Jak vytvořit doménové jméno zdarma

Jak vytvořit doménové jméno zdarma


Název domény zajišťuje jedinečnou webovou přítomnost vašeho webu. Ať už jste jednotlivec, organizace nebo společnost, která chce vytvořit identitu projektu, je nutné mít doménu. Na jedné straně přichází s profesionálnějším a důvěryhodnějším vzhledem webu. Na druhé straně jedinečný název domény zvyšuje důvěryhodnost a uznávání platformy. Získání názvu domény je velmi snadné. Kromě toho mohou uživatelé využívat bezplatné možnosti.

Proč možná budete muset vytvořit doménové jméno zdarma? Klíčový důvod leží hlavně pod povrchem omezených rozpočtů a přísného financování projektů. Majitelé webových stránek se snaží chytit sebemenší šanci a ušetřit pár babek. Taková dychtivost však může mít pro projekt špatné důsledky, zejména z dlouhodobého hlediska. Chtěli byste raději riskovat toto riziko, když je cena někde mezi 10 a 15 $ za rok! Pokud ano, podívejte se na několik jednoduchých způsobů, jak vysvětlit, jak zdarma vytvořit doménové jméno.

Článek popisuje několik hlavních cest, které zahrnují:

 1. Tradiční registrátoři domén.
 2. Bezplatné platformy pro vytváření webových stránek typu vše v jednom.
 3. Bezplatné doménové služby.

Pojďme porovnat a porovnat všechny dostupné možnosti a definovat nejlepší s ohledem na potřeby a cíle vašeho webu.

1. Tradiční registrátoři domén

S tolika službami registrace domén nebude získání jedinečné domény nikdy problémem. Nezáleží na tom, zda máte pouze nápad vytvořit web nebo již potřebujete zahájit stavební proces, tato volba může být tím pravým výběrem.

Například plánujete spuštění webové stránky pouze v nejbližší budoucnosti, ale stále musíte věnovat čas. Tradiční registrátoři usnadňují registraci domény pro budoucí projekt a uchovávají ji tak dlouho, dokud ji uživatelé mohou potřebovat. Dobrou zprávou je, že jednáte jako držitel licence a máte plnou kontrolu nad svým duševním vlastnictvím.

Jinými slovy, je na vás, zda si doménu ponecháte nebo ji prodáte v případě, že ji již nepoužíváte. Nákup domén od takových služeb poskytuje plnou svobodu. Mezi hlavní výhody patří:

 • Soukromí. Jste jediným vlastníkem domény. Patří vám a je chráněno podle doménové regulace.
 • Flexibilita. Můžete si vybrat libovolné jméno pro vytvoření exkluzivní, jedinečné a zachycující domény, což je pro podnikání zásadní. Můžete těžit z TLD (domény nejvyšší úrovně), které jsou vyhledávacími nástroji více oceňovány.
 • Snadnost použití. Proces nákupu je velmi snadný a rychlý. Většina registrátorů nabízí hrstku výukových programů. instalační příručky a články, které popisují, jak propojit vaši doménu s vybraným tvůrcem webových stránek nebo s redakčním systémem.
 • Řízení. Získáte plný přístup k dalším službám, včetně aukcí domén, podpory zákazníků, přenosu domény atd. Kromě toho je možné doménu propojit s CMS nebo webovým tvůrcem pouhými několika kliknutími a platformu kdykoli přepnout. Nejsou vyžadovány žádné speciální dovednosti.
 • Dostupnost. Zpravidla si kupujete doménu na 1 rok s právem ji obnovit. Roční cena se pohybuje od 10 do 15 USD za TLD s příponou .com, .net nebo .org v závislosti na specializaci vašeho projektu a výklenku.

Klíčovou nevýhodou je, že budete muset najít hostování samostatně, zatímco možná bude třeba provést některá další nastavení. Například budete možná muset změnit názvy serverů, adresy IP atd. Tyto podmínky mohou pro nováčky znít trochu matoucí. Nic však není náročné. Navíc si můžete vždy zvolit odbornou pomoc poskytovanou zákaznickou podporou.

Někteří mohou říci: „volba není zdarma“. No, není. Na druhou stranu získáte plnou kontrolu a zákonná práva na doménové jméno pouze za 10 USD ročně. Opravdu by to byla tak velká výzva?

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; 100% právní vlastnictví.
&# x2714; Neomezené obnovení.
&# x2714; Dostupná cena.
&# x2714; Snadné nastavení a instalace na hostingu.
✘ Není zdarma, i když 10–15 $ za rok by stěží představovalo překážku.

Verdikt: přesto nejlepší řešení pro jakýkoli typ a cíl webových stránek. Získáte vlastní exkluzivní doménové jméno s plnou svobodou, flexibilitou a kontrolou, aniž byste se museli držet jedné platformy pro dobré.

2. Domény pro tvůrce webových stránek zdarma

Tvůrci webových stránek se zdají být jednoduchým řešením typu „vše v jednom“ pro lidi, kteří nechtějí spravovat několik procesů samostatně. Uživatel potřebuje pouze vybrat plán a získat plně vybavený nástroj s připravenými šablonami, integrovanými službami, hostingem a … samozřejmě doménou.

Problém s bezplatnými názvy domén je v tom, že jsou poskytovány pouze ve formě subdomény. Jinými slovy, bude obsahovat název platformy hned vedle názvu vaší společnosti, což je určitě špatné, pokud jde o rozpoznávání a optimalizaci vyhledávacích strojů..

Kromě toho jsou bezplatné plány obecně určeny pro malé webové stránky nebo testovací projekty. Přicházejí s omezenou šířkou pásma, úložištěm a dalšími základními funkcemi, které vyžadují rostoucí projekty. Na druhou stranu můžete upgradovat svůj plán a připojit doménu SLD nebo 2SD.

Wix bezplatná doména

Vytvořte si bezplatnou doménu pomocí Wix

Získání SLD pomocí nástroje pro tvorbu webových stránek je snadné. Tyto domény jsou v zásadě poskytovány jako bezplatná možnost pro uživatele, kteří nakupují roční plány nebo se rozhodnou pro balíčky, které jsou vyšší než základní nabídka (Premium, Pro atd). Po dokončení platby získáte plně vybavený plán s formálně zdarma SLD.

Mezi hlavní výhody patří:

 • Balíček vše v jednom. Vše, co potřebujete, získáte v rámci jediného plánu, včetně bezpečného hostingu, zákaznické podpory a dalších nástrojů. Špatnou zprávou je, že se musíte držet zvolené platformy, aniž byste ji v budoucnu mohli změnit, pokud nenabízí funkci importu / exportu, která je obvykle placená.
 • Snadné použití. Uživatelé se nezabývají nastavením ani technickými problémy. Název domény je automaticky zaregistrován a propojen s vaším budoucím webem. Nebudete však moci prodat nebo předat jinému uživateli.
 • Rozsah možností. Tvůrci webových stránek nabízejí různé balíčky a plány za rozumnou cenu. Pokud bezplatný tarif nevyhovuje vašim potřebám, můžete upgradovat na vyšší plán, aniž byste ohrozili peněženku.

Opět bude plán vypracován pro úplné nováčky a netechnické techniky, kteří se nechtějí zapojit do všech aspektů registrace domény nebo připojení. Jako součást ročního balíčku Pro Pro můžete získat bezplatnou vlastní subdoménu i SD zdarma. Nalezení příslušného tvůrce webových stránek by také bylo hračkou s ohledem na stovky lektvarů na webu.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Rychlé a snadné použití.
&# x2714; Nejsou vyžadovány žádné technické dovednosti.
&# x2714; Dostupnost.
✘ Držte se jedné platformy.
Plan Plán zdarma nestačí pro rostoucí web.
✘ Vlastní domény s názvem platformy.

Verdikt: dobrá volba pro lidi, kteří se vůbec nechtějí zapojit do procesu výstavby. Nedostatek flexibility může být z dlouhodobého hlediska stále problémem. Na druhou stranu, bezplatná licence SLD může být dobrým řešením, pokud si můžete dovolit platit za roční plán nebo upgradovat na prémiové balíčky.

3. Bezplatné doménové služby

Takové platformy obvykle nabízejí bezplatnou registraci domény pomocí .tk, .ml a dalších rozšíření. Nejsou dobré pro dlouhodobé projekty, které vyžadují dobrou úroveň důvěryhodnosti. Jinými slovy, volba takových služeb je špatný nápad v případě, že si přejete vytvořit solidní online reprezentaci.

Skutečnost, že tyto domény jsou zdarma, vede k četným pochybným webům používaným hlavně spammery a hackery. Další obrovskou nevýhodou je, že ve skutečnosti takovou doménu nevlastníte. To znamená, že si ho může každý vyzvednout bez oznámení. Můžete nejen ztratit doménu, ale také ohrozit celý projekt.

Mezi klíčové funkce patří:

 • Žádná kontrola. Doménu si může vybrat kterýkoli uživatel. Nejste vlastník.
 • Žádná zákonná práva. Můžete jednat pouze jako uživatel domény, ale ne nabyvatel licence. Navíc nemáte žádná práva na převod.
 • Špatná pověst. Spamerové a hackeři používají bezplatná rozšíření domén s cílem rozšířit hlavně škodlivý software nebo kódy.

Výsledkem je, že pro tuto konkrétní možnost není jediný bod. Raději se držte dál od bezplatných služeb registrace domén, protože nejsou ničím jiným než ztrátou času.

Klady:
Nevýhody:
&# x2714; Mohou se zdarma zaregistrovat. A je to. ✘ Žádné právní vlastnictví, žádná flexibilita, pokud jde o převod.
✘ Žádné oficiální licence.
✘ Žádná podpora.
✘ Špatná pověst na webu.

Verdikt: nepoužívejte tuto možnost.

Sečteno a podtrženo

Název domény je sotva záležitostí, jak ušetřit peníze, zejména pokud jde o cenově dostupnou roční registrační cenu. Pokud máte v úmyslu vytvořit seriózní, dlouhodobé a dobře fungující online podnikání, bude nejlepší sázkou nákup vaší vlastní domény. Přináší maximální svobodu a flexibilitu navíc ke všem zákonným právům a příležitostem je v budoucnu využívat maximálně 15 $ ročně. Sotva cena za ohrožení budoucího webu, není to tak?

Vytvořte zdarma doménové jméno

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map