Jak vytvořit web pro církev zdarma

Jak vytvořit web pro církev zdarma


Díky rychlému zapojení internetu a digitalizaci společnosti, Počítače používá 96% pastorů a zařízení pro vstup na globální web. Není překvapivé, že neziskové a charitativní organizace chtějí být také zastoupeny online. Například webová stránka církve zajišťuje širší dosah a schopnost přivést do komunity více lidí. Co je důležitější, takový přístup zajistí více návštěvníků dveřmi kostela měsíce po měsících.

Klíčovým problémem je, že většina organizací a náboženských komunit se bojí stavebního procesu považovat za příliš komplikovaný a nákladný. Církve, které mají weby, byly při najímání vývojových týmů nuceny platit tisíce dolarů, aniž by věděly, že existuje bezplatné řešení pro vytvoření webové stránky církve od nuly..

Důvody pro to, aby církev vytvořila webovou stránku

Než se dostaneme blíže k procesu stavby, musíme objasnit pár věcí. Chápou pastoři význam webů v kostele? Jaké výhody to přinese? Jak to pomůže udržet komunitu zapojenou? Abychom pochopili důležitost postupu, pojďme zjistit klíčové výhody, které má církev, aby měla místo.

Důvod 1 – Dary a příspěvky

Web nabízí nové příležitosti, pokud jde o získávání finančních prostředků. Církve mají nyní bezpečný a legální způsob, jak využívat charitativní příspěvky a přijímat digitální dary. Jak jsme již uvedli, globální digitalizace má obrovský vliv na všechny transakce, které denně zpracováváme.

Podle nejnovějších statistik, 60% návštěvníků je připraveno darovat, zatímco téměř polovina všech církví umožňuje návštěvníkům přispívat pomocí kreditních karet. Církevní web usnadní zpracování těchto fondů, zatímco sbor bude mít jednodušší a rychlejší způsob darování navzdory umístění nebo času.

Důvod 2 – Úvod do veřejnosti

Dalším zásadním důvodem je možnost představení vedení církve veřejnosti. Využijte svůj web co nejlépe a zvýrazněte některé z nejpopulárnějších programů, služeb nebo událostí. Nechte svou komunitu ponořit se hlouběji do toho, jak skutečně komunikujete s návštěvníky kostela, jaké služby poskytujete atd.

Někteří návštěvníci jsou v rozpacích, když poprvé navštíví kostel. Webové stránky povedou k tomu, aby se cítili o něco pohodlněji, protože již mají potřebné informace při návštěvě místa sami. Výsledkem je faktor povzbuzení.

Důvod 3 – Sdílejte své události online

Dny papírových kalendářů a brožur jsou pryč. Sotva stojí za to peníze zvažovat rychlejší a jednodušší způsoby šíření informací. Církve už nemusejí utrácet tisíce dolarů za tištěné materiály.

Web usnadňuje sdílení nadcházejících událostí a shromáždění prostřednictvím různých kanálů, včetně sociálních sítí, digitálních komunit atd. Na jedné straně udržujete vaši kongregaci potvrzenou. Na druhé straně ušetříte peníze a rozšíříte uznání církve na webu.

Důvod 4 – Udržujte zapojení Společenství

Každý návštěvník dychtí přispívat do komunity. Lidé se chtějí jakýmkoli způsobem podílet na životě církve. Například musíte nechat opravit střechu a neopravit ji sami. Užitečné informace o možnostech podávání na webu vám umožní najít osobu připravenou podat ruku.

Nejde o žádost o pomoc. Hlavní myšlenkou je povzbudit dobrovolníky a členy komunity, aby byli připraveni sdílet nebo pomáhat. Web usnadňuje informování sboru o misích sloužících i nadcházejících událostech.

Důvod 5 – Zapojení do procesu učení

Církevní web umožňuje zvýšit zapojení do náboženského učení. Pomocí této platformy můžete například pozvat více lidí, aby se připojili k modlitebním skupinám a účastnili se otevřených biblických studií. Každý člen komunity si bude moci vybrat program nebo aktivitu, na které se bude přímo na webových stránkách podílet.

Chcete-li takový koncept oživit, možná budete muset najmout vývojový tým, který zváží složitost webových stránek nebo se rozhodnete pro levnější, rychlejší a snadnější variantu tváří v tvář Wix. Systém je funkčnější a flexibilnější ve srovnání s webovými stránkami pro budování církví, které jsou někdy dosti omezené funkcemi nebo nástroji k implementaci. Kromě Wixu navíc z hlediska designu a přizpůsobení příliš nenabízejí.

Současně se může zdát, že drahé projekty jsou k ničemu a nemají nulový efekt, což znamená najímání zakázkových vývojářů bude ztráta času. Proto jsme se rozhodli určit některé klíčové kroky k vytvoření webových stránek církve. Uvidíte všechny fáze stavebního procesu pomocí Wix – bezplatného a snadno použitelného webového tvůrce určeného pro netechnické techniky.

5 kroků k vytvoření webových stránek církve zdarma

Wix

Wix – je tvůrce webových stránek SaaS. To znamená, že k němu lze přistupovat přímo z vašeho prohlížeče bez nutnosti stahování dalšího softwaru. Hlavní výhodou je, že je velmi snadné použít i pro pastory, kteří stěží mít žádné technické znalosti, zejména v oblasti webdesignu nebo programování.

Za druhé, platforma vypadá pružněji ve srovnání s tvůrci webových stránek zaměřených na církev. Wix se může pochlubit bohatší sadou funkcí, která vám umožní překročit strukturu z cihel na maltu a vybudovat atraktivnější místo s nižšími náklady.

Vše, co potřebujete, je přihlášení a přidání potřebných prvků na stránku. Zatřetí, Wix má plán zdarma, což je skvělé pro neziskové organizace, které dychtí ušetřit pár babek. Pokud jde o stavební proces, připravte se na dokončení následujících kroků.

Krok 1. Přihlaste se

Jako řešení SaaS Wix nevyžaduje stahování softwaru. Musíte mít pouze počítač připojený k internetu. Přejděte na web Wix, stiskněte tlačítko „Přihlásit se“, zadejte své heslo a e-mail (můžete volitelně používat sociální síť účtu Google) a zahájit proces výstavby.

Doufáme, že již máte aktivní e-mail. Pokud ne, doporučujeme vám vytvořit si účet Google, abyste mohli využívat bezplatné služby, které poskytuje, včetně Gmailu. Můžete jej také použít k přihlášení v budoucnosti, aniž byste museli neustále zadávat heslo a e-mail.

Krok 2. Vyberte šablonu

Wix má samostatnou kategorii rozvržení s responzivními šablonami, které odkazují na náboženství, neziskové a charitativní organizace. Jednoduše procházejte všechny dostupné možnosti a vyberte tu, která se vám líbí. Šablony již zpravidla mají integrované bloky, které budete možná potřebovat v budoucnu.

Wix kostelní šablony

Ve stejnou dobu. Máte možnost změnit strukturu a přidat další prvky, uspořádat stávající a další. Díky vestavěnému editoru drag-and-drop je proces velmi snadný.

Krok 3. Přizpůsobení

Dalším krokem je přidání všech funkcí, které jsme zmínili dříve:

 • Domovská stránka – předvolená domovská stránka vám bude doručena pomocí vlastní šablony. Wix vám však umožňuje nahrávat nové obrázky, kopírovat a vkládat příslušné texty do sekcí, měnit obecná nastavení, označovat název a popis webových stránek atd..
 • Editor domovské stránky kostela Wix

 • Kalendář událostí – Wix má obrovský výběr widgetů přístupných z jeho Tržiště. Seznam obsahuje četné aplikace událostí kromě dob odpočítávání (dobrý nástroj pro povzbuzení), připomenutí, jednoduché kalendáře, prohlížeče událostí a další. Vyberte si ten, který se vám líbí, a přidejte jej na požadovanou stránku.
 • Wix event manager

 • O nás Blok – můžete použít přednastavenou sekci O nás, která je součástí vaší šablony, a také vybrat další blok ze seznamu na hlavním panelu s jiným designem a formátem. Systém nabízí několik rozložení sekcí O nás.
 • Wix o nás sekci

 • Naše věci – Šablona, ​​kterou si vyberete, může opět obsahovat sekci připravenou k použití, která popisuje vaše zaměstnance. Kolekce bloků má zároveň několik dalších nabídek s rozvržením sekcí Náš tým. Vyberte si tu s fotografiemi a krátkými popisy, abyste představili své pracovníky.
 • Připojte naši týmovou sekci

 • Kontaktní stránka – Společnost Wix nabízí pokročilá řešení, jako je například kontaktní stránka & Miniaplikace pro telefon k vytvoření plně funkční stránky pro zpětnou vazbu kontaktu. Nebo můžete použít vlastní blok a jednoduše zadat svůj telefon, e-mail a adresu. Možná budete také muset přidat umístění na mapě. Zde se může hodit bezproblémová integrace s Mapami Google. Získejte widget, zadejte adresu a nechte si ji zobrazit na webu.
 • Wix kontaktní informace

Krok 4. Propagujte své stránky

Pastoři jsou samozřejmě stěží experti na SEO, kteří vytvářejí a propagují obsah. Na druhou stranu, Wix nabízí několik jednoduchých nástrojů, jak vyniknout a posílit místní církevní SEO.

Wix SEO

Ovládací panel poskytuje přístup k nastavením, kde můžete označit klíčová slova, upravit názvy a popisy stránek, změnit adresy URL, aby byly více přátelské k SEO atd. Přidejte sociální tlačítka pro propagaci svého webu na sociálních médiích. Připojte widget pro sdílení na sociálních sítích a umožněte svým návštěvníkům znovu umístit obsah na jejich sociální účty.

Krok 5. Jděte naživo

Pokud se rozhodnete pro webové stránky církve zdarma s Wix, měli byste mít doménu. Jinými slovy, musíte se zaregistrovat samostatně nebo si vybrat placený plán Wix, který nabízí 1 rok domény zdarma. Špatnou zprávou o bezplatném plánu je, že přichází s omezenou šířkou pásma a přístupem na trh. Navždy to nemusí stačit pro případ, že plánujete přidat hodně obsahu s fotografiemi, videi, událostmi atd.

Lepším nápadem je koupit plán Combo za pouhých 13 $ měsíčně. Zahrnuje již jednoletou doménu s hostingem a všemi hlavními funkcemi obsaženými v balíčku. Připojte doménu k obecným nastavením webu, zobrazte náhled webové stránky a ujistěte se, že funguje dobře na mobilních zařízeních, a stiskněte tlačítko „publikovat“. Váš web je připraven přivítat první návštěvníky.

Jak můžete vidět, Wix má všechny potřebné nástroje, které oživí všechny základní funkce webových stránek církve. Jen se ujistěte, že vám neuniknou náležitosti a nepřetěžujte své stránky zbytečnou sekcí, která by mohla uvést vaše potenciální návštěvníky v omyl. Zaměřte se na jednoduchou a jasnou strukturu se všemi diskutovanými bloky.

Závěr

Mít webovou stránku kostela je dobrá, kdykoli potřebujete udržovat zapojení vaší kongregace a přilákat více návštěvníků do dveří kostela. S moderními technologiemi není třeba najímat vývojáře třetích stran a platit tisíce dolarů.

Wix přichází jako komplexní řešení s dostatkem nástrojů k implementaci všech základních funkcí, které by měl mít kostel. Navíc má zdarma plán pro projekty s registrovanou doménou. Použití je velmi snadné relativně levné prémiové plány pro ty, kteří chtějí mít všechny funkce na jednom místě.

Vytvořte webovou stránku církve zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map