Jak vytvořit webovou stránku události

Jak vytvořit webovou stránku události


Plánujete uspořádat večírek a chcete na něj dostat co nejvíce lidí. Nebo možná budete muset propagovat různé akce a nechat si zaregistrovat návštěvníky. Podle toho, jaké jsou vaše konečné cíle, budete možná muset vytvořit web akce od základu. Úkol je jednodušší, než se zdá, vzhledem k desítkám specializovaných tvůrců webových stránek a platforem nevyžadují dovednosti kódování nebo najímání outsourcingových vývojářů které obvykle stojí tisíce dolarů.

Vyhrazený web akce je dobrým nástrojem pro zvládnutí efektivního budování značky a pro představení životně důležitých funkcí, aby vaši návštěvníci zůstali v kontaktu. Umožní vám pravidelně přicházet s aktualizovaným obsahem a podrobnostmi, novými popisy událostí, prodejem vstupenek, speciálními nabídkami atd. Vše, co potřebujete, je zajistit, aby vybraná platforma poskytla dostatek nástrojů pro přizpůsobení.

A než se ponoříme hluboko do fází procesu vytváření, musíme zjistit, zda skutečně potřebujete místo události nebo existují jednodušší nástroje, jak se s touto úlohou vypořádat. Vše záleží na cílech, typech událostí a účelech, proč je musíte propagovat.

Jak vytvořit web události (The Ultimate Step-by-Step Guide):

 1. Než začnete: Měla by každá událost mít web?
 2. Vyberte platformu k vytvoření webu události
 3. Získejte doménové jméno & Web hosting
 4. Nastavení šablony a přizpůsobení webu
 5. Kolik stojí webové stránky události
 6. Inspirace: Příklady skvělých webových stránek událostí

1. Než začnete: Měla by každá událost mít web?

Odpověď zní „ANO“, ale pouze pokud plánujete pořádat velkou akci, která se pravidelně koná. Nezáleží na tom, jestli mluvíme o komerčních představeních s prodejem vstupenek nebo neziskových shromáždění (církve, charitativní organizace, studentské odbory atd.). Web bude fungovat v případě masivní události.

Sotva bychom ocenili, kdybyste se zabývali procesem vytváření webových stránek pro večerní bakalářské párty, svatební zkoušky nebo setkání bývalých studentů. V případě menších problémů můžete co nejlépe využít Události Facebook aplikace to je zdarma a snadno použitelné. Pomáhá přátelům najít události, které se odehrávají v jejich městské části, a také mírně uspořádat.

Pokud požadujete vylepšenou funkčnost, vyhledejte platformu, která umožní následující.

Spravujte efektivní branding

Silný web události by měl přijít s účinným brandingem. Pravděpodobně byste chtěli, aby vaši návštěvníci nejen četli nějaké obecné informace, ale také se nějak zapojili:

 • Koupit lístky.
 • Přihlaste se k události.
 • Chcete-li zůstat v kontaktu s aktualizacemi, přihlaste se k odběru.
 • Zúčastněte se diskusí.
 • Prohlédněte si mediální obsah atd.

Hlavní myšlenkou je dodat nezapomenutelný obsah. Nechte návštěvníky zapamatovat si událost a přimět je, aby se chtěli vrátit. Jediným způsobem, jak toho dosáhnout, je vytvořit stylovou webovou stránku s trendy designem a funkcemi pro interakci s uživateli. Zde vzniká druhý problém.

Nástroje pro přizpůsobení

Váš web bude vyžadovat řadu specifických funkcí v závislosti na typu události. Mezi nejčastější funkce patří:

 • Kalendář pravidelných opakujících se akcí.
 • Pokladna pro případ, že plánujete prodat a propagovat vstupenky.
 • Jednoduchý registrační formulář, pokud existuje proces přihlášení k účasti na akci.
 • E-mailové marketingové a propagační nástroje k zasílání aktualizací informací, nových plánů, speciálních nabídek, promo kódů a dalších.
 • Integrace sociálních médií pro maximální dosah uživatelů prostřednictvím všech dostupných kanálů a platforem.

Funkčnost webových stránek bude opět záviset hlavně na typech událostí, které chcete propagovat.

Citlivý design

Důležitá funkce pro weby událostí, protože většina vašich potenciálních uživatelů k nim pravděpodobně přistupuje prostřednictvím mobilních zařízení. Potřebujete tedy platformu, která vám pomůže snadno vytvářet stránky vhodné pro mobilní zařízení. To vám umožní generovat vyšší provoz a zlepšit míru spokojenosti uživatelů.

Poté, co jsme definovali budoucí funkce webu a funkce, které je třeba hledat, podívejme se na možnosti vytváření webových stránek.

2. Vyberte platformu pro vytvoření webové stránky události

Každá platforma má svou jedinečnou specializaci. Někteří tvůrci webových stránek jsou navrženi tak, aby se setkali eCommerce potřeby zatímco ostatní pracují lépe weby založené na obsahu. Jedna věc je jasná, staly se velmi populární v průběhu let díky snadnému použití a flexibilitě dodávané milionům aktivních předplatitelů.

Současně se ukázalo, že některé technologie jsou flexibilnější než jiné. Díky rozšířené funkčnosti pomáhají vytvářet projekty různých typů. Při zvažování webů událostí, Wix a WordPress jsou nepochybní vůdci.

Wix – je naše doporučení č. 1 a zde je důvod, proč:

Snadnost použití. Lidé bez kódování mohou vytvářet připravené weby doslova za pár minut. Systém používá algoritmus AI implementovaný v systému vlastní Wix ADI řešení. Využívá informace o vašem budoucím webu a výklenku k nabídnutí předem vytvořených rozvržení s již nainstalovanými potřebnými widgety.

Wix událost

Platforma vše v jednom. U společnosti Wix se nemusíte starat o hostování a doménu samostatně. Každý plán předplatného je dodáván se všemi potřebnými prostředky a zařízeními pro návrh, vytvoření, přizpůsobení a nasazení webu.

Události Wix. Oceněná aplikace určená k pořádání večírků, pořádání kongresů, prodej vstupenek na koncerty a představení atd. Ve skutečnosti získáte spoustu nástrojů pro vytváření vyhrazených věkových skupin, jejich úpravu, integraci platebních služeb, vytváření a správu seznamů hostů a další.

Události aplikace Wix

3. Získejte doménové jméno & Web hosting

Ti, kteří přeskočili první odstavce, by měli vědět, že osobně doporučujeme Wix jako nejlepší řešení pro vytváření webových stránek událostí a WordPress jako druhý nejlepší CMS pro vaše účely. Každá platforma přichází s doménou a hostingem, i když trochu jinak.

Doména a hosting pro web Wix

Jak již bylo uvedeno, Wix je platforma typu vše v jednom. To znamená, že systém má plány pro různé potřeby se všemi funkcemi již zahrnutými. Za pevnou cenu získáte hosting a bezplatná doména. Každá funkce bude aktivována, jakmile se přihlásíte a zakoupíte plán.

Doména a hosting pro web WordPress

Situace s WP CMS je trochu jiná. Samotný systém nenabízí hostingové zařízení ani registraci domény. Nicméně, jak stále potřebujete najít spolehlivého poskytovatele hostingu, je dobré se rozhodnout Bluehost.

Řídicí panel WordPress

Jde o oficiálně doporučenou platformu WP, která usnadňuje používání CMS díky bezproblémové integraci, automatickým aktualizacím pluginů a systémových aktualizací, bezpečnostním prostředkům, přístupu k zásuvným modulům a tématům atd. Seznam funkcí zahrnuje 1 rok domény po registraci kromě hostingových zařízení. Byla to nejlepší volba pro jakýkoli typ webu WordPress.

4. Nastavení šablony a přizpůsobení webu

Nyní jste připraveni navrhnout svou budoucí webovou stránku a také ji naplnit obsahem, multimediálními soubory, widgety atd. Pokud se rozhodnete pro Wix, budete díky nástroji drag-and-drop těžit z jednoduchého procesu úprav. Nejsou vyžadovány žádné dovednosti v oblasti kódování ani programování. Již jsme se zmínili o nástroji Wix ADI založeném na AI, který nabízí rozložení webů připravených k okamžitému použití.

Wix ADI téma

Druhou variantou je výběr z více než 500 stylových a responzivních šablon, které odkazují na různé obchodní výklenky. Projekty událostí nejsou výjimkou. Nemusíte ani přizpůsobovat stránku. Každé téma přichází s přednastavenými doplňky kromě aplikace Wix Event, která je k dispozici na webu Widget Marketplace. Poslední věcí je přidání relevantního obsahu, několika obrázků nebo videí, náhledu vašich webových stránek na různých stolních a mobilních zařízeních, připojení domény a publikování.

Začínáme s WordPress je o něco složitější, i když samotný editor je také velmi snadný. CMS má obrovský výběr pluginů a témat. Jediný rozdíl od Wix je v tom, že je musíte najít a nainstalovat ručně. Současně vypadají vlastní volná témata docela stejná.

WordPress téma

I když určitě toužíte po některých exkluzivních rozvrženích, výběr prémiových témat je lepší nápad. Jsou také citlivé a mají stylovější design. Další nevýhodou je, že s WordPress budete muset koupit a stáhnout šablonu samostatně, zatímco Wix nabízí všechny potřebné nástroje v balíčku, což vám ušetří čas.

5. Kolik stojí web akce události

Není třeba najímat vývojáře ani se snažit vytvořit tento typ webových stránek od základů. Výzva je téměř nemožná vzhledem k funkčnosti a funkcím hotových šablon dodaných společnostmi Wix a WordPress již mají. Uživatelé mají možnost je všechny použít za relativně nízkou cenu. Podívejme se na konečnou cenu za roční projekt vyrobený na Wix a WP.

Náklady na budování webových stránek Wix

Měsíční cenový plán začíná na 8,50 USD. Kromě 2 GB úložného prostoru a 3 GB šířky pásma pro hostování vašeho webu události uvažujeme o kombo plánu s bezplatnou 1-letou doménou. Výsledkem bude, že konečná cena webové stránky bude 102 USD ročně se všemi nezbytnými funkcemi, doplňky a šablonami obsaženými v balíčku..

Ceny webových stránek Wix

Náklady na budování webových stránek WordPess

CMS je zdarma. Zjistili jsme však o hostitelských i prémiových šablonách. Stojí od 30 do 290 dolarů v závislosti na designu. Dobrou zprávou je, že přicházejí s jednorázovou platbou.

Bluehost ceny

Kromě toho se platí i některé doplňky a služby, zatímco bezplatné předplatné nabízí omezený výběr nástrojů. V neposlední řadě je WP-optimalizovaný hosting poskytovaný Bluehost. Za pouhých 2,95 $ měsíčně získáte úplnou sadu nástrojů včetně domény, integrace WordPress, zálohování systému atd. Nakonec budete muset zaplatit přibližně 110 USD ročně (pluginy a hosting) + 30 až 200 $ jednou za prémiové téma WordPress.

6. Inspirace: Příklady skvělých webových stránek

Abychom dokázali naše doporučení týkající se vybraných platforem a zviditelnili je, připravili jsme seznam nejlepších příkladů stránek událostí vytvořených pomocí Wix a WordPress:

Web Design Pro Innovations Conference - Příklad webové stránky události Wix
TechConfMezinárodní květinářství Expo - příklad webové stránky události WordPress
FloriExpoSvětová investiční konference - příklad webových stránek události WordPress
WorldInvestConf

Můžete se také podívat na reálnější weby Wix procházením tato kompilace.

Závěr

Proces vytváření webové stránky události je jednoduchý, pokud víte, jaký typ akce chcete propagovat. Záměrem je definovat klíčové cíle a cíle žít. Plánujete prodat vstupenky na koncerty, pořádat kongresy nebo setkání studentů, propagovat kulturní nebo neziskové akce? Kterákoli z výše uvedených vyžaduje flexibilní, nákladově efektivní a snadno použitelnou platformu.

Wix a WordPress by byly nejlepší sázkou. Zatímco Wix je zřejmý vůdce se všemi nezbytnými funkcemi zahrnutými do každého plánu, jeho vlastní aplikace pro události, nižší ceny, které již zahrnují hosting a doménu. WordPress může být také dobrou volbou, ačkoli to bude vyžadovat další manipulace, které se mohou zdát trochu obtížné pro netechnické techniky od samého začátku.

Vytvořte webovou stránku události zdarma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map