Jak vytvořit školu, učebnu nebo web pro učitele zdarma

Jak vytvořit web pro školy / učebny / učitele zdarma


Vzdělávací systém se vyvíjí. Učební proces je pro studenty trochu smíšenější a komplikovanější. Učitelé hledají nové způsoby, jak poskytnout další mimoškolní pomoc a pomoc ve třídě. Zde může být dobrým řešením webová stránka ve třídě. Slouží hned několika úkolům najednou. Navíc je to flexibilnější způsob, jak komunikovat se studenty, spolupracovat s rodiči atd.

Klíčovým problémem je zde nedostatek dovedností. Několik učitelů škol má znalosti, jak se vypořádat s procesem vytváření webových stránek, pokud neučí programování nebo návrh webových stránek. Rozpočtová omezení se zdají být druhým kamenem úrazu na cestě k digitalizaci ve třídě. Najímání webových vývojářů k vytváření webových stránek pro učitele může stát tisíce dolarů.

Moderní webové technologie přicházejí jako konečné řešení. Zavádějí nové nástroje navržené tak, aby vyhovovaly netechnikům a nováčkům při minimálních nákladech. Jinými slovy, dostanete nástroj pro vytvoření webové stránky ve třídě během několika minut bez kódování.

Proč učitelé potřebují webovou stránku ve třídě?

Abychom pochopili, jak budou budoucí web používat studenti i učitelé, je třeba objasnit účel projektu. Hlavní myšlenkou je, aby byl váš web více zaměřen. Proč potřebujete web? Je to ovládání vašich studentů na dálku své studenty, zapojit se s jejich rodiči propagovat osnovy?

Pojďme se podívat na některé populární důvody, proč by učitelé mohli chtít vytvořit školní web.

Vylepšení kurikula

Bez ohledu na to, proč učitelé chtějí mít web, chtějí to pro studenty. Prvním důvodem je propagace jejich učebních osnov a jejich zdokonalení. Klíčovou myšlenkou je poskytnout bezproblémový online přístup ke vzdělávacímu plánu nebo programu. Současně mohou nepřítomní studenti vstoupit na web a získat přístup ke všem potřebným materiálům jediným kliknutím místo chybějících důležitých informací.

Studium zdrojů

Na webových stránkách mohou být připojeny další informační zdroje a odkazy na jiné vzdělávací weby. Mohou se hodit, když uživatelé dokončují písemné práce s citovanými díly, které je nutné zahrnout. Kromě toho mohou učitelé používat web jako centrum pro nadcházející testy, kvízy, seznamy pravopisů atd.

Soutěž mezi třídami

Webové stránky ve třídě mohou být použity jako nástroj k povzbuzení. Například učitel může zveřejnit seznam s nejúspěšnějšími studenty s měsíčními aktualizacemi týdně. Cílem je, aby se studenti zapojili do procesu učení a udělali maximum pro to, aby během následujícího testu získali 10 z 10 bodů. Proměňte studijní proces v formu vzdělávací soutěže.

Zapojení rodičů

Rodiče vždy touží vědět, co se jejich děti skutečně učí. Chtějí zůstat v kontaktu s předměty, které děti studují, a také s informacemi o učitelích a zaměstnancích, aby věděli, že jejich děti jsou v dobrých rukou. Web umožní rodičům sledovat úspěch jejich dětí. Alespoň budou schopni reagovat v případě, že se něco pokazí.

Jak vidíte, webové stránky pro učitele se mohou jevit jako zlom ve vzdělávacím procesu. Vše, co potřebujete, je platforma pro vytváření webových stránek s dostatkem nástrojů, které splní požadavky učitele s ohledem na výše uvedené výhody. Wix určitě stojí za to věnovat pozornost. Pojďme se podívat, jak dlouho a kolik bude trvat vytvoření školního webu s využitím webových funkcí Wix.

5 kroků k vytvoření webových stránek pro učitele

Wix

Wix – je software s pověstí pravděpodobně nejjednoduššího tvůrce webových stránek. Přinejmenším to pomáhá vytvářet weby jakéhokoli typu od nuly. Navíc má zdarma plán. Ačkoli přichází s vlastní subdoménou, stačí pro váš konkrétní projekt, protože ho nebudete muset propagovat.

Vše, co potřebujete, je živá platforma s minimálními funkcemi a některými základními funkcemi. Celý postup stavby nebude trvat déle než pár hodin. Budete muset pouze:

 1. Přihlásit se.
 2. Vyberte šablonu.
 3. Přidat obsah.
 4. Proveďte trochu přizpůsobení.
 5. Zveřejněte svůj web.

Krok 1. Přihlaste se

Začínáme je vždy nejjednodušší částí, pokud jde o tvůrce webových stránek SaaS. Wix není výjimkou. Chcete-li se přihlásit, zadejte své heslo a e-mail nebo použijte sociální účty pro okamžitou registraci. Systém vás automaticky přenese do kolekce šablon.

Krok 2. Vyberte šablonu

Systém nabízí více než 550 rozvržení pro různé účely. Má samostatnou kategorii vzdělávání a kultury, kde si můžete pro své budoucí webové stránky vybrat citlivé téma. V závislosti na požadavcích a účelu webových stránek si můžete vybrat:

 • Šablony soukromé základní školy;
 • Dispozice pro absolventské večírky;
 • Hotové vstupní stránky univerzity;
 • Šablony pro hudební školy;
 • Prototypy webových stránek škol a tříd a další.

Wix školní šablony

Všechny šablony reagují na mobilní zařízení. Přicházejí s přednastavenými strukturami, které obsahují všechny potřebné bloky na stránce, které můžete potřebovat. Vyberte si ten, který splňuje vaše cíle nejvíce.

Krok 3. Přidejte obsah

Další snadná fáze, kdy musíte pouze zkopírovat a vložit relevantní obsah do sekcí na stránce. Pokud již máte komunitu na Facebooku ve třídě, věci jsou ještě lepší. Wix ADI je Nástroj založený na AI který dokáže generovat obsah z vašeho sociálního účtu a doručit web připravený k použití, který je již plný textů a obrázků.

Wix školní webový editor

Uživatelé dokonce ani nemusejí hýbat svaly. Jednoduchá funkce přetahování umožňuje snadné odesílání fotografií, videí a obrázků. Můžete zveřejňovat fotografie z posledních vzdělávacích akcí, konferencí nebo vzdělávacích výletů.

Krok 4. Proveďte trochu přizpůsobení

V této fázi můžete svůj web upravit a upravit tak, aby byl atraktivnější. Wix nabízí řadu widgetů a doplňků, které můžete načíst z tržiště systému přímo na palubní desce. Pro potřeby učitele mohou zahrnovat:

 • Wix Forum App – vytvořit rostoucí komunitu ve třídě, kde studenti, rodiče a učitelé mohou diskutovat o různých tématech, zanechat komentáře, založit nová témata atd. Skvělý způsob, jak komunikovat se všemi účastníky vzdělávacího procesu a generovat zpětnou vazbu.
 • Funkce přihlášení – poskytovat přístup pouze studentům a jejich rodičům. Vyberte ze seznamu nástrojů tlačítko pro přihlášení člena a vytvořte soukromou vzdělávací komunitu.
 • Přidejte blog – Wix se může pochlubit nádhernou funkcí blogů se systémem správy obsahu a dalšími nastaveními. Může být použit ke sdílení některých zajímavých článků, průvodců, vzdělávacích děl, užitečných informací pro rodiče (například, jak udržet děti zaměřené), a více.
 • Integrujte kalendář – informujte spolužáky o kalendáři událostí. Předveďte data zkoušek, časové plány programů, mimoškolní aktivity atd.

Krok 5. Zveřejněte web

Pokud je web připraven k provozu, zobrazte jej na hlavním panelu pomocí režimů náhledu mobilních a stolních počítačů. Zkontrolujte, jak to vypadá a publikujte projekt. Pokud se rozhodnete pro bezplatný tarif, není třeba připojovat doménové jméno, protože ve výchozím nastavení dostanete vlastní. Tak to je ono. Vaše webová stránka ve třídě byla spuštěna.

Představuje webovou stránku učitele

Zatímco Wix nabízí připravená rozvržení a přichází s jeho Wix ADI funkčností. Uživateli zbývá několik věcí. Systém dělá vše pro vás. Stále však musíte zajistit, aby váš web obsahoval řadu základních funkcí:

 • Domovská stránka – úvod nebo uvítací stránka s pozdravem našich studentů a jejich rodičů;
 • Fórum – místo pro účastníky pro interakci, komunikaci a diskusi o různých aspektech procesu učení;
 • Kalendář událostí – funkcí je upozornit na všechny významné události, kvízy, testy, spolupráci a další věci, které přijdou;
 • Členský přístup – protože se nezabýváme veřejným projektem, ujistěte se, že váš web má funkci přístupu k členství;
 • Blog – volitelná funkce pro sdílení některých zajímavých článků a publikovaných děl, která se mohou hodit;
 • O mně – použijte blok k představení některých informací o sobě. Rodiče s potěšením zjistí, kdo je učitel jejich dětí.

Nyní máte vše, co potřebujete k vytvoření solidního webu ve třídě zdarma.

Závěr

Navzdory skutečnosti, že webové stránky ve třídě nejsou z hlediska zdrojů a funkcí příliš náročné, stále je třeba implementovat sadu základních funkcí. Navzdory rozmanitosti specializovaného softwaru pro tvorbu webových stránek ve třídě je Wix stále lepší volbou.

Především je to zdarma. Za druhé, je to velmi jednoduché a nevyžaduje kódovací dovednosti. V neposlední řadě nabízí Wix responzivní šablony Vzdělávání a Kultura se zabudovanou strukturou webu a spoustou widgetů, z nichž si můžete vybrat Tržiště. Získáte all-in-one řešení pro vybudování poutavé a funkční webové platformy pro zlepšení vzdělávacího procesu.

Vytvořte web pro učitele zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map