Jak vytvořit mobilní verzi svého webu?

Pravděpodobně víte, že mobilní zařízení dnes foukají, pokud jste se za poslední desetiletí neskrývali pod skálou. To znamená, že majitelé webových stránek jsou nuceni vylepšovat prostředí svých uživatelů při přihlašování na web pomocí smartphonu nebo tabletu. Taková zařízení mají menší velikosti obrazovky. To znamená, že zobrazení stejného rozložení webových stránek jako na ploše uživatelů vypadá alespoň neefektivně.


Moderní tvůrci webových stránek ukazují své uznání současných mobilních trendů nabízejících šablony připravené k použití pro mobilní zařízení. Poskytují lepší zážitek z surfování online návštěvníkům, kteří dávají přednost tabletům a chytrým telefonům před jejich počítači.

Cílem je automaticky přeskupit veškerý obsah webových stránek a zkomprimovat jej do informačního pruhu, který lze snadno posouvat dolů. Aktuální software pro vytváření webových stránek se zdá být skvělým šetřičem prostoru, který uživateli usnadňuje procházení stránek pomocí několika dotyků.

Tento výzkum je však určen těm, kteří již mají tvůrce webových stránek a dychtí po sestavení jeho mobilní verze.

Zvykli jsme si na vytváření webových stránek s tvůrci webových stránek od nuly výběrem platformy založené na určitém úkolu, rozpočtu, dovednostech a pomocí nástrojů, které nabízí ke spuštění webu. Z našeho pohledu je to normální přístup.

Existují také další přístupy, o kterých byste měli vědět. Můžete například navrhnout pouze mobilní verzi hotového webu DudaMobile.

Web oplývá několika skvělými webovými stránkami, které byly spuštěny v té době, kdy nikdo ani neslyšel o responzivním designu – stejně jako o chytrých telefonech nebo tabletech. Existuje také mnoho nových projektů, které se staly úspěšnými, ale dosud se jim nepodařilo získat mobilní verzi.

Pravděpodobně se vývojáři webu rozhodli neobtěžovat tuto nuanci jen proto, že nevěří v úspěch tohoto úsilí. A konečně, nedostatek rozpočtu by mohl být příčinou neexistence mobilní verze webových stránek a bylo docela těžké najít čas na to, abychom si ji mohli později stáhnout..

Jak zobrazit mobilní verzi vašeho webu?

Většina tvůrců webových stránek usnadňuje prohlížení vzhledu obsahu na mobilních zařízeních. Tato funkce je k dispozici ve fázi vytváření a úprav webových stránek – často vypadá jako ikona smartphonu. To znamená, že si můžete web před zveřejněním upravit. Nějaký pokročilejší software jako Wix nabízí výběr automaticky optimalizovaných šablon. To znamená, že nebudete provádět žádné akce k optimalizaci obsahu sami. Platforma udělá vše pro vás.

Navíc můžete těžit z intuitivního Wix Mobile Editor rozhraní v případě, že potřebujete provést jakékoli úpravy mobilní verze webu. Tento nástroj umožňuje měnit barvy, styly a pozadí: nejde jen o odstranění lišty navigace a komprese obsahu. Mobilní editor je komplexní nástroj pro přizpůsobení a optimalizaci vašeho webu, díky čemuž je 100% mobilní.

Wix Mobile Editor

Vytvořte si mobilní verzi webu s Dudou

DudaMobile je specializovaný tvůrce mobilních webových stránek, který lze efektivně použít k vytvoření správné a dobře navržené samostatné mobilní verze pro váš web pro jakýkoli typ webu. Ve skutečnosti se jedná o převaděč z webu na mobilní.

Vytvoření mobilní webové stránky v DudaMobile je náročný přístup, ale při práci se seriózními projekty se vyplatí: věnujete více pozornosti detailům, rozdílům pro větší pohodlí mobilní verze ve srovnání s variantou desktop, extra funkčních bloků nebo naopak, prostě se rozhodnete odstranit všechny další prvky.

Přečtěte si více o DudaMoblie v mém .

Chcete-li začít pracovat s platformou, musíte zadat adresu webu, který vyžaduje mobilní verzi. Systém chvíli přemýšlí a pak vás přesměruje do editoru webových stránek. Okno náhledu ve formátu mobilního zařízení se zobrazí vpravo. Kategorie voleb potřebné pro transformaci designu webových stránek budou uvedeny vlevo, zatímco výběr dostupných možností a drobných nastavení bude přístupný uprostřed stránky..

Duda Mobile Editor
Editor webových stránek DudaMobile

Když poprvé uvidíte editor webových stránek, pochopíte vše najednou. Postranní panel má 3 typy nastavení, které znamenají kroky, které musíte podstoupit, abyste získali verzi mobilního webu:

 1. “Design” je část, která poskytuje možnosti nastavení designu webových stránek, zobrazená v seznamu:
  • Rozložení, kde si můžete vybrat strukturu webových stránek pro prezentaci materiálů. K dispozici je 5 variant. Je také možné nastavit styl pro blok nabídky.
  • Styl, který poskytuje výběr barevné schéma hlavních prvků, obrázek na pozadí a schémata písem pro tlačítka, nadpisy a odkazy / text;
  • Záhlaví, který nabízí výběr typu záhlaví (text nebo obrázek), velikosti této sekce, zarovnání, pozadí a možnosti přemístit záhlaví pevného bloku během posouvání webové stránky.
 2. „Stránky“ je sekce, kde můžete upravit každou statickou webovou stránku. Zde můžete nastavit SEO, zvolit individuální šablonu, nastavit počáteční podmínky, odkaz, přidat svůj vlastní kód a další.
  Co je zajímavé, můžete na webovou stránku přidat widgety – různé prvky obsahu a funkčnosti. Všechny jsou rozděleny do 3 kategorií, jmenovitě obchod, design, sociální. Zde je 40 widgetů. Mezi ně patří možnost zpětného volání, menu restaurace, galerie, 2 sloupce, mapa, kupón, seznam, karty, HTML kód, tlačítko, abstrakt (text), bloky „like“ a „share“, RSS.
 3. „Náhled a publikace“ je sekce, kde jsou umístěny odkazy na hotový výsledek a porovnání s původní verzí. Zde najdete také nabídku platebního plánu pro publikování mobilní verze vašeho webu.

Duda Mobile Preview
Připraveno pro mobilní web

Jaké výhody můžete využít při používání této služby? Pojďme to zjistit hned. Máte web bez mobilní verze. Spustíte DudaMobile, zadáte odkaz a systém začne skenovat strukturu vašeho webu a jeho materiály. Toto je dále převedeno a upraveno tak, aby vyhovovalo mobilním rozlišením na úrovni kódu. Získáte své webové stránky s veškerým obsahem, ale nyní se dokonale hodí na obrazovky mobilních zařízení.

Jakmile dokončíte první krok, můžete vylepšit design a funkčnost svého webu pomocí možností úpravy návrhu a bohaté sady widgetů. Mohou být integrovány do kterékoli části webové stránky. Proces vytváření mobilní šablony v DudaMobile tedy vyžaduje použití klasických nástrojů tvůrce webových stránek WYSIWYG, což uživatelům umožňuje rozšířit funkčnost webových stránek. Každý widget je dodáván s nastaveními, která odpovídají kontextu přiřazení: například design, pozadí, odkazy, názvy polí, mezery, vkládání kódu atd. Obecně je přizpůsobení vestavěných prvků na slušné úrovni..

Nakonec získáme převaděč mobilních webových stránek kombinovaný s funkčností tvůrce webových stránek. Je vybaven jednoduchým rozhraním, dostatečným množstvím možností a pěkným výsledkem.

Kolik stojí verze mobilní verze webu?

Pojďme nyní k nejdůležitější části. Pokud nemluvíme o vytváření webových stránek od nuly a zabýváme se optimalizací hotového webu pro mobilní zařízení, pak by náklady měly být nízké. To však není úplně v pořádku.

Náklady na to, aby byl web přátelský k mobilu, lze porovnat s náklady na hotový web vytvořený pomocí nástroje pro tvorbu webových stránek střední třídy. Wix a uKit, mimochodem, umožněte vytvoření webové stránky za přijatelnější cenu a tento web bude od začátku mobilní. Jaký je smysl používání DudaMobile??

Za 159 $ získáte mobilní web navždy bez nutnosti prodlužovat služby DudaMobile. Můžete provést jednorázovou roční platbu (60 $) nebo se rozhodnete provádět měsíční platby (6 $) také.

Co to zahrnuje?? To umožňuje přizpůsobit jakýkoli z vašich starých ziskových webů modernímu tržnímu prostředí. Mobilní provoz je lákavou perspektivou, která již přemohla provoz ve verzi pro počítače. Investice stojí za jednoduchý přístup a zjevný zisk z používání DudaMobile.

Sečteno a podtrženo

DudaMobile je užitečná služba, která věnuje velkou pozornost mobilní připravenosti webových stránek vytvořených s ní. Funkce potřebné k převodu běžného webu na mobilní se zde účtují zvlášť. Díky této pomoci si můžete přizpůsobit jakýkoli web. To znamená, že plná verze vašeho webu se nezmění, ale uživatelé uvidí jeho variantu, která je optimalizována pro jejich mobilní zařízení. Takto systém funguje.

Náklady na používání služby se mohou zdát poněkud drahé, ale není tomu tak. Jde o to, že weby, které dosud nemají responzivní design nebo samostatnou mobilní verzi, jsou pravděpodobně dost staré. V důsledku toho mohou mít slušný provoz s věrným publikem, pro které není vhodné používat možnosti webu z jejich mobilních zařízení. Pravděpodobně není možné najít webdesignéra, který na vývoji tohoto webu již pracoval. Dalším důvodem je to, že jste se ještě nerozhodli investovat peníze nebo se naučit, jak si svůj web přizpůsobit pro mobilní zařízení sami.

DudaMobile je v tomto případě pěkným řešením. Není zde žádné kódování. Všechno je jednoduché a nakonec vypadá slušně. Je to snadný způsob, jak zvýšit stabilitu mobilního provozu za 60 USD / rok nebo za 159 USD navždy.

Pravděpodobně jste si ironicky mysleli, že slovo „navždy“ skončí v okamžiku, kdy platforma zmizí. Ano to je správně. Systém však byl založen v roce 2009 a mnoho renomovaných klientů využívá jeho služeb a uspěje v tom. Takže se nemusíte starat o tuto nuanci.

Je možné porovnat převodník DudaMobile s konkurencí, ale v mezeru není jich mnoho. Doporučujeme tedy využít tuto službu pro všechny, kteří stále ztrácí klienty s verzí webových stránek pro počítače. Zkuste to použít, editor je zdarma. Uvidíte kvalitu služby, abyste se rozhodli, zda to stojí za investici.

Převeďte svůj web na mobilní zařízení

 Je to zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map