Jak vytvořit web CMS od nuly

Jak vytvořit web CMS od nuly


Mezi různými možnostmi vytváření webových stránek, s nimiž se můžete v současné výklenku současného webového designu setkat, zůstává používání CMS tím samým cílem, který může vyhovět potřebám různých kategorií uživatelů. Systémy pro správu obsahu jsou výkonné programy, které poskytují rozsáhlý výběr nástrojů pro návrh webových stránek potřebných k efektivnímu zahájení a správě jakéhokoli projektu. Tyto systémy se liší v cílech a funkčnosti a všechny z nich není docela snadné zvládnout hned od začátku.

Znalost základů webdesignu je zde žádoucí, zatímco výsledek vždy stojí za investici do času a úsilí. Webové stránky vytvořené pomocí CMS obecně vynikají z davu díky svému atraktivnímu modernímu designu, pokročilému výkonu a schopnosti plnit několik úkolů najednou. Co tedy vyžaduje spuštění webové stránky CMS a jaké kroky musí tento proces zahrnovat? Je nejvyšší čas to zjistit hned teď.

Jak si vyrobit web CMS

Pokud máte pravdu, že si pro svůj webový design vyberete CMS, pamatujte na následující kroky, které musíte udělat, aby byl úspěch.

 1. Vyberte platformu. Před spuštěním webové stránky si vyberte CMS, který lépe vyhovuje vašim potřebám pro vývoj webových aplikací a konečným očekáváním. Existuje několik systémů, které by vás mohly zajímat, ale zvažte všechny klady a zápory každého z nich, abyste vybrali, čeho nebudete později litovat.
 2. Přemýšlejte o názvu domény. Doména vašeho webu by měla být nezapomenutelná, jednoduchá a uživatelsky přívětivá. Nemělo by to být příliš dlouho – hlavním požadavkem je, aby byl spojen se značkou, relevantní pro mezeru a přátelský k SEO. Vyberte si svůj čas.
 3. Přečtěte si také: Co je to doménové jméno a jak fungují domény?.

 4. Vyberte možnost Hosting. Před instalací systému dbejte také na výběr hostingu. Mějte na paměti, že ne všechny CMS přicházejí s integrovanými řešeními hostování. Některé z nich umožňují svobodu volby, protože výběr poskytovatelů hostingu je opravdu působivý. Jednou z nejlepších možností však je Bluehost. Dodává se s vysokou mírou dostupnosti, rychlostí načítání webové stránky, spolehlivými bezpečnostními nástroji, různými možnostmi integrace a cenově dostupnými cenami. Základní plán systému, který navíc obsahuje možnost volby názvu domény, vás bude stát pouze 2,95 $ / měsíc – je téměř nemožné najít takovou rozumnou nabídku jinde.
 5. Přečtěte si také: Hodnocení nejlepších poskytovatelů webhostingu.

 6. Nainstalujte CMS. Dalším krokem je instalace vybrané platformy. Obecně je instalační proces snadný, rychlý, intuitivní a trvá jen pár minut. Stačí dokončit kroky, které systém nabízí, a zkopírovat soubory do svého hostitele.
 7. Vyberte a nainstalujte doplňky. Pokud téměř všechny seriózní CMS vyžadují instalaci pluginu, má smysl to udělat hned od začátku. Pluginy přidávají do projektu funkčnost. Pokud však nemáte v plánu zahájit komplexně složitý projekt, můžete jít bez nich. Nezapomeňte, že pluginy jsou bezplatné a placené – ty jsou bezpečnější a spolehlivější, což je činí z investice.
 8. Přizpůsobte design. Jakmile dokončíte instalaci pluginu, je nejvyšší čas vybrat si vhodné téma a přizpůsobit design svého webu. Téměř všechny redakční systémy jsou dodávány s integrovanými šablonami, ale můžete také narazit na několik variant na webu. Stejně jako pluginy, i šablony mohou být zdarma a placené, což také může mít přímý dopad na jejich kvalitu a bezpečnost. Každý CMS přichází s nástroji pro přizpůsobení designu, které umožňují vytvářet a upravovat webové stránky, přidávat loga a nabídky, rozvržení webových stránek atd..
 9. Nahrajte obsah. Po dokončení přizpůsobení webového designu můžete začít nahrávat obsah. Většina šablon obsahuje předem navržený obsah, který vychází z výklenku, do kterého patří. Můžete nahradit obsah vlastními informacemi (obrázky, text, mediální soubory atd.) A získat jedinečný personalizovaný projekt.
 10. Přejít do režimu online. Posledním krokem je zveřejnění webových stránek. Nezapomeňte však vyplnit nastavení SEO a připojit analytický systém ke sledování výkonu vašich webových stránek.

Nejlepší tvůrci webových stránek CMS

Pokud jde o výběr nejlepších tvůrců webových stránek CMS, měli byste si uvědomit, že jich existuje mnoho. Pozornost si však zaslouží jen několik služeb, pokud chcete získat hodný výsledek, který vyhoví vašim potřebám, požadavkům a rozpočtu. Jedná se o WordPress, Joomla, Drupal a Concrete5. Je nejvyšší čas zkontrolovat každou z nich hned teď.

1. WordPress

WordPress

WordPress – je CMS, který nevyžaduje žádnou prezentaci, i když se poprvé rozhodnete spustit webovou stránku s tímto druhem služby. Toto je zdaleka nejpopulárnější a nejpoužívanější systém pro správu obsahu, který již pohání miliony webových stránek po celém světě. Platforma vyniká z davu díky rozsáhlým možnostem integrace, široké komunitě uživatelů, množství šablon a nástrojům pro přizpůsobení designu. Systém je flexibilní a zcela snadno zvládnutelný, i když nejste profesionálové pro web design. Připravte se však na prozkoumání základů webdesignu, když s ním pracujete, protože WordPress ve skutečnosti znamená zkušenosti s programováním a dovednosti.

Funkce

Editor WordPress

WordPress byl původně spuštěn pro spouštění a správu blogů. Zůstává tak tím nejlepším CMS pro blogování, který kdy nabízí, a nabízí více špičkových nástrojů a možností blogování. Zde můžete udělat blog, když přidáváte, upravujete, plánujete a aktualizujete příspěvky, nastavujete kanály RSS a e-mailu pro předplatné, aktivujete funkci komentářů uživatelů, integrujete mediální soubory, vybíráte a přizpůsobujete design blogů atd..

WordPress poskytuje kreativní svobodu a více možností přizpůsobení designu. Stačí procházet jeho ovládací panel a zobrazit různé nástroje, které můžete použít k vytvoření jedinečného designu webových stránek. Integrace zásuvných modulů je jedním z vrcholů této služby, která umožňuje získat jedinečný vzhled webových stránek pomocí funkcí, které v současnosti systém postrádá. Současně vyžaduje integrace pluginů maximální pozornost a pochopení předmětu. To je nutné, aby se zabránilo malwaru, který je potenciálně spojen s doplňky třetích stran.

Kromě integrace pluginů je CMS známý také pro funkci vkládání sociálních médií. Nemusíte se registrovat u oblíbených sociálních sítí samostatně, protože jsou již ve výchozím nastavení integrovány do systému.

Vzory

CMS přichází s úžasnou řadou šablon, které najdete na webu. Jeho vlastní kolekce není tak bohatá, takže rozhodně má smysl vybírat a integrovat šablony třetích stran, které vyhovují vašim individuálním potřebám webového designu. Vzory WordPress jsou k dispozici v bezplatných a placených variantách. Placené designy se vyznačují lepší kvalitou a nejsou tak riskantní, pokud jde o hrozby malwaru a spamu.

Náklady

Obecně platí, že WordPress je bezplatný CMS pro všechny kategorie uživatelů. Můžete si zdarma stáhnout, nainstalovat a používat základní sadu funkcí této služby. Pokud se však rozhodnete, že potřebujete zvýšit výkon svých webových stránek a přidat k nim funkčnost, nepůjdete bez nákupu dalších šablon a pluginů na webu. Kromě toho budete muset získat hosting a doménové jméno, abyste mohli online a zpřístupnit váš projekt cílové skupině.

Přečtěte si také: Recenze WordPress.

Vyzkoušejte WordPress Now

2. Joomla

Joomla

Joomla – je další populární platforma, která se umístila na druhém místě za WordPress v seznamu moderních systémů pro správu obsahu. To je software s otevřeným zdrojovým kódem, což umožňuje spouštět a řídit projekty, které se liší složitostí a úrovní zvládnutí. Pokud jste nikdy nepracovali s platformami tohoto typu, měli byste vědět, že Joomla je o něco složitější než WordPress a zvládnutí a používání tohoto nástroje tedy vyžaduje více úsilí, času a dovedností.. Zatímco WordPress je zpočátku službou zaměřenou na blog, Joomla lze použít ke spuštění různých typů webových stránek, včetně obchodních projektů a vstupních stránek. Je to dobrá volba pro živnostníky, malé a velké podniky a profesionály v oblasti webového designu.

Funkce

Joomla Dashboard

Stejně jako WordPress je Joomla nemyslitelná bez integrace pluginů. Existuje spousta bezplatných a placených pluginů, které jsou speciálně navrženy pro Joomla. Je na vás, abyste si vybrali z několika bezplatných a placených variant, ale opět si uvědomte bezpečnostní aspekt. Správná volba pluginu však v dlouhodobém horizontu přinese váš web na zcela novou úroveň.

Zde je možná integrace s užitečnými a funkčními aplikacemi a službami třetích stran. Joomla vám umožňuje přidat následující aplikace: LiceChat, Zendesk, Monitor kampaní, Aktivní kampaň, Konstantní kontakt, Bitium, LiveAgent, ZohoSalesIQ, Post-Affiliate Pro, Bookeo Schůzky, Kayako a Vision Helpdesk, abychom zmínili několik.

CMS pokrývá široké spektrum potřeb vytváření webových stránek. Aby vám bylo možné vyjádřit tvůrčí svobodu, systém vám dává na starosti proces webového designu. Zde můžete ovládat možnosti správy obsahu projektu, funkce bannerů a výkon uživatelů. Správce jazyků služby bude velkou výhodou pro uživatele, kteří mají v úmyslu vytvořit vícejazyčné webové stránky. Pomocí integrovaného nástroje můžete upravit požadované jazykové nastavení pro spuštění jakékoli jazykové verze vašeho webu.

Vzory

Integrovaná kolekce šablon platformy není příliš bohatá, i když kvalita návrhů je poměrně vysoká. Naštěstí web oplývá profesionálními šablonami Joomly, které můžete použít, pokud se vám nepodaří najít tu v sadě systému. Vyvíjené webovými designéry třetích stran a členy komunity, návrhy Joomla jsou bezplatné a placené. Jejich kvalita se také liší. Skutečnost, že bezplatné šablony nejsou zcela bezpečné pro velké projekty, je přesvědčivá pro uživatele, kteří mají v úmyslu získat kvalitní plnohodnotné projekty.

Náklady

Jako open-source CMS je Joomla pro všechny zcela zdarma. Jste vítáni ke stažení, instalaci a práci s ním bez nákladů. Čas, který můžete strávit zkoumáním sady funkcí, je tedy neomezený. Mějte na paměti, že převládající množství integrovaných nástrojů a funkcí systému má omezenou funkčnost. Pro spuštění plně funkčního profesionálního webu s Joomlou je nutné dostávat placené šablony, pluginy a aplikace třetích stran. Totéž se týká názvu domény a hostingu.

Přečtěte si také: Recenze Joomly.

Vyzkoušejte Joomla Now

3. Drupal

Drupale

Drupale – je systém správy obsahu s otevřeným zdrojovým kódem, který poskytuje rozsáhlé možnosti přizpůsobení designu. Systém funguje skvěle pro vývoj malých, středních a velkých obchodních projektů. Je však také možné vytvořit s platformou jiné typy webových stránek. Drupal často používají profesionální ateliéry webového designu a nezávislí pracovníci, kteří se zaměřují na vytváření webových stránek na míru pro klienty.

Funkce

Řídicí panel Drupal

Stejně jako jiné populární CMS, Drupal zajišťuje hluboké a flexibilní možnosti integrace pluginů. Systém ve výchozím nastavení nemůže nabídnout dostatečný výběr doplňků a aplikací. Místo toho mohou uživatelé najít spoustu variant online. Tato služba také umožňuje výběr a přidání modulů a návrhů, které nejvíce vyhovují specializaci vašeho webu. Pokud jde o integraci CMS se systémy a aplikacemi třetích stran, nabízí Drupal široký výběr služeb, které si můžete vybrat pro zvýšení výkonu vašich webových stránek. Patří mezi ně Zendesk, Bitium, Google Analytics, LinkedIn, Zapier, HubSpot, MailChimp, ShoutEm, iPaper, Magento, Salesforce, Twitter a některé další známé systémy.

Drupal přichází s pohodlnými a praktickými možnostmi správy uživatelů, které přispívají k bezpečnému a rychlému nahrávání obsahu a jeho další úpravě. Pokročilá nabídka systému zjednoduší proces přidávání různých typů obsahu (obrázky, videa, mediální soubory, blogové příspěvky, hlasování atd.). Kromě toho nabízí Drupal výjimečnou správu obsahu a grafiky.

Vzory

Jako systém pro správu obsahu nemůže Drupal nabídnout tak rozsáhlý výběr integrovaných šablon, jako jsou například současní tvůrci webových stránek. Vestavěná témata dobře fungují pro vývoj osobních projektů nebo pro průzkum systému. A je to. Pokud cílíte na velké publikum, určitě budete muset hledat šablony třetích stran na webu. Naštěstí existuje spousta vysoce kvalitních témat navržených speciálně pro Drupal profesionálními vývojáři, webovými studii a uživateli komunit. Drupal designy jsou zdarma i placené. Ty jsou bezpečnější a profesionálnější. Proto stojí za investici, pokud očekáváte, že získáte plnohodnotný web, který splní vaše obchodní potřeby a cíle.

Náklady

Drupal je bezplatný software CMS dodávaný s otevřeným zdrojovým kódem. Systém si můžete stáhnout a nainstalovat bez nákladů, ale z jeho funkčnosti budete možná potřebovat co nejvíce. Nejprve musíte získat název domény a vyberte poskytovatele hostingu a jeden z plánů, které nabízí. Náklady na plány se budou lišit s ohledem na podmínky a služby, které jsou v ceně. Za druhé, budete muset investovat do kvalitních šablon, pluginů a aplikací třetích stran, které přispějí k výkonu vašeho webu.

Přečtěte si také: Drupal recenze.

Vyzkoušejte nyní Drupal

4. Beton5

Beton5

Beton5 – je výkonný a inovativní CMS s otevřeným zdrojovým kódem, který umožňuje spouštět a spravovat webové stránky komplexním a pohodlným způsobem. Ve skutečnosti je to jeden ze systémů, který poskytuje pokročilé funkce bez nákladů bez kompromisů s výsledkem. Webové stránky vytvořené pomocí Concrete5 vypadají moderně a funkčně. Systém CMS je však složitější než mnoho jeho konkurentů, a proto naznačuje hlubokou křivku učení. Jakmile si na jeho funkce zvyknete, budete moci vytvářet různé typy projektů.

Funkce

Řídicí panel Betonu5

CMS nabízí hodnotné funkce přizpůsobení designu, aby vyhověl různým preferencím a potřebám. Existuje spousta doplňků a základních podporovaných doplňků, které můžete najít online a integrovat se do svého projektu a rozšířit tak jeho funkčnost. Spousta těchto doplňků je pravidelně aktualizována automaticky. CMS je také dodáván s integrovaným nástrojem pro tvorbu formulářů, který vám umožní snadno vytvářet, upravovat a aktualizovat online formuláře dostupné na vašem webu.

Systém navíc zajišťuje rychlou instalaci, rozsáhlé možnosti integrace pluginů, aktualizaci jedním kliknutím, oprávnění uživatele, integrovaný systém hlášení atd. CMS zajišťuje intuitivní úpravy webových stránek, zatímco projekty s ním vytvořené jsou dobře optimalizovány pro vyhledávače..

Vzory

Platforma má vlastní sbírku integrovaných šablon, které se vyznačují dobrou kvalitou a jsou přizpůsobitelné. Počet dostupných témat však nemusí stačit k uspokojení potřeb webového designu všech uživatelů systému. V tomto případě služba umožňuje integrovat témata třetích stran dostupná na webu. Jsou navrženy webovými vývojáři speciálně pro Concrete5 a přicházejí ve dvou možných variantách – zdarma a placené. Šablony zdarma mají také dobrou kvalitu, ale nejsou tak bezpečné ve srovnání s placenými návrhy kvůli možnému ohrožení malwarem.

Náklady

Stejně jako výše uvedené hlavní konkurenty i Concrete5 je zcela zdarma. Za stahování, instalaci a používání služby nemusíte platit nic. Zároveň není možné systém vůbec volat zdarma. Chcete-li ze své sady funkcí vytěžit maximum, musíte zaplatit za název domény, poskytovatele hostingu, další doplňky, šablony, doplňky a aplikace. Případné náklady na projekt budou záviset na množství dalších funkcí, které byste chtěli integrovat do svého webu, a také na plánu hostingu a designu (pokud existuje), který si nakonec vyberete.

Vyzkoušejte Concrete5 Now

Jak zvolit správný systém pro správu obsahu

Výběr správného systému správy obsahu je často výzvou. To se týká zejména uživatelů, kteří s těmito platformami nikdy předtím nepracovali, a proto si nejsou vědomi svých parametrů a hlavních charakteristik.

Ve skutečnosti by konečné rozhodnutí mělo záviset na řadě faktorů. Patří mezi ně vaše dovednosti v oblasti webdesignu, typ projektu, který potřebujete, cíl, který sledujete, rozpočet, který jste připraveni investovat do jeho rozvoje a charakteristiky samotné platformy. Současně je možné definovat obecné funkce a požadavky, které jsou podobné pro všechny typy CMS, s nimiž se při vyhledávání setkáte:

 • Pohodlí a snadnost správy webových stránek;
 • ntuitivní příroda;
 • Možnosti integrace;
 • Cena (včetně hostingu a názvu domény)
 • Bezpečnost;
 • Možnosti upgradu;
 • Zahrnuty funkce přizpůsobení designu;
 • SEO-přátelskost;
 • Škálovatelnost;
 • Funkce správy obsahu.

Při výběru nejlepšího CMS musíte věnovat pozornost aspektům, kterým musíte věnovat pozornost. Zbytek základních bodů závisí na jednotlivých parametrech každého systému, který vás zajímá. Pokud se vám však podaří najít CMS, který splňuje výše uvedené požadavky, určitě stojí za pozornost.

Sečteno a podtrženo

Dostupnost a bohatý výběr typů softwaru mohou z případného výběru CMS učinit skutečnou výzvu, zejména pro první časovače. Při prozkoumávání nejoblíbenějších služeb byste měli mít na paměti řadu funkcí, integračních možností a speciálních poskytovaných nástrojů. Ale to není ono. Většina CMS vyžaduje hosting a výběr domény, což je další aspekt, který byste měli řešit při porovnávání platforem.

WordPress, Joomla, Drupal a Concrete5 jsou v současné době nejznámějším, naloženým a důvěryhodným CMS. Umožňují spouštět a efektivně spravovat různé typy projektů a umožňují přístup k dalším aplikacím, zásuvným modulům, šablonám a nástrojům.

Předtím, než skutečně provedete konečnou volbu, nezapomeňte tyto služby analyzovat, prozkoumat a porovnat. Splní vaše požadavky? Jsou dostatečně bohaté na funkce, aby vám umožnily snadno vytvářet projekty? Dokážete úspěšně dokončit úkol s některou z nich, nebo je na vašem seznamu určitý vůdce? Odpovědi na tyto otázky vám pomohou vybrat službu, která nejlépe vyhovuje vašemu individuálnímu návrhu webového projektu a požadavkům.

Vytvořte webový server CMS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map