Jak vytvořit web pro nakupování online

Jak vytvořit web pro nakupování online


Pokud plánujete prodávat produkty online, musíte nejprve vytvořit webovou stránku pro nakupování online. Digitální obchod otevírá nové obzory svému majiteli. Kromě globálního dosahu a schopnosti prodávat služby nebo produkty po celém světě nepřetržitě bez omezení, získáte také přístup k pokročilé skupině marketingových a propagačních nástrojů.

Před potápěním do světa eCommerce propagačních akcí, věrnostních programů a marketingu produktů musíte mít plně vybavený internetový obchod. Moderní metody vytváření webových stránek umožní uživatelům vytvářet projekty elektronického obchodu od nuly bez zvláštních dovedností. Na druhou stranu bude čas a zdroje potřebné k nasazení obchodu záviset na technologii, kterou si zvolíte.

V tomto článku popíšeme dva hlavní způsoby, jak vytvořit webovou stránku pro nakupování online od začátku. Nejprve však musíme určit některé základní funkce, které by měly mít.

10 základních funkcí webových stránek pro nakupování online

Bez ohledu na to, jakou platformu nebo software používáte k vybudování svého budoucího digitálního obchodu, musíte se ujistit, že bude mít všechny následující funkce:

1. Systém řízení produktu

Zatímco blogy vyžadují výkonného editoru obsahu pro správu četných článků, blogových příspěvků a kategorií, s online obchodem budete muset spravovat každý ze svých produktů. Ujistěte se, že vybraná platforma umožňuje přidávat nové položky, upravovat popisy a názvy, nastavovat ceny, třídit produkty podle kategorií, modelů, velikostí atd..

Systém řízení produktů

Tato funkce je nezbytná nejen pro majitele webových stránek, ale také pro zákazníky. Budou mít šanci najít to, co potřebují, rychleji, což má za následek vyšší míru konverze. Cílem je usnadnit jim identifikaci produktu, který splňuje jejich očekávání.

2. Platební možnosti

Protože výklenek elektronického obchodu zvažuje zpracování transakcí, musíte myslet na nejoblíbenější platební brány pro své návštěvníky. Čím více alternativ má váš obchod, tím lépe. Neomezujte své budoucí kupce jedním nebo dvěma způsoby platby. Používejte flexibilní platformy, které poskytují možnosti integrace třetích stran.

Možnosti platby

3. Vysoce kvalitní obrázky

Vysoce kvalitní fotografie produktů mají za následek silné zastoupení produktu. Používejte obrázky s vysokým rozlišením a předvádějte své předměty z různých úhlů. Cílem je zajistit, aby lidé, kteří nakupují online, mohli nakupovat v reálném životě.

Umožněte jim právě teď využívat pocit přítomnosti. Dobrý způsob, jak je povzbudit k dokončení nákupu. Zde se mohou hodit také přehledy a propagace video produktů.

4. Dobrý výkon a citlivost

Vybudování a údržba digitálního obchodu vyžaduje hodně aktiv, zejména pokud plánujete přidat stovky nových produktů, po nichž následují fotografie, videa nebo popisy. Ujistěte se, že vaše platforma budovy má výkonný motor, zatímco hosting zvládne dopravní špičky a skoky během sezónních nabídek, slev atd.

Rychlost online obchodu

Ujistěte se, že rychlost webu je dostatečně rychlá, protože se jeví jako klíčová míra odrážející spokojenost a konverze zákazníků. Kromě toho musí být váš digitální obchod vhodný pro mobilní zařízení. Téměř polovina uživatelů nakupuje online prostřednictvím svých tabletů a chytrých telefonů. Bylo by špatné, kdybyste ztratili cílové publikum.

5. Zabezpečení webových stránek

Kupující hledají bezpečný způsob nákupu produktů online. Chcete-li splnit jejich očekávání, můžete implementovat něco víc než jen certifikát SSL. Dobrým nápadem je použití brány firewall a ochrana webu před škodlivým přenosem, zatímco dvoufaktorová autentizace se bude jevit jako další vrstva zabezpečení.

6. Zákaznická podpora

S cílem vytvořit bezchybný zážitek z nakupování online budete muset čas od času vyřešit různé problémy. Někteří zákazníci nemusí být spokojeni s kvalitou produktu, jiní mohou požadovat vrácení peněz nebo změnu. Ujistěte se, že poskytujete dostatek nástrojů pro kontakt a zajistíte okamžitou pomoc zákazníkům.

7. Kontaktní informace

Kromě zákaznické podpory vyžaduje internetový obchod přehlednou sekci kontaktů. Měl by obsahovat všechny možné způsoby, jak se dostat do kontaktu. Otevírá to nové příležitosti nejen pro vaši cílovou skupinu, ale také pro potenciální obchodní partnery, investory atd.

Kontaktní informace

8. Posudky

Zvyšujte důvěryhodnost vašeho digitálního obchodu skutečnými recenzemi a posudky zákazníků. Požádejte předchozí kupující, aby se podělili o svůj názor na produkt, který zakoupili. Díky tomu bude váš web vypadat důvěryhodnější a spolehlivější.

Posudky

9. SEO, Analytics a propagační nástroje

Při propagaci svého obchodu se ujistěte, že máte dostatek marketingových nástrojů. Mohou zahrnovat věrnostní programy, kupóny, promo kódy a další nástroje na podporu prodeje.

Shopify Analytics

S nárůstem provozu budete také potřebovat některé měřicí služby a sledovat své kupce, jejich demografické údaje a další klíčové metriky. Nastavení SEO vám umožní optimalizovat stránky produktů a také vylepšit váš digitální obchod. Propagujte samostatné položky, kategorie a stránky pomocí klíčových slov, metaznaček atd.

10. Extra funkce, které je třeba hledat na webových stránkách pro nakupování online

Následující doplňky mohou být implementovány náročně na typ produktu, který prodáváte. Ať už máte malý obchod nebo velké online tržiště, možná budete chtít mít:

 • Zásady ochrany osobních údajů část popisující způsob, jak požadovat vrácení peněz, vrácení nebo výměny.
 • Způsoby dopravy a termíny vysvětleny.
 • Tlačítka sociálních médií aby uživatelé mohli sdílet názory nebo stránky produktů na Facebooku nebo Instagramu.
 • Související možnosti produktu nabídnout více položek, které odkazují na konkrétní kategorii produktu.

Nyní musíte najít konečnou platformu, která nabízí dostatek nástrojů k implementaci všech výše uvedených. Projekty elektronického obchodování se zdají být nejtěžší z hlediska implementace a přizpůsobení.

Vyžadují pokročilé technické dovednosti, pokud se nerozhodnete pro řešení připravená k použití, jako je Shopify. Dalším způsobem je použití redakčního systému WordPress spárovaného s doplňkem WooCommerce a funkcí elektronického obchodování, které poskytuje. Pojďme se podívat na obě možnosti a jak mohou pomoci.

Jak vytvořit web pro nakupování online pomocí služby Shopify

Nakupujte

Shopify – je platforma pro vytváření webových stránek navržená speciálně pro potřeby elektronického obchodu. Hlavní softwarová výhoda spočívá v tom, že poskytuje vše, co potřebujete k implementaci funkcí, o nichž jsme hovořili dříve. Od věrnostních programů a nastavení SEO až po praktický ovládací panel a systém pro správu produktů – získáte všechny potřebné funkce v rámci vybraného balíčku.

Používání této platformy je velmi snadné. Přidávání nového obsahu a produktů je jednoduché a také úpravy názvů a popisů, vytváření kolekcí položek, vytváření nových stránek a kategorií produktů, nastavení cen atd. Systém nabízí několik základních nákupních šablon s předinstalovanými widgety, což znamená, že nepotřebujete kódovat vůbec. Shopify využívá své hostingové zařízení a zajišťuje bezproblémový chod obchodu kromě bezplatného SSL a dalších bezpečnostních prostředků.

V tomto celku máme skvělý nástroj pro tvorbu webových stránek eCommerce, který vyžaduje minimální křivku učení. Nyní se vraťme k procesu vytváření webových stránek.

 1. Přihlaste se a vyberte plán. Proces registrace je velmi rychlý. Budete si však muset hned hned vybrat balíček s možností přepínání mezi plány. Dobrou zprávou je, že každý plán má 14denní bezplatnou zkušební verzi pro testování softwarových funkcí.
 2. Vyberte šablonu. Přestože vám Shopify nepřekoná nekonečné množství témat, můžete si stále vybrat ze seznamu 10 stylových a citlivých rozvržení. Technický geek ocení přístup HTML / CSS k implementaci exkluzivních funkcí, skriptů atd. Ti, kteří touží po exkluzivním designu, si mohou vybrat formulář 60 prémiových šablon v ceně 190 $.
 3. Nakupujte témata

 4. Nastavte si svůj obchod. Úpravy vašeho obchodu se mohou zdát trochu obtížné vytvořit začátek. Ovládací panel je však velmi intuitivní. Po nějaké době se naučíte, jak přidávat produkty, obrázky, upravovat bloky na stránce, vytvářet kolekce produktů, nastavovat ceny, označovat relevantní zboží atd..
 5. Shopify Store nastavení

 6. Nakupujte App Store obsahuje další widgety, díky kterým bude váš obchod svítit online. Naleznete zde od propagačních a marketingových nástrojů po nástroje pro obnovu vozíku, galerie obrázků produktů atd.
 7. Nakupujte App Store

 8. Připojte doménu a zveřejněte ji. Služba Shopify umožňuje připojení vaší domény a registraci domény v rámci platformy. Nyní stačí pouze publikovat všechny webové stránky a zveřejnit je v obchodě.

Celkový proces je poměrně snadný vzhledem k tomu, že máte všechny potřebné nástroje v závislosti na zvoleném plánu. Cena závisí na balení a počtu produktů, které chcete prodat. To se pohybuje mezi 29 $ / měsíc pro malý obchod a 299 $ pro rostoucí digitální trh.

Vyzkoušejte službu Shopify zdarma

Jak vytvořit online nákupní web pomocí WooCommerce

WooCommerce

Když řekneme „WooCommerce“, máme na mysli plugin pro eCommerce, který bude použit s WordPress. Když řekneme „WordPress“, máme na mysli open-source CMS používá se společně s Bluehost (nejlepší poskytovatel hostování optimalizovaný pro WP).

Samotný plugin je dobrým řešením pro jakýkoli obchod. Je dodáván ve bezplatné základní verzi pro jednoduché projekty. Rostoucí webové stránky mohou těžit z placených rozšíření a dalších funkcí navržených pro použití společně s pluginem.

Chcete-li s WooCommerce vybudovat rozsáhlý internetový obchod, musíte provést následující kroky:

 1. Zaregistrujte doménu a najděte poskytovatele hostingu. Zvažte problém vyřešen díky Bluehost. Mezi jeho plány optimalizované na WP patří integrace WordPress, přístup k šablonám a widgetům, aktualizace systému a pluginů, 1-letá bezplatná doména atd. Další manipulace nejedly ani nutné.
 2. Řídicí panel Bluehost

 3. Vyberte motiv WP. WordPress se může pochlubit tisíci eCommerce témat. Většina z nich je mobilní. Jak to vypadá, použijte režim náhledu. Uživatelé mohou těžit z bezplatných šablon nebo zakoupit prémiová rozvržení v závislosti na požadavcích na design.
 4. Témata elektronického obchodu WordPress

 5. Nainstalujte WooCommerce. Nyní musíte nainstalovat a aktivovat plugin. Chcete-li doladit budoucí obchod, přejděte na nastavení pluginu. Chcete-li dokončit fázi, jednoduše postupujte podle 5 jednoduchých kroků a uveďte důležité informace, aby fungoval instalační plugin.
 6. Editor produktů WooCommerce

 7. Přidejte produkty a upravte obsah. Nyní můžete přidávat nové produkty, nastavovat popisy a názvy, pracovat se SEO produktovými stránkami atd.

Klíčovou nevýhodou je, že uživatelé budou muset většinu práce dělat ručně. Na druhou stranu se při odkazech na optimalizaci webových stránek hodí solidní úroveň technických dovedností. Uživatelé mohou navíc integrovat tisíce služeb třetích stran od platebních bran k metodám dopravy.

Současně je použití této metody levnější, i když některá rozšíření vás mohou stát stovky dolarů, stejně jako prémiová témata WordPress..

Vyzkoušejte WooCommerce nyní

Sečteno a podtrženo

Výběr mezi Shopify a WooCommerce závisí na velikosti digitálního obchodu, počtu produktů, které chcete prodat, a na dalších funkcích, které hledáte.

Shopify je univerzální řešení elektronického obchodování se vším, co potřebujete ve svých plánech. Přestože proces úprav není tak snadný, jak by někteří mohli očekávat, systém vám umožní vytvořit plně funkční webovou stránku pro nakupování online za několik hodin bez dodatečných nákladů nebo manipulací.

WooCommerce je spíš plugin než automatizované řešení eCommerce. To znamená, že budete potřebovat jiné prostředky k oživení vašeho projektu. Užitečné mohou být i další technické dovednosti. Při použití WooCommerce ve spojení s WordPress a Bluehost se však věci mnohem jednodušší. Je na vás, abyste se rozhodli, jaký způsob zvolit.

Vytvořte online obchod

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map