduchost při zkoumání systémových funkcí a jejich použití pro splnění požadovaných úkolů;
 • Rozmanitost šablon, aby vyhovovaly jakýmkoli preferencím a vkusu;
 • Více nástrojů pro přizpůsobení designu, které vaší šabloně poskytují požadovanou funkčnost;
 • Dostupnost témat, widgetů a možností integrace.

Nevýhody All-In-One webových tvůrců

 • Mnoho šablon má podobnou strukturu a není dostatečně flexibilní, pokud jde o úpravy;
 • U některých služeb chybí nuance pro spuštění specializovaného webu.

Tvůrci webových stránek typu all-in-one jsou ve srovnání se specializovanými platformami obecně jednodušší prozkoumat a ovládat. Pracují lépe pro nováčky nebo pro ty uživatele, kteří prostě potřebují web a nechtějí se obtěžovat kódováním nebo nuancemi webového designu..

Příklady tvůrců webů typu vše v jednom: Wix, Weebly, uCoz.

Tvůrci specializovaných webových stránek

Tyto systémy vyhovují konkrétním průmyslovým odvětvím, a proto přicházejí s rozšířenou funkčností a omezenými sadami funkcí, aby mohly splnit určité úkoly. Při výběru mezi specializovanými tvůrci webových stránek věnujte pozornost nejen jejich indikaci, ale také důvěryhodnosti platformy, uživatelským recenzím, funkcím, které nabízejí, potřebám vytváření webových stránek, které pokrývají, a nákladům na jejich plány. Nejoblíbenější typy specializovaných tvůrců webových stránek jsou následující:

Tvůrci webových stránek elektronického obchodu

Tvůrci online obchodu vám umožní vytvářet malé až střední internetové obchody. Jejich sady funkcí tedy odpovídají nástrojům a možnostem elektronického obchodování. Nabízejí kvalitní šablony elektronického obchodu, příležitost nastavit platební, daňové a přepravní údaje, více seznamů produktů a polí potřebných ke stanovení jejich popisů a parametrů, marketingové a propagační nástroje atd..

Shopify Editor

Příklady specializovaných tvůrců webových stránek elektronického obchodu: Nakupujte, 3DCart.

Přečtěte si také:
Výběr odborníků nejlepších tvůrců webových stránek eCommerce.
Nejlepší průvodce spuštění vlastního internetového obchodu.

Stavitelé firemních webových stránek

Služby patřící do této skupiny umožňují spuštění firemních webových stránek. Funkce a nástroje, které nabízejí, tedy slouží právě tomuto účelu. Tvůrci webových stránek se liší v množství šablon, nástrojů na podporu podnikání a marketingu, funkčnosti, sortimentu widgetů a doplňků, rozmanitosti možností integrace atd..

editor uKit

Příklady tvůrců webových stránek pro malé firmy: uKit, IM Creator.

Přečtěte si také:
Naše hodnocení nejlepších tvůrců webových stránek pro malé firmy.

Tvůrci webových stránek portfolia

Tvůrci webových stránek portfolia jsou nejlepší destinací pro uživatele, kteří chtějí na webu předvést svá díla a kreativitu. Tyto platformy umožňují nahrávat více foto a video galerií, jakož i další obsah, který uživatelé mohou potřebovat ke spuštění poutavého portfolia bez řádku kódu..

Editor formátů

Příklady tvůrců webových stránek portfolia: Formát, Pixpa.

Přečtěte si také:
Podrobný výzkum online služeb pro spuštění webové stránky portfolia.
Užitečné boky vytvoření vlastního portfolia online modelování.

Tvůrci webových stránek pro vstupní stránky

Pokud jste odborník na marketing, který potřebuje kvalitní vstupní stránku, aby vytvořil dojem na návštěvníky, kteří poprvé navštívili, a zvýšil návštěvnost, má smysl jej spustit pomocí specializovaného tvůrce webových stránek. Tyto systémy jsou speciálně určeny k pokrytí těchto potřeb a přicházejí s nástroji specifickými pro nika nezbytnými pro implikaci výzvy k akci.

Editor instalace

Příklady tvůrců webových stránek vstupní stránky: Instapage, Tilda.

Přečtěte si také:
A sestavení služeb, které jsou vhodné pro spuštění jednostránkového webu.

2. Použitelnost

Pro nováčky

Webové stránky by měly být uživatelsky přívětivé, aby vám umožnily oživit všechny vaše nápady na webový design. Měli by zajistit intuitivní proces webového designu, což vám usnadní nahrávání a správu obsahu. Současní tvůrci webových stránek přicházejí s možnostmi WYSIWYG, které umožňují řídit každý krok procesu webového designu. Toto je nezbytná funkce pro nezkušené uživatele, kterým chybí kódovací dovednosti, ale jejich cílem je dosáhnout špičkového výsledku.

Editor Wix

Přečtěte si také:
Náš výběr a testování výběr nejjednodušších tvůrců webových stránek.

Někteří tvůrci webových stránek umožňují spouštění webových stránek v automatickém režimu pomocí zásluh umělé inteligence. Tento pokročilý nástroj umožňuje vytvářet weby bez potíží a kódování jednoduše poskytováním informací, které systém vyžaduje. Díky tomu je webový proces snadný, rychlý, bezproblémový a hladký.

Příklady snadných tvůrců webových stránek: uKit, Wix.

Pro profesionály s webovým designem

Profesionální weboví designéři také oceňují příležitost kontrolovat proces vývoje webových stránek v editoru WYSIWYG, ale to pro ně není nutností..

Webydo Editor

Nejcennější jsou funkce, které umožňují upravit podrobnější a pružnější nastavení webových stránek a dokončit hluboké přizpůsobení webových stránek. Zkušení vývojáři webu se musí zaměřit na tvůrce webových stránek, kteří přicházejí s možností úpravy kódu, aby dosáhli lepších výsledků.

Příklady tvůrců webových stránek portfolia: Webydo, Webflow.

Přečtěte si také:
Hloubkový výzkum tvůrců webových stránek, určených pro profesionální webdesignéry.

3. Šablony

Čím více šablon má tvůrce webových stránek, tím rozmanitější bude proces vytváření webových stránek. Budete mít možnost si vybrat z mnoha témat, která přijdou na specializaci vašeho webu, nebo můžete dokonce vybrat prázdné plátno a vytvořit web od nuly. Závisí to na vašich schopnostech, míře odbornosti, době, kdy jste připraveni investovat do projektu, a na výsledku, který očekáváte.

Šablony webových stránek

Rovněž prozkoumejte množství nástrojů pro přizpůsobení designu, které služba nabízí. Čím je seznam rozšířenější, tím více přizpůsobený design nakonec získáte. Pokud jde o šablony, je zde seznam aspektů, které byste měli znát:

Tvůrci webových stránek mají tematické šablony?

Tvůrci webových stránek většinou přicházejí s kolekcí tematických šablon, které dobře fungují pro konkrétní téma. Tematické šablony se mohou lišit charakteristikami, vzory, styly a parametry, ale můžete si vybrat kteroukoli z nich v určité kategorii a začít ji přizpůsobovat najednou.

Existuje dostupnost bezplatných / placených šablon?

Ať už si budete stavit jakýkoli webový server, jeho kolekce šablon bude obsahovat bezplatná a placená témata. Volná témata jsou strukturou podobnější a jsou o něco jednodušší než placené ukázky, jejichž přizpůsobení umožní získat přizpůsobený web.

Jak hluboký je přizpůsobení designu webových stránek?

Existují tvůrci webových stránek, kteří neumožňují úpravy kódu CSS, a ti, kteří to umožňují. Nováčci tuto možnost většinou nevyužívají, zatímco zkušení uživatelé ji potřebují pro hlubší přizpůsobení designu webových stránek.

4. Widgety a přidání

Někteří tvůrci webových stránek naznačují integraci pluginů a doplňků, aby získali co nejvíce z procesu vytváření webových stránek. Widgety a doplňky umožňují rozšířit výkon a funkčnost vašeho webu. Je na vás, abyste se rozhodli, zda jste připraveni se vypořádat s integrací pluginů, nebo ne. Pokud tak neučiníte, existuje několik jednoduchých služeb, které takový požadavek nemají.

Widgety webových stránek

Kdo potřebuje widgety a přidává?

 • Obchodní webové stránky (možnost zpětného volání, e-mailový marketing, rezervace a kalendáře, live chat atd.).
 • Webové stránky restaurace / kavárny / hotelu (rezervace pokojů, rezervace stolů, online objednávka, e-mailový marketing, zákaznický servis, možnost komentování atd.).
 • Internetové obchody (podrobná správa objednávek, opuštění nákupního košíku, nastavení plateb a dodání, online formuláře, recenze zákazníků atd.).
 • Vstupní stránky (Testování A / B, správa potrubí atd.).

5. Možnosti integrace

Pro nováčky

Pokud se zaměřujete na vytváření webových stránek s působivou funkčností, nezůstanete bez integrace se službami třetích stran. To je místo, kde výběr webového tvůrce hodně záleží.

Integrační aplikace

Jednoduché systémy se obvykle neintegrují s jinými designovými nebo marketingovými službami. Pokud se nováčci většinou zaměřují na používání jednodušších řešení pro vytváření webových stránek, obecně se nezajímají o dostupné možnosti integrace.

Pro profesionály s webovým designem

Naopak složitější platformy mají obvykle více možností integrace, například platformy pro sociální propagaci. Pokud tedy chcete přispět k designu a výkonu svého webu více služeb, nezapomeňte vybrat odpovídající platformu. Jedná se především o profesionály v oblasti webdesignu, kteří se zaměřují na spuštění profesionálních webových stránek s vynikajícím výkonem.

6. SEO přátelskost

Pokud si přejete navázat spolehlivou přítomnost na webu a zvýšit návštěvnost svého webu, je nutné zvolit si pro webovou stránku SEO-friendly stavitele.

Naštěstí téměř všichni současní tvůrci webových stránek dobře fungují pro kvalitní optimalizaci SEO. To je samo o sobě výhoda, protože nezkušení uživatelé se o problém nebudou muset vůbec obtěžovat.

Profesionální weboví designéři však musí vybrat služby, které podporují hlubší nastavení SEO (přesměrování, možnost úpravy souboru robots.txt atd.). Měli by být schopni ručně vyplnit metaznačky, aby si udrželi kontrolu nad tímto aspektem a pravidelně analyzovali své pozice na webových stránkách.

Přečtěte si také:
A kompletní průvodce jak získat svůj web vytvořený pomocí nástroje pro tvorbu webových stránek, který je na Googlu dobře hodnocen.

7. Zákaznická podpora

Pokud jde o tvorbu webových stránek, záleží na silné zákaznické podpoře. To platí zejména, pokud se jedná o vaše první pokusy o vytvoření slušného webu – ten, který přijde na všechny vaše potřeby a požadavky.

Některé služby bohužel podceňují důležitost živé podpory zákazníků a místo toho nabízejí návody a časté dotazy. Existují však také tvůrci webových stránek, jejichž služby zákaznické podpory jsou připraveny poskytnout potřebnou pomoc kdykoli během dne. Tuto možnost nezapomeňte vybrat, i když za ni musíte zaplatit o něco více (dostupné jsou i bezplatné možnosti).

8. Rozpočet

Při hledání slušného tvůrce webových stránek je rozpočet jedním z hlavních faktorů, které je třeba zvážit. Moderní tvůrci webových stránek mohou nabízet bezplatné a placené plány:

Volné příležitosti

Většina tvůrců webových stránek má bezplatné zkušební verze, které umožňují testování funkcí platformy, ale nepracují pro spuštění slušných webových stránek. Některé bezplatné plány jsou časově omezené, zatímco jiné nikdy nevyprší. Ve skutečnosti mezi těmito možnostmi není žádný velký rozdíl. To je proto, že libovolný bezplatný plán umožňuje pouze testování služby a proto jej nelze použít ke spuštění plnohodnotného webu.

Placené možnosti

Abyste získali požadovanou funkčnost webových stránek a mohli využívat celou sadu funkcí služby, nepůjdete bez investování určité částky peněz. Nejprve tedy určete rozpočet, definujte své priority a cíle webového designu a vyberte službu, která se hodí do vašeho rozpočtu. Zde jsou hlavní body, které musíte vzít v úvahu při výběru placeného plánu:

 • Objem disku (velikost hostitele): to je důležité pro hostování projektů a další fungování webových stránek.
 • Omezená nebo neomezená šířka pásma: pokud víte, že nemáte miliony klientů, nemá smysl platit více za neomezenou šířku pásma.

Placené možnosti pro profesionální webové designéry

Zkušení webmasteři mohou využít pokročilé možnosti Bílé štítky, které někteří tvůrci webových stránek nabízejí za určitou cenu. Tato funkce umožňuje využít všech výhod služby pod vaší vlastní značkou. Řešení White Label funguje skvěle pro uživatele, kteří plánují zahájit činnost svých tvůrců webových stránek a přilákat mnoho klientů (agentury zabývající se webovým designem, prodejci, hostingové společnosti, podnikatele atd.).

Přečtěte si také:
Detailní recenze a srovnání nákladů o zřízení a provozu webových stránek. Porovnali jsme nejoblíbenější tvůrce webových stránek SaaS a CMS.

Sečteno a podtrženo

S tak rozsáhlým výběrem tvůrců webových stránek dostupných v současné výklenku není výběr toho nejlepšího snadný úkol. Zde je toho hodně na zvážení. Máte-li pravdu, abyste se rozhodli, přečtěte si tipy uvedené v tomto článku a položte otázky, které jsou pro vás důležité.

Udělejte si čas na vlastní výzkum, otestujte alespoň několik platforem, přečtěte si recenze zákazníků a udělejte konečný výběr. To vyžaduje čas a úsilí, ale pokud uděláte vše správně, výsledek bude stát za to.

Vytvořte si svůj vlastní web

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map