Jak vytvořit web pro děti

Jak vytvořit web pro děti


Internet již není místem, kde se shromažďují pouze dospělí. Pokud tedy vaše děti tráví čas na internetu, proč jim nepomůžou vytvořit první webovou stránku? Může se ukázat jako zábavný a bezpečný způsob, jak se bavit online.

Upozorňujeme, že mluvíme o tvůrcích webových stránek pro dospělé. Ačkoli jsou tak intuitivní, že je mohou používat i děti, nejsou určeny výhradně pro děti. Rodiče je však mohou použít k tomu, aby ukázali, jak snadné a rychlé vytvoření webové stránky může být.

V tomto bodě se budete ptát, zda existují specializovaní tvůrci stránek pro děti. Upřímně řečeno, nedokázali jsme najít žádné slušné služby. Našli jsme několik webových služeb označených jako „tvůrci webových stránek pro děti“, ale když jsme se zaregistrovali, byli jsme více než zklamáni.

Místo toho vám ukážeme některé z nejjednodušších tvůrců webových stránek, které můžete použít k tomu, abyste své děti naučili nahrávat obrázky, měnit stránky a vytvářet jedinečný obsah..

Wix – nejlepší webový tvůrce pro děti

Tvůrce webových stránek Wix

Wix – je nejoblíbenější, snadno použitelný a pohodlný webový tvůrce typu vše v jednom, který zajišťuje intuitivní a uživatelsky přívětivé prostředí pro vytváření webových stránek pro dospělé i děti. Přestože systém nemá žádné oddělené vzdělávací programy nebo nabídky, je to stále skvělé místo, kde děti ukazují, co je potřeba ke spuštění, přizpůsobení a zveřejnění kvalitních webových stránek. Systém pracuje skvěle pro vývoj obchodní webové stránky, malé a střední internetové obchody, portfolia a dokonce i propagační weby. Díky víceúčelové povaze této služby je skvělou volbou pro vytvoření webové stránky pro děti.

Funkce Wix

 • Vizuální editor. Wixův editor je zábavný a snadno ovladatelný. Podobně jako většina těchto platforem umožňuje Wix vizuální způsob vytváření webových stránek díky editoru drag-and-drop / WYSIWYG. Jeho barevný ovládací panel se snadno naviguje – nikdy se tam neztratíte.
 • Wix ADI a standardní editor. Použití standardního editoru je skvělé řešení, které pomáhá dítěti samostatně navrhnout webovou stránku se systémem, prozkoumat její ovládací panel a experimentovat se sadou nástrojů. Použití Wix ADI funkce, na druhé straně nechá dítě vidět, jak probíhá proces vytváření webových stránek, a aktivně se na něm podílet.
 • Šablony připravené pro mobily. Tvůrce webových stránek se může pochlubit jednou z nejbohatších kolekcí šablon, která v současné době zahrnuje více než 550 návrhů. Dítě má možnost vybrat si jakýkoli design, který se mu líbí, a začít ho přizpůsobovat. Další možností je začít s úplně prázdným motivem a přizpůsobit ho od nuly.
 • App Market – Tvůrce webových stránek poskytuje přístup k rozsáhlým App Market se spoustou bezplatných a placených widgetů, které lze integrovat do projektu. Při zkoumání sady funkcí webového tvůrce nemusí dítě používat placené aplikace, zatímco použití bezplatných widgetů může mít pozitivní dopad na jeho dovednosti v oblasti webového designu..
 • Blogování – Wix přichází s výkonným integrovaným modulem pro blogování, který umožňuje spuštění plně funkčního blogu. Jedná se o pěkný druh projektu, který může být zajímavý pro děti ochotné uspořádat webovou komunitu spoluzakladatelů nebo jen spravovat osobní blog a pravidelně jej aktualizovat..
 • Zdarma plán – Wix má bezplatný plán, který se prodlužuje na neomezenou dobu. To znamená, že dítě může vytvořit web bez jakýchkoli poplatků, a tak procvičovat a zdokonalovat dovednosti v oblasti webdizajnu. To je skvělý začátek pro každého!

Prozkoumání Wixu nebude trvat příliš dlouho, ale dítě bude schopno vyjádřit tvůrčí svobodu, experimentovat s nástroji pro přizpůsobení šablony a možnostmi, které má systém na skladě..

Přečtěte si také: Wix recenze.

Vyzkoušejte Wix zdarma

uCoz – zcela zdarma tvůrce webových stránek

uCoz: Tvůrce webových stránek zdarma

uCoz – je jedním z nejstarších a nejznámějších zástupců výklenku webové budovy. Vyčnívá z davu díky působivé a bohaté sadě funkcí, výkonným funkcím a různým možnostem přizpůsobení designu. Služba funguje dobře pro jednoduché weby pro osobní použití, blogy, obchodní weby, fóra, vstupní stránky, portfolia a dokonce i online obchody. Dítě může snadno zvládnout systém vytvářet zajímavé webové stránky s ním.

Funkce uCoz

 • Uživatelsky přívětivé rozhraní. Systém má jednoduché a intuitivní rozhraní, které je snadno srozumitelné i dětem. Všechny prvky a sekce jsou zde na svém místě.
 • Plný přístup k úpravám kódu. uCoz poskytuje plnou kontrolu nad možnostmi úprav CSS a HTML, což umožňuje hlubší přizpůsobení webových stránek. Takto se bude dítě moci naučit základy kódování a procvičovat si dovednosti.
 • Struktura založená na modulech. Tvůrce webových stránek přichází se seznamem pohodlných a snadno použitelných modulů (blog, fóra), které může dítě uspořádat a upravovat podle svých potřeb. Moduly přijdou vhod pro dítě a umožní mu používat všestranné přístupy k procesu vytváření webových stránek. Tyto dovednosti mohou být dále použity například k vytvoření webové stránky jeho webové stránky nebo sportovního týmu.
 • Výběr bohatých šablon. uCoz nabízí přes 20 kategorií hotových šablon. Sbírka je pravidelně aktualizována, aby poskytovala svobodu volby. K dispozici je také příležitost nainstalovat vlastní téma, aby vaše webové stránky individuální design.
 • Zdarma verze. uCoz má bezplatnou verzi, která nikdy nevyprší, přesto nabízí bohatou sadu nástrojů k zajištění slušné a poutavé zkušenosti s webovým vytvářením. Je zde dokonce možnost připojit vlastní doménu zdarma.

uCoz je ideální tvůrce webových stránek pro děti a zkoumá základy tvorby webových stránek. Jeho rozhraní je srozumitelné pro všechny uživatele bez výjimky. Systém je volně použitelný pro všechny a odhaluje užitečné informace o webdesignu a systémové nuance snadno viditelným způsobem. Tyto znalosti a dovednosti dále umožní vytvářet kvalitní webové stránky, které vyhoví potřebám dítěte. uCoz také zahrnuje zkoumání základních webových technologií, jako je CSS, HTML, PHP, připojení k doméně a správa atd. Tyto funkce záleží hodně pro děti, které dělají první kroky v oblasti webového designu.

Přečtěte si také: uCoz recenze.

Vyzkoušejte zdarma uCoz

WordPress – zdarma a nejjednodušší CMS

Tvůrce webových stránek WordPress

WordPress – je nejoblíbenější zdarma open-source CMS, což je poměrně snadné pro děti. Systém byl původně spuštěn jako platforma pro blogování, ale dále se vyvinul na platformu all-in-one s výkonnou sadou funkcí. Při používání WordPress bude vaše dítě schopno vyvinout různé typy webových stránek, počínaje jednoduchými vstupními stránkami a osobními projekty až po komplexní portfolia, blogy, internetové obchody a obchodní weby..

Funkce WordPress

 • Snadnost použití. WordPress je nejjednodušší a nejpohodlnější CMS pro děti. Díky intuitivnímu ovládacímu panelu a snadno ovladatelnému rozhraní je platforma vhodnou volbou pro rodiče, kteří jsou ochotni učit svým dětem základy tvorby webových stránek jednoduchým a srozumitelným způsobem..
 • Volný výběr šablony. WordPress je známý svými četnými bezplatnými šablonami, které jsou integrované i dostupné online. Kvalita šablony je na slušné úrovni. Jsou citlivé a plně přizpůsobitelné. Má smysl používat předem navržená témata WordPress pro dětský web, který je 100% zabezpečen před škodlivými kódy.
 • Výkonný blogovací modul. CMS vyniká z davu díky svému výkonnému blogování. Vaše dítě bude moci začít a spravovat osobní blog, a tak si procvičovat dovednosti v oblasti vývoje webových stránek.
 • Pluginy. WordPress přichází s bohatým výběrem pluginů, které jsou k dispozici na skladě nebo si je můžete stáhnout z webu. Integrace pluginů přispěje zejména k výkonu webových stránek a vizuální přitažlivosti.
 • Rozsáhlé možnosti úprav kódu. Pomocí systému jsou děti schopny se učit a používat dovednosti pro editaci kódu pro lepší prezentaci projektu a vytvoření jedinečného designu.
 • Silná podpora Společenství. Jedním z nepopiratelných vrcholů systému je jeho silný a silný komunitní fórum které mohou pomoci dětem najít odpovědi na jejich otázky a vyřešit jakýkoli problém, kterému mohou čelit.
 • Volba hostingu zdarma. WordPress poskytuje uživatelům svobodu volby, pokud jde o výběr hostování. Pokud tedy váš syn nebo dcera vytvořili web, který stojí za to zveřejnit na webu, můžete zvolit hosting, který upřednostňujete.

WordPress je renomovaný CMS, který je zcela zdarma pro všechny, kteří se chystají vytvořit web na subdoméně (pokud váš poskytovatel hostingu takovou bezplatnou možnost podporuje). Systém je nejoblíbenějším a snadno použitelným řešením pro vytváření webových stránek pro děti, poskytuje více nástrojů pro vytváření webových stránek a dokonce i možnost úpravy kódu, které mohou zvýšit výkon a vizuální přitažlivost projektu..

Vyzkoušejte WordPress Now

Jak naučit dítě vytvářet webové stránky

Ať už je to vaše dítě, které má touhu ovládnout webdesign „vědu“, nebo jste to vy, kdo chce vyvolat jeho zájem o vývoj webových stránek, je třeba sestavit seznam úkolů, který vám pomůže dokončit proces s lehkostí. Čím byste tedy měli začít a jaké jsou kroky, které musíte zahrnout do tohoto seznamu? Podívejme se na to rychle.

 1. Odhalte pojem „web“. Co je to web? Jak to funguje? Na co se používá a jaké jsou nejoblíbenější typy webových stránek, které lze vytvořit? To jsou základní otázky, které byste měli se svým dítětem projednat ještě předtím, než skutečně přistoupíte k procesu vývoje webových stránek. Je důležité, aby vaše dítě rozumělo skutečným cílům, kterým může web sloužit, a skutečným důvodům, proč ho lidé mohou spustit.
 2. Diskutujte o oblíbených nástrojích pro vytváření webových stránek. Dalším krokem je poskytnout informace o systému dostupné nástroje pro vytváření webu. Je velmi důležité zdůraznit, že osvojení základních znalostí o kódování je žádoucí, pokud vaše dítě opravdu chce uspět ve vytváření webových stránek. Měli byste však také zdůraznit, že existují speciální služby – tvůrci webových stránek – které jsou vytvářeny speciálně s ohledem na potřeby a dovednosti začátečníků. Tyto systémy většinou přicházejí s uživatelsky přívětivým a intuitivním rozhraním a umožňují sledovat každý krok procesu vytváření webových stránek (stejně jako konečný výsledek) ve vizuálním editoru. To záleží hodně na nováčcích, včetně dětí.
 3. Zaměřte se na základní aspekty webového designu. Než se pustíte do vytváření webových stránek, musíte své dítě seznámit se základy designu webových stránek. Řekněte mu o obecné struktuře webových stránek – záhlaví, tělo a zápatí – a dalších nezbytných prvcích, které standardní web obsahuje.
 4. Nechte své dítě vytvořit web pro kutily. Teorie je skvělá a ve skutečnosti je důležitá, ale nic vás naučí lépe než cvičit. Vyberte si tedy tvůrce webových stránek, který vás a vaše dítě osloví nejvíce, vyberte prázdnou šablonu a … poskytněte svému dítěti absolutní svobodu jednání. Nechte ho experimentovat s dostupnými nástroji pro webový design, prvky webových stránek a možnostmi. Může to chvíli trvat, ale opravdu stojí za to, že se vaše dítě naučí vyjádřit svou kreativitu a nápady v procesu vývoje webových stránek namísto použití hotových designových řešení..
 5. Diskutujte o základech SEO. Jakmile je webová šablona připravena, je nejvyšší čas informovat své dítě o základech optimalizace pro vyhledávače a jeho roli v úspěšné propagaci webových stránek. Je to docela snadné vysvětlit, že: pokud vaše dítě chce, aby jeho / její nově vytvořený web byl přístupný online svým přátelům nebo spolužákům, je třeba správné nastavení SEO nezbytností.
 6. Získejte doménové jméno. Je samozřejmé, že posílení pozice SEO nově vytvořeného webu není možné bez správného názvu domény. Řekněte svému dítěti o podstata názvu domény a jak by měla vypadat. Vysvětlete, jak vybrat správnou doménu a jak ji připojit k webu. Jediným možným způsobem, jak toho dosáhnout, je získat doménu pro web zakoupením placeného předplatného. Je však také možné získat doménu zdarma. Chcete-li zjistit podrobnosti, přečtěte si tento článek.

Ano, bude to vyžadovat určité finanční investice, ale stane se to důležitou součástí vzdělávacího procesu, který vám umožní vysvětlit význam výběru domény v praxi. Vaše dítě se navíc bude cítit odpovědné a „dospělé“ za použití placeného plánu, což bude pro něj mimořádně naléhavé, aby tvrdě pracoval na dalším vývoji blogů / webových stránek. Toto řešení funguje samozřejmě pro teenagery. Když však pracujete s mladším dítětem, na začátek bude stačit bezplatný plán.

Webové stránky jsou samy o sobě výhodou, protože je téměř nemožné dosáhnout většiny obchodních nebo osobních cílů bez kvalitní online prezentace. Proto je tak důležité naučit děti základy vývoje webových stránek. Může to být docela dobrá investice do jejich dalšího vzdělávání a profesního rozvoje v dlouhodobém horizontu. Bez ohledu na budoucí povolání vašich dětí nebude základní znalost webdesignu stejně k ničemu. Nikdy nevíte, co přesně bude vašemu dítěti jednou vhod. Tak proč se nesoustředit na toto zajímavé a tak módní zaměstnání společně?

Vytvořte web pro děti

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map