Jak vytvořit web od nuly

Jak vytvořit web od nuly


Opravdu potřebuji web? Tato otázka vyvstává, zda máte v úmyslu představit svou malou firmu nebo zahájit masivní kampaň za globální dosah. Odpověď je ano.

Mít web je životně důležité pro jednotlivce, živnostníky, společnosti, mezinárodní korporace a podnikání jakékoli velikosti. Druhou otázkou je, jak vytvořit nový web od nuly.

Zde má většina nováčků zády ke zdi. S tolika se vyvíjí technologie vytváření webových stránek, ze kterých si můžete vybrat, pro některé by mohlo být matoucí vybrat ten, který nejlépe odpovídá. Výběr bude záviset hlavně na složitosti projektu, klíčových cílech, typu webových stránek, rozpočtu a technickém zázemí.

V tomto konečném průvodci přezkoumáme všechny dostupné nástroje a technologie pro vytváření webových stránek, abychom zdůraznili výhody a nevýhody, klíčové funkce a výhody, které přináší. Takže zůstaňte naladěni!

Contents

Nejlepší služby pro vytvoření webové stránky od nuly:

 1. Wix – nejlepší tvůrce webových stránek k vytvoření webové stránky od nuly
 2. WordPress – bezplatná platforma (CMS) pro vytváření libovolných webových stránek
 3. uKit – nejjednodušší tvůrce webových stránek pro webové stránky pro malé firmy
 4. Shopify – platforma elektronického obchodování typu All-in-one pro prodej online
 5. Squarespace – univerzální webový tvůrce pro začátečníky
 6. Weebly – jednoduchý způsob, jak vytvořit web od nuly
 7. Webflow – jeden z nejlepších softwaru pro tvorbu webových stránek

Wix – nejlepší tvůrce webových stránek k vytvoření webové stránky od nuly

Jméno výrobku:WIX
Oficiální webové stránky:wix.com
Složitost:Velmi snadné
Plán zdarma:Neomezený
Prémiový plán:od 13 $ / měsíc
Založený:2006
Sídlo společnosti:Izrael
Vyzkoušejte to zdarma

Wix – je nejlepší tvůrce webových stránek, který vám umožňuje vytvořit webovou stránku nabitou funkcemi od začátku. Platforma existuje již více než 14 let a stala se špičkovou destinací pro miliony uživatelů po celém světě. Systém pracuje skvěle pro vývoj různé typy projektů, bez ohledu na úroveň složitosti, funkčnosti a zvláštních aspektů designu. Navíc systém nevyžaduje žádné znalosti kódování, protože je naprosto intuitivní, pohodlné a snadno použitelné pro nováčky a profesionály webového designu.

Hlavní rysy

Wix je jedním z nejznámějších tvůrci webů drag-and-drop, který vyniká z davu díky jeho rozsáhlé sadě funkcí. Přicházejí k různým potřebám vývoje webových stránek. Podívejte se nyní na hlavní body tvůrce webových stránek:

Výhody a nevýhody

Pokud jde o vývoj webových stránek, Wix umožňuje vybrat si ze dvou možností úprav. Tyto jsou Wix ADI a standardní editor. První řešení většinou funguje dobře pro netechnology, kteří nemají čas nebo se jen nechtějí starat o složité nuance webového designu. Druhou alternativou je lepší volba pro zkušené designéry. Tvůrce webových stránek také nabízí stovky hotových přizpůsobitelných šablon, pokročilé nástroje pro přizpůsobení designu, integrované nástroje pro blogování a eCommerce, bohatý trh aplikací s velkým výběrem integrovatelných widgetů a rozšíření..

Když už mluvíme o nevýhodách, Wix nemá zásadní nevýhody. Rozhraní systému je poněkud přesycené funkcemi, widgety a nástroji, což může být pro začátečníky trochu matoucí. Tvůrce webových stránek vám neumožňuje přepínat mezi šablonami a není zde žádná možnost úpravy kódu. Přestože Wix App Market disponuje bohatými widgety, ne všechny mají hodnotnou kvalitu. Tyto nedostatky však nemají vážný dopad na funkčnost systému.

Náklady

Cenová politika Wix je cenově dostupné pro každého. Systém má docela pěkný plán zdarma. Nikdy nevyprší, a proto jej lze použít k testování celé funkčnosti platformy před přechodem na jeden ze svých placených plánů.

Standardní plány Wix

 • Combo ($ 13 / mo) – absence systémových reklamních bannerů, bezplatného hostingu a připojení k doméně;
 • Neomezený (17 $ / měsíc) – 10 GB úložného prostoru, neomezená šířka pásma;
 • Pro (22 $ ​​/ měsíc) – integrované nástroje pro shromažďování statistik a Google Analytics, 2 hodiny úložného prostoru videa;
 • VIP (39 $ / měsíc) – profesionální logo, podpora první priority atd.

Plány podnikání / eCommerce

 • Obchodní Basic (23 $ / měsíc) – přijímání plateb online;
 • Business Unlimited (27 $ / měsíc) – platforma elektronického obchodu, nástroje pro rozvoj podnikání, aplikace pro podnikatele;
 • Obchodní VIP (49 $ / měsíc) – neomezená šířka pásma a úložný prostor pro video, kompletní sada Wix;
 • Podnik (500 $ / měsíc) – komplexní obchodní řešení, které poskytuje nejvyšší funkčnost a maximální množství nástrojů.

Tvůrce webových stránek často nabízí slevy a speciální nabídky, aby posílil loajalitu zákazníků a povzbudil nové uživatele, aby se připojili k systému. Existuje také 14denní záruka vrácení peněz v případě, že nejste z nějakého důvodu spokojeni s některým z placených plánů.

Vyzkoušejte Wix zdarma

WordPress – bezplatná platforma (CMS) vytvořit libovolný web

Jméno výrobku:WordPress
Oficiální webové stránky:wordpress.org
Složitost:Nadprůměrný
Plán zdarma:Neomezený
Prémiový plán:od 2,95 $ / měsíc
Založený:2003
Sídlo společnosti:Celosvětově
Vyzkoušejte to zdarma

WordPress – je nejoblíbenější bezplatný redakční systém na světě, který lze použít k vytvoření jakéhokoli typu webové stránky. Systém se v současné době může pochlubit více než 25 miliony živých webových stránek a mnoho dalších je ve výstavbě. Původně zahájen jako blogovací platforma založená na obsahu, WordPress se rozrostl na víceúčelový nástroj pro vytváření webových stránek s mnoha skvělými funkcemi a maximální volností přizpůsobení.

Hlavní rysy

WordPress poskytuje široký seznam funkcí, které to umožňují spouštět různé typy webových stránek, včetně blogů, portfolií, obchodních webů, webových obchodů a dalších. Víceúčelová povaha CMS přispívá k funkčnosti systému, ale také znamená investici úsilí / času potřebného k co nejlepšímu využití systému. Podívejte se nyní na hlavní funkce WordPress:

 • Open-source charakter, který poskytuje plný přístup ke zdrojovému kódu projektu;
 • Výkonný blogovací modul;
 • Hladká a bezproblémová instalace CMS, která zajišťuje snadné použití pro začátečníky a profesionály v oblasti webového designu;
 • Stovky integrovatelných pluginů souvisejících s různými výklenky;
 • 100% svoboda přizpůsobení designu, která zajišťuje špičkový vzhled a výkon webových stránek.

Výhody a nevýhody

WordPress se vyznačuje plnohodnotným systémem správy obsahu, který umožňuje více integračních funkcí. Systém je dodáván se sadou vestavěných šablon, widgetů, rozšíření, aplikací a pluginů, ale jsou k dispozici také stovky. Pluginy / témata, která si můžete vybrat a integrovat do svého projektu, se zabývají různými průmyslovými odvětvími, což umožňuje skutečně široký výběr.

Pokud jde o nevýhody, první a nejdůležitější aspekt se týká složitosti CMS pro začátečníky. Potřeba integrace zásuvných modulů a šablon znamená povědomí o kódovacích schopnostech. Prozkoumání a zvládnutí platformy a celé sady funkcí vyžaduje také čas a úsilí. Pro nováčky to nejsou jednoduché úkoly.

Náklady

WordPress je zcela zdarma ke stažení a instalaci. Po instalaci systému si budete moci vyzkoušet jeho sadu funkcí a zahájit s ním jednoduché projekty, abyste si procvičili a vylepšili své dovednosti v oblasti webového designu. Když se rozhodnete zahájit plně funkční projekt a uvést jej do provozu, nezůstanete bez integrace pluginů a dalšího přizpůsobení webových stránek. Nakonec, pokud chcete svůj projekt publikovat na webu, musíte si vybrat spolehlivý hosting a připojit doménové jméno. Existují mnoho hostingových společností z čeho vybírat. Nejlepší řešení je však Bluehost – důvěryhodný poskytovatel hostingu, který oficiálně doporučuje WordPress. Při práci s Bluehostem vám nabídneme jeden z plánů, který poskytuje. Tyto zahrnují:

 • Základní (2,95 $ / měsíc) – jeden hosting webových stránek, neomezený přenos a šířka pásma, bezplatné aktualizace WordPress, bezplatné připojení SSL, 50 GB úložného prostoru;
 • Plus (5,95 $ / měsíc) – neomezený počet hostovaných webových stránek, neomezený počet e-mailových účtů a domén, neměřený úložný prostor a šířka pásma, 200 USD za pokročilé marketingové možnosti;
 • Výběr (5,45 $ / měsíc) – zálohování webových stránek, ochrana před nevyžádanou poštou, soukromí domény atd.

Ať už si vyberete jakékoli předplatné, Bluehost nabídne skvělý bonus – příležitost připojte se a použijte bezplatné doménové jméno zdarma během jednoho roku. Jakmile termín skončí, náklady na doménu budou představovat 12 až 14 USD ročně.

Vyzkoušejte WordPress zdarma

uKit – nejjednodušší tvůrce webových stránek pro webové stránky pro malé firmy

Jméno výrobku:uKit
Oficiální webové stránky:ukit.com
Složitost:Super snadné
Plán zdarma:14denní zkušební období
Prémiový plán:od 4 $ / měsíc
Založený:2015
Sídlo společnosti:Ruská Federace
Vyzkoušejte to zdarma

uKit – je nejjednodušší tvůrce webových stránek pro webové stránky pro malé firmy. To je také jeden z nejdostupnějších systémů, které lze najít na trhu moderního webového designu. uKit je plně funkční, flexibilní, pohodlný, intuitivní a jednoduchý pro všechny kategorie uživatelů, bez ohledu na jejich odbornost v oblasti webdesignu. Pro spouštění a správu projektů se systémem není třeba mít znalosti kódování – takže funkčnost a srozumitelnost je pro každého.

Hlavní rysy

uKit se zpočátku umístil jako a tvůrce webových stránek pro malé firmy, ale je také možné se systémem spustit další typy projektů. Patří mezi ně blogy, malé až střední webové obchody, portfolia, vstupní stránky atd. Tvůrce webových stránek přichází s praktickým editorem drag-and-drop, který přispívá k snadnému použití a pohodlí služby, zatímco praktický náhled možnost umožňuje zobrazit výsledek před přechodem do režimu online. Hlavní vlastnosti systému jsou uvedeny níže:

 • Stovky responzivních průmyslových šablon, které jsou naprosto přizpůsobitelné;
 • Ohromující snadnost použití a dostupnost;
 • Rozsáhlé možnosti integrace widgetů;
 • Připojení SSL zdarma;
 • Integrace CRM;
 • Přístupová práva pro správu dočasných webových stránek.

Výhody a nevýhody

Tvůrce webových stránek vyniká z davu díky své impozantní jednoduchosti, která neohrožuje funkčnost. uKit přichází s praktickým a intuitivním editorem WYSIWYG, který vám umožní řídit proces webového designu. K dispozici je také přístup ke spoustě responzivních a plně přizpůsobitelných šablon, možností integrace widgetů a blogovacího nástroje. Funkce eCommerce je realizována dvěma způsoby – buď prostřednictvím Ecwid plugin integrace nebo přizpůsobení widgetu elektronického obchodu. Možnost udělit dočasná přístupová práva na web ostatním členům týmu umožňuje efektivnější správu a přizpůsobení sdílených webových stránek.

uKit nemá významné nevýhody – je to jednoduché, intuitivní a pohodlné pro každého. Poněkud však chybí možnosti úpravy kódu, které by uživatelům umožnily co nejlépe využít přizpůsobení webových stránek. Navíc 14denní bezplatná zkušební verze systému nepostačuje k realizaci a testování celé funkčnosti platformy.

Náklady

uKit je jedním z nejlevnější a nákladově efektivní tvůrci webových stránek. Systém nemá zdarma plán, ale je stále možné otestovat jeho sadu funkcí během bezplatného zkušebního období, které trvá 14 dní. Jakmile se rozhodnete pro spuštění webové stránky naložené funkcemi s platformou, připravte se na upgrade na jeden ze svých prémiových plánů:

 • Minimální ($ 4 / mo) – více než 200 profesionálních šablon, zálohování, neomezené místo na disku a číslo stránky, vlastní připojení názvu domény, podpora 24/7, upozornění SMS;
 • Základní (8 $ / měsíc) – žádné známky autorských práv, výkonné nástroje pro sledování statistik, Google Analytics, podpora živého chatu, prémiové návrhy;
 • eCommerce (9,60 $ / měsíc) – integrované nástroje elektronického obchodu, možnosti platby / odeslání, přijímání online plateb, nastavení nákupního košíku, výběr měny;
 • Pro ($ 12 / mo) – funkčnost elektronického obchodu, integrace vlastního kódu, aplikace vlastních barevných schémat atd.

Pokud se rozhodnete pokračovat v práci se systémem, je rozumné zaplatit za 3, 6, 12 nebo 24 měsíců jednou platbou, abyste ušetřili rozpočet. Čím delší je předplatné, tím větší bude sleva.

Vyzkoušejte zdarma uKit

Shopify – platforma elektronického obchodování typu All-In-One pro prodej online

Jméno výrobku:Nakupujte
Oficiální webové stránky:shopify.com
Složitost:Průměrný
Plán zdarma:14denní zkušební období
Prémiový plán:od 29 $ / měsíc
Založený:2004
Sídlo společnosti:Kanada
Vyzkoušejte to zdarma

Shopify – je vše v jednom Platforma elektronického obchodování snadno a efektivně prodávat online. Tento software byl původně navržen tak, aby stavět online obchody od nuly. Proto přichází s výkonnými integrovanými funkcemi nastavenými speciálně pro potřeby majitelů internetového obchodu. Tento software je v současné době jedním z nejpopulárnějších eCommerce řešení na světě, který pohání stovky funkčně naložených internetových obchodů.

Hlavní rysy

Shopify je nejlepší cíl, pokud jde o spouštění a správu funkčních webových obchodů. V průběhu let se vyvinul a přinesl pokročilé funkce elektronického obchodování, jako je automatizovaný výpočet DPH v EU, integrované platební metody a nákupní košík, kromě některých jeho dalších základních možností, jako například:

 • Funkce rozšířené reality;
 • Vícejazyčná podpora;
 • Místě prodeje (POS) software pro efektivní online a offline prodej produktů;
 • Rozsáhlé funkce marketingu, správy produktů a přizpůsobení internetového obchodu;
 • Integrovaný trh aplikací Shopify;
 • High-end možnosti integrace a synchronizace.

Výhody a nevýhody

Shopify zpočátku vyniká z davu díky svým výkonným funkcím eCommerce, které umožňují spouštění a správu všech typů online obchodů. Tento software poskytuje přístup k nesčetným množstvím produktů pro správu produktů, marketing, přizpůsobení a propagaci internetového obchodu, vícejazyčnou podporu. Dodává se s integrovaným nákupním vozíkem, všestrannými funkcemi pro vytváření a úpravy galerií produktů. Tento systém umožňuje synchronizovat účet vašeho internetového obchodu s externími službami, tržišti a účetním softwarem. Zajišťuje také bezpečnost vašeho projektu prostřednictvím připojení SSL certifikátu, špičkových nástrojů pro boj proti podvodům a dalších bezpečnostních možností.

Mezi negativní rysy softwaru má smysl zmínit množství komplikovaných funkcí elektronického obchodu, z nichž mnohé nejsou tak nutné, pokud jde o tvorbu standardního internetového obchodu. Místo toho dobře fungují při vývoji velkých hypermarketů. Náklady na předplatné Shopify by také měly být zmíněny zde, protože software je docela drahé řešení.

Náklady

Služba Shopify není levným tvůrcem webových stránek, ale její cenová politika závisí na funkčnosti systému. Systém nenabízí žádné bezplatné plány, přesto je možné otestovat jeho funkčnost pomocí 14denní zkušební verze zdarma. Jakmile se rozhodnete spustit online obchod s naloženými funkcemi a zahájit provoz, připravte se na upgrade na jeden z následujících plánů:

 • Základní Shopify (29 $ / měsíc) – připojení blogu, 2 účty zaměstnanců, analýza podvodů, bezplatný SSL certifikát, ruční vytváření objednávek, aplikace Shopify POS, obnova opuštěného vozíku, prodejní kanály;
 • Shopify (79 $ / měsíc) – dárkové karty, 5 zaměstnaneckých účtů, odborné zprávy, 1-5 umístění obchodu;
 • Rozšířené Shopify (299 $ / měsíc) – pokročilý tvůrce sestav, až 8 obchodů, doprava dopravce v reálném čase, 15 zaměstnaneckých účtů atd.

Software nestanovuje poplatky za transakce kreditní kartou provedené při používání služby. Při provádění plateb kreditními kartami však buďte připraveni zaplatit více.

Vyzkoušejte službu Shopify zdarma

Squarespace – univerzální webový tvůrce pro začátečníky

Jméno výrobku:Čtvercový prostor
Oficiální webové stránky:squarespace.com
Složitost:Průměrný
Plán zdarma:14denní zkušební období
Prémiový plán:Od 29 $ / měsíc
Založený:2012
Sídlo společnosti:USA
Vyzkoušejte to zdarma

Squarespace – je univerzální webový tvůrce pro začátečníky a profesionály v oblasti webdesignu. Systém se snadno používá pro všechny a přichází s výraznou integrovanou funkčností, díky které je odlišen od davu. Tvůrce webových stránek umožňuje vytvářet vizuálně atraktivní webové stránky za dostupnou cenu. Schopnosti kódování zde nemusí být, ale služba stále předpokládá možnosti úprav projektu HTML / CSS, aby bylo dosaženo lepších výsledků.

Hlavní rysy

Funkce Squarespace se sama o sobě jako systém all-in-one používá k spouštění všech typů webů. Jeho integrovaná funkčnost však funguje nejlépe pro vývoj kvalitních blogů, internetových obchodů, portfolií a obchodních webů. Jeho editor WYSIWYG přispívá k snadnému vývoji webových stránek, zatímco pokročilý editor stylu stránky umožňuje vytvářet působivý design webových stránek. Seznam nejvýznamnějších funkcí funkce Squarespace je následující:

 • Více integrovatelných doplňků a widgetů;
 • Výkonné eCommerce a blogovací nástroje;
 • Rozsáhlé možnosti sociální integrace;
 • Vložení a integrace Map Google Google;
 • Certifikace SSL a e-mailový marketing.

Výhody a nevýhody

Program Squarespace je známý svými rozsáhlými možnostmi úpravy obrázků, množstvím nástrojů pro přizpůsobení designu a programem Logo Maker. Dostupnost responzibilních přizpůsobitelných šablon přispívá k účinnosti procesu. Tvůrce webových stránek také zajišťuje spolehlivé a výkonné možnosti zákaznické podpory a špičkové marketingové nástroje, které přispívají k lepší propagaci webových stránek. Mezi hlavní výhody platformy patří nástroj Unfold storytelling, integrace plánování přesnosti, výkonný eCommerce a podpora blogů..

Pokud jde o nedostatky webového tvůrce, má smysl zmínit náklady na plány elektronického obchodu, které jsou pro standardní uživatele o něco dražší. Editor stylů systému vyžaduje čas, který je třeba prozkoumat a otestovat, protože není pro začátečníky docela snadné. Konečně Squarespace nenabízí režim náhledu webových stránek. To není docela pohodlné, protože uživatel se bude muset po zveřejnění projektu vrátit do procesu editace, pokud existují nějaké chyby, které vyžadují zlepšení.

Náklady

Náměstí je střední cena. Neexistuje žádný zcela bezplatný plán, ale platforma vám umožní vyzkoušet jeho vlastnosti během 14denní zkušební verze, která je zdarma. Chcete-li zahájit projekt naložený na platformě, ujistěte se, že upgradujete na jeden z prémiových plánů, které systém nabízí:

 • Osobní ($ 12 / mo) – 20 webových stránek. 3% transakční poplatek, připojení k vlastní doméně atd .;
 • Obchodní (18 $ / měsíc) – neomezený počet webových stránek, 2% prodejní transakční poplatek, kredit AdWords atd .;
 • Základní (26 $ / měsíc) – integrovaná funkce účetnictví, neomezené číslo produktu, šířka pásma a místo na disku atd .;
 • Pokročilý (40 $ / měsíc) – doprava dopravce v reálném čase, tisk štítků, automatické vyhledávání opuštěných pokladen atd.

Ať už plánujete jakýkoli prémiový program, zahrnuje bezplatný hosting a doménové jméno. V případě, že již vlastníte doménu, systém vám ji umožní jmenovat do nového webu založeného na Squarespace.

Vyzkoušejte Squarespace zdarma

Weebly – jednoduchý způsob, jak vytvořit web od nuly

Jméno výrobku:Weebly
Oficiální webové stránky:weebly.com
Složitost:Průměrný
Plán zdarma:Ano
Prémiový plán:Od 4 $ / měsíc
Založený:2006
Sídlo společnosti:USA
Vyzkoušejte to zdarma

Weebly – je jedním z jednoduchých způsobů, jak vytvořit web od začátku. Tvůrce webových stránek umožňuje zahájit skvěle vypadající projekty bez jediného řádku kódu. Jeho integrovaný editor drag-and-drop v kombinaci s pokročilými funkcemi umožňuje kreativní svobodu, která nakonec zajistí kvalitní výsledek.

Hlavní rysy

Weebly byl původně vytvořen pro účely blogování, ale později získal silné zaměření na eCommerce. Se službou je také možné zahájit další typy projektů bez znalosti kódování a webového designu. Mezi hlavní vrcholy tvůrce webových stránek by se měly zmínit jako první:

 • Výkonná specializace na elektronický obchod a blogování;
 • Vkládání kódu je povoleno;
 • Pokročilé marketingové a propagační nástroje (Weebly Propagujte);
 • Integrovaný videohosting a působivé možnosti úpravy obrázků;
 • Integrace IFTTT;
 • App Center a Tvůrce formulářů.

Výhody a nevýhody

Weebly je docela snadno použitelný jak pro netechnické techniky, tak pro experty na webový design. Systém vám umožňuje zdarma vytvořit přizpůsobenou adresu URL webových stránek a poskytuje přístup k rozsáhlé knihovně responzivních přizpůsobitelných šablon. Zvláštní pozornost by měla být věnována funkcím elektronického obchodování, které uživatelům umožňují spouštět a spravovat plně funkční internetové obchody. Mezi další hlavní rysy Weebly patří funkce Weebly for Education a Weebly Campus Edition, které zahrnují více funkcí a nástrojů pro vývoj webových stránek zaměřených na vzdělávání.

Weebly demeriti nejsou tak četní. Jednou z hlavních nuancí je absence funkce zálohování webových stránek, která neumožňuje uživatelům automaticky ukládat verze webových stránek během procesu vývoje. Stejně tak systém neimplikuje zpětné / opakované úpravy potřebné ke zrušení některých nepotřebných kroků webového návrhu. Jako systém zaměřený na elektronický obchod účtuje Weebly 3% transakční poplatek za veškerý prodej uskutečněný v systému.

Náklady

Weebly má k dispozici transparentní cenovou politiku pro vývoj dvou typů webových stránek – Standard a eCommerce. Existuje bezplatný plán, který předpokládá dostupnost 500 MB místa na disku, připojení subdomény a certifikát SSL pro zvýšení bezpečnosti projektu. Chcete-li získat přístup k pokročilé sadě funkcí, musíte upgradovat na jedno z placených odběrů:

 • Připojit ($ 4 / mo) – připojení k doméně, zobrazení reklamních bannerů, SSL certifikát atd .;
 • Starter (8 $ / měsíc) – integrovaný editor drag-and-drop, neomezený prostor na disku, absence systémových reklam, možnost připojení vaší vlastní domény, zabezpečení SSL a pokročilá statistika webových stránek, 10 produktů, poplatek za provizi 3% za všechny provedené transakce;
 • Pro ($ 12 / mo) – možnost vyhledávání, ochrana heslem, 25 produktů, video pozadí, HD videa a audio a možnost zapojit až 100 členů;
 • Obchodní ($ 25 / mo) – neomezený počet členů, funkce registrace, neomezený počet produktů, možnost přijímat platby na jednotlivých doménách, absence transakčních poplatků, možnost prodeje digitálních produktů;
 • Plán výkonu (38 $ / mo) – určené pro projekty elektronického obchodu, oznámení o opuštěném nákupním košíku, dárkové certifikáty, přepravní ceny v reálném čase atd.

Weebly plány umožňují připojit doménové jméno za 19 USD, poskytnout přístup ke službě Google Ads s bonusem 100 $ a umožnit použití živého chatu, fóra a e-mailové podpory.

Vyzkoušejte Weebly zdarma

Webflow – jeden z nejlepších softwaru pro tvorbu webových stránek

Jméno výrobku:Webflow
Oficiální webové stránky:webflow.com
Složitost:Komplex
Plán zdarma:Ano
Prémiový plán:Od $ 12 / mo
Založený:2013
Sídlo společnosti:USA
Vyzkoušejte to zdarma

Webflow – je jedním z nejlepších softwarových nástrojů pro tvorbu webových stránek, který je známý také svým profesionálním přístupem k webovému designu a vysokou úrovní složitosti ve srovnání s většinou standardních tvůrců webových stránek. Do jisté míry může být platforma ve srovnání s CMS z hlediska flexibility a složitosti přizpůsobení designu.

Hlavní rysy

Funkce webového toku je daleko nad průměrem. Vyžaduje to povědomí o kódování, pozadí webového designu a připravenost investovat čas, úsilí a znalosti, aby byl projekt úspěšný. Webový tvůrce tedy lépe přijde na internet potřeby zdatných vývojářů webových stránek, kteří mají v úmyslu vyjádřit svou kreativitu zahájením špičkových projektů. Seznam jeho charakteristických rysů zahrnuje:

 • Možnosti správy stylů a tříd;
 • Pokročilé úpravy HTML / CSS;
 • Možnost vytvářet dynamický obsah;
 • Výkonný eCommerce engine;
 • Galerie Lightbox, After Effects a Lottie integrace;
 • Více než 200 profesionálních bezplatných a placených šablon.

Výhody a nevýhody

Webflow umožňuje vybrat a přizpůsobit ohromující šablony, které jsou citlivé a univerzální, aby umožnily uživatelům vyjádřit svou kreativitu. Systém umožňuje integraci více forem, databází a prvků, což zajišťuje zajímavou realizaci přístupu k webdesignu. Může se pochlubit ohromujícími kolekcemi CMS s více možnostmi obsahu. Při práci na vývoji vašich webových stránek je možné použít dva režimy, a to návrhář a editor. To vám umožní ovládat všechny fáze probíhajícího vývoje webových stránek. Webflow konečně přichází s výkonným a konkurenceschopným eCommerce motorem, který umožňuje vytváření online obchodů různých velikostí a výkonu.

Vzhledem ke složitosti systému a množství nejasných funkcí je zřejmé, že Webflow není pro nováčky tou nejlepší volbou. Je zde mnoho toho, co je třeba zvládnout, zatímco samotný proces vývoje webových stránek vyžaduje programovací dovednosti. Webflow je navíc velmi nákladný tvůrce webových stránek, zejména pro ty, kteří s ním neplánují zahájit několik projektů..

Náklady

Webflow má jedno z nejrozsáhlejších a nejvšestrannějších cenových řešení na trhu webového designu. Systém má zdarma plán, který se prodlužuje na neomezenou dobu, ale přichází se sadou omezení, která vám nedovolí získat maximum z procesu návrhu webových stránek. Pokud jde o prémiové plány, rozmanitost možností je zde opravdu působivá. Podívejte se nyní na cenovou tabulku Webflow.

Plány stránek zahrnují plány webových stránek a elektronického obchodování. Plány webových stránek jsou následující:

 • Základní ($ 12 / mo) – CDN zahrnuto, připojení k doméně, 500 online odeslání formuláře, SSL certifikát zdarma;
 • CMS (16 $ / měsíc) – 1 000 online formulářů, omezené CMS API, 3 editory obsahu, 2000 CMS položek, vyhledávání na webu;
 • Obchodní (36 $ / mo) – neomezený počet online podání formulářů, pokročilé globální CDN, plné CMS API, 10 editorů obsahu atd.

Plány elektronického obchodu zase obsahují:

 • Standard (29 dolarů) – všechny funkce plánu CMS plus vlastní pokladna a nákupní košík, integrovaný CMS pro blogy, přizpůsobení e-mailu, 2% transakční poplatek;
 • Plus (74 USD) – všechny funkce obchodního plánu plus nulový transakční poplatek, neznačkové e-maily, 10 účtů zaměstnanců.
 • Pokročilý (212 $) – všechny funkce obchodního plánu plus 15 zaměstnaneckých účtů, neomezené roční objemy prodeje a další.

Plány účtů jsou také rozděleny do dvou typů předplatného. Jedná se o individuální a týmové plány. Jednotlivé plány zahrnují:

 • Volný, uvolnit (0 $) – 2 projekty, fakturace klientů, bezplatné inscenování;
 • Lite (16 $) – 10 projektů, export kódu, vylepšené inscenování, neomezené přenosy projektů;
 • Pro (35 $) – Bílé štítky, neomezené projekty, ochrana heslem webu.

Pokud jde o týmové plány, jedná se o následující:

 • Tým (35 $ ​​na osobu) – všechny funkce plánu Pro plus fakturace klienta, vylepšené pracovní postupy, export kódu, řídicí panel týmu atd .;
 • Podnik (cena je projednána s odborníky Webflow samostatně) – všechny funkce plánu týmu plus bílé označení, neomezené projekty, ochrana heslem webu, řídicí panel týmu atd.

Webflow navíc nabízí pokročilé možnosti fakturace klientů pro nezávislé pracovníky, kteří plánují použití webového tvůrce zdarma s ohledem na požadavky na webový design..

Vyzkoušejte Webflow zdarma

Metody vytváření webových stránek vysvětleny

Než se do hloubky ponoříme do stavebních metod, musíme zjistit, co je vlastně web. Podle nejnovějších statistik je v roce 2020 na globálním webu k dispozici přes 1,77 miliardy webů. Uživatelé mohou narazit na nekonečné množství online projektů rozdělených do kategorií v závislosti na jejich typu, technologii, funkčnosti a dalších kritériích..

Krok 1: Vysvětlení metod vytváření webových stránek

zdroj: https://www.internetlivestats.com/total-number-of-websites/

Všichni však mají jednu společnou věc. Každý web přichází jako sada globálně přístupných webových stránek, které jsou spojeny pod jedním názvem domény. Hlavním účelem je umožnit jednotlivcům nebo skupinám uživatelů založit svou webovou přítomnost vytvořením a publikováním obsahu, webových stránek nebo sekcí, které jsou hostovány na jediném serveru..

Webová stránka může být k dispozici ve dvou různých typech zobrazení:

 1. Prvním je způsob, jakým uživatelé vidí stránku, když navštíví váš web (vykreslené zobrazení)..
 2. Druhý z nich vezme uživatele za závěsy a zobrazí zdrojový kód. Může být zobrazen náhled pomocí textového editoru, například Notepad.

Jinými slovy, web je kombinací značkovacího kódu a obsahu včetně mediálních souborů, textů, designu, prvků, widgetů atd. Všechny weby lze rozdělit do dvou hlavních kategorií: statické a dynamické.

Co je to statický web?

Výraz „statický“ znamená, že tento typ webových stránek je k dispozici ve formě statického dokumentu HTML, který představuje potřebný obsah. Každý dokument je hostován na webovém serveru s vlastní jedinečnou adresou URL. Stránka vypadá návštěvníkovi stejně jako na serveru.

Klíčovou vlastností je, že majitel webových stránek musí zpracovat proces vývoje ručně pokaždé, když chce provést změny nebo úpravy stránek. Takový přístup vyžaduje hluboké znalosti kódování a programování.

Výhody statických webů: Nevýhody statických webových stránek:
&# x2714; Dobré pro nadčasové zobrazení obsahu.
&# x2714; Levnější hostit, provozovat a udržovat.
&# x2714; Rychlejší rychlost webových stránek.
&# x2714; Není vyžadován žádný CMS.
✘ Každá aktualizace obsahu nebo úprava na stránce by měla být provedena ručně.
✘ Vyžaduje rozšířené dovednosti v oblasti programování a kódování.
✘ Méně flexibilní, pokud jde o přizpůsobení webových stránek.

Co je to dynamický web?

Tento typ webových stránek se liší od stavu, protože webový server automaticky generuje projekt pokaždé, když se k němu nový návštěvník pokouší získat přístup. Jinými slovy, uživatel nemusí zpracovat změny nebo úpravy na stránce ručně. Získá přístup k předem navrženým rozvržením nebo šablonám webových stránek, které již obsahují relevantní funkce, prvky nebo dokonce obsah.

Dynamické weby jsou populárnější u netechniků a nováčků, protože nevyžadují mnoho křivky učení a poskytují dostatečnou flexibilitu v kombinaci se snadným použitím.

Výhody statických webů: Nevýhody statických webových stránek:
&# x2714; Nejsou nutné žádné technické dovednosti.
&# x2714; Rychlejší aktualizace obsahu a úpravy webu.
&# x2714; Hotová rozvržení a šablony.
&# x2714; Vyžaduje méně času na stavbu webu od nuly.
✘ Vyžaduje systém pro správu obsahu.
✘ Některé technické zázemí může být stále nutné.
✘ Dynamické weby vyžadují servery, které jsou z hlediska zdrojů výkonnější.

Chcete-li začít s novým webem od nuly, musíte si uvědomit typ projektu. Volba bude záviset na technologiích, které budete používat pro stavební proces. Před výběrem nástroje byste měli zvážit několik zásadních faktů. Mezi tyto faktory patří typ a velikost webových stránek, struktura a složitost projektu, přibližné množství stránek a objem obsahu atd.

Zdůraznili jsme 4 hlavní nástroje a technologie pro vytvoření webové stránky od nuly. Jsou to následující:

 1. Samokódované weby založené na HTML.
 2. Stavitelé webů typu vše v jednom.
 3. Projekty založené na CMS.
 4. Rámce pro vytváření webů.

Podívejme se, které z nich se stane konečným řešením pro splnění vašich konkrétních cílů projektu.

# 1. Vlastní kódování HTML webové stránky

Tato metoda je lepší volbou pro uživatele touží po maximální přizpůsobení a svobodu web design. Samokódované weby odkazují hlavně na statický typ. Klíčovou výhodou je, že ve skutečnosti jste ten, kdo napíše zdrojový kód stránky HTML, nebo dokonce navrhnete vlastní redakční systém pro správu obsahu..

Špatnou zprávou je, že tento proces je z hlediska technických dovedností velmi náročný. Musíte být odborník na kódování a programování. Jinak projekt nikdy nebude fungovat. Ti, kteří takové dovednosti nemají, se rozhodnou pro outsourcing týmů pro vývoj webových aplikací nebo nezávislých pracovníků, což je sotva nejlepší alternativou s ohledem na náklady na vytváření webových stránek, časové rámce a další aspekty. Několik společností si může skutečně dovolit outsourcing.

Editace textového kódu

Pokud se rozhodnete dokončit stavební proces sami, budete si muset každou novou stránku nebo sekci vytvořit od začátku ručně. I když potřebujete vytvořit novou strukturu pro novou stránku, připravte se na zkopírování a vložení zdrojového kódu z původního. Jinými slovy, sebemenší úprava nebo aktualizace vyžaduje dobré technické dovednosti a dostatek času.

Celý proces se zdá být od začátku docela jednoduchý:

 1. Získejte HTML nebo textový editor.
 2. Otevřete novou stránku.
 3. Zkopírujte a vložte kód z editoru.
 4. Uložte změny.

Klíčovou výzvou je zde programování. Budete muset napsat nový kus kódu pro každé nové tlačítko, prvek, widget nebo funkci, kterou chcete vidět na webu. Pokud má projekt mnoho stránek s kontaktními formuláři, kalendáři, nástroji pro získávání uživatelů nebo jinými funkcemi, může trvat několik let, než si vytvoříte web od začátku..

I když uděláte vše v pořádku, nikdo vám nikdy nezaručí hladký chod webových stránek a řádnou správu obsahu, zejména pokud si sami navrhujete platformu CMS. Navíc se budete muset postarat o hosting vašeho webu. Vlastně kódované webové stránky zpravidla nejsou z hlediska serverových prostředků příliš náročné. Na druhé straně budete stále muset registrovat doménové jméno samostatně.

Přečtěte si také: Jak převést statický web HTML na WordPress.

Náklady na vytváření webových stránek HTML: cena bude záviset na tom, zda plánujete vše sami, nebo si zvolíte outsourcing nebo vlastní týmy pro vývoj webu. Pokud preferujete někoho, kdo vám práci udělá, cena se bude lišit také v závislosti na složitosti projektu, struktuře, funkcích, které potřebujete implementovat. Navíc budete muset zaplatit za každou novou aktualizaci. Konečná cena se může pohybovat od 5 000–10 000 $ za jednoduchý web až do 25 000–3 000 $ za digitální obchod..

Vlastní kódové stránky:
Samokódované nevýhody webových stránek:
&# x2714; Přizpůsobení a flexibilita webového designu.
&# x2714; Dobré pro velké společnosti, které vyžadují výhradní zastoupení.
✘ Časově náročný proces vytváření webových stránek.
✘ Jsou nutné zdokonalené dovednosti v oblasti programování a kódování.
✘ Ruční přizpůsobení a aktualizace.
✘ Výsledkem jsou obrovské náklady v případě outsourcingu.
✘ Samostatný hosting a správa domén.
✘ Zákaznická podpora. Jste na vlastní pěst.

# 2. Stavitelé webových stránek

Tvůrci webových stránek byli navrženi tak, aby co nejvíce usnadnili proces budování. Vypadali jako jediný způsob, jak mohou nováčci založit svou webovou reprezentaci bez technických dovedností. Navíc se nový software ukázal jako rychlejší a někdy levnější způsob, jak začít s novým online projektem. Zdůraznili jsme některé klíčové funkce, díky nimž se tvůrci webových stránek stali globálně oblíbenými u uživatelů.

Snadnost použití

První a nejdůležitější výhodou tvůrců webových stránek je snadné použití. Jak jsme již uvedli, ve většině případů nevyžadují technické dovednosti. Většina platforem nabízí intuitivní editor s tzv. Funkcí drag-and-drop. Díky tomu je proces úprav a přizpůsobení velmi snadný. Obvykle se skládá z několika jednoduchých kroků:

 1. Získejte připravené rozvržení nebo šablonu.
 2. Upravte stávající strukturu přesunutím objektů, bloků nebo prvků na stránce.
 3. Vytvořte novou strukturu z prázdného místa přidáním nových prvků z poskytnutého seznamu.
 4. Přizpůsobte stránku pomocí pokročilých nastavení a změňte velikost, uspořádání nebo přepracování stávajícího rozvržení.

Všechny výše uvedené kroky lze díky technologii WYSIWYG provést několika kliknutími. Je to stejné jako hraní s předem navrženými bloky LEGO. Proces správy a publikování obsahu je také velmi rychlý.

Rozhraní pro tvorbu webových stránek Wix

Moderní tvůrci webových stránek navíc sledují nejnovější technologické trendy a implementují AI a Nástroje založené na AR aby uživatelé mohli stavět weby během několika minut. Největší průmyslová jména používat umělou inteligenci které ve skutečnosti vytvářejí web pro uživatele pomocí poskytnutých informací (typ webu, nika, požadované funkce atd.). Jinými slovy, získáte web připravený k použití s ​​relevantním obsahem, widgety a integrovanými aplikacemi.

Balíček vše v jednom

Kromě stránek s vlastním kódováním nejsou tvůrci webových stránek pouze konstruktéry stránek. Přicházejí jako kompletní sada nejen k vytváření, ale také hostování vašich nových webů. Uživatelé navíc ve většině případů získají bezplatnou doménu. Jinými slovy, můžete spravovat veškerá svá webová aktiva z jedné platformy, aniž byste se o ně museli starat samostatně. Platíte za plán a dostanete vše, co potřebujete v balení.

Trh aplikací Wix

Totéž je s funkcemi. Uživatelé mají zpravidla plný přístup ke všem funkcím v závislosti na ruce, kterou kupují. Sada funkcí se skládá z bezplatných šablon pro různé typy webových stránek, integrovaných bezpečnostních prostředků, bezplatných aplikací, vlastní podpory atd.

Flexibilita a kontrola

Tvůrci webových stránek umožňují uživatelům zvládnout tento proces odkudkoli. Vše, co potřebujete, je zařízení připojené k internetu. Přihlaste se během několika sekund a získejte plný přístup ke všem stavebním nástrojům. Některé platformy přicházejí s mobilními verzemi a aplikacemi, které uživatelům usnadňují editaci webových stránek na cestách.

Přestože takový software nezajišťuje tolik svobody designu a přizpůsobení jako vlastní kódované weby, stále můžete těžit z responzivních rozvržení, která fungují dobře na různých zařízeních, zvolit pokročilá nastavení pro přizpůsobení stránek atd. Někteří známí tvůrci webových stránek mají pokročilé editory a přístup vývojářů pro zkušené uživatele, kteří si přesto chtějí některé funkce sami vytvořit.

Někteří uživatelé se nemusí líbit skutečnosti, že pokud se někdy rozhodnou pro tvůrce webových stránek, budou se pravděpodobně držet. Několik platforem má funkci importu / exportu webové stránky. Na druhou stranu byste opravdu potřebovali přepnout platformu s ohledem na výše uvedené funkce? Pokud ano, jsou k dispozici některé alternativy migrace webových stránek.

Přečtěte si také: Jak přepnout z Wix na WordPress.

Náklady na budování webových stránek: většina platforem nabízí plány na jakýkoli rozpočet. Průměrná cena za plně vybavený web s doménou, hostingem a sadou dalších nástrojů je někde kolem $ 15 – 20 $ měsíčně (někdy i levnější).

Výhody pro tvůrce webových stránek:
Výhody pro tvůrce webových stránek:
&# x2714; Snadné použití.
&# x2714; Všechny funkce v jednom.
&# x2714; Skvělé pro nováčky.
&# x2714; Svět pro různé typy webových stránek.
&# x2714; Citlivé rozložení a úpravy na cestách.
&# x2714; Celosvětová dostupnost.
&# x2714; Pokročilé technologie.
&# x2714; Připravené weby během několika minut.
✘ Menší přizpůsobení a svoboda webového designu.
✘ Některé plány jsou příliš drahé.
✘ Omezené možnosti migrace.

# 3. CMS-webové stránky

Naše další metoda vytváření webových stránek kombinuje několik technologií. Klíčovým rysem metody je CMS nebo systém pro správu obsahu. Musí být nainstalován na webovém serveru, který umožňuje uživatelům spravovat nebo upravovat obsah, aniž by se „dotýkali“ samotné šablony webu.

Snadnost použití závisí na přístupu, který implementujete při vytváření webových stránek od nuly:

 • Jednoduché úpravy – s tímto přístupem můžete pomocí platformy CMS přidávat nebo upravovat obsah, nahrávat mediální soubory, obrázky atd. Systém zajišťuje některé základní funkce přizpůsobení, například povolení aplikací, integrací a pluginů třetích stran. Takový přístup nevyžaduje speciální dovednosti kódování. Vše, co potřebujete, je stáhnout si platformu CMS, nainstalovat šablonu a upravit obsah tak, aby byl webový server aktivní.
 • Pokročilé úpravy – Jak jsme již zmínili, technologie založená na CMS kombinuje různé metody vytváření webových stránek. Zde máte skutečně plný přístup ke zdrojovému kódu šablony s možností úpravy nebo úpravy podle vašich potřeb. Uživatelé mohou implementovat svůj vlastní webový design, vytvářet nové funkce nebo funkce.

První přístup je vhodný pro nováčky bez technických dovedností. Můžeme narazit na tisíce úspěšných projektů postavených s některými z projektů nejoblíbenější CMS platformy ve světě, jako je WordPress, Drupale, Joomla, a více.

Na druhou stranu, druhý bude fungovat pouze v případě hluboké znalosti HTML, PHP nebo CSS. Navíc takové projekty vyžadují neustálý dohled, protože se budete muset starat o aktualizace pluginu a aktualizace šablon, zálohy atd. V některých případech budete možná potřebovat slušnou úroveň programovacích dovedností.

Pojďme se podívat na některé klíčové funkce, které odkazují na technologie vytváření webových stránek založené na redakčním systému.

Ruční ovládání

Když se rozhodnete pro tuto konkrétní technologii, připravte se na zpracování všech operací ručně. Například uživatel je jediný, kdo odpovídá za registraci domény a za nalezení vhodného hostitele pro web. Na rozdíl od tvůrců webových stránek CMS nepřichází jako řešení typu vše v jednom.

Rozhraní CMS WordPress

Na druhou stranu, některé renomovaní poskytovatelé hostingu jako Bluehost nabízejí balíčky optimalizované pro CMS pro různé platformy s bezproblémovou integrací, automatickými aktualizacemi a celou řadou dalších funkcí, které usnadňují proces výstavby.

Flexibilita

Dobrou zprávou je, že můžete implementovat doslova jakýkoli návrh, zatímco CMS poskytuje plný přístup k editoru maketa kódu. Je možné provést drobné úpravy i bez hlubokých znalostí programování. Pro velké úkoly je nutná určitá křivka učení.

S technologiemi CMS získají uživatelé nekonečné funkce přizpůsobení z hlediska funkčnosti webových stránek. Tisíce pluginů jsou k dispozici ke stažení a aktivaci. Najdete doplňky pro jakýkoli typ projektu, integrace platebních metod a analytika pro SEO boostery, marketingové nástroje a další. Musíte však být připraveni zvládnout nastavení a instalaci sami a také pokračovat s běžnými aktualizacemi pluginu ručně.

Doplňky WordPress

Náklady na budování webových stránek: samotný CMS je zdarma. Platíte pouze za doménu a hosting (asi 5 $ měsíčně). Někdy budete možná muset platit za prémiové pluginy, šablony a prémiové účty služeb třetích stran.

Profesionálové na bázi CMS:
Nevýhody webu založené na CMS:
&# x2714; Maximální flexibilita.
&# x2714; Nekonečné funkce přizpůsobení.
&# x2714; Relativně snadné použití.
&# x2714; Přístup do editoru kódu.
&# x2714; Dostupnost.
✘ Ruční ovládání.
Required Požadované technické dovednosti.
Activation Aktivace a nastavení pluginu.

# 4. Webový design Rámce

Rámec je ve skutečnosti hotová šablona. Z tohoto důvodu jsou někteří uživatelé často uváděni v omyl, protože použití rámců je velmi snadné. No, není. Jsou navrženy tak, aby zkušeným návrhářům a webovým vývojářům umožňovaly soustředit se spíše na vytváření jedinečných funkcí webových stránek než na programování společných funkcí, které lze jinde splnit..

Rámcové rozhraní

Jinými slovy, ve skutečnosti získáte plán webových stránek bez systému správy obsahu, kde je třeba provést intenzivní kódování, aby se váš nápad stal životem. Ve většině případů rámce nemají ani typické řídicí panely nebo ovládací panely.

Co je dělá tak oblíbenými u uživatelů?

Open Source Platforms

Většina rámců je k dispozici jako makety s otevřeným zdrojovým kódem. To znamená, že můžete snadno přistupovat, upravovat, měnit nebo upravovat kód šablony. Kromě toho mohou uživatelé najít různé rámce dostupné v různých programovacích jazycích, aby vybrali nejvhodnější variantu.

Flexibilita

Navzdory skutečnosti, rámce vyžadují určité kódování; jsou účinnější ve srovnání s webovými stránkami s vlastním kódem. Některé šablony mají již vestavěné funkce. Můžete například získat šablonu s integrovaným systémem pro komentáře uživatelů ve svém blogu nebo připojené obrazové galerie pro vaše portfolio. Rámce zároveň usnadňují komunikaci s databázemi a integraci služeb třetích stran.

Bezpečnostní

Před zavedením rámce vývojáři pokračují v testování AB, aby zajistili jeho hladký chod. Zajišťuje však stabilní provoz webových stránek. Špatnou zprávou je, že stránky založené na rámci jsou obvykle pomalejší. Sotva to bude dobrý nápad pro rostoucí firmu, která vyžaduje další nahrání složité struktury webových stránek s hromadou mediálních souborů a obsahu..

Náklady na budování webových stránek: rámce mohou přicházet v různých balíčcích a plánech s měsíční cenou někde mezi 50 a 1 000 $ za měsíc pro obrovské online projekty.

Prosazení webových stránek:
Nevýhody Framework Framework:
&# x2714; Připravené šablony.
&# x2714; Vestavěné funkce.
Curve Křivka učení je stále nezbytná.
✘ Není dobré pro rostoucí projekty.
✘ Vysoké náklady.
✘ Nízká úroveň výkonu.

Metody vytváření webových stránek vysvětleny

Prohlédněte si níže uvedenou tabulku a shrněte všechny informace o metodách a technologiích vytváření webových stránek, o nichž jsme diskutovali.

Metoda vytváření webových stránekVlastní kódováníTvůrce webových stránekCMSRámec
Snadnost použitíVyžaduje hluboké technické, kódovací a programovací dovednosti. Vyžaduje samostatný systém správy obsahu.Dobré pro nováčky i netechníky. Intuitivní editor a dashboard.Dobré pro nováčky, i když některé technické dovednosti jsou stále nezbytné. Vyžaduje nastavení, správu domény / hostingu.Navrženo pro profesionály. Jsou nezbytné dovednosti v oblasti webdesignu a programování.
FunkceÚplná svoboda navrhování webu. Žádné integrované CMS. Schopnost kódovat všechno od nuly.Řešení vše v jednom. Všechny funkce v rámci jednoho plánu.Přístup ke zdrojovému kódu, četné pluginy, ruční ovládání funkcí.Předem navržené šablony, některé vestavěné funkce, nízký výkon a stabilní provoz.
Dobré proJakýkoli projekt. Čím složitější je váš web, tím více času a peněz potřebujete.Všechny typy webových stránek s četnými šablonami pro jakýkoli výklenek a typ projektu.Skvělé pro weby založené na obsahu, projekty eCommerce budou vyžadovat zvláštní přizpůsobení.Dobré pro weby a portfolia malých podniků, Ne dobré pro rostoucí projekty.
CenaZ 0 $ na 100 000 $ v případě najímání vývojářů třetích stran.Z 0 $ na 40 $ pro web s plným cyklem včetně funkcí elektronického obchodu.Z 5 $ na 300 $ v případě placených šablon a prémiových funkcí.Z 10 $ na 2 000 $ v závislosti na plánu.

Vytvoření webové stránky od nuly – s čím začít?

Pokud chcete zabránit tomu, aby se váš web před vytvořením jedné stránky zablokoval, je nutné podrobné plánování. Projekt je odsouzen k neúspěchu bez krátkých, jasných cílů, primárních cílů projektu a potřeb, které bude sloužit serveru.

Musíte mít jasnou představu o tom, jak by váš web mohl potenciálním uživatelům pomoci. Je to digitální obchod, blog, portfolio nebo web pro malé firmy? Jaký druh informací by měl představovat a jakým způsobem? Jaká je vaše osobnost kupujícího? Jaká struktura by měl mít projekt a jaké funkce bude potřebovat k dosažení cílů? Pokud na tyto otázky odpovíte, jste na správné cestě.

Definování typu webových stránek

Toto je nejdůležitější krok, protože typ projektu bude definovat funkčnost vašeho webu a funkce, které budete potřebovat. Chystáte se zahájit blog pro sdílení vašich nápadů s lidmi nebo zpeněžit web? Chcete prodávat produkty online a zapojit se do výklenku elektronického obchodování? Chtěli byste zastupovat své služby a kompetence s profesionálním portfoliem?

Každý typ webových stránek vyžaduje různé přístupy. Proces stavby se bude lišit jen s několika běžnými věcmi. Cílem je jasně si uvědomit klíčové funkce, které definují konkrétní typ webových stránek.

Funkce webových stránek portfolia

Tento typ odkazuje na webové stránky pro malé firmy, které používají nezávislí poskytovatelé služeb, nezávislí poskytovatelé služeb a malé a střední společnosti. Hlavní myšlenkou je co nejatraktivnějším způsobem představit službu a samotný podnik. Řekněme, že jste profesionální fotograf, který chce vytvořit webové stránky od nuly pro lepší rozpoznávání. Zde je několik základních funkcí, které by portfolio mělo obsahovat:

 • O vás sekce – musíte se představit veřejnosti a představit své pracovní zkušenosti a schopnosti.
 • Portfolio – toto je upozornit na některé z vašich nejlepších děl a fotografií. Kolekce obrázků lze rozdělit do kategorií. Můžete zkusit některé widgety pro galerii a posuvníky, aby byla stránka trochu interaktivnější.
 • Kontaktní sekce – vaši zákazníci by měli mít jednoduchý a rychlý způsob, jak se dostat do kontaktu. Velké procento potenciálních klientů opouští web kvůli komplikovaným kontaktním formulářům nebo navigaci. To znamená, že byste neměli přetěžovat svůj web zbytečným obsahem a zdůrazňovat nejpřínosnější aspekty poskytovaných služeb.

Tvůrce webových stránek Wix

Tvůrci webových stránek a platformy CMS mohou přijít s velkou úlevou, protože poskytují výběr šablon portfolia s již integrovanými kontaktními formuláři, sekce O nás, dynamické galerie a další skvělé funkce, které byste mohli potřebovat. Dobrým nápadem může být také volba rámců. Samokódované weby budou vyžadovat programování každé funkce od nuly, což není možné bez zvláštních technických dovedností.

Funkce webových stránek na blogu a obsahu

Toužíte se podělit o své znalosti s potenciálními čtenáři, napsat užitečné příručky, sdílet příspěvky na blogu, zprávy a články? Pak musíte vytvořit webovou stránku založenou na obsahu nebo blog. Tento typ používají hlavně spisovatelé a bloggerové, kteří touží sdílet některé užitečné informace. Mohou také získat nějaké peníze díky online zpeněžení.

Gutenberg WordPress

Blogy mohou pokrývat spoustu témat od tipů na rybaření a opravy automobilů až po více profesionálních problémů, jako je budování internetového obchodu od nuly nebo vývoj mobilní aplikace. Vše záleží na vaší vlastní fantazii. Někteří lidé považují tento typ za nejjednodušší. Měl by však také mít některé klíčové rysy. Jinak bude odsouzena k neúspěchu. Úspěšný blog vyžaduje následující:

 • Atraktivní design – i když mluvíme o webech založených na obsahu, na nichž je obsah důležitý, měl by přesto mít atraktivní design. Uživatelé se mohou rozhodnout pro četná témata a připravená rozvržení s animacemi, efekty paralaxy a dalšími výhodami, díky kterým bude web trochu interaktivnější..
 • Editace platformy – budete muset hodně pracovat s obsahem. Jinými slovy, pro práci s texty, skripty, mediálními soubory, typografií budete potřebovat platformu s výkonným nástrojem pro správu obsahu, aby byl váš text pro čtenáře atraktivnější atd..
 • Jednoduchá navigace – musíte zajistit rychlý a jednoduchý přístup ke všem částem svého webu. Čím více článků uživatelé čtou, tím lépe pro váš blog. Neznamená to pouze přehledné menu nebo vyhledávací systém, ale také relevantní interní odkazy.
 • Sociální sdílení – jedná se o jednu z nejdůležitějších funkcí blogu. Uživatelé by měli mít možnost sdílet vaše články prostřednictvím největších sociálních platforem.
 • Předplatné a formuláře komentářů – formuláře pro předplatné mohou být nejlepším způsobem, jak rozšířit své publikum a udržet je ve vědomí nových publikovaných příspěvků. Formuláře s komentářem udrží vaše publikum zapojené.

To je jen několik funkcí, které by měl mít profesionální blog. Jak vidíte, je to ještě složitější z hlediska stavebního procesu ve srovnání s portfolii. Dobrou zprávou je, že někteří tvůrci webových stránek mají funkce blogů s různými rozvrženími, typografií a nastavením SEO.

Rozhodnout se však pro CMS je pravděpodobně nejlepším řešením. Má výkonný systém pro správu obsahu, spoustu funkcí pro přizpůsobení a šablony blogů.

Funkce digitálního obchodu

Projekty elektronického obchodu jsou nejnáročnější z hlediska technické implementace. Obvykle mají různé aplikace a doplňky, služby třetích stran a technologie, které vyžadují plynulý a stabilní provoz. Jinak by vaši kupující pravděpodobně odešli.

eCommerce

Úspěšný internetový obchod není jen o prodeji zboží. Jedná se také o marketingové a propagační kampaně, věrnostní programy, získávání uživatelů a další. Zde jsou některé základní funkce, které by měl mít digitální obchod:

 • Jednoduché možnosti navigace a vyhledávání – zajistěte svým zákazníkům rychlý přístup k různým kategoriím produktů. Usnadněte jim najít to, co potřebují. Implementujte filtry a speciální možnosti pro třídění produktů podle cen, velikostí, typů atd.
 • Snadný proces pokladny – mnoho kupujících odchází kvůli složitému procesu pokladny. Musíte to udělat rychle a jednoduše. Zde možná budete potřebovat integraci nákupního košíku a platební metody, abyste zákazníkům zajistili flexibilitu při nákupu.
 • Možnosti dopravy – je docela těžké odlišit se od konkurence v oblasti elektronického obchodování. Musíte nabídnout některé jedinečné funkce. Trik může přinést bezplatná doprava.
 • Produktový management – platforma, kterou se rozhodnete vytvořit webovou stránku od nuly, by měla mít pokročilý systém správy produktů, který bude uvádět cenu, popisy aktualizací, přidávat krásné fotografie a videa produktů, pracovat se základními nastaveními SEO atd..
 • Sekce pro kontrolu zákazníků – skvělý způsob, jak zvýšit důvěryhodnost vašeho online obchodu. Umožněte svým zákazníkům sdílet zkušenosti s nákupem a komentovat kvalitu vašeho produktu.
 • Marketing a propagace – přilákat zákazníky speciálními nabídkami, akcemi, kupóny, promo kódy, slevami a dalšími programy, které zvyšují loajalitu klientů.

Nejlepší způsob, jak vybudovat internetový obchod s úplným cyklem, je zvolit si tvůrce webových stránek speciálně navržených pro potřeby elektronického obchodu. Přicházejí s úplným balíčkem souprav pro správu, marketing a propagaci produktů, zatímco jejich šablony již obsahují všechny funkce, které internetový obchod potřebuje..

FAQ

Před zahájením práce je nezbytné definovat typ webových stránek a potřebné funkce. Je však třeba se zabývat několika dalšími zásadními otázkami. Zahrnují různá témata, která je třeba zvážit, protože mohou také určovat budoucí úspěch projektu. Zde jsou některé nejčastěji kladené otázky při vytváření webové stránky od nuly.

Otázka: Mohu vytvořit web bez kódování?

Odpovědět: Ano, můžete, ale pouze pokud se rozhodnete pro stavitele webů typu vše v jednom. Používání CMS může vyžadovat určité znalosti kódování, zatímco webové stránky s vlastním kódováním vyžadují hluboké zkušenosti s programováním.

Otázka: Kolik stojí spuštění webové stránky?

Odpovědět: Cena bude záviset na složitosti webových stránek a zvolené metodě budovy. Samokódované webové stránky vás mohou v případě outsourcingu stát tisíce dolarů. Plány vytváření webových stránek se liší od 10 do 50 $ za měsíc, zatímco CMS je zdarma, i když musíte zaplatit za doménu a zkrat ($ 5 – $ 10 za měsíc).

Otázka: Jak zrychlím a zabezpečím web?

Odpovědět: Musíte si vybrat vhodný hosting s dostatečnou kapacitou, šířkou pásma, výkonem a zabezpečením, které splňují požadavky vašich webových stránek. Musíte také věnovat pozornost výkonu hostingu z hlediska rychlosti, dostupnosti a dalších technických problémů. Kromě toho můžete zpracovat optimalizaci obrázků a kódů, aby byl váš web lehčí. Možná však budete potřebovat další nástroje a znalosti.

Otázka: Jak zajistit, aby byl web Google prohledávatelný?

Odpovědět: Při úpravách dostupných nastavení SEO je třeba, aby vaše stránky byly přátelské k SEO, a také vytvářet optimalizovaný obsah, který je pravidelně aktualizován. Zároveň by měl být váš web co nejpříjemnější pro uživatele s jasnou navigací a jednoduchou strukturou. Propojte svůj web s Search Console a Google Analytics, přidejte soubory robots.txt a sitemap pro lepší indexování.

Sečteno a podtrženo

Uživatelé mají širokou škálu metod a technologií, které jim umožňují vytvářet webové stránky od nuly. Vše, co potřebujete, je vybrat nejvhodnější technologii v závislosti na vašich potřebách, technickém zázemí a očekáváních. Je velmi důležité stanovit jasné cíle a definovat typ webových stránek, než se ponoříte hluboko do procesu vytváření. Kromě toho byste měli jasně rozumět svým vlastním schopnostem nemít záda proti zdi.

Začátečníci by se měli rozhodnout pro stavitele webových stránek pomocí plná sada funkcí na jedné platformě. Takové technologie vytváření webových stránek mají vše, co potřebujete k řešení místa jakéhokoli typu a nulové křivky učení. Trochu pokročilejší uživatelé ocení svobodu přizpůsobení, kterou poskytuje CMS ve spojení s důvěryhodným hostingem. Zkušení programátoři a programátoři by ocenili schopnost navrhnout každou funkci samostatně.

Ať už si vyberete cokoli, začněte s briefingem, porovnávejte a protikladujte různé metodiky a rozhodněte se pro nejdůvěryhodnější a nejuznávanější metodu, abyste zajistili stabilitu a úspěch projektu.

Vytvořte web zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map