Jak vytvořit webovou stránku zdarma

Jak vytvořit webovou stránku zdarma


Online fóra nám usnadňují zahájit diskuse, najít lidi s podobným zaměřením a také propagovat naše podnikání. Fóra mohou být provozována jako příloha k většímu webu nebo mohou existovat samostatně. Pokud se chystáte vytvořit webovou stránku fóra, můžete tuto úlohu provést třemi způsoby.

Mnoho lidí věří, že fóra umírají kvůli sociálním sítím. V minulosti byly naše sociální média v minulosti fóra a nástěnky. Ale dnes se všemi našimi účty Facebook, Twitter a Instagram jednoduše zapomínáme na diskusi na fóru. Přesto mají stále velkou hodnotu.

Věřte tomu nebo ne, ale fóra jsou stále jedním z nejoblíbenějších míst, kde můžete klást otázky týkající se značek a produktů a odpovídat na ně. Podniky je využívají jako zakázková a cílenější a přehlednější sociální média, nad nimiž mají plnou kontrolu. Není to skvělé?

5 způsobů, jak vytvořit webovou stránku fóra

Vytvoření nebo přidání fóra na existující web má několik výhod současně. Nejen organizujete online komunitu a podporujete aktivní účast uživatelů, ale také zvyšujete popularitu svého webu a dlouhodobě rozšiřujete uživatelskou základnu. A co víc, fóra poskytují další informace o vašem projektu a všech souvisejících nuancích, o které má většina uživatelů zájem.

Proces vytváření fóra není tak složitý, ale zahrnuje několik nutných kroků. Složitost postupu závisí také na typu a velikosti fóra, které hodláte spustit, a na nástroji pro vytváření webových stránek, který pro tento účel zvolíte.

Existuje několik služeb, které můžete použít ke spuštění a správě fóra. Tvůrci webových stránek jsou nejúčinnější a nejvýkonnější systémy, které umožňují spuštění tohoto typu projektu, ale můžete také dát přednost platformám s otevřeným zdrojovým kódem. Mnoho z nich je speciálně vytvořeno s ohledem na vytváření fóra, a proto pro tento každý cíl skvěle fungují.

WixWix – je jedním z nejpopulárnějších současných tvůrců webových stránek pro kutily, který umožňuje vytvoření fóra prostřednictvím integrace speciální aplikace pro fórum. Systém je dodáván s několika nástroji pro vytváření webových stránek a možnostmi přizpůsobení, které vašemu projektu dodají špičkový vzhled. Wix

WordPressWordPress – je světově populární systém pro správu obsahu, který umožňuje vytvořit webovou stránku fóra pomocí integrace pluginu bbPress. Toto je specializovaný software fóra, který byl vyvinut odborníky WordPressu s ohledem na pohodlí uživatele. WordPress

uCozuCoz – je jedním z nejoblíbenějších tvůrců cloudových webových stránek, který vám umožní vytvořit funkční a snadno použitelné fórum pomocí připojení a aktivace odpovídajícího modulu fóra. Tvůrce webových stránek umožňuje rychlé a jednoduché přizpůsobení fóra a další správu. uCoz

Skupina FacebookSkupina Facebook – je skupina spoluzakladatelů vytvořených v sociální síti Facebook, kteří sdílejí stejné myšlenky a chtějí se dostat do kontaktu s ostatními uživateli, kteří mají stejné zájmy a cíle. Skupiny jsou dostupné všem uživatelům, kteří mají účty na Facebooku a chtějí se připojit ke komunitním diskusím. Skupina Facebook

phpBBphpBB – je bezplatný software pro vytváření fór s otevřeným zdrojovým kódem, který lze použít ke sjednocení skupiny lidí, kteří sdílejí stejné cíle a zájmy. Tento software je dodáván s rozsáhlou databází rozšíření, která umožňují spuštění a přizpůsobení jakéhokoli typu fóra, které potřebujete. uCoz

Ať už budete hledat jakékoli řešení pro vytváření fór, budete se stále muset naučit základy jeho aplikace. Každý systém přichází se svými klady a zápory, což vyžaduje promyšlený přístup k procesu výběru. Podívejme se nyní na vlastnosti každé platformy, abychom vám usnadnili výběr.

1: Wix – nejlepší tvůrce fóra

Hlavní fórum Wix

I když jste nedávno začali pracovat ve výklenku pro webové budovy, určitě jste o tom slyšeli Wix. Toto je webový tvůrce, který má univerzální povahu a uznání. Byla založena v roce 2006 a má více než 125 milionů registrovaných uživatelů po celém světě. Tato služba umožňuje spouštění webových stránek různých typů. Fóra nejsou výjimkou.

Tato služba získala popularitu u zdatných web designérů a nováčků díky své snadnosti používání, pohlcujícímu zážitku z vytváření webových stránek, který zajišťuje, pohodlí, dostupnost, flexibilitu a rozmanitost nástrojů pro přizpůsobení designu, které nabízí. S touto službou již bylo postaveno několik milionů webových stránek a mnoho dalších je stále ve vývoji.

Výhody Wix

 • WYSIWYG Editor. Díky této možnosti úprav nezáleží na uživatelských zkušenostech při vytváření fóra.
 • Wix Forum. Tento bezplatný widget je k dispozici na trhu Wix App, umožňuje vytvářet online komunitu kolem webu a poskytuje širokou škálu funkcí (snadnost použití, rychlá instalace, možnost přidávání komentářů, předplatné jiným uživatelům, přidání příspěvků, úpravy a plánování, integrace fotografií a videa, možnost odstranění příspěvků atd..).
 • WIX ADI. Artificial Design Intelligence je užitečný nástroj, který zjednodušuje proces vytváření fóra tím, že automaticky generuje hotový web na základě poskytnutých informací..
 • Nika šablony. Wix nabízí řadu kvalitních specifických šablon optimalizovaných pro mobilní zařízení, které se perfektně hodí pro vaše fórum.
 • App Market. Toto je místo, kde najdete více widgetů, které lze dále integrovat do vašeho fóra (ChatRoom, Komentáře, LiveChat, Smart Chat, Tvůrce formulářů, ShoutOut Mailout atd.).

Wix je bohatý na funkce, které vám pomohou dokončit celý proces vytváření fóra s lehkostí a pohodlím.

Podívejte se na úplný seznam funkcí v mém podrobném přehledu Wix Review.

Jak vytvořit fórum s Wix

V roce 2017, po 10 letech od zahájení, společnost Wix umožnila aktualizaci fóra. Přemýšlel jsem, proč předtím taková možnost neexistovala. Nyní je však tento webový tvůrce považován za univerzální.

Zde je krátký průvodce, jak vytvořit bezplatné fórum Wix:

 • Krok 1: Zaregistrujte se u Wix a vytvořte web.
 • Jak vytvořit webovou stránku zdarma

 • Krok 2: Vyberte Market App z Wix App Market. Najdete ji v sekci Sociální aplikace (je to zdarma).
 • Hlavní pohled na Wix Forum

 • Krok 3: Nyní jste dostali výchozí šablonu fóra. Jak vidíte, fórum Wix se liší od standardního zobrazení fóra. Se strukturou kategorie bloků a obrázky s logem to vypadá alespoň moderně a atraktivně.
 • Krok 4: Vytvořte si fórum. Wix má mnoho nastavení fóra, ale jsou kompaktně zabaleny do 6 možností nabídky.
 • Nastavení fóra Wix

 • Krok 5: Vyberte zobrazení příspěvků na fóru. Můžete si vybrat mezi pohledy „Karty“ nebo „Klasické“.
 • Wix Forum

 • Krok 6: Zveřejněte svůj web a vaše fórum je aktivní.

Jak vidíte, proces vytváření fóra je snadný a rychlý. Nezáleží na tom, jaké máte zkušenosti s webovým designem – tutoriál vám poskytne jednoduché a srozumitelné tipy pro návrh fóra.

Pokud zvolíte bezplatný plán Wix, budete moci vytvořit web pouze na subdoméně Wix (adresa URL vašeho webu bude vypadat jako user.wix [.] com / sitename). Váš web bude navíc obsahovat reklamní banner. Myslím, že souhlasíte, že taková adresa URL a reklamy vypadají nepříjemně. Žádná oprava, kterou byste se měli přihlásit k odběru jednoho z placených programů začínajících od 8,50 $ / měsíc.

Ve skutečnosti je fórum užitečným nástrojem k řešení jakýchkoli osobních nebo obchodních úkolů, které máte. Pokud jste vlastníkem společnosti, připojení k fóru vám pomůže:

 • zvýšit pověst vašeho webu (a společnosti);
 • zvýšit pozornost uživatelů a potenciálních obchodních partnerů;
 • růst klientské základny;
 • přinést zisk;
 • posílit důvěru zákazníků;
 • přidat k celkovému hodnocení vyhledávače atd.

Vytvořte fórum s Wix

2: WordPress + bbPress – bezplatná platforma online fóra

Wordpress

WordPress – je moderní plně vybavený systém správy obsahu, který si získal celosvětovou popularitu díky svým rozsáhlým možnostem integrace a profesionálnímu přizpůsobení designu. Tato platforma v současné době zmocňuje miliony webových stránek po celém světě a právem si zaslouží být považován za špičkového lídra. Chcete-li co nejvíce využít WordPress, očekává se, že budete mít kódovací dovednosti a také potřebujete čas na zvládnutí služby.

Pokud jde o vývoj fóra pomocí WordPress, bbPress je nejvhodnější volba. phpBB – je nejlepší bezplatný forum plugin, který byl speciálně vytvořen profesionály webového designu WordPress s ohledem na pohodlí uživatele. Plugin umožňuje integrovat plnohodnotné diskusní fórum do webových stránek podporujících WordPress. Plugin je zaměřen na flexibilitu, jednoduchost, rychlost, kvalitu a hlubokou integraci WordPress. To nakonec spustí hodnověrný výsledek, na který se spolehnete.

bbPress

Výhody WordPress + bbPress

 • Zdarma použití. WordPress i bbPress se snadno používají pro všechny. CMS nevyžaduje žádné poplatky za stahování, instalaci a prozkoumání. Totéž se týká pluginu.
 • Jednoduché nastavení. Pro připojení a nastavení pluginu nemusíte být kódovací profesionál. Tento proces je jednoduchý, rychlý a intuitivní. Stejně tak další moderování pluginu. Pokud existuje něco, čemu nerozumíte nebo pokud máte pochybnosti o použití pluginu (nebo CMS), je vždy po ruce rozsáhlá podpora komunity uživatelů.
 • Kompletní integrace. Plugin je plně integrován do CMS a získáte přímý přístup k centrálnímu účtu i do sjednocené administrační oblasti, abyste mohli upravit požadovaná nastavení. Obecně bbPress plugin vyžaduje instalaci jedním kliknutím, což je rychlé a jednoduché. Systém také nabízí podrobné pokyny krok za krokem, které vás snadno provedou celým procesem.

Celkově vzato, WordPress obsahuje funkce přizpůsobení designu a integrace, které vám pomohou spouštět a úspěšně spravovat všechny druhy fór, bez ohledu na jejich velikost, nika a složitost..

Jak vytvořit fórum s WordPress

Pokud máte pravdu, že se chystáte zahájit fórum s WordPress, nezapomeňte na následující pokyny, které vám pomohou začít snadno:

 • Krok 1: Získejte webhosting. Jedním z nejrozumnějších řešení je Bluehost protože toto je nejlepší hostitel, který je oficiálně doporučován WordPress. Bluehost nabízí jednoduchou instalaci jedním kliknutím, dostupné ceny, vysokou rychlost načítání stránky, flexibilitu, zabezpečení, intuitivní ovládací panel, dostupnost doplňků, ochranu proti spamu a spoustu dalších výhod.
 • Krok 2: Nainstalujte WordPress. Je to snadné, rychlé a bezproblémové. Bluehost přichází s pokyny, které pomáhají usnadnit proces instalace CMS.
 • Krok 3: Vytvořte web s CMS a přizpůsobte jeho design na základě vašich požadavků na nika.
 • Krok 4: Stáhněte si bbPress plugin a integrujte jej do svého webu pro spuštění fóra.
 • Krok 5: Přizpůsobte a vytvořte fórum. Vyberte požadovaný design, vytvořte kategorie, podkategorie, větve a témata.
 • Krok 6: Upravte nastavení SEO tak, aby vaše fórum bylo přístupné na webu. To lze také provést připojením SEO pluginů. Na webu je jich spousta a stačí si vybrat ty, které pro váš projekt nejlépe fungují.
 • Krok 7: Zveřejněte web, aby se vaše fórum stalo živým a užijte si výsledek.

Vytvoření fóra s WordPress není vůbec obtížné, pokud víte, jak přistupovat k procesu s maximální účinností. Měli byste si být vědomi trochu znalosti kódování a hlavních akcí potřebných k dokončení úkolu s malými nebo žádnými problémy. Nezapomeňte níže uvedené kroky, aby nedošlo k přehlédnutí hlavních fází vytváření fóra.

Vytvořte fórum s WordPress

3: uCoz – Fórum a tvůrce webových stránek komunity

uCoz

Vytvoření složitého fóra již není složitým úkolem. Existuje mnoho DIY softwarů, které vám umožní zřídit slušné fórum přes noc. Jedním z nich je tvůrce webových stránek uCoz. uCoz zacílí jak na koncového uživatele, tak na profesionály, protože nabízí DIY i pokročilá editační řešení.

Ať už jste zdatný webový vývojář s dlouholetými zkušenostmi nebo začátečník, který je ochoten zahájit osobní nebo obchodní fórum, uCoz vám pomůže uspět s tím.

Výhody uCoz

 • Modul fóra. Modul je zdarma a snadno se připojit k existující webové stránce. To vám umožní vytvářet fóra s libovolným počtem sekcí na základě požadované funkce. Každé vytvořené fórum obsahuje sadu vlastností, jako je stav (aktivní nebo uzavřené), pravidla, ikony, nastavení hesla, možnosti správy uživatelů atd. Zde můžete přidávat a upravovat příspěvky, vytvářet tlačítka a ikony, přidávat libovolný počet položek a vláken RSS kanálů na stránku, nahrávat více souborů najednou atd..
 • Pokročilá úroveň zabezpečení. Systém zajišťuje ohromující ochranu svých serverů před útoky DDoS, což zvyšuje úroveň bezpečnosti vašeho fóra.
 • Připojení certifikátu SSL. Chcete-li zvýšit bezpečnost svých webových stránek, můžete k názvu domény připojit certifikát SSL.
 • Možnost připojení fóra k existující webové stránce. Systém umožňuje spuštění samostatné webové stránky fóra pomocí subdomény fóra (jako forum.site.com) bez ohledu na tvůrce webových stránek nebo CMS, se kterým byl web vytvořen. To je velmi výhodné, pokud potřebujete fórum a nechcete měnit platformu, na které bylo spuštěno.

Přestože uCoz není specializovaným tvůrcem webových stránek fóra, nabízí velmi silný modul fóra. Může být použit samostatně a společně s dalšími moduly (Blog, Fotoalba, Online hry, Webové ankety, Kniha hostů, Časté dotazy a další). Dobrou zprávou je, že ji můžete používat zdarma, jak dlouho potřebujete. Můžete dokonce přidat vlastní název domény, aniž byste museli upgradovat svůj účet. Takže je absolutně bez rizika. Níže je uveden stručný podrobný průvodce, jak vytvořit fórum pomocí uCoz:

Přečtěte si můj kompletní uCoz Review Více podrobností.

Jak vytvořit zdarma fórum s uCoz

Vytvoření fóra s programem uCoz je velmi snadné, ale stále rádi poskytujeme důkladný krok za krokem:

 1. Zaregistrujte se a potvrďte svou registraci. Registrace je bezplatná a nevyžaduje zadávání fakturačních údajů.
 2. Vyberte název domény. Tady musím poznamenat, že s uCoz máte tři možnosti: 1) použijte subdoménu (https: //sitename.ucoz [.] com /); 2) připojit dříve zakoupenou doménu; tato možnost je k dispozici také zdarma uživatelům; 3) zakupte novou doménu prostřednictvím https: //domains.ucoz [.] Com /.
 3. Vytvořte fórum uCoz

 4. Vyberte šablonu. Opět budete mít tři možnosti. Za prvé, můžete jít se standardní šablonou. Za druhé si můžete vytvořit svůj vlastní design. Za třetí, můžete si vybrat zaplacený z oficiálního obchodu. Doporučuji vám začít s jednou z bezplatných standardních šablon. Můžete jej kdykoli přepnout. Nejnovější šablony zdarma reagují a jsou výsledky mobilního vyhledávání označeny společností Google jako vhodné pro mobily.
 5. Seznam vzorů uCoz

 6. Povolit modul fóra. K dispozici je 22 modulů, včetně mini chatu, anket, vydavatele, blogu, zpravodajství na webu, testů, reklamní rady, fóra a dalších. Pokud potřebujete vytvořit fórum, je zřejmé, že vaším hlavním modulem bude Forum. Nic vám však nebrání v aktivaci dalších modulů, které rozšiřují funkčnost vašeho webu. Do svého fóra tak můžete přidat blog, anketu, reklamní panel a dokonce i eshop, pokud si to budete přát. Moduly lze kdykoli zapnout a vypnout.
 7. Vyberte modul fóra

 8. Přizpůsobte si fórum, zveřejňujte obsah a zveřejňujte. Nyní je čas přizpůsobit fórum konkrétně:
  • zvolte ikony pro své fórum;
  • nastavit počet vláken / příspěvků na stránku;
  • nastavit maximální délku zprávy;
  • nastavit maximální velikost nahraného souboru a další.

Po dokončení úprav funkce můžete doladit vzhled svých stránek. Pro správné úpravy šablon musíte mít základní znalosti CSS a HTML.

uCoz Forum View

Modul Forum je úzce propojen s modulem Users, který je nainstalován automaticky pro každý web. Upravte jeho nastavení a určete, kdo může zanechávat záznamy, moderovat zprávy, nahrávat soubory, vytvářet ankety, odstraňovat vlákna atd.

Jakmile publikujete web, můžete jej nadále používat zdarma. Věnujte pozornost skutečnosti, že všechny bezplatné účty musí zobrazovat reklamy. Chcete-li se reklamy zbavit, upgradujte svůj web. Webové stránky uCoz bez reklam začínají na 5,99 $ / měsíc.

Vytvoření fóra pomocí uCoz je složitější než jeho spuštění pomocí Wix. Platforma vyžaduje určitý stupeň kódovacích dovedností, ale to neznamená, že by to nováčci v případě potřeby nemohli zvládnout.

Pokud uděláte vše správně a investujete trochu svého úsilí a času, tvůrce webových stránek vám umožní vytvořit plně funkční fóra pro osobní nebo obchodní použití. uCoz funguje dobře pro spouštění specializovaných fór (auto, hudba, žena atd.), ty z herní komunity a také místní fóra nebo fóra měst.

Vytvořte fórum s Ucoz

4: Facebook Group – další způsob, jak získat fórum

Skupina Facebook

A Skupina Facebook lze považovat za druh alternativy k současným fórům. Toto je komunita tvořená registrovanými členy Facebooku, které jsou spojeny stejnou myšlenkou nebo sdílejí stejné zájmy a cíle. Jednou z nesporných výhod kterékoli skupiny na Facebooku je, že všichni účastníci již mají své účty a většina z nich pravidelně navštěvuje sociální síť. To znamená, že pravidelné aktualizace skupiny budou jasně zobrazeny ve zdroji, čímž se zviditelní všechny zprávy, události, příspěvky a další věci, které ve skupině publikujete..

Měli byste však také vědět, že potenciál jakékoli skupiny na Facebooku je poměrně omezený. Jedním z důvodů je opět potřeba zaregistrovat se na sociální síti a zobrazit aktualizace. To rozhodně vyžaduje zvláštní úsilí, touhu a čas. Pokud osoba nemá účet, nebude možné se připojit ke skupině, sledovat / sdílet nedávno přidané příspěvky, přidávat / zobrazovat komentáře atd..

Fórum nebo skupina Facebook: Klady a zápory

Pokud jde o vytváření komunitních webových stránek, bylo vždy první věcí, na kterou si myslíme. Postupem času však začínáme pozorovat rostoucí popularitu skupin na Facebooku. Stejně jako fóra, většinou spojují lidi, kteří sdílejí stejné zájmy, a soustředí se také na určitý nápad. Pojďme se podívat na výhody a nevýhody fór a skupin Facebook.

Výhody fór

 • Dostupnost více větví a vláken pro rozsáhlejší a podrobnější pokrytí témat;
 • Snadné vyhledávání požadovaných informací a předchozí diskuse;
 • Pokročilé možnosti jako soukromé zprávy, nastavení stavu, formátování textu a další;
 • Dostupnost profilů členů s podrobnými informacemi o uživateli;
 • Podpisy pod každým příspěvkem pro flexibilní a hladké propagační účely;
 • Automatizovaný přístup bez nutnosti schvalovat každého člena (některá fóra však mohou mít stále mírné moderování);
 • Rozšířená kategorizace témat a příspěvků;
 • Sjednotit uživatele, kteří se skutečně zajímají o určitý obsah.

Pros Facebook Skupiny

 • Většina uživatelů má existující (ne falešné) účty, což zvyšuje pravděpodobnost skutečného zájmu o účast ve skupině;
 • Uživatelé často navštěvují své účty, a proto častěji navštěvují skupinu a častěji se účastní diskusí;
 • Rychlejší reakce po příspěvku;
 • Dostupnost aplikací Facebook pro různá zařízení;
 • Okamžitá oznámení o aktualizacích skupiny

Nyní, když víte o výhodách fór a skupin na Facebooku, je nejvyšší čas zaměřit se na jejich nevýhody.

Nevýhody fóra

 • Vyšší možnost řešení technických problémů;
 • Nutnost povzbudit více uživatelů k lepším výsledkům SEO a aktivní účasti na tematických diskusích;
 • Je obtížnější založit fórum a existuje mnoho technických nuancí, o kterých se zde přemýšlí;
 • Potřeba provést lepší opatření proti spamu, protože existuje mnoho uživatelů, kteří záměrně vytvářejí falešné účty pro podvodné akce.

Nevýhody skupin Facebook

 • Facebook nyní poskytuje tolik informací, že jeho aktualizace mohou být snadno ztraceny mimo jiné zprávy skupiny. To je nevýhoda jak pro majitele skupiny, tak pro její členy;
 • Potřeba registrace a vyplnění skutečného osobního profilu;
 • Přísná nutnost dodržovat zásady a podmínky používání služby Facebook.

Co je tedy lepší – fórum nebo skupina na Facebooku? Je na vás, abyste se rozhodli, že samozřejmě, jako vy, znáte své skutečné záměry a potřeby online komunity. Obě možnosti jsou populární a můžete je dokonce používat najednou.

Fóra jsou však stále v tomto srovnání lídrem. Jsou výhodnější pro uživatele i majitele. Pokrývají široké spektrum témat ve stejné oblasti zájmu. Fóra existují již delší dobu než skupiny na Facebooku. Je zřejmé, že si na ně více lidí zvyklo, a proto preferují tuto možnost častěji.

5: phpBB – Open-Source Forum Building Software

phpBB

phpBB – je pravděpodobně nejrozšířenější a nejpopulárnější software pro vytváření fór, který se neustále vyvíjí, aby poskytoval co nejlepší uživatelský zážitek. To je jistý důvod, proč je zahrnout do seznamu nejlepších nástrojů pro vytváření fór. Měli byste však také pamatovat na to, že software je také nejsložitějším způsobem vytvoření fóra.

Programy s otevřeným zdrojovým kódem není snadné ovládat a používat. Určitě vyžadují předběžné odborné znalosti webdesignu a získání slušného výsledku zde vyžaduje mnohem více času. Chcete-li začít budovat fórum pomocí softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, musíte si nejdříve vybrat i fórum získat název domény a hosting.

Jste-li profesionál pro webový design nebo nadšenec pro kódování, možná budete chtít použít myšlenku používat open-source software jako nástroj pro vytváření fór. Nejedná se však o nejlepší řešení, protože tyto programy nejsou zcela bezpečné z hlediska bezpečnosti webových stránek. Také potřebují hodně času, aby se dobře naučili nováčky. Pokud jste se rozhodli založit fórum (i velké), použití softwaru s otevřeným zdrojovým kódem nedává žádný smysl.

Výhody phpBB

 • Popularita. Tento software je v současné době nejrozšířenějším řešením pro vytváření fór, které umožňuje uživatelům připojit se ke komunitě spoluzakladatelů. Platforma vyžaduje specifické dovednosti a znalosti web design, které mají být použity k výhodě.
 • Bohatá databáze rozšíření. Systém nabízí rozsáhlou databázi rozšíření a stylů, které uživatelé vytvořili speciálně pro lepší zážitek z vytváření fór. Databáze obsahují různé balíčky obrázků a stylů potřebné k rychlému vytvoření a přizpůsobení vašeho fóra.
 • Náklady. phpBB je zcela svobodný software, který můžete testovat a poté jej používat zdarma. Pokud na platformě něco nerozumíte, existuje informativní Komunitní fórum, kde všichni členové (uživatelé i zaměstnanci) jsou připraveni vám pomoci se všemi druhy problémů souvisejících se systémem.

Jak vytvořit fórum zdarma s phpBB

 • Krok 1: Získejte webhosting. phpBB oficiálně doporučuje používat Bluehost jako jeden z nejdůvěryhodnějších a profesionálních hostitelů dostupných v současné výklenku.
 • Krok 2: Stáhněte a nainstalujte software. Pokud máte dostatek znalostí FTP, abyste se mohli vyrovnat s instalací phpBB sami, začněte dekomprimováním archivu phpBB do lokálního adresáře ve vašem systému. Poté nahrajte všechny soubory z archivu do webového adresáře na vašem serveru / hostingu, změňte požadovaná oprávnění, nasměrujte prohlížeč na místo se soubory phpBB3, přidejte install / app.php nebo jednoduše nainstalujte / a nakonec dokončete proces instalace . Chcete-li to provést, měli byste vyplnit všechny informace, které systém požaduje. Nezapomeňte zkontrolovat, jak software funguje po instalaci.
 • Krok 3: Zaregistrujte se do systému a přihlaste se k nově vytvořenému účtu jako správce. Otevřete administrační panel Paneland a klikněte na kategorii „Fóra“, kterou uvidíte.
 • Krok 4: Do textového pole zadejte název nového fóra a poté klikněte na tlačítko „Vytvořit nové fórum“.
 • Krok 5: Nakonfigurujte nastavení dostupná v odpovídajících polích vašeho nového fóra, jmenovitě jeho název, typ atd.
 • Krok 6: Po dokončení konfigurace klikněte na tlačítko „Odeslat“, které se zobrazí v dolní části stránky.
 • Krok 7: Upravte nová oprávnění fóra s ohledem na vaše potřeby a definujte seznam uživatelů, kteří k nim budou mít přístup.
 • Krok 8: Navštivte stránku indexu a potvrďte vytvoření nového fóra.

Jak je vidět ze seznamu výše uvedených kroků, proces vytváření fóra s phpBB není tak jednoduchý ve srovnání s jinými možnostmi. Určitě to vyžaduje čas, úsilí a znalosti, než si na systém zvykneme a zahájíme s ním fórum

Vytvořte fórum s phpBB

Jak vytvořit úspěšné fórum

Chcete-li, aby vaše webové stránky fóra byly úspěšné, měli byste nejprve pochopit, že uživatelé, kteří se připojují k online komunitám, mají univerzální zájmy a cíle. Toto je rozšířená mylná představa, že pouze hudební nadšenci nebo lidé, kteří mají záliby, se připojují k online komunitám, aby tam našli své spoluřešitele. To není pravda. Zájmy se liší, stejně jako fóra.

Ať už provozujete jakoukoli firmu, uživatelé na vašem webu budou vždy ochotni stát se členy fóra, aby zůstali informováni o aktuálních zprávách a aktualizacích. Fórum je ideálním místem pro hledání odpovědí na spoustu pálčivých otázek a zůstat v kontaktu s podobně smýšlejícími lidmi prostřednictvím otevřené 24/7 komunikace. Toto jsou povinné body, které by vaše fórum mělo zahrnovat, aby se stalo úspěchem:

 • Vlastní logo. Po spuštění fóra a zajištění jeho dobrého fungování byste k němu měli povinně přidat logo své společnosti. Pokud plánujete používat fórum pro své individuální účely, přemýšlejte o vytvoření vlastního loga a začlenění do fóra. Toto odhalí profesionalitu a důvěryhodnost vaší online komunity a přispěje k její reputaci.
 • Přírůstky. Převládající množství fór přichází se standardními funkcemi a funkcemi, takže nejlepším způsobem, jak dát vašemu fóru osobní vzhled, je doplnění. Například přidáním takových hacků jako deníku nebo obchodu povzbuzujete uživatele, aby se znovu a znovu vraceli na web, aby si tyto možnosti užili.
 • Unikátní styly. Výchozí styly fóra mohou na rozdíl od jedinečných vypadat docela nudně. Nepřehlédněte možnost vytvořit si vlastní styl fóra. Pokud to nemůžete, využijte k tomu integrovanou funkci správy stylu. Může to chvíli trvat, ale výsledek to určitě stojí za to.
 • Neobvyklé nabídky. Udržet stávající členy, kteří mají zájem navštívit vaše fórum, je mnohem obtížnější, než je přilákat poprvé. Za tímto účelem má smysl organizovat soutěže a vytvářet neobvyklé nabídky, které uživatele povzbudí k návštěvě vašeho fóra. Takové soutěže mohou být organizovány například každý měsíc, a vy můžete dokonce vyhrát vítěze s povzbuzujícími cenami. To je jeden z triků, které opravdu fungují.
 • Pravidla. Neexistují žádná fóra bez pravidel a vaše by neměla být výjimkou. To samozřejmě neznamená, že by seznam pravidel měl být příliš dlouhý. Místo toho by měl obsahovat nejdůležitější body, o kterých by měl každý člen fóra vědět. Soubor pravidel odhaluje váš profesionální přístup k podnikání obecně. Pravidla se mohou lišit, pokud jde o specializaci vašeho fóra, takže si na ně promyslete předem.
 • Dejte si pozor na maligní členy. Spuštění fóra je často ještě složitější než jeho spuštění. Je to proto, že musíte dávat pozor na různé druhy online podvodů a zhoubných členů, kteří navštíví vaše fórum, aby získali své vlastní účely. Pokud takové prvky najednou nezjistíte, může být vaše reputace fóra ohrožena. Proto se aktivně zapojte do všech diskusí na fóru, abyste identifikovali spammery a trolly čím dříve – tím lépe a aby jste si byli vědomi obsahu vašeho fóra..

Top 5 věcí, které zviditelní vaše fórum

Neexistuje žádná sada doporučení a tipů na úspěch pro všechna fóra. Online komunity se od sebe liší, což vyvolává nutnost začlenit všestranné funkce. Stále však můžete používat nejrozšířenější pokyny, které vám pomohou zviditelnit vaše fórum. Tady jsou některé z nich:

 1. Obsah. Vaše fórum je o obsahu, který zahrnuje. „Uživatelé ji mohou navštívit jednou nebo dvakrát jen kvůli zájmu, ale pokud nenajdou něco, co tam opravdu potřebují, stěží se znovu vrátí. Díky tolika fórům, které jsou dnes k dispozici, není nalezení toho nejvhodnějšího už problém a úkolem číslo jedna je přidat pouze relevantní a jedinečný obsah, který se bude lišit od obsahu zveřejněného vašimi konkurenty..
 2. Členové. Úspěch a popularita většiny fór hodně závisí na jejich členech. Myslím na ty z nich, kteří se aktivně účastní diskusí na fóru a přidávají obsah, který by mohl být zajímavý a užitečný pro ostatní členy. To je podstata a základy každé úspěšné online komunity. Když je vaše fórum stále nové, nebude mít mnoho členů najednou. To je zřejmé. Můžete jít dvěma způsoby. Můžete povzbudit své přátele, aby do nich aktivně přispívali nebo najali někoho, kdo to udělá, dokud fórum nezíská popularitu. Neexistuje nic účinnějšího než skuteční lidé, kteří pravidelně zveřejňují skutečná témata v diskusích na fóru.
 3. Vytvořte Průvodce videem fóra. Moderní fóra často přicházejí s pokročilými funkcemi, které se pro členy online komunity mohou zdát příliš komplikované. Možnosti vyhledávání a zasílání zpráv, oznámení, zveřejňování, podpisy, soukromá komunikace … Toto je neúplný seznam, s čím se mohou členové na vašem fóru setkat. Vytvoření průvodce videem na fóru je nejlepším způsobem, jak členům fóra poskytnout informace, které aktuálně potřebují.
 4. Zúčastněte se diskusí na fóru. Pro členy fóra není nic povzbudivějšího, než zůstat v kontaktu se svým vlastníkem. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je účastnit se každodenních diskusí na fórech, nebo dokonce provádět online videohovory a konference. Pokud je to možné, nezapomeňte příležitostně pořádat skutečná setkání se členy fóra. Nic nemůže být efektivnější pro uživatele než konverzace v reálném čase s majitelem, který se upřímně zajímá o rozvoj online komunity.
 5. Nabídněte svým pravidelným návštěvníkům zvláštní pozice. Postupem času budou uživatelé, kteří zůstanou nadšeni z vašeho fóra a stanou se jeho pravidelnými návštěvníky. Budou se účastnit každodenních diskusí, čímž zahájí komunikaci na fóru a budou ji udržovat naživu. Pokud jsou na vašem fóru již takoví členové, určitě má smysl nabídnout jim speciální pozice, které budou v budoucnu podporovat aktivní účast na fóru. Takto můžete odměnit jejich odhodlání a rozpoznat je v celé online komunitě.

Závěr

Vývoj fóra je náročný, náročný a poměrně komplikovaný proces, který vyžaduje specifické dovednosti, znalosti a investice do rozpočtu / úsilí. Složitost procesu vytváření fóra bude záviset na cílech, které si stanovíte, na cílech, které chcete využít, na vašich dovednostech a stupni povědomí o webdesignu a na konkrétních nuancích projektu. Výběr softwaru pro vytváření fóra také hodně záleží.

WixWix je all-in-one webový tvůrce, který umožňuje spouštět fóra prostřednictvím integrace přizpůsobitelné widget widgetu. Tato platforma poskytuje rozsáhlý výběr nástrojů pro návrh webových stránek a poskytuje přístup k možnostem správy fóra, které vám umožňují spustit profesionální plně funkční fórum. K tomu nejsou zapotřebí žádné dovednosti v oblasti kódování ani webového designu. Wix.com

WordPressWordPress – je moderní CMS, který si díky svým možnostem integrace a výkonným nástrojům pro přizpůsobení získal celosvětovou popularitu. Chcete-li zahájit fórum s WordPress, musíte připojit plugin bbPress. Toto je software fóra, který vám umožní efektivně spouštět a spravovat všechny druhy online komunit s naloženými funkcemi. WordPress.org

uCozuCoz – je oblíbený tvůrce webových stránek pro kutily, který poskytuje výjimky ze zkušeností s budováním fóra prostřednictvím integrace modulů fóra. Existuje několik nástrojů, z nichž si můžete projekt přizpůsobit a dát mu požadovaný vzhled. uCoz.com

Skupina FacebookSkupina Facebook – je skupina založená na sociální síti Facebook, která sdružuje lidi, kteří sdílejí stejné myšlenky, myšlenky, zájmy a chtějí diskutovat o tématech, komunikovat se spoluzakladateli a jen zůstat informováni o nedávných výklencích. Tyto skupiny jsou k dispozici pouze těm uživatelům, kteří mají účty na Facebooku a přijímají rozhodnutí se k nim připojit. Skupina Facebook

phpBBphpBB – je nejpopulárnější open-source software pro vytváření fór, který je docela obtížné zvládnout a používat. Software je zcela zdarma, ale spuštění a správa fóra s ním vyžaduje určitý čas a dovednosti. phpBB.com

Pokud jste nováček, pak je rozhodně vhodné používat Wix, protože v současné době je to nejjednodušší a nejoblíbenější tvůrce webových stránek, který přichází s výkonnými nástroji pro vytváření fóra. Systém je tak snadno použitelný pro každého, že k tomu, abyste si na něj zvykli, nemusíte mít kódovací ani webový design. Je jen na vás, abyste si vybrali požadovaný plán na základě funkčnosti vašeho budoucího fóra a na předem stanovených cílech.

Jste pokročilý uživatel, který má v úmyslu spustit a spravovat fórum s naloženými funkcemi pro rozsáhlou komunitu uživatelů? Pak pomocí WordPress, uCoz nebo phpBB bude chytrý nápad. Je jen na vás, abyste vybrali možnost, která bude pro váš projekt nejvhodnější. Pokud však neplánujete vytvořit a aktualizovat více než 1-2 témata pro diskusi, může být vytvoření skupiny Facebook také příjemnou cestou ven pro vás a vaše členy online komunity..

Fóra jsou přesto stále součástí sféry sociálních médií a měla by se používat jako způsob vytváření silných komunit a sdružování existujících komunit. Navzdory neustále rostoucím sociálním sítím nejsou fóra jen náhradní pneumatikou. Zdá se, že každý tvůrce stránek má fórum. Fóra nejsou mrtvá.

Vytvořte si zdarma webovou stránku fóra

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map