Jak vybrat nejlepší CMS pro váš web

Jak vybrat nejlepší CMS pro váš web


Při výběru nejlepší platformy CMS pro svůj web musíte jasně porozumět rozdílu mezi různými skupinami CMS.

Nezáleží na tom, že plánujete zbrusu novou obchodní strategii pro propagaci vaší společnosti online, zahájit digitální obchod nebo jednoduše jít na živé stránky s malým obsahem. Musíte přijít na to, jak systém funguje, na co je potřeba, na jakou funkčnost poskytuje a zda skutečně vyhovuje vašim konkrétním cílům.

Klíčem k úspěchu je určit, který CMS je pro vás ten správný výběr a proč. Mějte na paměti, že budete muset řešit nejen úpravy obsahu, ale také hosting webových stránek, spouštění, údržbu, podporu atd. Ujistěte se tedy, že zvolená platforma je kromě řady dalších funkcí dostatečně bezpečná a stabilní. Pokud se rozhodnutí jeví jako velká výzva, přečtěte si článek, abyste se dozvěděli více o typech CMS, funkčnosti, technologiích a výhodách, které mohou přinést z krabice.

Co je CMS a jak to funguje

Než začneme, vysvětlíme si, co vlastně CMS je. Zkratka znamená systém pro správu obsahu. Jinými slovy, máme zde nástroj, který umožňuje spravovat webový obsah různými způsoby. Ať už potřebujete přidat nový text, aktualizovat existující stránku, upravit některé prvky webových stránek, CMS je tu pro pomoc.

Hlavním úkolem CMS je pomáhat uživatelům uspořádat webový obsah pomocí řady nástrojů. Systém například pomůže, kdykoli chcete zobrazit mediální obsah nebo text, zveřejňovat nové články, zobrazovat videa nebo dokonce sdílet obsah prostřednictvím několika kanálů. CMS uchovává všechny potřebné nástroje na jednom místě v uživatelském panelu.

Jak CMS funguje

Myšlenka implementace CMS se opírá o dvě klíčové aplikace. Obsahují:

 1. CMA nebo aplikace pro správu obsahu.
 2. CDA nebo aplikace pro doručování obsahu.

Aplikace CMA je zodpovědná za přidání nového obsahu na web a za jeho úpravu a přizpůsobení v řídicím panelu CMS. Uživatel je plně zodpovědný za tento proces a umožňuje různé akce pomocí dostupných nástrojů, skriptů, funkcí atd. Zatímco většina webových stránek je vytvářena pomocí souborů HTML / CSS / JavaScript, editor přichází s vylepšenými funkcemi pro změnu nebo úpravu zdroje kód také.

Aplikace CDA je součástí back-end procesu. Aplikace odpovídá za uložení celého webového obsahu ve správném formátu, za jeho zobrazení konečnému uživateli a za přenos celého datového formuláře CMA.

Nyní dejte tyto dvě aplikace dohromady a získáte plně funkční platformu CMS. Poté, co jsme definovali termín a zjistili, kdo systémy CMS fungují, musíme se blíže podívat na typy platforem.

3 hlavní typy CMS

Všechny systémy správy obsahu mohou být rozděleny do tří hlavních typů v závislosti na jejich funkčnosti. Mezi tyto typy patří:

Každá kategorie CMS je odlišná hlavně kvůli použitým technologiím a sadám funkcí, které poskytují. Před výběrem systému pro konkrétní projekt je důležité porozumět rozdílu.

Open-Source CMS

Klíčovou výhodou je flexibilita CMS s otevřeným zdrojovým kódem. Za prvé, platforma je přístupná zdarma. Vše, co potřebujete, je stáhnout si CMS a nechat jej nainstalovat a spravovat na vybraném webovém serveru. Druhou výhodou je úplná kontrola nad vaším webovým obsahem. Uživatelé mají plný přístup k obrovskému výběru zásuvných modulů, rozšíření a dalších nástrojů webových stránek a vytvářejí tak doslova jakýkoli typ webu, který tvoří jednoduché blogy pro složitější digitální obchody a projekty malých podniků..

Kromě tolika výhod, CMS může přijít s některými nevýhodami. Například to, co se zprvu zdá být zcela zdarma, může nakonec vést k dodatečným nákladům. Budete muset zaplatit za hosting a doménové jméno. Platí se také prémiová témata a některé verze a rozšíření pluginů. Na druhou stranu máte plnou kontrolu nad rozpočtem a máte šanci vybrat nejlepší nabídky, pokud jde o hostování, registraci domény, šablony atd..

Nejlepší příklady CMS s otevřeným zdrojovým kódem

WordPress – je nejoblíbenější CMS s více než 400 000 000 aktivními uživateli po celém světě. Jako platforma s otevřeným zdrojovým kódem má systém volný přístup. Přestože byl původně navržen pro vytváření webů založených na obsahu, CMS se v průběhu let vyvíjel, aby umožnil uživatelům vytvářet blogy, portfolia, weby pro malé firmy, online obchody atd..

WordPress

Klíčové vlastnosti:

 • Tisíce šablon. Uživatelé mají k dispozici bezplatná a placená responzivní témata.
 • Nekonečné pluginy. Od analytických a propagačních pluginů po plánování událostí, získávání zákazníků a e-mailový marketing – vyberte si ze stovek aplikací a služeb třetích stran a přizpůsobte svůj web.
 • Jednoduchý CMS. Samotný editor obsahu je velmi intuitivní. Vytváření nových stránek, příspěvků a kategorií je snadné, ačkoli se rozhodnete upravit kód a implementovat nové funkce, mohou být nezbytné některé technické dovednosti..

Vyzkoušejte WordPress Now

Joomla – je další populární open-source CMS. Platforma byla navržena tak, aby vyhovovala webovým potřebám malých podniků, neziskových institucí a vládních organizací. Joomla má v současnosti více než 2 000 000 uživatelů a více než 9% všech webů na webu. Kromě bezplatného přístupu nabízí CMS sadu designových funkcí, snadnou editaci a publikování obsahu, celosvětovou podporu a další.

Joomla

Klíčové vlastnosti:

 • Vylepšené funkce designu. Uživatelé mohou použít každou samostatnou šablonu na konkrétní stránku kromě vykreslování HTML, archivace vlastního designu atd.
 • Jednoduché úpravy obsahu. Systém má intuitivní editor WYSIWYG, tlačítka editoru a sadu nástrojů pro publikování.
 • Komplexní podpora. Joomla nabízí kromě integrovaného systému nápovědy, místní komunity profesionálů a fóra rozsáhlou znalostní základnu.

Vyzkoušejte Joomla Now

Drupale – je platforma pro správu webového obsahu určená k vytváření složitých webů a digitálních obchodů. Nabízí výběr témat elektronického obchodu a bohatou sadu funkcí pro internetové obchody i jiné typy webových stránek. Systém v současné době ovládá více než 400 000 živých projektů dostupných ve více než 200 zemích po celém světě.

Drupale

Klíčové vlastnosti:

 • Snadnost použití. Systém se snadno instaluje. Uživatelé si mohou vybrat ze stovek předpřipravených šablon a kliknout na ně.
 • Nástroje pro správu. Vlastník webu může přidělit role a poskytnout přístup ostatním uživatelům, aby byla zajištěna účinná spolupráce.
 • Široký výběr pluginů. Uživatelé Drupalu si mohou vybrat z více než 7 000 pluginů dostupných pro instalaci.

Vyzkoušejte nyní Drupal

Výběr CMS s otevřeným zdrojovým kódem může být také skličující. Různé platformy vyžadují různou úroveň technického zázemí. Navíc se musíte postarat o hostování a doménu samostatně. To by také mohlo být časově náročné.

To je místo, kde WordPress zvítězí díky své snadnosti použití, flexibilitě a plné kontrole nad procesem editace. Kromě toho můžete mít všechna aktiva webových stránek na jednom místě, pokud používáte plány hostování optimalizované pro WP, které přicházejí s bezproblémovou integrací CMS a všemi funkcemi v rámci nákladově efektivního plánu.

SaaS CMS

Systémy SaaS CMS představují cloudové platformy, které obvykle přicházejí jako řešení typu vše v jednom. Uživatel si vybere plán, zaplatí za něj a dostane plně vybavený CMS s přizpůsobitelnými šablonami, webovými nástroji, doménou a hostingem zahrnutými v konečné ceně. Takové platformy jsou přístupné ve formě virtuálních hostovaných balíčků s předplatným modelem.

Cena se může lišit v závislosti na zvoleném plánu a na potřebách vašeho projektu. Čím složitější jsou vaše stránky, tím vyšší jsou náklady na plánování. Kromě toho musíte zvážit množství webových dat, úložiště a šířku pásma, které budete potřebovat. Tyto faktory také ovlivňují konečnou cenu.

Kromě open source CMS vyžaduje SaaS prakticky nulové technické znalosti. Nabízejí intuitivní funkce drag-and-drop kromě připravených rozvržení s vestavěnými příslušnými widgety a aplikacemi, které se vztahují k vašemu konkrétnímu místu.

Například chcete vytvořit digitální obchod bez znalosti kódování nebo touhy hledat hostování nebo registraci domény sami. Kroky se systémy SaaS jsou následující:

 1. Vyberete platformu.
 2. Vyberte šablonu digitálního obchodu s integrovanými bloky a funkcemi.
 3. Přihlaste se k odběru plánu, který nabízí funkce elektronického obchodu.
 4. Upravte obsah a zveřejněte jej.

Existují plně a částečně cloudové platformy SaaS. První zahrnuje veškeré aspekty údržby, podporu a údržbu webových stránek. Druhý předpokládá použití modifikovaného cloudového serveru a modulů pro úpravu šablony. Částečně cloudová řešení vyžadují technické dovednosti. Takže, když mluvíme o SaaS, uvažujeme pouze o plně cloudových platformách.

Nejlepší příklady SaaS CMS

Wix – je globální tvůrce webových stránek založený na technologii SaaS. Na webu je k dispozici téměř 3 500 000 webových stránek vytvořených pomocí Wix. Platforma má rostoucí komunitu a umožňuje uživatelům vytvářet projekty jakéhokoli typu a složitosti. Ať už jste individuální fotograf, který chce otevřít své portfolio, malá obchodní společnost zoufale vyžadující přítomnost na webu nebo podnikatel, který touží po prodeji online, Wix zvládne jakýkoli úkol.

Tvůrce webových stránek Wix

Klíčové vlastnosti:

 • Skvělé pro nováčky. Wix je zatím nejjednodušší platforma vytvářet weby od nuly. Používá technologie založené na AI k vytváření webových stránek pro uživatele s jeho ADI technologie. Můžete přijít s novým webem během několika minut s absolutně bez kódovacích dovedností.
 • Vylepšený editor. Systém vám umožní nejen přizpůsobit hotové pluginy, ale také implementovat a exkluzivní design a webové funkcionality pomocí Wix Corvid.
 • 100% flexibilita. Kromě stovek aplikací a widgetů, které mohou být nainstalovány jediným kliknutím, může být váš web integrován s řadou služeb třetích stran, které umožňují vzdálený přístup, podporu a růst vaší firmy online..

Vyzkoušejte Wix zdarma

Proprietární CMS

Toto se týká hlavně podnikového využití. Proprietární CMS je software spravovaný jedinou organizací nebo společností. Původně je určen pouze pro komerční použití. Platforma přichází s měsíčním nebo ročním provozním poplatkem a dalšími službami, které mohou zahrnovat školení personálu, technickou podporu, údržbu webových stránek atd. Mezi příklady patentovaných CMS patří: Kentico, SiteCore, Expression Engine, a další.

Co je třeba zvážit při výběru CMS

Poté, co jsme se dozvěděli něco více o povaze a typech CMS, můžeme začít porovnávat a kontrastovat a vybrat platformu, která vyhovuje vašim potřebám webových stránek. S tolika nabídkami na webu se musíte soustředit na funkčnost a složitost vašich webových stránek.

Jaký typ webu to bude? Kolik stránek potřebujete? Jaká funkce je vyžadována? Máte technické dovednosti? Jaký je rozpočet? To jsou otázky, na které je třeba odpovědět před výběrem CMS. Abychom usnadnili uživatelům, provedli jsme seznam funkcí, které je třeba zvážit před výběrem systému pro úpravu obsahu.

# 1 – Snadné použití

Předchozí věc, kterou je třeba definovat, je, jak snadné použití CMS. Zatímco platformy s otevřeným zdrojovým kódem jsou zdarma, můžete je vyzkoušet a rozhodnout se, zda vám vyhovují, aniž by skutečně žily. Pokud jde o řešení SaaS, nabízejí bezplatné plány i bezplatné zkušební verze. To by se také mohlo hodit při kontrole, jak snadné je:

 1. Začínáme s platformou, pokud jde o nastavení a instalaci.
 2. Přizpůsobte šablonu, přesuňte objekty nebo použijte některý z dostupných webových nástrojů.
 3. Přidávejte a upravujte texty, nahrávejte obrázky, vkládejte odkazy, instalujte widgety atd.
 4. Žijte s připraveným webem.

Srovnávací tabulka snadného použití

WordPressWixJoomlaDrupale
ZačínámeStahování a instalace vyžadováno + hosting a doména, pokud není používán s BluehostPřihlaste se k odběru pomocí sociálního účtu nebo e-mailu a heslaPožadováno stažení a instalace + hosting a doménaPožadováno stažení a instalace + hosting a doména
Přizpůsobení šablonyPřipravené šablony, dovednosti kódování mohou být nezbytnéIntuitivní editor drag-and-drop, nástroje založené na AI, není nutné žádné kódováníHTML / JavaScript šablony, požadované technické dovednostiŠablony HTML / PHP vyžadují mírné kódování
Úpravy obsahuÚroveň pro začátečníkyÚroveň pro začátečníkyPokročilá úroveňPokročilá úroveň

# 2 – Zabezpečení platformy

Zabezpečení je klíčovým aspektem, pokud jde o stabilní webovou stránku. V případě systémů CMS s otevřeným zdrojovým kódem jste zodpovědní za vyzvednutí vhodného hostingu s dostatečným úložištěm a šířkou pásma, abyste zabránili poruchám vašeho webu při výběru provozu. Kromě toho musíte hledat poskytovatele hostingu s dalšími bezpečnostními prostředky, zálohami systému, aktualizacemi verzí CMS atd. Ve většině případů jsou uživatelé nuceni provést nezbytné kroky ručně.

Cloudové platformy SaaS jsou flexibilnější, pokud jde o zabezpečení. Uživatelé nemusí nic zvládnout. Platforma je zodpovědná za aktualizace, provoz webových stránek atd. Zároveň musíte vybrat plán s dostatkem úložných zařízení a šířkou pásma pro zajištění plynulého provozu v dlouhodobém horizontu.

Srovnávací tabulka zabezpečení CMS

WordPressWixJoomlaDrupale
Aktualizace systému a zálohyRuční aktualizace a zálohy, pokud nejsou použity s BluehostemAutomatické aktualizace a zálohyOznámení o aktualizaci systémuOznámení o aktualizaci systému
Aktualizace pluginůRuční aktualizace, pokud nejsou použity s BluehostAutomatické aktualizaceAktualizováno ručněAktualizováno ručně
Další nástrojeDalší pluginy k instalaci a manipulaci ručněOchrana proti spamu, prevence DDoS atd.Další pluginy k instalaci a manipulaci ručněDalší pluginy k instalaci a manipulaci ručně

# 3 – Technická podpora

Začátečníci i oddaní profesionálové sotva ocení, že zůstanou sami s technickou chybou nebo rozpisem webových stránek. Dostupnost zákaznické podpory je důležitým faktorem, který je třeba zvážit, a časem, který manažeři potřebují k poskytnutí pomoci.

Zatímco většina platforem SaaS přichází s různými prostředky, jak se dostat do kontaktu, včetně okamžitého kontaktu, CMS s otevřeným zdrojovým kódem obvykle nemá vlastní podporu, pokud nejste prémiovým uživatelem. Na druhé straně jsou tak oblíbení u uživatelů, že se můžete setkat s nekonečnými videonávody, fórami a profesními komunitami s odpověďmi na všechny otázky..

Srovnávací tabulka zákaznické podpory

WordPressWixJoomlaDrupale
Okamžitá podporaNeŽivý chatNeNe
Průvodci a návodyVideoprůvodci, články s návody k vyhledávání onlineVlastní databáze znalostíVideoprůvodci, články s návody k vyhledávání onlineVideoprůvodci, články s návody k vyhledávání online
SpolečenstvíČetná fóra a komunity onlineVlastní fórum WixČetná fóra a komunity onlineČetná fóra a komunity online

# 4 – Sada funkcí a flexibilita

Tento bod se týká všeho, co budete potřebovat k přizpůsobení svého webu. Od integrovaných analytiků a SEO až po nástroje pro získávání uživatelů, vyskakovací formuláře, galerie, prezentace a další aplikace, které propagují a rozvíjejí váš projekt, a také jej činí interaktivnějším a atraktivnějším..

Open-source CMS systémy přicházejí s nekonečnými možnostmi přizpůsobení. Ke stažení a instalaci jsou k dispozici tisíce pluginů. Ne všechny pluginy jsou zdarma. Někteří zvažují, že mají prémiový účet nebo samostatná rozšíření. Kromě toho bychom měli zvážit dostupnost responzivních šablon, funkčnost elektronického obchodování a další.

Platforma by navíc měla vyhradit určitý prostor pro bezproblémovou integraci třetích stran. Pokaždé, když chcete připojit novou platební metodu nebo způsob dopravy, musíte si být stoprocentně jistí, že vám to platforma umožní. Mějte také na paměti analytické nástroje ke sledování provozu a definování nejúspěšnějších kanálů, které nezmiňují integraci sociálních médií.

Srovnávací tabulka flexibility CMS

WordPressWixJoomlaDrupale
ŠablonyTisíce bezplatných a prémiových šablon550+ bezplatných šablon + placená pro témataZdarma a prémiové šablony JoomlaDrupal bezplatná a placená témata
SEOPokročilá nastavení SEO + doplňky SEOIntegrovaná nastavení SEOJoomla SEO rozšířeníDrupal SEO moduly
CommecreUltimate WooCommerce PluginDalší balíčky pro digitální obchody jakékoli velikostiSpeciální rozšíření eCommecreOpen-source eCommerce Drupal software

# 5 – Cenová politika

V neposlední řadě při výběru platformy k vytvoření webové stránky. Zatímco konkurence ve výklenku roste, firmy nabízejí relativně nízké plánované náklady, alespoň u balíčku na základní úrovni. Na druhou stranu, open-source CMS systémy jsou zdarma k použití. Každý má přístup k nim a může začít vytvářet webové stránky. Jedinou nevýhodou je, že se budete muset starat o doménu a hosting pro projekt.

Kromě toho nejsou prémiové šablony zdarma ani některá rozšíření pluginů. Platformy SaaS účtují poplatky za každý plán pomocí modelu založeného na předplatném. Balíček si vyberete a vše dostanete dovnitř a nemusíte řešit technické problémy samostatně. Uživatelé si mohou kdykoli přejít na jiný plán a v případě potřeby se snížit. Tato skutečnost jistě přidává určitou flexibilitu. Nezapomeňte na bezplatné plány. Mohla by to být dobrá šance vyzkoušet systém nebo dokonce postavit malý, jednoduchý a lehký web.

Srovnávací tabulka flexibility CMS

WordPressWixJoomlaDrupale
Zdarma plánStandardně zdarmaAnoStandardně zdarmaStandardně zdarma
Další nákladyDoména, hosting, šablony, rozšířeníNe. Platíte pouze za vybraný plán.Doména, hosting, šablony, rozšířeníDoména, hosting, šablony, rozšíření
Vyvolávací cena za vytvoření webové stránkyOd 5 $ měsíčněOd 0 $ měsíčněOd 5 do 1 500 USD za profesionálně vybudovanou stránkuOd 5 do 3 000 $ za profesionálně postavené stránky

SaaS vs Self-hosted CMS

Nyní jste téměř připraveni udělat správný výběr a vybrat nejlépe vyhovující CMS. Jak jsme již zmínili. Existují 3 hlavní typy CMS. Zatímco proprietární platformy jsou hlavně pro firemní použití, pravděpodobně byste je nikdy nepovažovali za spolehlivou webovou přítomnost. Z tohoto důvodu se chystáme porovnat a porovnat možnosti SaaS a self-hosted CMS založené na příkladech z reálného života představujících Wix a WordPress s WP-optimalizovaným hostingovým řešením, které vám přináší Bluehost.

Wix – All-In-One SaaS řešení

Wix

Wix – je nejlepší světový tvůrce webových stránek SaaS. Použití je velmi snadné a ideální pro začátečníky. Získáte pokročilý webový nástroj, který od začátku vytvoří webovou stránku pomocí všech nejnovějších webových technologií založených na umělé inteligenci. Tato platforma je u uživatelů tak oblíbená, že v současné době obsahuje 154 milionů odběratelů.

Začít

Chcete-li začít vytvářet webové stránky, stačí se přihlásit a spustit bezplatnou zkušební verzi. Není třeba hned vybírat plán. Kromě toho se můžete držet balíčku Wix zdarma v případě, že chcete systém pouze otestovat. Jak již bylo řečeno, systém je jedním z nejjednodušších z hlediska vytváření webových stránek. Je ideální pro nováčky s absolutně žádnými schopnostmi kódování. Počáteční fáze zahrnuje několik jednoduchých kroků:

 1. Přihlášení (použijte sociální média nebo účet Google nebo jednoduše zadejte e-mail a heslo).
 2. Vyberte si šablonu, která se vám líbí, začněte vytvářet novou stránku z prázdné nebo se rozhodněte pro Wix ADI – řešení založené na AI, které vám sestaví web na základě vašich odpovědí, které popisují budoucí projekt.
 3. Přidejte obsah, nahrávejte fotografie a videa, reklamujte potřebné widgety, služby nebo aplikace.
 4. Náhled webu se zobrazí v příslušném režimu a přejdete do režimu online stisknutím tlačítka „Publikovat“.

A co úpravy webu a úpravy obsahu?

Přizpůsobení šablony

Wix je editor přetahování. To znamená, že můžete volně upravovat hotovou šablonu přesunutím jejích prvků a bloků. Uživatelé je mohou přeskupit nebo se pohybovat. Jednoduše si vyberte oblast, kterou potřebujete, přidržte ji tlačítkem myši a přesuňte se na požadované místo na stránce. Totéž platí pro mediální soubory nebo nové prvky, které chcete přidat.

Editor webových stránek Wix

Výběr responzivních šablon obsahuje přes 550 témat pro různé výklenky a účely. Většina z nich přichází s přednastavenými funkcemi. Ti, kteří touží po exkluzivitě, mohou začít vytvářet novou stránku pomocí prázdného rozvržení. Wix Corvid je určen pro zkušenější techniky, kteří chtějí vyvíjet a přidávat exkluzivní prvky nebo funkce. Nejjednodušší způsob je použít Wix ADI. Systém nabízí několik připravených rozložení webových stránek na základě vašich informací poskytovaných s integrovanými widgety. Jednoduše zadejte potřebné texty do příslušných bloků a začněte žít n 5-6 minut.

Vlastnosti a flexibilita

Systém nabízí širokou škálu možností, které se týkají nejen přizpůsobení webových stránek, ale také propagace, optimalizace SEO atd. Zde uvádíme některé základní funkce, které oceníte:

 • Řešení vše v jednom – získáte veškerou funkčnost a prostředky potřebné pro vybraný balíček, včetně domény, hostingu, bezpečnostních prostředků, podpory atd.
 • Wix App Market – široký výběr doplňků, aplikací a služeb třetích stran dostupných pro bezproblémovou integraci.
 • SEO – upravte název a popis stránky, přizpůsobte podrobnosti o produktu, upravte adresy URL, sociální náhled a další a vytvořte obsah vhodný pro SEO.
 • eCommerce – Wix nabízí samostatné plány pro digitální obchody jakékoli velikosti. Zahrnují integraci platebních možností, systém správy produktů a sadu nástrojů pro propagaci a marketing webových stránek.
 • Zákaznická podpora – systém nabízí různé způsoby, jak se dostat do kontaktu, včetně 24/7 živého chatu, systému e-mailů, vlastního centra nápovědy Wix, místního fóra a uživatelských příruček.

Platforma má bezplatný plán a umožňuje vám vyzkoušet každý plán za nulové náklady (bezplatná zkušební verze). Pro plně funkční projekt však nestačí. Chcete-li začít, možná budete potřebovat kombinovaný plán v ceně 13 $ měsíčně se všemi nezbytnými možnostmi.

Vyzkoušejte Wix zdarma

WordPress – Komplexní samo hostovaný CMS

Tvůrce webových stránek WordPress

WordPress – je nejoblíbenější hostitelskou platformou CMS s více než 65 miliony webových stránek postavenou na WPC. I přesto, že jej musíte mít nainstalovaný na svém hostování, mnoho poskytovatelů serverů nabízí plány optimalizované pro WordPress bez nutnosti ručního zpracování žádného procesu. Bluehost je nejlepší nabídka. Takže se chystáme přezkoumat WP, pokud bude použit společně s serverovým řešením Bluehost.

Začít

Při použití WordPress s Bluehostem je všechno jednodušší. Uživatelé byli zpočátku nuceni hledat nejvhodnější řešení hostování a registrovat doménu samostatně. Díky poskytovateli serveru je proces integrace bezproblémový. Musíte pouze provést následující:

 1. Zaregistrujte se na Bluehost.
 2. Vyberte plán optimalizovaný pro WP.
 3. Integrován s CMS jediným kliknutím.

Plány již obsahují výběr bezplatných šablon. Jednoduše procházejte seznam témat a klikněte na jedno, které se vám líbí. Není třeba je stahovat a instalovat ručně.

Přizpůsobení šablony

WordPress usnadňuje práci s obsahem. Můžete vytvářet nové stránky a kategorie. Editor WYSIWYG usnadňuje uspořádání prvků na stránce a přidávání nových. Přestože neexistuje žádná inline editace a je třeba uložit všechny provedené změny, existuje jednoduchá možnost náhledu, jak zkontrolovat, jak budou změny zobrazeny online..

Vizuální editor WordPress

Není příliš mnoho přizpůsobení základní šablony. Chcete-li upravit rozvržení, musíte zadat zdrojový kód. Zde se mohou hodit znalosti HTML / PHP / CSS. Na druhou stranu si uživatelé mohou v případě potřeby zvolit prémiové šablony s exkluzivnějším designem.

Jinými slovy, je na vás, zda se ponoříte hluboko do kódování nebo ne. Tato otázka není povinná. S mírnou křivkou učení však můžete přijít s opravdu exkluzivním projektem.

Vlastnosti a flexibilita

WordPress je jednou z nejflexibilnějších platforem. Poskytuje vše, co potřebujete, od tisíců bezplatných a placených šablon až po obrovský výběr pluginů. Dobrou zprávou je, že je nemusíte udržovat ručně. Bluehost hosting se postará o všechny aktualizace systému a pluginů, zálohy atd.

 • Widgety a doplňky – WP CMS se může pochlubit pravděpodobně nejširším spektrem pluginů. Patří mezi ně SEO boostery, analytické nástroje, nástroje elektronického obchodu a další. S Bluehostem je již nemusíte spravovat ručně.
 • Řešení připravené k použití – Bluehost vám umožní získat správný hosting i doménu na jednom místě bez nutnosti vybírat z mnoha služeb a platit za ně zvlášť.
 • SEO – Kromě SEO pluginů a widgetů pro optimalizaci vašeho obsahu zajišťuje WordPress rychlou rychlost načítání webových stránek díky svému výkonnému motoru. Kromě toho můžete upravovat zdrojový kód tak, aby byl přátelštější pro SEO, a také instalovat kompresory obrázků a další nástroje. Systém umožňuje upravovat vše od popisu metadat a adres URL až po zaměření klíčových slov a lepší čitelnost textu.
 • eCommerce – pomocí pluginu WooCommerce vytvořte online obchod jakékoli velikosti. Chcete-li začít, může stačit bezplatná verze. Pokud se rozhodnete rozšířit svůj digitální obchod, budete potřebovat některá další rozšíření a nástroje, které jsou placené.
 • Zákaznická podpora – WordPress sám o sobě je open-source CMS. Uživatelé mohou najít tisíce videoprůvodců nebo článků popisujících proces instalace, zálohování systému a aktualizace pluginu. Můžete se připojit ke fórům a komunitám WP-pros. Při používání služby Bluehost získáte plnou podporu cyklu včetně systému prodeje vstupenek a nepřetržitého živého chatu.

Poskytovatel hostingu nemá zkušební verzi zdarma. Můžete však vytvořit plně funkční web WordPress pomocí některého z plánů optimalizovaných pro WP. Vstupní cena je 2,95 $ měsíčně s bezplatnou doménou, bezproblémovou integrací WordPress, automatizovanými aktualizacemi a 50 GB úložného prostoru. Kdykoli váš projekt vyžaduje více zařízení, můžete přejít na jiný plán.

Vyzkoušejte WordPress Now

Sečteno a podtrženo

Výběr správného CMS vyžaduje důkladnou analýzu vašeho budoucího projektu. S tolika alternativami musíte jasně pochopit, jaký druh funkčnosti váš web vyžaduje. Zároveň musíte vzít v úvahu své vlastní technické zázemí a připravenost se ponořit hluboko do procesu vytváření webových stránek.

Každý CMS přichází se svými jedinečnými funkcemi. Open-source je lepší volbou pro kreativně zaměřené profesionály, kteří vědí, jak se vypořádat s kódováním a programováním. Řešení SaaS jsou jednodušší a rychlejší způsob, jak žít na profesionálním webu. Nezáleží na tom, co si vyberete, ujistěte se, že software si z dlouhodobého hlediska vyhrazuje dostatek prostoru pro obchodní růst a úpravy stránek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map