Jak vytvořit webovou stránku komunity

Existuje mnoho tvůrců webových stránek, které umožňují vytvářet blogy s různým rozsahem účinnosti. Bohužel existuje jen několik služeb, které skvěle fungují pro vývoj fór. Pokud jde o systémy, které lze úspěšně použít pro oba účely současně, lze je spočítat na prstech.


Úspěch při vytváření webových stránek v komunitě závisí hodně na správném výběru tvůrce webových stránek, vašich dovednostech a úkolu, který jste nastavili. Jinými slovy, měli byste pochopit, jak dobře si představujete budoucí web a zda je míra vaší odbornosti dostatečná k dokončení úkolu.

Takto lze proces zjednodušit dvěma způsoby – výběrem správného tvůrce webových stránek komunity a pochopením toho, co od svého webu očekáváte, aby mohlo přilákat a udržet publikum.

Již jsme napsali o nejvhodnějších službách, které lze vytvořit blogy a fóra. Nyní je nejvyšší čas diskutovat o této otázce z hlediska myšlenek a technických požadavků. Musíte definovat, s čím byste měli začít, jak pokračovat v práci na webové stránce a jak zvýšit účinnost hotového projektu.

Pojďme si tento proces rozdělit do 3 fází. Jedná se o výběr šablony a designu, nastavení blogu / fóra, propagační strategie.

1. Tvorba designu

Nika služby přicházejí se sadami tematických šablon. Obecně není zcela povinné vybrat design, který bude perfektně fungovat při vytváření blogu nebo fóra. To je celkem běžné, protože na webovou stránku budete vždy moci přidat fórum nebo blog a nastavit jeho design, který přijde do vaší nika atmosféry.

Blogy a fóra jsou webové stránky, které se zabývají čtením příspěvků. Proto je nejdůležitější vytvořit pohodlné prostředí pro čtení.

Design by měl být příjemný, ale ve srovnání s obsahovou částí je to sekundární faktor. Nejsou přípustné žádné psychedelické barvy, množství písem, experimenty se strukturou a další podobné problémy.

Uklidňující design v kombinaci s modrou, bílou, šedou, hnědou, černou a možná i zelenou a oranžovou barvou vám umožní vytvořit správné pozadí. Počet použitých barev by neměl překročit 3 nebo 4. Klíčovými prvky jsou písma – stačí vybrat 2 vhodné varianty pro tituly a odstavce, ne více.

Design příspěvků je také velmi důležitý, protože se jedná o důležitý prvek webové stránky.

Pro text je lepší použít bílé nebo světle šedé pozadí a černá nebo tmavě modrá písmena. Toto jsou ověřené kombinace.

 • Dopisy by neměly být malé, zatímco odstavce by neměly být dlouhé.
 • V případě potřeby přidejte obrázky nebo videa do textových bloků.

Design a čitelnost příspěvků je vizitka vašeho blogu.

Wix Blog Editor

Pokud jde o fóra, na designu záleží hodně, protože je tam téměř nepostřehnutelný. Místo toho je rozhodující zvolit oko-příjemné barvy v kombinaci se vzácnými designovými prvky a pohodlné zobrazení sekcí diskuse. Nepotřebujete žádné další zdobení, protože většina lidí navštěvuje fóra za účelem komunikace a čtení. Vše, co potřebujete, jsou 2 barvy, 2 písma, světlé pozadí a informativní struktura větví.

Použití a. Je však mnohem jednodušší hotová šablona se správnou paletou barev, kombinací bloků, písem a dalších prvků, které budou pro váš nápad dobře fungovat. Designéři se úzce zaměřují na stejné účely, jaké jsme právě zmínili. Není tedy třeba se obtěžovat procesem vytváření webových stránek – stačí si připravit hotovou variantu a začít publikovat příspěvky.

2. Nastavení blogu a fóra

Nejdůležitější zde je struktura a rozvržení zdroje.

 • Počet materiálů zobrazených na stránce také ovlivňuje pohodlí vnímání uživatele. Bude stačit 8-10 příspěvků.
 • Možnost vyhledávacího filtru je také nezbytnou funkcí.
 • Každý příspěvek by měl mít titulní obrázek, který se drží tématu.
 • Použijte hodnocení, počet zobrazení příspěvků a další čítače.

Mnoho uživatelů se o ně obecně zajímá, protože jsou hlavními ukazateli post popularity. Rovněž je třeba aktivovat standardní atributy, jako je datum, jméno autora atd. To může být užitečné pro mnoho čtenářů, kteří by chtěli vidět datum zveřejnění příspěvku, najít další příspěvky podle jména autora atd.

Nemá smysl přetěžovat zdroj blogů několika sadami odkazů v postranních lištách, což komplikuje design složitým rozvržením a nesymetrickým umístěním bloků náhledu, masivní záhlaví s prezentací, tlačítky a dalšími prvky, které ovlivňují vnímání uživatele. webové stránky.

Je hezké být nepředvídatelný zde v pozitivním smyslu tohoto slova. Uživatel by měl pouze navštívit blog, snadno vybrat zajímavý příspěvek a začít jej číst. A je to.

Nastavení fóra Wix

Pokud jde o fórum, vše je mnohem jednodušší. Měl by být k dispozici. Tyto webové stránky zpravidla přicházejí jako přírůstky blogů, protože počet lidí, kteří vytvářejí samostatná fóra, se dnes postupně snižuje.

 • Přidejte požadovaný počet sekcí a specializovaných kategorií.
 • Nastavte přístupová práva, možnost zobrazení podkategorií a oznámení o odpovědi na odpověď.

Je také žádoucí přivést oblíbená témata na začátek seznamu, přidat ukazatele po zobrazení, stavy uživatelů a další čítače, aby byla zajištěna lepší přehlednost informací.

3. Propagace

Kromě zřejmých metod, jako je vyplňování metaznaček webových stránek, samostatných stránek a materiálů, nastavení analytiků, úprava adres URL přátelských pro člověka a 404 stránek, byste se měli starat o kvalitní integraci svého komunitního webu s dalšími sociálními službami.

Tlačítka pro sdílení / sdílení by měla být k dispozici všude, kde je taková potřeba. Vytvořte si účty sociálních sítí a připojte je k vašemu webu. Čím více specializovaných odkazů na váš web se vám podaří získat, tím lépe.

Kvalita, množství a průměrný objem příspěvků hodně záleží. Při publikování dalšího zajímavého příspěvku nezapomeňte vyplnit klíčová slova, ale nenechte se tím příliš posadnout. Pokuste se co nejlépe přidat další obrázky a nezapomeňte na čitelnost a objem článků – příspěvky obsahující 800+ slov budou pro vyhledávače fungovat nejlépe. Můžete dokonce najmout autory pro rychlejší propagaci projektu, pokud jej plánujete zpeněžit.

Někdy také dává smysl návštěvníkům zveřejnit své příspěvky. Mimořádný obsah (který je mimochodem také zdarma) bude pro vaše fórum užitečný. Nezapomeňte však takové články moderovat, protože by se rozhodně nemělo hrozné a nesmyslné příspěvky vyhýbat. Propagace týmového blogu je jednodušší, ale musíte nějakým způsobem zapojit autory. Je nepravděpodobné, že někdo bude souhlasit s tím, že vám bude psát hned od začátku.

Sečteno a podtrženo

Hlavním faktorem úspěchu webové stránky komunity je vaše vlastní zapojení do její správy. Nemá smysl při spouštění blogu o těžbě ropy na Aljašce jen proto, že se tato mezera zdá být perspektivní.

Vaše vlastní koníčky by měly být základem projektu, ať už jde o rybolov, sběr, umění, právní výklenek, cestování, opravy veteránů, modelování hlíny a co ne. Měli byste být povinně kompetentní ve výklenku.

Téma, kvalita obsahu a množství uživatelů, kteří mohou být potenciálně přitahováni k vašemu projektu, jsou pro komunitní weby velmi důležité. Vytvoření blogu nebo fóra pomocí nástroje pro tvorbu webových stránek je technicky jednoduchý úkol. To je ten správný případ, kdy byste se neměli soustředit na design nebo překvapit uživatele marketingovými strategiemi a pokusit se něco prodat hned od začátku.

Vaše osobní zapojení do procesu a sociálních sítí jsou zde hlavními faktory úspěchu. To je to, co děláte pro lidi a pro vaše vlastní potěšení. Stačí jen psát příspěvky a sdílet je na webu. A je to.

Spusťte webovou stránku komunity

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map