Jak vytvořit web s WordPress

Jak vytvořit web s WordPress


WordPress je jedním z nejjednodušších a současně funkčních systémů pro správu obsahu. Mnoho nezkušených webových designérů dává této platformě přednost. Po prostudování našeho tutoriálu o tvorbě webových stránek pochopíte, že je to docela rozumné řešení.

Stejně jako jiné CMS i WordPress vyžaduje od uživatele určitou sadu dovedností. Chcete-li nainstalovat a nastavit systém, webový master by se měl alespoň vypořádat s hostingem, vytvořit databázi a naučit se používat FTP. Není tomu tak, pokud se zaregistrujete v systému a pochopíte, jak to funguje najednou. Proto je hlavním asistentem nováčka průvodce, který vysvětluje, jak se v nastavení WordPress ztratit.

1. Výběr hostingu a registrace domény

Před vytvořením webové stránky s WordPress byste měli vybrat hosting, na kterém budou uloženy. Volné možnosti zde vůbec nebudou fungovat – buď nabízejí omezené množství prostoru, nebo neposkytují slušnou funkčnost. Chcete-li spustit blog, funkce minimální plán SiteGround nebo Bluehost hostování bude stačit. Tato cena obvykle začíná 3,95 $ za měsíc. Pokud se rozhodnete provést roční platbu, snížíte náklady.

Některé platformy nabízejí speciální plány pro webové stránky WordPress. Obvykle se dodávají s předinstalovaným CMS, zatímco pracovní parametry serveru jsou optimalizovány pro specifikace platformy. Neočekávejte však od těchto plánů zázraky: neexistují žádné jedinečné nástroje, které by vyhovovaly pouze požadavkům WordPress.

Je to optimalizace webových stránek, která může mít vážný dopad, ale můžete to zvládnout i sami. Pokud speciální plán přichází se stejnými náklady jako standardní virtuální hosting, pak je do toho zapojte. Pokud je cena příliš drahá, má smysl upřednostňovat obecnou nabídku. To stejně neovlivní výsledek.

Ihned po přihlášení k hostingu obdržíte e-mail s údaji o účtu, abyste získali přístup do administračního panelu. Přihlaste se do konzoly a pokračujte ve vytváření webových stránek.

Dalším krokem je registrace domény. Musíš vytvořte doménové jméno pro svůj web, ujistěte se, že je k dispozici, a proveďte roční platbu za jeho použití. Zde je několik doporučení, jak uspět se svým výběrem:

 • Je žádoucí uvést název vašeho webue nebo jeho důsledky v doméně.
 • Čím je název kratší, tím snazší bude aby si jej uživatel zapamatoval a vzpomněl si.
 • Název domény by neměl mít žádný jiný význam nebo nepříjemně znějící.
 • Výběr zóny domény závisí na cílové skupině, pro kterou vytvoříte web. Nejoblíbenější doménové zóny jsou místní, ale někdy je užitečné použít specializované domény, jako je * .shop, pro internetový obchod, například.

Většina poskytovatelů hostingu navíc nabízí možnost registrace zdarma zdarma. Pokud existuje taková příležitost, pokračujte v jejím používání – je to velmi výhodné, protože název domény bude automaticky připojen k vašemu hostingu.

Tip: Název domény můžete zaregistrovat na jiných platformách, musíte jej však ručně připojit k hostování a v nastavení zadat adresy serverů DNS.. Registrátoři obvykle zasílají instrukce, jak to provést v e-mailu, který dostanete po zakoupení domény. Chcete-li je zaregistrovat, budete potřebovat údaje o pasech – bez těchto informací nelze získat název domény.

Viz také: Recenze WordPress.

2. Instalace WordPress

Převládající počet poskytovatelů hostingu nabízí automatickou instalaci oblíbeného CMS. Pokud jste si zakoupili speciální plán pro WordPress, bude systém okamžitě připraven k práci. Častěji však musíte provést několik minimálních kroků – najděte sekci s motory v administračním panelu a nainstalujte požadovaný CMS.

Instalace WordPress je dokončena podle stejného schématu u všech poskytovatelů hostingu. V nabídce konzoly je obvykle sekce „Instalace aplikace“. Ihned po kliknutí získáte přístup k seznamu platforem, které můžete automaticky nastavit na vybraném hostingu – WordPress téměř vždy zaujímá první pozici díky své popularitě.

Instalace WordPress

Chcete-li nainstalovat systém, musíte vybrat web (podle domény, kterou jste již připojili k hostování) a stiskněte „Instalovat WordPress“. Systém bude ve výchozím nastavení nainstalován v kořenovém adresáři webových stránek – sitename.com. Potřebujete-li ji uložit do jiné sekce – například do části s adresou sitename / blog.com, stiskněte „Zadat katalog“ a zadejte požadovanou cestu.

Podrobnosti instalace WordPress

Databáze webu bude vytvořena společně s instalací systému. Všechna požadovaná autorizační data budou zaslána na e-mail, který jste uvedli při registraci hostingu. Nemusíte dělat nic jiného – stačí použít název domény k provedení úvodního nastavení WordPress.

Viz také: Alternativy WordPress.

Ruční instalace

Pokud na vašem hostingu není automatická instalace nebo si chcete nainstalovat WordPress sami, nebude to problém. To, co budete potřebovat, je:

 • Distribuční sada WordPress budete muset stažení z oficiálního webu CMS.
 • Správce nahrávání souborů FTP přidat soubory na hostování. Můžete například použít FTP klient FileZilla.

Kroky pro ruční instalaci WordPress:

 1. Stáhněte si archiv s distribuční sadou a rozbalte jej na svém počítači. Poté se vraťte na administrační panel hostování, přejděte do sekce s databázemi a vytvořte novou.
 2. Přiřaďte přihlašovací jméno a heslo a nezapomeňte je při instalaci WordPress uložit. Po vytvoření databáze se vraťte zpět k souborům distribuční sady, kterou jste rozbalili na ploše.
 3. Nalézt wp-config-sample.php a přejmenovat ji do wp-config.php.
 4. Otevřete soubor s jakýmkoli textovým editorem.
 5. Nalézt Sekce „MySQL Parametry“ a zadejte údaje o účtu databáze, kterou jste právě vytvořili na svém hostování. Toto bude poslední krok přípravné fáze. Nyní můžete přistoupit k přidání souborů na server.
 6. Zahájení správce souborů FileZIlla FTP Client.
 7. Chcete-li se připojit k webu, musíte vyplnit pole „Host“, „Login“ a „Password“ v horní části programu. Hostitel je doménové jméno, které jste připojili k hostiteli. Přihlašovací jméno a heslo jsou data, která vám zaslal poskytovatel hostingu, aby získali přístup k ovládacímu panelu.
 8. Zadejte tato data a aktivujte tlačítko „Rychlé připojení“.
 9. V pravé části správce uvidíte hostující soubory a složky. Potřebujete katalog public.html. Najdete ji ve složce, jejíž název je podobný názvu domény webu.
 10. Musíte přenést soubory WordPress do souboru public.html – můžete si je vybrat v levém okně správce nebo jen přetáhnout z počítače. Celý proces kopírování souborů bude trvat asi 5-10 minut.

Chcete-li dokončit proces instalace, přejděte na svůj web z libovolného prohlížeče. Uvidíte 5minutové hlavní okno nastavení. Chcete-li získat přístup k administračnímu panelu WordPress, zadejte na něm název webu, přihlašovací jméno a heslo.

Mějte na paměti, že by se měli povinně lišit od přihlašovacích údajů hostitele účtu. Vytvořte si nová pověření a uložte je do stejného souboru, kde je již uloženo přihlašovací jméno a heslo k databázi. Musíte to udělat, abyste neztratili data.

Zadejte e-mail, na který systém odešle e-maily správci a zavřete jej před indexací – váš web není připraven k prohlížení ve vyhledávačích. Po nastavení všeho a publikování prvního příspěvku povolte indexaci.

Pokud jste do konfiguračního souboru WordPress nepřidali přihlašovací jméno a heslo k databázi, zobrazí se před 5minutovým nastavením další okno, které tuto možnost poskytuje. Nezáleží na tom, jaký způsob nahrávání databáze vyberete. Každopádně bude připojen k webu, protože bez něj nebude fungovat vůbec.

Pořadí vytváření databáze a ruční instalace WordPress se mohou mírně lišit v závislosti na hostování. Poskytovatel hostingu obvykle nabízí podrobné pokyny, ale ve většině případů to vůbec není nutné, protože automatizovaná instalace CMS je podporována jedním kliknutím. Ruční instalace je zastaralá, ale je užitečné mít možnost dokončit úlohu a porozumět způsobu fungování systému.

3. Počáteční nastavení

V zásadě můžete svůj první příspěvek publikovat pomocí WordPress hned po instalaci systému, ale bude to stěží užitečné. Aby web fungoval správně, je nutné dokončit alespoň minimální nastavení jeho parametrů. Můžete to udělat v sekci „Nastavení“ na administračním panelu, která zahrnuje několik podkategorií. Podívejme se na každou z nich pro větší pohodlí, abychom nepřehlédli důležité nuance.

Všeobecné

Zadejte název a popis svého webu. Zadejte adresu dvakrát, přidejte e-mail, který budete používat pro účely správy. Zde obdržíte upozornění týkající se dostupnosti aktualizací a událostí na webu.

Obecná nastavení WordPress

Vyberte časové pásmo, čas, datum a jazyk. Zakázat registraci pro všechny uživatele – není to vůbec nutné.

Psaní

Zde můžete nechat standardní nastavení formátování. Pokud si přejete publikovat příspěvky e-mailem, přidejte své e-mailové údaje, z nichž budou automaticky zaslána do zdroje webových stránek. Je však lepší tuto možnost nevyužít a publikovat příspěvky prostřednictvím administračního panelu, alespoň poprvé.

Nastavení zápisu WordPress

Přidejte jednu nebo několik adres aktualizační služby – budou informovat vyhledávače o nových příspěvcích zveřejněných na webových stránkách. Můžete například přidat službu rpc.pingomatic.com. Ve výchozím nastavení je zadáno, takže jej ponechte v řádku.

Čtení

Určete, co přesně uživatelé uvidí na domovské stránce webu: buď nejnovější blogové příspěvky nebo statická stránka. Nastavte počet příspěvků na stránce blogu, počet prvků zobrazených ve zdroji RSS a jejich design: plný text nebo jen reklama.

Nastavení čtení WordPress

Pokud si přejete, aby vyhledávače neindexovaly web po určitou dobu, zavřete jej z indexace.

Diskuse

Můžete použít standardní nastavení. Pokud je to nutné, přidejte klíčová slova tak, že zjistíte, který systém odešle komentáře k moderování, nebo je označí jako spam. Parametry uvedené v části „Diskuse“ budou fungovat pouze v případě, že web používá standardní komentáře WordPress. Pokud připojujete další aplikace pro přidávání komentářů, musíte je nastavit zvlášť.

Nastavení diskuse WordPress

Mediální soubory

Ve výchozím nastavení ponechte parametry. Ve starých verzích WordPress byly v této sekci nastaveny fotografické parametry, které byly publikovány v článcích. To je však již zastaralé.

Nastavení médií WordPress

Permalinky

Vyberte si, jak budou vypadat adresy vašich webových stránek a příspěvků. Můžete například nastavit význam „Název příspěvku“. Pokud si přejete, aby odkaz na materiál určil kategorii, ve které bude zveřejněn, označte bod «Výchozí» a zadejte /% kategorii% /% postname% / construction.

Nastavení trvalých odkazů pro WordPress

4. Výběr šablony

Web ve výchozím nastavení nastaví standardní šablonu, ale pro vás bude stěží fungovat. Další šablonu můžete najít různými způsoby:

 • Procházejte oficiální katalog WordPress. Můžete k němu získat přístup přímo z administrativního panelu nového webu. V kategorii „Vzhled“ je sekce „Témata“.
 • Prozkoumejte různé weby pomocí šablon navržených vývojáři třetích stran. Snadno je najdete zadáním fráze „stáhnout šablonu WordPress“ do vyhledávače. K dispozici jsou bezplatné a placené verze. Hlavním nebezpečím této možnosti jsou potenciální bezpečnostní hrozby, se kterými se můžete setkat při stahování témat od neznámých webových mistrů.
 • Objednejte si šablonu od profesionálních webových designérů.

Vybranou šablonu můžete nainstalovat dvěma způsoby. Výběr mezi tím závisí na zdroji, ve kterém jste ji našli. Pokud jste našli šablonu v oficiálním katalogu WordPress z administrativního panelu, stačí ji vybrat a aktivovat „ Tlačítko Install.

Hned před instalací vám nabídneme náhled tématu. To je užitečné, abyste se ujistili, že jste se rozhodli správně. Po instalaci se téma objeví v seznamu obecných šablon. Pro získání stačí stisknout tlačítko „Aktivovat“.

WordPress Theme Select

Pokud jste si stáhli šablony z externích webů nebo jste je dostali od vývojáře jako archiv, proces instalace se poněkud liší:

 1. Na panelu správy se šablonami je tlačítko „Přidat nový“.
 2. Aktivujte ji a poté klikněte na tlačítko „Stáhnout šablonu“ a vyberte soubor. Hned po přidání archivu stiskněte tlačítko „Instalovat“.

Nezapomeňte šablonu aktivovat, aby se zobrazovala na webu.

Přizpůsobení šablony

Množství nastavení se může lišit v závislosti na šabloně, ale v každém motivu je určitá sada možností – můžete alespoň změnit barevné schéma a vytvořit hlavní nabídku webové stránky..

Chcete-li začít přizpůsobovat nainstalovanou šablonu, vyberte kategorii „Vzhled“ a stiskněte tlačítko „Přizpůsobit“.

Přizpůsobení motivu WordPress

Co můžete udělat, je:

 • Nahrajte logo, přidejte název a krátký popis, ikonu webu, aby se zobrazovala v oknech prohlížeče, záložkách a vyhledávačích.
 • Vyberte barevné schéma šablony.
 • Vytvořte a nastavte nabídku a přidejte do ní odkazy na webové stránky.
 • Přidejte widgety.

Toto jsou hlavní nastavení dostupná v každé šabloně. Prémiová témata mohou mít další parametry, například parametry odpovědné za posuvné zobrazení nebo za aktivaci / deaktivaci vizuálního editoru.

5. Instalace pluginu a nastavení Analytics

Jednou z hlavních pokušení používání WordPress je nekontrolované přidání pluginu pro rozšíření funkčnosti webových stránek. Nebojte se, pokud se náhle ocitnete v procházení katalogu rozšíření a čtení popisu jedné z působivých funkcí. Téměř všichni weboví mistři, kteří začínají používat WordPress, čelí této situaci.

Nastavení zásuvných modulů WordPress

To by mohlo být v pořádku, ale je tu jedna věc, kterou byste měli zvážit. Čím více pluginů nainstalujete, tím vyšší bude zatížení serveru a nižší rychlost načítání webových stránek. Navíc některá rozšíření nejsou vůbec užitečná a jsou nabízena pouze pro zábavu. Zároveň není možné jít bez pluginů vůbec – existuje několik rozšíření, bez kterých váš web nebude fungovat správně. Seznam povinných doplňků obsahuje:

 • Vše v jednom balíčku SEO – přidat do bloku s nastavením SEO: název, popis, klíčová slova.
 • Akismet – chránit před spamem v komentářích.
 • Soubory Sitemap Google XML – vytvářet soubory Sitemap.
 • Klasický editor – jedná se o klasický editor WordPress, který zjednodušuje práci s příspěvky.

Každý z výše uvedených pluginů má své alternativy – zařadili jsme nejznámější rozšíření. Můžete nainstalovat další doplněk – ujistěte se, že jste přidali všechny požadované funkce.

Chcete-li najít a nainstalovat pluginy, měli byste:

 1. Oslovte odpovídající sekci na panelu správy.
 2. Pomocí možnosti hledání vyhledejte požadované doplňky.
 3. Ihned po stisknutí tlačítka „Instalovat“ bude plugin přidán do seznamu nainstalovaných rozšíření.
 4. Chcete-li jej aktivovat, musíte stisknout tlačítko „Aktivovat“.

Kromě toho lze pluginy nainstalovat stejným způsobem jako témata – stažením archivu se soubory.

Dalším krokem je přidání analytických čítačů. Pomohou vám sledovat provoz na webu, sledovat reakce uživatelů na obsah a porozumět směru, kterým byste měli projekt dále rozvíjet..

Nastavení Google Analytics

Chcete-li přidat čítač Google Analytics, měli byste se nejprve zaregistrovat v systému. Pokud máte účet Google, použijte jej k autorizaci. Přidejte název a adresu webových stránek, výklenek, do kterého patří a časové pásmo. Pokud je vaše registrace úspěšná, dostanete kód, který budete muset přidat na webové stránky, abyste mohli začít sbírat statistiky.

Čítač můžete přidat různými způsoby. Nejjednodušší je nainstalovat Google Analytics plugin a vložit do něj vygenerovaný kód. To je skvělá varianta pro nováčky, kteří se nechtějí zabývat soubory webových stránek, které by se mohly zdát děsivé kvůli jejich složitosti.

Pokud si nepřejete instalovat další plugin, přidejte do záhlaví nebo zápatí kód pomocí integrovaného editoru WordPress. Chcete-li to provést, měli byste provést následující kroky:

 1. Otevřete sekci „Návrh“ na administrativním panelu.
 2. Vyberte „Editor“.
 3. Najděte soubor header.php, pokud si přejete nainstalovat čítač do horní části každé webové stránky nebo footer.php, pokud jej chcete přidat do zápatí.

Mysl: před provedením změn vytvořte kopii záložního souboru. Připojte se k webu pomocí FTP – vysvětlili jsme, jak to provést při popisu postupu ruční instalace WordPress. Stáhněte si soubor, který chcete upravit. Pokud se chyba objeví po provedení úprav, můžete rychle obnovit původní konfiguraci souboru.

 • Vložte kód do header.php před značku.
 • Vložte kód do footer.php před značku.

Po přidání čítače na web se ujistěte, že funguje bez chyb. Statistiky můžete sledovat v osobním účtu Google Analytics.

Poznámka: musíte čítače vložit pokaždé, když aktualizujete nebo měníte šablonu, protože její soubory budou nahrazeny.

7. Úpravy kódu webových stránek

Přidání čítače na web je nejjednodušší úkol, který můžete provést úpravou kódu. Dodává se se všemi soubory šablony, které můžete změnit s ohledem na vaše preference. Úpravou různých částí šablony můžete přidávat a mazat prvky rozhraní, měnit barevná schémata a pozice widgetů. K tomu však potřebujete programovací dovednosti, alespoň znalosti PHP a CSS.

Editor kódu WordPress

Zkušení vývojáři webových stránek doporučuje namísto použití integrovaných systémových nástrojů změnit kód v editoru v počítači. Před tím musíte vytvořit záložní kopii souboru. To vám umožní obnovit původní verzi souboru, když najde chybu. Pokud jde o integrovaný editor, je výhodnější jej použít k drobným změnám, jako je například přidání čítačů nebo widgetů třetích stran. Chcete-li použít úpravy, měli byste stisknout tlačítko „Aktualizovat soubor“.

Po nastavení předběžného webu můžete přistoupit k nejzajímavějšímu postupu – naplnění webu obsahem.

Je možné jít bez editoru kódu?

Při práci ve WordPressu je vlastně možné jít bez použití integrovaného editoru kódu. Systém umožňuje vytváření webových stránek přizpůsobením dostupných témat a pluginů. Uvědomte si, že v tomto případě nebudete moci z procesu vývoje webových aplikací vytěžit maximum kvůli omezeným možnostem přizpůsobení webových stránek..

Není žádným tajemstvím, že jedním z nepopiratelných vrcholů WordPress je příležitost externí integrace pluginů a šablon, která umožňuje vytvářet jedinečné a jedinečné projekty. V opačném případě je nemožné vyjádřit svou tvůrčí svobodu ve prospěch a získat ohromující výsledek v dlouhodobém horizontu. Pokud tedy nepoužíváte editor kódu WordPress, jaký je tedy smysl používat tento CMS vůbec? Místo toho se důrazně doporučuje přepněte z wordpress na wix nebo jiného tvůrce webových stránek, který umožní dosáhnout vynikajících výsledků bez nutnosti úpravy kódu.

8. Tvorba statických stránek

Statická stránka se svým obsahem liší od ostatních stránek – obsahuje místo informací příspěvek určité informace. Příklady statických stránek jsou sekce „O nás“ nebo „Služby“. Chcete-li změnit obsah, který obsahují, měli byste stránku upravit.

Kromě editorů HTML a textů přicházejí nejnovější verze WordPress také s vizuálním editorem Gutenberg. Jeho použitím můžete vkládat widgety a multimediální soubory, přidávat bloky obsahu a měnit jejich polohu. Odpovídajícím způsobem má webový master nyní více možností pro vytváření různých statických stránek.

Editor stránky WordPress

WordPress je dodáván s výchozí domovskou stránkou, která obsahuje nejnovější blogové příspěvky. Chcete-li na web přidat další sekce, otevřete v administračním panelu sekci „Stránky“ a aktivujte tlačítko „Přidat nový“.

Zadejte název webové stránky – zobrazí se v sekci i v nabídce webu. Napište text nebo použijte Gutenberg k přidání bloků obsahu. Pomocí vizuálního editoru upravte všechny požadované prvky na stránce. Po provedení úprav stiskněte tlačítko „Publikovat“.

Ujistěte se, že bloky přidané na stránku jsou správně zobrazeny na všech zařízeních. Pokud se vyskytnou nějaké problémy nebo chcete použít pouze jiné prvky, vyberte stránku v obecném seznamu a upravte její obsah.

9. Post publikace

Příspěvky se přidávají podle stejného plánu jako webové stránky. Rozdíl je v tom, že příspěvky jsou publikovány na jedné stránce, což je blogový zdroj. Chcete-li vytvořit příspěvek, můžete také použít editor Gutenberg, ale je vhodnější jej navrhnout v klasickém editoru WordPress, který je přidán jako plugin v posledních verzích systému.

 1. Otevřete sekci „Příspěvky“ a stiskněte tlačítko „Přidat nový“. Vyberte šablonu a vyberte nastavení příspěvku. Pokud nemáte v úmyslu použít neobvyklý formát, ponechte základní formát. Některá témata v poštovních šablonách mohou obsahovat karty, videa a další formáty.
  WordPress Post Editor
 2. Vyberte kategorii, ve které bude příspěvek publikován. Pokud zatím žádné kategorie neexistují, vytvořte je přímo v editoru kliknutím na odkaz. Můžete si vytvořit části webových stránek z kategorií a přidat do nich odkazy do hlavní nabídky. To vám umožní vytvořit několik stránek s tematickými příspěvky na webu, které přicházejí do konkrétních kategorií.
  Přidat novou kategorii WordPress
 3. Přidejte název příspěvku a vložte text do editoru. Můžete použít vizuální režim nebo formátovat příspěvek pomocí značek HTML. Vyplňte SEO parametry pro příspěvek: název, popis, klíčová slova. Stisknutím tlačítka „Publikovat“ odešlete příspěvek do zdroje blogu. Stejně jako webové stránky lze i po publikaci upravovat příspěvky. Chcete-li uložit úpravy, budete muset příspěvek publikovat znovu.
  WordPress Post nový editor kódu
 4. Pokud si přejete, aby se příspěvek objevil ve zdroji blogu v určený čas, použijte možnost naplánované publikace. V blízkosti tlačítka „Publikovat“ je odkaz „Změnit“. Stisknutím tohoto tlačítka určíte datum a čas zveřejnění po zveřejnění pro obecný přístup.
  Časový rozvrh příspěvků WordPress

Nezapomeňte však zkontrolovat čas webových stránek uvedený v obecných nastaveních WordPress – měla by existovat stejná časová zóna, ve které žijete.

10. Přeneste svůj stávající web na WordPress

Máte již web vytvořený na jiné platformě? Poté můžete zvážit přechod na WordPress, abyste rozšířili jeho funkčnost a poskytli mu profesionálnější vzhled v kombinaci s vynikající sadou funkcí. Není docela obtížné to udělat, jak se může zdát na první pohled. Můžete si vybrat mezi dvěma populárními způsoby přenosu webových stránek – najímáním profesionálů a DIY migrací.

Existují také speciální služby jako CMS2CMS, například, které jsou vytvořeny s ohledem na tento účel. Mohou dokončit proces přenosu vašich webových stránek v automatizovaném režimu, ale možnost, že se můžete setkat s problémy s nekompatibilitou prvků webových stránek nebo hrozbami malwaru, je v tomto případě poměrně vysoká. A co víc, služby migrace webových stránek jsou většinou placené. Jaký je smysl jejich použití, pokud si nejste jisti výsledkem?

Najímání odborníků na webdesign je mnohem lepší nápad, protože se s těmito lidmi budete moci později poradit. Můžete však také zkusit své webové stránky přesunout do WordPressu sami, i když jste nováček a toto je vaše první zkušenost. Musíte se postarat o správnou volbu hostingu (doporučuje WordPress Bluehost pro jednoduché a složité projekty), název domény a přenos obsahu. Ten zahrnuje přenos všech prvků obsahu webových stránek, včetně obrázků, mediálních souborů videí atd.

Nakonec budete muset nastavit permalinky a zkontrolovat, zda váš web funguje dobře na nové platformě. To je nutné k zachování provozu a aktuálních pozic na webových stránkách. No, to je všechno o DIY přenosu webových stránek. Toto je stručný přehled procesu migrace webových stránek a při práci na úkolu se můžete setkat s mnoha nuancemi. Výsledek však určitě bude stát za to a navíc získáte tak úžasný a užitečný zážitek, který vám později může pomoci..

Sečteno a podtrženo

Přestože je WordPress nejoblíbenějším systémem správy obsahu mezi nováčky, vytvoření prvního webu v něm může být složitý úkol. Aby projekt fungoval dobře, musí se uživatel vypořádat s hostingem a databázemi a pochopit spojení mezi serverem, strojem a webovým rozhraním. Z dlouhodobého hlediska to může trvat hodně času. Zvládnutí všech funkcí CMS bude trvat až několik měsíců, což vyžaduje programovací dovednosti, alespoň na jednoduché editační úrovni CSS.

Pokud potřebujete web okamžitě, pak WordPress není nejrychlejší způsob, jak jej získat bez vážné finanční investice. Použití tvůrců webových stránek je účinnějším řešením tak, jak je pohodlnější a snadno použitelný. Pro práci s nimi nejsou potřeba žádné speciální dovednosti a nemusíte se o hostování starat. Vlastník webových stránek vytvořených pomocí nástroje pro tvorbu stránek musí udělat to, že je naplní užitečným a zajímavým obsahem.

Vytvořte web pomocí WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map