Jak vytvořit web bez tvůrce webových stránek

jak vytvořit web bez tvůrce webových stránek


Globální web se rozrostl v obrovské digitální prostředí s více než 200 miliony webových stránek provozovaných online. Pravidelní uživatelé, jako jste vy, spustili většinu těchto webů bez důkladného kódování nebo znalosti programování. Po mnoho let je tento proces věcí nekonečných pokusů a omylů, experimentů, selhání, dokud tvůrci webových stránek nevykonali revoluční debut na digitální scéně.

Nové nástroje pro vytváření webových stránek způsobily, že se tabulky staly zvláště pro nováčky. Vypadali jako a jednoduchý nástroj přijít s webem připraveným k použití a bez námahy online. Zatímco tradiční taktika vytváření webových stránek vyžadovala určité technické zázemí a alespoň minimální zkušenosti s webovým designem, nezmínila se o jiných základních otázkách, jako je správa hostingu, registrace domény atd. all-in-one řešení z krabice. Jinými slovy, nemusíte se starat o žádné technické problémy, zabezpečení nebo aktualizace, ale soustředit se na obsah, propagaci a marketing.

Tvůrce webových stránek samozřejmě nemůže být považován za konečné řešení pro vytváření a propagaci webů. Určitě však usnadňují proces, který vám umožní soustředit se na klíčové cíle, zatímco platforma řeší technické problémy. Navzdory úrovni účinnosti a produktivity někteří uživatelé stále hledají šanci vytvořit web bez tvůrce webových stránek. V této příručce popíšeme všechny kroky i překážky na cestě k nasazení.

Proč budete možná muset vytvořit web bez webového tvůrce

I přes veškerá výhoda poskytovaná tvůrci webových stránek se jim někteří uživatelé vyhýbají, aby mohli těžit z některých zásadních problémů, o nichž si myslí, že by fungovaly. Jejich spěch k výhodám se však nejeví jako překážkový závod. Když si lidé vyberou platformy CMS a open source nástroje namísto tvůrců webových stránek obvykle touží po:

 • Nezávislost. Schopnost přepínat mezi platformami, měnit specifikace webových stránek, přecházet na levnější hosting atd. Samozřejmě, že držet se jediného softwaru, může vypadat jako past. Na druhou stranu, pokud má pasti vše, co potřebujete k sestavení, spuštění a marketingu svého webu, je skutečně nutné jej změnit.? Tvůrci webových stránek mohou vypadat omezeně, pokud jde o šablony nebo možnosti migrace, ale pokud vytvoříte web s dlouhou životností, nebudou tyto stránky k ničemu..
 • Backend control. Tento faktor je jistě velmi důležitý, protože umožňuje uživatelům vytvořit skutečně jedinečný web. Mohou přistupovat k systémům HTML / CSS a implementovat své znalosti PHP, aby oživily jakoukoli myšlenku webového designu. Existuje však skutečně potřeba využít všechny tyto dovednosti a znalosti, zatímco tvůrci webových stránek přicházejí s připravenými šablonami, které lze snadno přizpůsobit? Každá změna může navíc ovlivnit způsob, jakým bude váš web fungovat na mobilních zařízeních, zatímco rozložení připravená k použití jsou optimalizována pro mobilní uživatele bez ohledu na to, jaký typ zařízení používají. Tvůrci webových stránek samozřejmě neposkytují tolik tvůrčí svobody, kolik potřebujete. Na druhou stranu tato svoboda vyžaduje hluboké technické znalosti, které většině uživatelů chybí.
 • Vylepšená flexibilita. Tisíce bezplatných a placených doplňků, doplňků a aplikací zajišťují neomezené možnosti přizpůsobení. Můžete používat libovolný widget, který potřebujete. Jste však jediná osoba odpovědná za jejich provoz, kompatibilitu nebo aktualizace.
 • Dostupnost. Někteří uživatelé si stále myslí, že použití webového tvůrce je dražší. Měli byste zvážit náklady na hostování, registraci domény, placená témata a doplňky. Něco z toho může váš projekt stát mnohem víc ve srovnání s weby vytvořenými pomocí softwaru pro vytváření webových stránek.

Hlavním problémem při vytváření webu bez tvůrců webových stránek je skutečnost, že musíte zvládnout každý krok od vytvoření webové stránky po aktualizaci pluginů.. V tomto případě bychom neměli podceňovat hodnotu, kterou přináší pohodlí typu all-in-one tváří v tvář tvůrcům webových stránek. Pokud to nezní přesvědčivě. Pojďme se podívat na kroky, které je třeba dokončit při vytváření webu zcela samostatně, bez pomoci tvůrců webových stránek.

Začínáme bez nástroje pro tvorbu webových stránek

Výběr mezi tvůrci webových stránek a tradičními platformami CMS se většinou opírá o dovednosti, rozpočet a cíle uživatele. Téměř polovina všech webů je zatím vytvořena bez tvůrců webových stránek. Než se však ponoříte do světa HTTP souborů, nastavení webových stránek, registrů domén a poskytovatelů hostingu, rádi bychom objasnili některé základní problémy.

Pokud vytvoříte web bez tvůrce webových stránek, jste zodpovědní za vytvoření a organizaci jeho digitálního obsahu, zabezpečení a provozu. Nejedná se o all-in-one řešení, jako většina tvůrců webových stránek. Jinými slovy, budete se zabývat registrací domény a hostováním samostatně, pokud se nerozhodnete koupit balíček, který zahrnuje hostování i název domény. Tento proces ve skutečnosti není tak těžký, jak si myslíte. Na druhou stranu to vyžaduje nějaký čas, abyste se cítili trochu nepříjemně s oddělenými technologiemi, které musíte přepínat z času na čas.

Přečtěte si více: CMS nebo tvůrce webových stránek? – důkladné srovnání všech kladů a záporů používání webových stránek a redakčního systému.

Pokud jde o kroky, budete muset udělat následující.

Krok 1 – Vyberte platformu

Informační list:
Živé webové stránky provozované:
WordPress – 27 165 799 webových stránek;
Wix – 3 383 125 webových stránek;
Joomla – 2 245 565 webových stránek;
Nakupujte – 1 259 029 webů.
Údaje poskytnuté Vestavěný.

Rozhodování o platformě je fáze, která bude definovat úspěch projektu. Závisí to na cílech a cílech vašeho webu. Bude to internetový obchod, blog nebo web pro malé firmy? Ačkoli platformy CMS jsou hodně nezávislé a neomezené možnosti přizpůsobení, slouží také různým účelům.

Některé jsou zaměřeny na jednoduché webové stránky, zatímco změny a úpravy vyžadují dobré programovací dovednosti, aby se jednoduchá šablona proměnila v digitální obchod. Většina systémů nabízí prázdné prostředí pro návrh webových stránek, kde musíte udělat nějaké kódování, abyste získali hotový web, který splňuje vaše počáteční požadavky.

Ve srovnání s tvůrci webových stránek: Všichni tvůrci webových stránek lze v závislosti na vašich cílech rozdělit do několika kategorií. Některé platformy jsou navrženy tak, aby vytvářely webové stránky a portfolia pro malé firmy, jiné jsou dobré pro vytváření projektů elektronického obchodu nebo vstupních stránek. Uživatelé si musí vybrat pouze ten, který jim vyhovuje, a začít upravovat.

Přečtěte si více: Nejoblíbenější služby vytváření webových stránek – objevte nejoblíbenější nástroje pro spuštění vlastního webu od nuly.

Krok č. 2 – Zaregistrujte si doménové jméno

Další zásadní fáze, která slouží různým účelům:

 • Povědomí uživatelů – doménové jméno je reprezentace projektu a první věc, která může udělat dobrý dojem. Cílem je, aby byl co nejpamátnější a nejjedinečnější.
 • SEO ovlivnit – název domény je hlavní adresa URL webu. Stejně jako jiné typy adres URL může mít velký dopad na SE. Cílem je použít fokusová klíčová slova v názvu URL, aby byl web více přátelský a relevantní pro SEO.
 • Vytvořte značku – název domény vám pomůže od začátku budovat značku a vyniknout od tisíců konkurentů. Ostrá a exkluzivní doména jistě zvýší vaše uznání vašich webových stránek.

Existují několik způsobů vybrat a zaregistrovat název domény. Zpravidla budete muset zpracovat tento proces samostatně pomocí speciálních služeb, které vám umožní vybrat tvarovatelná nebo obecná jména poskytovaná generátory domén. Nejlepší sázkou je zvolit si značkové domény nebo tzv. TLD (domény nejvyšší úrovně).

Nejoblíbenější zóny domén nejvyšší úrovně

Populární TLD Údaje poskytnuté Statistiky.

Nejprve musíte vybrat rozšíření v závislosti na typu webu. Digitální obsah nebo umístění. Pak musíte zkontrolovat jeho dostupnost a nakonec ji zakoupit s dalším ročním obnovením.

Ve srovnání s tvůrci webových stránek: jak jsme již zmínili dříve, tvůrci webových stránek přicházejí jako řešení typu vše v jednom. To znamená, že bezplatné domény jsou již zahrnuty v ceně balíčku. Svůj web můžete propojit s vlastní jedinečnou doménou nebo použít vlastní název poskytovaný platformou. Upozorňujeme, že druhá varianta není určena pro dlouhodobé projekty.

Přečtěte si více: Výběr správného názvu domény – užitečné tipy a triky, jak vybrat nejlepší název domény pro budoucí web.

Krok č. 3 – Vyberte možnost Hosting

Informační list:
Světový web hosting použití:
GoGaddy – 29 275 259 webových stránek;
1 a 1 IONOS – 7 908 743 webových stránek;
Bluehost – 2 060 268 webových stránek;
SiteGround – 1 950 133 webových stránek.
Údaje poskytnuté Vestavěný.

Takže již máte zaregistrovanou platformu a doménové jméno. Nyní musíte myslet na místo kde hostit váš web se všemi jeho soubory. Výběr hostingu je stejný jako výběr ledničky. Chcete, aby byly všechny vaše výrobky bezpečně uloženy ve správném stavu s rychlým a snadným přístupem, kdykoli budete potřebovat.

Volba bude opět zcela záviset na vás. Uživatelé budou muset rozhodnout o typu hostingu. Zda to bude sdílené, oddaný nebo mrak hosting. Kolik šířky pásma nebo úložiště potřebujete? Má hosting dobrý výkon a bezpečnostní funkce? Je dostatečně flexibilní, aby zvládl bezproblémovou integraci? Kolik to bude stát? To jsou otázky, na které musíte odpovědět sami.

Dobrý výkon, sazby za provozuschopnost, rychlost načítání stránky, zabezpečení znamená, že podpora zákazníků jsou zásadní problémy, na které musíte dávat pozor. Navíc, většina platforem je docela obtížné používat. Budete potřebovat nějaký čas, abyste zjistili, jak to funguje, a to nezmiňujte nastavení webových stránek. Dobrý hosting není tak levný, jak si většina lidí myslí. Cena se může pohybovat od 1 do 20 $ v závislosti na platformě a funkcích, které poskytuje.

Porovnejte s tvůrci webových stránek: Tvůrci webových stránek opět přicházejí jako webové řešení připravené k použití bez nutnosti starat se o hostování, výkon nebo zabezpečení. Jednoduše si vyberte plán a web hostovaný se všemi nezbytnými prostředky ochrany proti spamu a DDoS na jednom místě. Kromě toho jsou někteří tvůrci webových stránek ještě levnější než jediné řešení hostování, které nezahrnuje ceny domén a šablon.

Přečtěte si více: Vytvoření webové stránky bez hostitele – vyberte si mezi webhostingovými alternativami, aby vaše webové stránky byly živé bez jakýchkoli problémů s hostingem.

Krok č. 4 – Najděte motiv

To je místo, kde někteří tvůrci webových stránek vypadají o něco více omezeni ve srovnání s platformami CMS. Pokud se rozhodnete vytvořit web bez tvůrců webových stránek, získáte přístup k nekonečnému výběru témat pro všechny typy. Zahrnují bezplatné a placené rozložení rozděleno do kategorií. Můžete si vybrat budoucí digitální obchod. Online časopis, portfolio atd.

Zatímco volná témata vypadají téměř stejně s malými rozdíly, miliony uživatelů je již používají. Jinými slovy, vytvoření skutečně jedinečného webu může být problémem, zejména pokud nemáte dostatečné technické zázemí. Dobré řešení problému mohou být placené šablony. Vypadají stylověji a profesionálněji. Vyžadují však další hotovost. Cena se může lišit od 20 do 500 USD. Tato skutečnost neznamená, že tento proces je nákladově efektivní, jak si někteří mohou myslet od začátku.

Ujistěte se, že téma je mobilní. Nespěchejte na výběr prvního. Některá rozvržení jsou zpravidla k dispozici v režimu náhledu. Podívejte se, jak bude váš budoucí web vypadat na různých mobilních zařízeních s různými rozměry obrazovky.

Citlivý web

Jakmile vyberete téma, nebudete jej moci okamžitě upravovat a přizpůsobovat. Uživatelé je potřebují stáhnout a poté přenést tematické soubory na svůj hosting. Editor bude k dispozici v kontrolní místnosti nebo na palubní desce se všemi potřebnými nastaveními a nástroji webových stránek. Zde můžete kdykoli změnit motivy a použít rozvržení nabízená ve výchozím nastavení. Přihlaste se a začněte vytvářet webovou stránku.

Ve srovnání s tvůrci webových stránek: tvůrci webových stránek nabízejí připravenou šablonu se všemi nezbytnými oddíly. Nemusíte stahovat soubory ani je přenášet do svého hostingu. Vyberte šablonu, kterou se vám líbí, a ihned ji začněte upravovat. Žádné skličující řídicí panely nebo ovládací panely. Vložená editace znamená, že uvidíte všechny změny na stránce najednou. Většina platforem je založena na funkcích přetahování, zatímco ceny šablon jsou již zahrnuty v plánu.

Krok č. 5 – Vytvoření obsahu a stránek

Zde budete muset vyzvednout nějaké dovednosti a pochopit rozdíl mezi statickými a dynamickými stránkami. Jinými slovy, každá ze sekcí vašeho webu, blogových příspěvků nebo článků je statická stránka. Pokaždé, když chcete vytvořit novou, budete potřebovat samostatnou stránku. A pokaždé, když se proces editace bude opakovat.

reTradiční platformy CMS jsou dost komplikované. Nejde jen o kopírování a vkládání textu a přechod do režimu online. Zatímco vytváření nových příspěvků může být snadné, situace u jiných sekcí je jiná. Někdy budete muset dohlížet na vzhled, přidávat mediální obsah nebo jiné prvky stránky, včetně krátkých kódů, skriptů, práce s hlavičkami a zápatími, vytváření nabídek, značek, kategorií atd. Všechny tyto procesy, které budete muset zvládnout ručně.

Ve srovnání s tvůrci webových stránek: Vytváření nových stránek a úprava stávajících pomocí webů je velmi snadné. Již máte hotovou šablonu. Vše, co potřebujete, je změnit umístění bloků, odstranit ty, které nepotřebujete, nebo přidat sekce. Pak jednoduše vložíte do textů, mediální soubory drag-and-drop a tady jste! Vaše stránka je připravena.

Krok č. 6 – Přizpůsobte si svůj web pomocí pluginů

Váš web by měl být dostatečně funkční. V opačném případě by to návštěvníci nechali pro uživatelsky přívětivější alternativu. Kromě funkčnosti vám různé pluginy a doplňky umožňují dosáhnout předchozích cílů, jako je akvizice uživatelů, rostoucí seznam odběratelů, analytika a další. Mohou dobře fungovat, kdykoli potřebujete, aby se váš projekt dostal na novou úroveň.

Doplněk je kousky softwaru, které vám pomohou vytvořit živější a aktuální stránky. Instalace pluginu se zpravidla provádí velmi snadné. Stále to však budete muset zvládnout sami. Budete mít přístup na obrovské tržiště a najdete tu, kterou potřebujete. Některé jsou zdarma, zatímco jiné jsou placené. Nejprve budete zřejmě potřebovat následující:

 • Tlačítka sociálních médií – umožnit uživatelům sdílení obsahu a maximální vystavení obsahu.
 • Analytics – pluginy jsou navrženy tak, aby vám umožnily sledovat uživatele, dopravní kanály, umístění publika atd.
 • Mediální soubory – pomocí pluginů vytvořte ohromující galerie nebo posuvníky. Připojte videa z hlavních platforem pro streamování a zapojte více uživatelů.
 • Bezpečnostní – antispamové systémy, ochrany DDoS, speciální nástroje k prevenci podvodů a podvodů.
 • SEO – speciální pluginy, které vám umožní nastavit SEO vašich webových stránek a zpříjemnit obsah vyhledávacím robotům.

Všechny ovládací prvky budete moci spravovat z ovládacího panelu. Zároveň jste jediný, kdo odpovídá za jejich provoz a rychlé aktualizace. Některé pluginy mohou obsahovat virový kód nebo malware. Raději byste se proto rozhodli pro důvěryhodné vývojáře a produkty.

Ve srovnání s tvůrci webových stránek: Přestože tvůrci webových stránek se nemohou pochlubit tak obrovským množstvím doplňků, některé mají své vlastní trhy aplikací a obchody s dostatečným počtem doplňků a widgetů pro přizpůsobení svých stránek. Tam najdete vše od jednoduchých kalendářů a správců událostí až po složitější kontaktní a vyskakovací widgety. Většina tvůrců webových stránek navíc nabízí jednoduchou integraci s analytickými službami a službami elektronického obchodování třetích stran.

Krok č. 5 – Připojte se online

Fáze je nastavena, zelená vlajka klesne. Nyní máte připravený web k publikování. Jednoduše stiskněte tlačítko „publikovat“ a prohlédněte si svůj web online a zpřístupněte jej uživatelům. Možná si myslíte, že je to ve skutečnosti. Webové stránky však vyžadují stálou podporu a údržbu.

Ti, kteří se rozhodnou nepoužívat tvůrce webových stránek, jsou doslova ponecháni na vlastní pěst. Pokud plugin pracuje s chybami, nikdo vám nepomůže. Pokud téma špatně funguje na tabletech, nikdo vám nepomůže. Platformy CMS nemají zákaznickou podporu. Připravte se na procházení tun stránek a fór při hledání uživatelů se stejným problémem. Údržba a podpora jsou vaše zodpovědnost a provoz webových stránek.

Ve srovnání s tvůrci webových stránek: tvůrci webových stránek nabízejí několik způsobů řešení různých problémů. Platforma nese výlučnou odpovědnost za údržbu, podporu a řádný provoz webových stránek. Na druhou stranu, i když jde o řešení typu vše v jednom, dojde-li k něčemu, web zcela klesne.

Sečteno a podtrženo

Vytvoření webu bez tvůrce webových stránek je dlouhá a komplikovaná cesta ke konečnému nasazení. Budete se muset připravit na výzvy a překážky na cestě k online přechodu od nalezení správného hostingu a tématu k úpravám a přizpůsobení webových stránek. Uživatelé budou muset každý krok zvládnout sami bez odborné pomoci. Z tohoto důvodu může být úkol riskantní, pokud nemáte dostatečné technické zázemí. Dokonce i v případě skvělých dovedností v oblasti kódování a tvorby webových stránek se tento proces změní v řadu pokusů a úsilí.

Tvůrci webových stránek byli navrženi tak, aby usnadnili proces vytváření. To je cíl, kterému slouží, a zároveň poskytují řešení all-in-one pro nováčky i zkušené majitele webových stránek. Přestože si ne vyhrazují tolik prostoru pro přizpůsobení a nezávislost na webu, přicházejí jako jednoduché, ale výkonné digitální prostředí s doslova každou funkcí, kterou můžete potřebovat navzdory typu a cílům webových stránek..

Vytvořte si svůj web zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map