Jak vytvořit web na stránkách Google

Jak vytvořit web na stránkách Google


Pomocí Google můžete snadno vytvořit bezplatný web Weby Google – jednoduchý webový tvůrce drag-and-drop. Je součástí balíčku Google Suite a je zpočátku zaměřen na potřeby časovačů. Tato služba je intuitivní, snadno použitelná a docela pohodlná pro všechny kategorie uživatelů a má co nabídnout každému návrháři webu.

Webové stránky Google používají ve výchozím nastavení editor WYSIWYG, i když jeho rozhraní funguje dobře i pro ty uživatele, kteří chtějí ručně upravit kód webových stránek a získat tak jedinečný výsledek. Před použitím služby byste se měli zaregistrovat do bezplatného účtu Google (pokud jej ještě nemáte). Zde je podrobný návod, který vám pomůže zjistit, jaké kroky musíte mít, abyste mohli web Google zdarma spustit pomocí Googlu.

S weby Google můžete snadno vytvářet a spravovat interaktivní a dynamické projekty pouze několika kliknutími. Pro práci se systémem nejsou potřeba žádné programovací dovednosti ani zkušenosti s webovým designem – postupujte podle pokynů, které generuje, a prozkoumejte řídicí panel, abyste mohli pokračovat v procesu vývoje webových stránek..

Webové stránky Google používají ve výchozím nastavení editor WYSIWYG, i když jeho rozhraní funguje dobře i pro ty uživatele, kteří chtějí ručně upravit kód webových stránek a získat tak jedinečný výsledek. Před použitím služby byste se měli zaregistrovat do bezplatného účtu Google (pokud jej ještě nemáte). Zde je podrobný návod, který vám pomůže zjistit, jaké kroky musíte mít, abyste mohli web Google zdarma spustit pomocí Googlu.

1. Zvolte Název webových stránek a Šablonu

Jak vytvořit web na stránkách Google

Jakmile se přihlásíte ke svému účtu Google a spustíte nástroj pro tvorbu webových stránek, budete přesměrováni na ovládací panel, kde budete vyzváni k zadání názvu společnosti. To je také místo, kde můžete změnit obrázek záhlaví a styl. Mimochodem, máte možnost vybrat si jeden z obrazových obrázků, které nabízí Google Sites, nebo nahrát ten svůj. Jakmile to uděláte, budete muset přistoupit k výběru šablony. Sekce „Témata“ je k dispozici v podrobném menu na pravé straně obrazovky. Kromě designu si zde budete moci vybrat barvu záhlaví a styl písma.

Když už mluvíme o šablonách, weby Google nenabízejí výchozí šablonu pro nové webové stránky, které uživatelům umožní získat plnou kontrolu nad jejich projekty. Místo toho vám tvůrce webových stránek umožňuje vybrat jedno z existujících motivů z galerie. Pokud jde o rozmanitost témat, není to tak působivé, ale je zde stále co vybírat.

Rovněž byste měli mít na paměti, že tvůrce webových stránek rozlišuje mezi pojmem témat a šablon. „Témata“ se používají k návrhu celkového pocitu a vzhledu webu (včetně obrázků a barevné palety), zatímco „šablony“ zahrnují výběr typů stránek a rozvržení. To budete dělat dále.

2. Upravit rozložení webových stránek

Jak vytvořit web na stránkách Google

Při vývoji webových stránek budete mít možnost si vybrat a upravit rozvržení svého webu. Celkově vzato je k dispozici 6 variant rozvržení. Patří sem rozvržení s jedním, dvěma, třemi a čtyřmi sloupci.

Chcete-li nahradit výchozí rozvržení, stačí vybrat odpovídající sekci a pokračovat v procesu úprav. Poté, co jste se rozhodli, budete moci vyplnit bloky, odesílat obrázky a přidávat texty související s webovými stránkami. To je velmi snadné, rychlé a bezproblémové.

3. Přidání a přizpůsobení stránek

Jak vytvořit web na stránkách Google

Jakmile dokončíte výběr rozvržení, je nejvyšší čas přidat nové webové stránky. Weby Google umožňují přidávat neomezený počet stránek, které se liší svými implikacemi a typy. Chcete-li přidat novou stránku, stačí přejít na odpovídající kartu „Stránky“ na ovládacím panelu a pojmenovat stránku. Chcete-li zkrátit dobu vývoje webových stránek, je možné duplikovat hotové stránky, přidat podstránky a přiřadit jim speciální vlastnosti..

Pokud jde o typy stránek, je možné si vybrat mezi možnostmi. Abych byl přesný, je na vás, abyste se rozhodli, jaký typ stránky přesně chcete přidat a jaký obsah plánujete později nahrát. Můžete tedy vytvářet a přidávat standardní webové stránky s obsahem a připojovat dokumenty, oznámení k zasílání zpráv a aktualizací společnosti, počáteční stránky, stránky se seznamem i souborové skříňky pro ukládání, správu a sdílení souborů. Počet stránek by měl v zásadě záviset na specializaci vašeho webu, velikosti a obsahu, který chcete zobrazit.

4. Nahrajte obsah

Jak vytvořit web na stránkách Google

Jakmile stránky upravíte, je nejvyšší čas přejít k jedné z nejnáročnějších, odpovědných a objemnějších částí celého procesu vytváření webových stránek – nahrávání obsahu. Za tímto účelem přejděte na ovládací panel na kartu Vložit a vyberte typ obsahu, který chcete přidat. Můžete si vybrat z textových polí, obrázků, možnosti Vložit a varianty „Z jednotky“. Výběr bude záviset na zdroji, ve kterém jsou soubory původně uloženy.

Jak vytvořit web na stránkách Google

Pokud jde o typy obsahu, který se má na stránku nahrát, tlačítko Vložit uvádí mnoho variant, které pokrývají převládající množství potřeb uživatelů. Zde je seznam typů obsahu, které si můžete vybrat a vložit na své webové stránky: Obsah, Kolotoč obrázků, Tlačítko, Oddělovač, YouTube, Mapa, Kalendář, Dokumenty, Prezentace, Tabulky, Formuláře a Grafy. Ať už si vyberete jakýkoli prvek, budete si jej moci přizpůsobit s ohledem na specializaci svého webu.

Webové stránky Google navíc umožňují integrovat standardní „gadgety“, jako jsou kalkulačky nebo zpravodajské kanály, Google Search Console pro lepší optimalizaci vyhledávačů připravených projektů, Google Analytics atd. Jako webový tvůrce podporující Google umožňuje weby integrovat libovolné G Rozšíření sady považujete za důležitá a nezbytná pro váš projekt.

K tomu nejsou potřeba žádné doplňky ani doplňky třetích stran – stačí se podívat na sadu rozšíření a vybrat ta, která momentálně potřebujete (Dokumenty Google, Disk, Sbírky, Jamboard, Blogger a co ne).

5. Zkontrolujte možnosti správy webových stránek

Před představením nového projektu světu byste měli nastavit a nakonfigurovat některé z nejdůležitějších prvků a možností správy webových stránek. Zde můžete propojit analytiku stránek, duplikovat projekt, přidat favicon, upravit vlastní adresy URL, zkontrolovat nastavení informací o webu, přiřadit práva na sdílení webových stránek ostatním uživatelům atd..

Pokud je zde stále něco, čemu nerozumíte, stačí kliknout na tlačítko „Spustit prohlídku“ a zjistit, co je za nastavením systému. Kromě toho umožňuje tvůrce webových stránek přidávat do projektu více přispěvatelů a dokonce se přihlásit k odběru posledních změn projektu, aby zůstali informováni o všech úpravách a změnách provedených na webu..

6. Vyberte doménové jméno

Před zpřístupněním na webu je třeba udělat ještě jednu věc. Musíte vybrat název domény pro svůj projekt. Vlastně ji můžete publikovat pod vlastní doménou – doménou, kterou jste dříve vlastnili – nebo si od Googlu pořídit úplně novou. Je na vás, abyste se rozhodli. Jen přemýšlejte o pozoruhodné a snadno zapamatovatelné adrese URL, která bude spojena nejen s vaší obchodní výklenkem, ale bude také jedinečná a nezapomenutelná pro cílové publikum. Nedělejte si však příliš dlouho, abyste se vyhnuli objemným adresám URL.

7. Upravte přístup na web

Jak vytvořit web na stránkách Google

Existuje výhodná příležitost sdílet hotový projekt s ostatními uživateli a nastavit přístupová práva. Můžete tak svůj web nechat v režimu konceptu (zatímco je stále ve výstavbě), výběr konkrétních lidí, kteří budou mít právo projekt upravit. Web můžete také učinit naprosto soukromým, takže jej nikdo nebude moci zobrazit. Stejně tak můžete publikovat projekt, aby byl přístupný všem. Pokud si přejete pozvat kohokoli, aby s vámi web upravil, systém vám to umožní zadáním e-mailů těchto lidí a odesláním pozvánek..

V případě, že chcete svůj projekt chránit, můžete zaškrtnout tlačítko, které umožňuje zabránit jiným editorům v publikování projektu, změně přístupových práv a přidávání nových lidí bez vašeho vědomí. To je velmi výhodné pro lidi pracující v týmu nebo pro uživatele, kteří se podílejí na vývoji webových stránek na míru pro klienty. Nakonec je možné použít možnost Náhled před finální publikací projektu, aby se zajistilo, že vypadá správně na ploše, tabletu a mobilních obrazovkách.

8. Připojte Google Analytics

Webové stránky Google umožňují propojit Google Analytics s připraveným projektem. To je nezbytná funkce, pokud si chcete být vědomi hlavních parametrů vašeho projektu a faktorů, které ovlivňují jeho výkon, jakož i hodnocení SEO. Integrace Google Analytics vám pomůže zjistit tok provozu a výkyvy, množství uživatelů, kteří navštívili váš web během zadaného časového období, míry konverze, cíle a zdroje provozu, míru opuštění webu a mnoho dalších klíčových parametrů, které mohou případně vést nebo přerušit výkon celého webu. Povědomí o těchto vlastnostech vám pomůže včas vyřešit případné problémy, abyste se vyhnuli závažnějším důsledkům.

9. Upravte SEO konfigurace a publikujte web

Než zpřístupníte svůj web online, musíte udělat ještě jednu zásadní věc. Nyní mluvíme o optimalizaci vyhledávacích strojů. Webové stránky Google vám umožňují upravit hlavní parametry SEO a zajistit tak vysoké hodnocení vyhledávače vašeho nově vytvořeného projektu. Chcete-li dosáhnout úspěchu, doporučujeme připojit Google Search Console, která usnadní vyhledávacím strojům indexaci vašeho projektu. Nezapomeňte správně vyplnit hlavní pole a sekce SEO, které mají přímé spojení s pozicemi na vašem webu. Nyní, když je váš web připraven ke zveřejnění, stačí kliknout na tlačítko „Publikovat“ a sledovat výsledek!

Sečteno a podtrženo

Ať už jste začátečník nebo zkušený vývojář-vědomý vývojář ochotný vytvořit web na Googlu, snadno jej zvládnete pomocí nápovědy k Webovým stránkám Google. Je to docela funkční systém, i když má minimalistický design. K zahájení a správě projektů se službou Google Sites nejsou potřeba žádné speciální znalosti programování. Ovládací panel je intuitivní a snadno prozkoumatelný, zatímco výsledek stojí za námahu v dlouhodobém horizontu.

Tvůrce webových stránek umožňuje vytvářet pouze jednoduché webové stránky s poměrně omezenou funkčností. Funguje to dobře pro malé projekty, zatímco spuštění plně funkčních webů nebude možné. Pokud máte v úmyslu pokračovat v práci na dalším vývoji a propagaci projektu, má smysl vybrat si od začátku kvalitního tvůrce webových stránek bohatých na funkce.. Wix, uKit, Weebly nebo dokonce jako CMS WordPress snadno zvládne jakýkoli úkol. Vše závisí na vašich dovednostech a zkušenostech s webovým designem.

Vyzkoušejte Weby Google nyní

Howarde Můj profil na Twitteru Můj profil na Facebooku e-mailem Můj propojený profil

o autorovi

Jsem Howard Steele, zakladatel a šéfredaktor této webové stránky. S více než 10 lety webového budování vím, jak komplikovaný a únavný může být tento úkol pro osobu, která není IT. Nemůžete se rozhodnout, kterou službu si vybrat? Neváhejte mě požádat o radu. Stačí popsat potřeby svých webových stránek a my vám rádi pomůžeme.

Domů »Užitečné tipy» Jak vytvořit web na stránkách Google

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map