Jak vytvořit web pro malé firmy zdarma

Jak vytvořit web pro malé firmy zdarma


Pokud jste ve fázi výběr platformy pro vytváření webových stránek, již víte o všech výhodách, které má web pro malé firmy. Nejde jen o online reprezentaci a rostoucí tržby. Pevné webové stránky nejsou jen tváří vaší firmy. Přichází jako silný propagační a marketingový nástroj, který vám umožní posunout se vpřed.

Kromě zřejmých výhod, které mají webové stránky pro malé firmy, jako je oslovení celosvětového publika nebo informování podnikatelů o vašich zákaznících, získáte plný přístup k plně přizpůsobitelné platformě s flexibilitou vzhledem k nejnovějším mobilním technologiím..

Díky inovativní tvůrci webových stránek a Platformy CMS, nemusíte být odborníkem na webový design ani kodérem. Snadno se používají a umožňují vám během několika hodin přijít s pevným zastoupením online.

Výběr nejlepšího zápasu je nejtěžší výzvou. Vzhledem k tomu, že je dnes k dispozici tolik softwaru, musíte se zaměřit na klíčové parametry a specifikace, abyste si vybrali tu správnou variantu pro vaše potřeby.

Zkontrolovali jsme některé z nejpopulárnějších platforem CMS a software pro vytváření webových stránek, abychom zdůraznili jejich hity a zmeškání. Zapojte se do podrobného průvodce popisujícího proces vytváření webových stránek pro malé firmy od začátku pomocí CMS nebo tvůrců webových stránek.

Kde mohu vytvořit obchodní web?

Jako pravidlo, tvůrci webových stránek nabízejí intuitivní rozhraní to je snadno pochopitelné. Po platformách následují podrobné návody a rozšířená podpora zákazníků. Ukázali se jako nákladově efektivní řešení a také nabízí jednoduchý postup vytváření webových stránek krok za krokem bez kódování.

Výhody pro tvůrce webových stránek:
Nevýhody tvůrců webových stránek:
&# x2714; Jednoduché úpravy – oni jsou velmi snadné použití. Tento software byl navržen tak, aby pomohl ne-technikům vybudovat skvělé stránky v žádném okamžiku. Některé platformy sledují nejnovější webové technologie zavádějící nástroje založené na AI.
&# x2714; Skvělý design – Tvůrci webových stránek obvykle přicházejí s rozmanitým výběrem šablon pro jakékoli pole nebo výklenek. Ať už potřebujete ohromující portfolio, profesionální vizitku nebo moderní digitální obchod, najdete ho zde.
&# x2714; Flexibilita – výběr doplňků, widgetů a integrací třetích stran usnadňuje proces přizpůsobení a je tučný. Uživatelé mohou vytvořit jedinečný styl pro vyšší zapojení zákazníků.
&# x2714; Levné plány – Můžete si vybrat z plánu, který splňuje vaše požadavky. Jakmile se přihlásíte k odběru, již se nebudete starat o hostování, doménu, zabezpečení a další problémy. Platíte jednou provždy.
Omezené možnosti přizpůsobení – platforma přichází s určitými omezeními úpravy kódu, i když někteří stavitelé poskytují přístup k CSS.
Bez možnosti importu – jakmile si vyberete platformu, musíte se k ní držet navždy, bez šance přenést svůj web na jinou platformu nebo CMS.

Platformy CMS jsou programy určené k vytváření funkčních webů různých typů. Umožňují uživatelům zvládnout proces vytváření webových stránek pro různé potřeby, včetně malých podniků nebo elektronického obchodování. Software je dostatečně funkční s řadou funkcí implementovat. Většina platforem přichází s snadný proces editace integrace a přizpůsobení pluginů však stále vyžaduje určité technické dovednosti.

Klady CMS:
Nevýhody CMS:
&# x2714; Pokročilá flexibilita – můžete si vybrat ze stovek pluginů, modulů a widgetů pro jakýkoli vkus;
&# x2714; Pokročilé funkce SEO – Platformy CMS si vyhrazují mnoho prostoru pro doladění SEO vašeho webu. Nejste omezeni pouze na meta tituly a popisy, ale můžete pracovat na obsahu, aby byl relevantnější a vhodný pro vyhledávače.
&# x2714; Rozšířené úpravy – plný přístup k webovým stránkám PHP a CSS umožňuje uživatelům upravovat prakticky každý prvek a vytvářet ohromující design, který vynikne.
&# x2714; Dostupnost – volba pro CMS je nákladově efektivnější rozhodnutí s ohledem na nižší náklady na hostování a domény. Hendikep bude ukončen, jakmile najmete profesionálního vývojáře nebo budete závislí na placených prémiových tématech a zásuvných modulech.
Obtížné použití – Je mnohem obtížnější je používat ve srovnání s tvůrci webových stránek. Nedostatek technických a kódovacích dovedností může vést k vážným úrazům.
Ne vše v jednom – musíte se starat o několik věcí najednou, kromě stavebního procesu. Musíte se zaregistrovat a prodloužit název domény a postarat se o hostování webu.

Nejlepší platformy pro vytvoření webu pro malé firmy

Jak vytvořit web pro malé firmy zdarma 5.0

 • Nejlepší online tvůrce webových stránek
 • Stavební technologie založená na AI
 • Doplňky a doplňky
 • SEO a marketingové nástroje

Navštivte webové stránky wix.com Jak vytvořit web pro malé firmy zdarma 5.0

 • Nejlepší eCommerce software
 • Komplexní správa produktů
 • Speciální nabídky a promo
 • Šablony optimalizované pro online obchod

Navštivte web shopify.com Jak vytvořit web pro malé firmy zdarma 4.0

 • Nejlepší open-source CMS
 • Tisíce volných témat
 • Nekonečný výběr pluginů
 • Zdarma k použití

Navštivte webové stránky wordpress.org Jak vytvořit web pro malé firmy zdarma 4.0

 • Nejjednodušší tvůrce webových stránek
 • Vše v jednom plánuje 5 $ měsíčně
 • Integrace a flexibilita
 • Citlivá a stylová témata

Navštivte webové stránky ukit.com

Vybrali jsme některé z nejlepších možností, pokud jde o jednoduchost, cenu, flexibilitu a sadu funkcí. Pojďme se podrobně podívat na každou možnost a rozhodnout se pro tu, která bude zcela vyhovovat vašim obchodním potřebám.

Wix – nejlepší tvůrce webových stránek pro malé firmy

Jméno výrobku:WIX
Oficiální webové stránky:wix.com
Složitost:Velmi snadné
Plán zdarma:Neomezený
Prémiový plán:od 13 $ / měsíc
Založený:2006
Sídlo společnosti:Izrael
Vyzkoušejte to zdarma

Wix – je víceúčelový tvůrce webových stránek, který je ideální pro nováčky bez technických dovedností. Nabízí řadu stylových a responzivních šablon pro malé firmy a eCommerce. Snadno se upravují nebo přizpůsobují pomocí sady vestavěných funkcí a integrací. Platforma přichází s dalšími SEO a marketingovými nástroji na podporu vašeho podnikání, integracemi pro přizpůsobení stránek a technologií AI-drive pro vytváření projektů připravených k okamžitému zahájení během několika minut.

Funkce Wix

 • Wix Ascend CRM – nástroj pro obchodní marketing a řízení zákazníků. Nabízí nástroje k zachycení potenciálních zákazníků a jejich přeměně v platící klienty. Uživatelé budou moci vylepšit loajalitu zákazníků a spravovat obchodní komunikaci prostřednictvím chatu LIve Chat, efektivní strategie SEO a dalších vestavěných funkcí pro interakci s cílovým publikem.
 • Webový tvůrce založený na AI – platforma sleduje nejnovější technologie a nabízí řešení řízené umělou inteligencí. Je schopen vytvořte připravený web za méně než 10 minut. To bude mít všechny potřebné integrované možnosti v návaznosti na vaše obchodní nika a preference.
 • Funkce elektronického obchodu – ti, kteří chtějí prodávat produkty online, ocení sadu nástrojů Wix merchant. Zahrnují šablony zaměřené na elektronický obchod, bezproblémovou integraci plateb, intuitivní systém správy produktů, nástroje k vytváření speciálních obchodů a propagačních akcí.
 • Obchod Wix App Store – nejlepší tržiště pro uživatele, kteří potřebují připojit služby třetích stran, které mohou zahrnovat nástroje pro e-mailový marketing, analytické a metrické funkce, funkce zabezpečení, galerie obrázků, formuláře pro získávání uživatelů a další.

Wix Design

Uživatelé si budou moci vybrat z více než 550 různých šablon. Všechna rozvržení jsou mobilní reagující. Kromě nástrojů pro webový design vypadají docela stylově a mění barvy pozadí, písma, rozměry prvků atd. Editor má možnost mobilního náhledu, která vám umožní nejen zkontrolovat, jak bude web vypadat na různých zařízeních, ale také upravit rozvržení..

Uživatelé mohou vytvářet různá rozvržení a používat je kdykoli potřebujete díky Wix Dynamic Pages. Můžete například vytvořit šablonu pro stránku produktu a použít ji pro různé položky znovu a znovu bez ruční úpravy.

Cena Wix

Wix má neomezený plán zdarma, což je skvělé. Budete mít možnost otestovat editor a některé další základní funkce. Nikdy to však nebude fungovat pro živý a dlouhodobý projekt, protože má omezenou možnost nástroje bez možnosti připojení vlastní domény. Chcete-li tedy spustit spolehlivý web, Wixe nabízí několik typů plánů v závislosti na vašich potřebách.

Pokud jde o web malého podniku v portfoliu, jsou k dispozici následující plány:

 • Combo – 13 dolarů za měsíc.
 • Neomezeno – 17 $ za měsíc.
 • VIP – 22 $ za měsíc.
 • Prémiové plány – 39 dolarů za měsíc.

Každý plán poskytuje přístup ke kolekci šablon Wix a zahrnuje hosting a doménu. Pokud chcete vybudovat digitální obchod pomocí Wix, budete si muset vybrat ze 4 obchodních & Plány elektronického obchodu. Cena začíná na 23 USD za měsíc a může se zvýšit až na 500 USD v závislosti na velikosti obchodu a požadovaných funkcích.

Shrnutí: Wix byl vytvořen k vytvoření webových stránek jakéhokoli typu. Je to dobré řešení pro weby pro malé firmy a nabízí celou řadu funkcí a nástroje pro úpravy pro netechnické techniky.

Vyzkoušejte Wix zdarma

Shopify – Platforma č. 1 pro vytvoření webové stránky elektronického obchodu

Jméno výrobku:Nakupujte
Oficiální webové stránky:shopify.com
Složitost:Průměrný
Plán zdarma:14denní zkušební období
Prémiový plán:od 29 $ / měsíc
Založený:2004
Sídlo společnosti:Kanada
Vyzkoušejte to zdarma

Shopify – je Tvůrce webových stránek zaměřený na elektronický obchod vyvinutý se zaměřením na obchodníky. Tento systém usnadňuje vytváření malých online obchodů nebo obrovských digitálních obchodů s přístupem na taková celosvětová tržiště, jako je Amazon. Majitelé stránek získají přístup k celé řadě marketingových a propagačních funkcí, šablonám zaměřeným na eCommerce, pokročilému systému správy produktů a dalším.

Nakupujte funkce

 • Produktový management – Služba Shopify poskytuje plnou kontrolu nad stránkou produktu pomocí pokročilých nástrojů pro správu. Kromě popisů položek a fotografií mohou uživatelé vytvářet kategorie produktů a seznamy doporučených, mít kontrolu nad účty zákazníků, sledovat objednávky, plnění a produkty na skladě.
 • Integrované služby – webový tvůrce přichází s integrovanou funkcí eCommerce, která zahrnuje integrované funkce nákupního košíku, bezproblémové spojení s více než 100 různými branami, vícejazyčnou podporu webových stránek, výpočty daně a dopravy, bezplatné SSL a další.
 • SEO a propagace – každá stránka může být optimalizována v souladu s požadavky SEO. Majitelé obchodů mohou upravovat meta tituly a popisy pro produktové stránky a sekce webových stránek, přidávat funkce blogů, používat marketingové a propagační nástroje produktů a nabízet speciální nabídky, propagační kódy, slevy atd..

Shopify Design

Software má řadu šablon představujících různé styly. Jsou mobilní a vypadají profesionálně. Na druhou stranu jsou docela základní. Naštěstí pro zkušené uživatele mohou přistupovat k PHP nebo CSS šablony a implementovat jakýkoli styl a odlišit se od konkurence.

Nakupujte ceny

Platforma nabízí tři hlavní plány, které stojí od 29 do 299 $ v závislosti na nástrojích, které hledáte. Cena bude záviset na složitosti webových stránek a funkcích, které hledáte.

 • Základní náklady plánu Shopify 29 dolarů za měsíc.
 • Nakupujte plánové náklady 79 $ za měsíc s extra nástroji pro hlášení.
 • Rozšířené Shopify náklady 299 $ za měsíc feat pokročilé sestavu sestav.

Dokonce i plán vstupu obsahuje všechny funkce elektronického obchodu, které byste mohli potřebovat. Mezi plány můžete přepínat kdykoli budete chtít.

Shrnutí: Shopify je flexibilní platforma elektronického obchodu, která je omezena pouze na webový obchod s digitálním obchodem. Nováčci mohou najít platformu trochu těžko pro přijetí od začátku. Proces úprav je však stále velmi jednoduchý.

Zároveň nabízí některé rozšířené funkce a také možnost vstoupit na digitální trh, aniž by ve skutečnosti vytvořil webovou stránku. Jdi na Shopify Exchange Marketplace kde si můžete koupit firmu připravenou k použití podle svých preferencí a schopností. Jednoduchý způsob, jak začít prodávat produkty online.

Vyzkoušejte službu Shopify zdarma

WordPress – zdarma CMS pro webové stránky pro malé firmy

Jméno výrobku:WordPress
Oficiální webové stránky:wordpress.org
Složitost:Nadprůměrný
Plán zdarma:Neomezený
Prémiový plán:od 2,95 $ / měsíc
Založený:2003
Sídlo společnosti:Celosvětově
Vyzkoušejte to zdarma

WordPress – je jednou z nejpopulárnějších platforem v průběhu let. Může se pochlubit miliony webových stránek po celém světě. Zahrnují blogy, weby pro malé firmy, digitální obchody atd. Systém se velmi snadno používá, i když přizpůsobení stále vyžaduje alespoň základní dovednosti HTML. Přichází však jako flexibilní řešení s ohledem na výběr pluginů a integračních schopností.

Funkce WordPress

 • Tisíce témat – software se může pochlubit nejširším výběrem témat s tisíci šablon z čeho vybírat. Může to být maketa pro malé podniky nebo eCommerce s možnostmi, které se vztahují k jakémukoli odvětví nebo výklenku. Většina z těchto témat je zdarma k použití a přizpůsobení.
 • Přizpůsobení a design – jako platforma s otevřeným zdrojovým kódem zajišťuje WordPress nekonečné možnosti webového designu a přizpůsobení s možností úpravy jakékoli šablony. Uživatelé mohou volně vyvíjet a přidávat vlastní skripty, mít na svých webových stránkách vložený kus kódu, přidávat další funkce, prvky webu a komponenty, aby vynikli. Měli byste však mít alespoň základní zkušenosti s kódováním.
 • Pluginy a integrace – od uživatelů eCommerce po analytické nástroje, pro uživatele WordPress jsou k dispozici formuláře, reklamní bannery, bezpečnostní widgety a tisíce dalších doplňků. Můžete snadno integrovat služby třetích stran pro e-mailový marketing, optimalizaci SEO, reporting a další.

Návrh WordPress

Platformy CMS nabízejí široký výběr různých šablon, které jsou mobilní. Některé šablony jsou zdarma, zatímco některé jsou placené. Témata zdarma vypadají stejně s malými rozdíly. Sotva však bude obtížné je přizpůsobit v případě, že máte hluboké znalosti o HTML nebo PHP. Prémiové šablony jsou univerzálnější a jedinečnější, vyžadují však také mírné přizpůsobení.

Ceny WordPress

Zpočátku nemusíte platit za samotný CMS. Uživatelé k němu mají přístup a začněte budovat web zdarma. Měli byste však mít doménu a hosting, abyste si mohli ukládat soubory svých webových stránek. Uživatelé budou také muset platit za prémiové šablony v případě, že chtějí použít exkluzivní téma, zatímco některé pluginy a rozšíření jsou také placeny. Nejlepší řešení je zvolit serverové řešení optimalizované pro WP se všemi nastaveními a integracemi, které jsou již součástí plánu, spolu s názvem domény.. Bluehost je přesto nejlepší volbou, která nabízí bezproblémovou integraci WP, přístup k zásuvným modulům a tématům WP, skvělý výkon a pokročilé zabezpečení již od 2,95 $ měsíčně. Mezi pokročilé plány s rozšířenou funkčností patří:

 • WP Pro výkon v rozmezí od 19,95 až 49,95 $
 • Plány pro WooCommerce kalkulace 6,95 $, 8,95 $ a 12,95 $ v závislosti na velikosti obchodu

Shrnutí: Přestože WordPress možná není nejlepší volbou pro nováčky ve srovnání s tvůrci webových stránek, přináší nekonečné možnosti přizpůsobení a designu kromě nekonečných pluginů. Platforma určitě dobře funguje, pokud jde o webové stránky pro malé firmy.

Vyzkoušejte WordPress zdarma

uKit – jednoduchý tvůrce webových stránek pro malé firmy

Jméno výrobku:uKit
Oficiální webové stránky:ukit.com
Složitost:Super snadné
Plán zdarma:14denní zkušební období
Prémiový plán:od 4 $ / měsíc
Založený:2015
Sídlo společnosti:Ruská Federace
Vyzkoušejte to zdarma

uKit – je jedním z nejlevnějších a nejjednodušších tvůrců webových stránek. Byl vyvinut, aby pomohl nováčkům budovat responzivní weby pro malé firmy, profesionální portfolia a atraktivní vstupní stránky. Software má také základní funkci elektronického obchodování. Ačkoli to stěží funguje na velkých digitálních trzích, uspokojí potřeby malých online obchodů.

uKit funkce

 • Intuitivní rozhraní – Úpravy webových stránek uKit jsou velmi snadné. Na základě pokročilá technologie drag-and-drop, Tato platforma umožňuje snadno přizpůsobit každou stránku, měnit a odebírat bloky, přidávat obsah a mediální soubory.
 • Flexibilita – Kromě vestavěných funkcí přináší uKit skvělé příležitosti k integraci. Uživatelé mohou integrovat své webové stránky s analytickými a marketingovými nástroji pro růst e-mailových kampaní. Funkce integrace CRM je ideální pro malé digitální obchody, kdykoli potřebujete sledovat své prodejní statistiky. Uživatelé mohou implementovat takové oblíbené služby, jako jsou Mapy Google, Analytics, Vimeo, SoundCloud a další, aby byl web co nejpřitažlivější.
 • uKit Alt – Máte již existující stránku na Facebooku? uKit vám pomůže převést jej na plně vybavený web. Používá API pro generování potřebných informací ze stránky spolu s obsahem a obrázky a import dat přímo na webovou stránku.

uKit Design

uKit poskytuje slušnou sbírku šablon pro různé kategorie podnikání. Všechny šablony jsou optimalizovány pro mobilní použití. Můžete si také vybrat ze seznamu šablon vstupní stránky připravených k použití.

Funkce přizpůsobení mobilních stránek uKit usnadňuje zajištění řádného fungování mobilního webu. Režim zobrazení mobilu a tabletu je jednoduchá funkce pro jemné doladění vzhledu vašeho webu na různých mobilních zařízeních s různými rozměry a specifikacemi obrazovky. Neváhejte a skryjte některé bloky, které by mohly vypadat z chytrého telefonu nebo tabletu, aniž by došlo k poškození stolní verze.

uKit Pricing

Pokud chcete software nejprve otestovat, je k dispozici 14denní bezplatná zkušební verze. Ti, kteří jsou se službou spokojeni, si budou moci vybrat ze 4 různých plánů, které zahrnují:

 • Minimální (nejlepší začít s malým portfoliem za pouhých 5 $ měsíčně).
 • Základní (plán stojí 10 $ měsíčně a další funkce pro vytvoření obchodního webu).
 • eCommerce (13 $ měsíčně za malý digitální obchod).
 • Pro náklady 15 $ za měsíc funkce outsourcingu.

Shrnutí: uKit je dobrý software za rozumnou cenu. Poskytuje všechny potřebné nástroje k vytvoření profesionálního webu pro malé firmy od nuly. Na druhou stranu je to dobré pro jednoduché weby, které nevyžadují rozšířené funkce nebo možnosti přizpůsobení.

Vyzkoušejte zdarma uKit

Jaký je nejlepší název domény pro mé podnikání?

Výběr správného názvu domény je životně důležité pro vaše podnikání. Je to „tvář“ vašeho webu. Kromě toho je to první věc, kterou vaši potenciální zákazníci vidí. Musí být spojena s vaší značkou a výklenkem. Musí být krátká, zachycující a snadno zapamatovatelná. V závislosti na zvoleném typu platformy se bude proces registrace domény trochu lišit.

Domény poskytované tvůrci webových stránek

O tvůrcích webových stránek často říkáme „komplexní řešení“. To znamená, že všechny hlavní funkce jsou zahrnuty do plánu spolu s názvem domény. Jeho typ však bude záviset na vybraném balíčku.

Pokud se například uživatel rozhodne pro bezplatný plán, nebude mít nikdy možnost připojit SLD (domény druhé úrovně) nebo 2SD doména. Tvůrci webových stránek zpravidla poskytují výchozí vlastní subdoménu, která obsahuje název produktu, který používáte, spolu se značkou, což je pro optimalizaci SEO a rozpoznávání společnosti potenciálními uživateli špatné..

Kromě toho musí uživatelé pochopit, že bezplatné plány jen stěží obsahují potřebnou sadu funkcí pro dlouhodobě fungující malý podnik nebo projekt elektronického obchodování. Každopádně se budete muset rozhodnout pro prémiový plán, který umožní připojení již zaregistrované domény nebo vaší vlastní (například SLD) nebo se zaregistrujte přímo zde pomocí nástroje pro tvorbu webových stránek (zpravidla získáte doménu 2SD zdarma).

Poznámka: doporučujeme zaregistrovat samostatný název domény. Pokud máte tu, kterou vám poskytl tvůrce webových stránek, jste ve skutečnosti uvízl, jakmile se jednou rozhodnete přejít na jinou platformu, může to být těžká výzva. Samostatný název domény zajišťuje dostatečnou volnost při migraci a flexibilitu, pokud jde o změnu platformy, pokud se něco pokazí.

Služby registrace domén

Uživatelé by měli brát proces výběru domény vážně, protože se nakonec stane oficiálním obchodním názvem projektu. V tomto případě jsou tradiční služby registrace domén dobrou volbou. Zaprvé, registrovaná doména patří vám, ale ne platformě pro vytváření webových stránek. Pokud z jakéhokoli důvodu dojde ke snížení, stále máte značku s možností přejít na jinou platformu.

Za druhé, získáváte oficiální licenci podle všech státních předpisů. Jinými slovy, jste jediným oprávněným vlastníkem, pokud práva nesdílíte s kolegou nebo obchodním partnerem. Máte také právo rozhodnout, co dělat s doménou, ponechat ji, předat jinému vlastníkovi nebo dokonce prodat.

Proces registrace domény je velmi jednoduchý. Dostanete se ke službě, zadejte požadovaný název a dostanete několik variant s různými rozšířeními. Platba zajišťuje 1 rok (nebo více) vlastnictví s možností obnovy.

Poznámka: zkuste držet SLD (.com, .org, .net) rozšíření domény, zatímco samotné jméno by mělo odkazovat (shodují se) se značkou vaší firmy.

Kolik stojí vytvoření webu pro malé firmy?

Nyní se podívejme na náklady potřebné k vybudování webové stránky pro malé firmy nebo eCommerce buď pomocí CMS nebo platformy pro vytváření webových stránek. Nejprve se musíme rozhodnout, jaký projekt to bude. Pokud se jedná o obchod, jaké funkce by měl mít a kolik projektů budete prodávat.

Pokud se jedná o web pro malé firmy, rozhodněte se o propagačních a marketingových nástrojích, typu a objemu obsahu, struktuře webových stránek, sekci blogů atd.. Cena bude záviset na složitosti webových stránek a nástrojích, které potřebujete k tomu, aby se tento nápad stal životem. Pokud uvažujeme o použití některé z revidovaných platforem, průměrné náklady jsou následující:

Vytváření webových stránek pomocí Wix

Software funguje skvěle, ať už potřebujete profesionální vizitku, portfolio nebo internetový obchod.

 1. Plán – zatímco bezplatný plán nebude fungovat pro dlouhodobý projekt, budete potřebovat alespoň Pro (22 $) pro firemní web v plném rozsahu nebo Business Basic (23 dolarů) zahájit prodej produktů a přijímat platby online.
 2. Šablony – vlastní motivy Wix jsou zdarma. Zahrnují hotové vizitky a obchody.
 3. Doména & Hosting – prémiové plány již zahrnují jednoletou doménu a hosting. Takže je nemusíte kupovat samostatně.

Výrok: průměrná počáteční cena stavby webu pro malé firmy nebo digitálního řazení s Wix je nižší než 25 USD a 180 USD v případě, že se rozhodnete použít prémiové téma.

Vytváření webových stránek s Shopify

Shopify je platforma pro vytváření projektů elektronického obchodu. Pro weby pro malé firmy to nebude fungovat. Zaměřuje se na prodej produktů online.

 1. Plán – tento počáteční plán, který stojí 29 dolarů měsíčně, stačí na zahájení a rozvoj vašeho podnikání. Jediný rozdíl mezi Basic Shopify a plány, které jsou dražší, je nedostatek pokročilého nástroje Report Builder. Ostatní funkce jsou stejné.
 2. Šablony – Shopify má na výběr bezplatné a prémiové šablony. I když kolekce motivů není tak bohatá, uživatelé si mohou vybrat placená rozvržení, která stojí od 140 do 180 $.
 3. Doména & Hosting – plány všech platforem přicházejí s bezplatnou doménou a hostingem.

Výrok: pokud používáte Shopify, budete muset poslat z 29 $ měsíčně + asi 160 USD jednorázovou platbu za prémiovou šablonu.

Náklady na vytváření webových stránek s programem WordPres

WordPress je zdarma k použití. Bez hostingu a doménového jména však nedává smysl, budete si muset kupovat samostatně nebo se rozhodnout pro serverová řešení optimalizovaná pro WP.

 1. Doména – průměrná cena domény se pohybuje kolem 10 $ za rok. Cena se může lišit v závislosti na registru a prodloužení.
 2. Hosting – Samohybná platforma vyžaduje dostatečnou kapacitu serveru pro provozování digitálního obchodu nebo webu pro malé firmy. Připravte se na výplatu kolem 5 až 10 $ ročně.
 3. Šablony – se širokým výběrem bezplatných témat možná budete chtít ještě něco jiného. Prémiové šablony WordPress se pohybují v cenách a stylech. Chcete-li vyniknout exkluzivním tématem, připravte se zaplatit asi 30 $ za téma malé firmy a asi 50–60 $ za digitální obchod.
 4. Pluginy – zatímco obchodní projekty nevyžadují mnoho přizpůsobení, pro vytvoření digitálního obchodu budete potřebovat samostatný plugin WooCommerce. Zpočátku je zdarma a nabízí pouze základní možnosti pro spuštění jednoduchého obchodu. Pokud chcete růst, budete potřebovat rozšíření a další služby, které jsou placené. Liší se od jednoduchých funkcí, jako jsou doplňky produktu za 48 USD, až po složitější řešení, jako je rezervace WooCommerce za 249 $..

Nejlepší je použít Serverová řešení optimalizovaná pro WordPress jako ty, které vydal Bluehost. Startovní plán stojí 2,95 $ měsíčně. Je vhodný pro weby pro malé firmy a již zahrnuje všechny hlavní funkce WordPress (Integrace WP, pluginy, témata, zabezpečení, hosting domény atd.). Nemusíte s nimi tedy manipulovat ručně. Oddělený WooCommerce hostování začíná na 6,95 USD s předinstalovaným motivem Storefront, bezplatným SSL a 100 GB úložného prostoru. Pro plán je ideální pro rostoucí obchody, které stojí jen 12,95 $ měsíčně s neomezenými funkcemi.

Výrok: provozování malé firmy s WordPress vás bude stát 2,95 USD při používání Bluehost + asi 30 $ za prémiové téma. Cena za plně vybavený digitální obchod začíná na 6,95 $ měsíčně, opět při použití společně se serverovými řešeními Bluehost WooCommerce..

Vytváření webových stránek pomocí aplikace uKit

uKit je pravděpodobně nejlevnější způsob, jak zahájit vaše online podnikání. Za pouhých 10 USD získáte všechny funkce v balení, abyste vytvořili rozpoznatelnou značku, zatímco malý digitální obchod bude stát uživatele pouze 13 $ měsíčně.

Výrok: uKit bude fungovat dostatečně dobře pouze pro malé projekty. To není dobré pro rostoucí podniky a tržiště. Pokud se tedy rozhodnete pro tohoto tvůrce webových stránek, raději zaregistrujte samostatnou doménu (asi 5 $ ročně) s možností přechodu na univerzálnější platformu.

Náklady na budování firemních webových stránek, ($ za první rok)

WixNakupujteWordPressuKit
Placený plán264 $348 $249 $120 $
Šablona0 $140 dolarů30 $0 $
Doména0 $0 $0 $10 $
Hosting0 $0 $36 $0 $
Celkový264 $488 $315 $130 $

Je možné vytvořit web pro malé firmy zdarma?

Teoreticky to tak je. Když se ale ukáže na skutečné tržní podmínky, uživatelé jasně pochopí, jak mohou být bezplatné služby na úkor rozvoje projektu, zejména v dlouhodobém horizontu. Hlavní nevýhody používání bezplatných služeb k vytvoření obchodní webové stránky jsou následující:

 • Bezplatné funkce nestačí – bezplatné plány přicházejí s výchozími možnostmi. Například někteří tvůrci webových stránek omezují přístup ke kolekci motivů, doplňkům nebo dokonce ke komponentám stránky. Možná nebudete moci umístit kontaktní formulář nebo sekci Funkce, abyste zdůraznili hlavní výhody společnosti.
 • Vlastní doména – doména poplatků nikdy nedovolí vašemu podnikání růst. Kromě toho může mít negativní dopad na SEO na webu a na vyhledávačích, aniž by se zmiňovalo o uznání uživatelů.
 • Možnosti nulového elektronického obchodování – nikdy nenajdete bezplatný plán, který nabízí alespoň minimální funkčnost elektronického obchodování. Prodejní funkce jsou zpravidla k dispozici v prémiových plánech. Nebudete tedy moci vytvořit internetový obchod s bezplatným plánem.
 • Skryté náklady – Až si konečně uvědomíte, že bezplatný plán nikdy nevyjde, budete muset zaplatit prémiový plán nebo dokonce přejít na jinou platformu. Několik služeb nabízí migrační služby nebo export / import webových stránek. Jinými slovy, budete muset udělat vše od začátku.

Jaká je nejlepší platforma pro malé firmy?

Výběr správné platformy pro vytvoření webové stránky je stejný jako výběr domu pro bydlení. Očekáváte, že bude pohodlný a odolný navzdory počasí. Totéž platí pro váš projekt. Pravděpodobně budete chtít zahájit dlouhodobý obchod nebo internetový obchod, který bude sloužit vašim potřebám a zákazníkům nepřetržitě.

Uživatelé by měli jasně rozumět tomu, co požadují a co mohou od vybrané platformy očekávat. Pokud potřebujete malý obchod nebo digitální polici pro zvýraznění několika vašich produktů, uKit může být dobrou volbou s minimálními náklady. Máte-li v plánu zahájit rostoucí digitální obchod a propagovat a prodávat své zboží, budete potřebovat obchodní platforma jako Nakupujte.

WordPress přichází jako flexibilnější řešení co se týče přizpůsobení. Bude vyhovovat potřebám náročných uživatelů z hlediska přizpůsobení a těch, kteří vědí, jak kódovat. Wix se zdá být konečným řešením které splňují všechny požadavky i přes typ projektu, který chcete spustit.

Vytvořte web zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map