Jak zjistit CMS webových stránek

jak zjistit cms webových stránek


Někdy je třeba zjistit, na čem je CMS nebo tvůrce webových stránek založen. Uživatelé mohou tyto informace vyžadovat pouze kvůli jejich zvědavosti nebo touze pochopit, která technologie pro tento typ projektů funguje nejlépe.

Když to zjistíme, je docela možné, že si budete chtít vytvořit podobný web sami, nebo jej dokonce zkopírovat do detailů. Podstata jde pouze k jedinému cíli – jak získat informace o redakčním systému, na kterém je web postaven.

Existují tři způsoby, jak zjistit motor za webem: aplikace online služeb, komunikace s majitelem nebo odhlášení kódu. Žádná z nich není stoprocentně spolehlivá, ale pokud se pokusíte opravdu tvrdě, šance na nalezení platformy se výrazně zvýší.

1. Služby pro detekci technologie webových stránek

WEBDATASTATY

webdatastats

WebDataStats – je důvěryhodná služba, která umožňuje detekovat CMS webových stránek a vyhledávat databáze domén webů pomocí CMS. Platforma nabízí nejrozsáhlejší databázi CMS, frameworků a tvůrců webových stránek, která v současné době zahrnuje více než 1000 nejpopulárnějších systémů. Kromě definování CMS, na kterém je web vytvořen, služba také umožňuje kategorizaci požadovaných webů do kategorií s ohledem na vaše vlastní kritéria, získání kontaktních údajů získaných z webů, zobrazení historie migrace CMS názvů domén atd..

Vývojáři WebDataStats ručně zkontrolují každý analyzovaný web, aby se ujistili, že detekce CMS je správná. Aktualizují databázi CMS služby každý měsíc, aby zajistily co nejvýraznější a nejpřesnější výsledek. V případě, že systém z nějakého důvodu nedokáže detekovat CMS webové stránky, jeho vývojáři ručně zkontrolují takové zdroje, aby dále přidali nezjištěné platformy do své databáze. To nakonec zajistí nejlepší a nejdůvěryhodnější výsledky.

Zjištění CMS webových stránek

WHATCMS

Whatcms

WhatCMS – je webová služba používaná k detekci rámců, na kterých jsou webové stránky postaveny. Testovali jsme to na našem webu a byli jsme s výsledkem opravdu překvapeni. Bez problémů zjistila správná data o CMS našeho blogu. Systém pracuje docela rychle (2-3 sekundy jsou dostačující k nalezení výsledku), poskytuje minimální množství informací, což je však dost. Nemusíte procházet web hledáním názvu motoru, protože služba umožňuje detekovat kolem 170 CMS, tvůrců webových stránek a rámců – placené i bezplatné.

Některé webové stránky jsou postaveny na několika CMS současně (OpenCart, blog WordPress, fórum vBulletin atd.). K detekci takového obra můžete použít volbu definice pro každou stránku nebo sekci.

Zjištění CMS webových stránek

BUILTWITH

Vestavěný

Vestavěný – je další populární služba, která vám na požádání poskytne mnoho informací: připojené analytické systémy, widgety, dostupnost mobilní verze, použité skripty a pravidla CSS, poskytovatel hostingu, certifikát SSL, webový server atd. Tyto podrobné informace budou užitečné pro webmastery . Nováček se v něm může snadno ztratit a existuje riziko, že polovina těchto informací zůstane nejasná.

Systém okamžitě zjistil CMS, na kterém je náš web postaven. Stačí jen najít požadované informace v dlouhém seznamu dat.

Zjistěte webovou platformu

CMSDETECT

CMSdetect

Detektor CMS – je další slušný systém, který přichází s výkonným detektorem CMS, který slouží k nalezení rámce, CMS nebo jakékoli jiné technologie, kterou web používá. Poskytovaná online webovými nástroji, služba dokáže efektivně rozpoznat více než 100 nejpopulárnějších a nejpoužívanějších CMS. Je zde také možné najít mnoho informací týkajících se webových stránek, statistik a technologií. Tento proces je poměrně snadný a rychlý.

Stačí se dostat ke službě, zadat adresu URL webu, který vás zajímá, a stisknout tlačítko Enter. Během několika sekund se zobrazí podrobné informace o redakčním systému nebo tvůrci webových stránek, který web používá.

CMS Detectoru se nepodařilo rozpoznat systém, na kterém je náš blog postaven, což značně zpochybňuje jeho účinnost a spolehlivost.

Zjistit rámec webových stránek

WAPPALYZER

Wappalyzer

Wappalyzer – je známý nástroj pro více platforem, který může efektivně odhalit použité rámce, technologie a stavitele webových stránek. Tento nástroj dokáže detekovat nejoblíbenější systémy pro správu obsahu, eCommerce engine, nástroje pro webovou analýzu, serverový software a další technologie, které může web zahrnovat.

Chcete-li zjistit CMS a widgety za jakýmkoli webem, měli byste navštívit oficiální web služby, zadat adresu URL webu, který chcete zkontrolovat a spustit proces skenování. Wappalyzer je také k dispozici jako software ke stažení a rozšíření prohlížeče. Je tedy na vás, abyste vybrali nejvhodnější variantu na základě frekvence využívání služby a její účinnosti.

Pokusili jsme se provést analýzu našeho blogu s Wappalyzerem dvakrát. První pokus byl neúspěšný kvůli přetížení systému. Po druhém pokusu Wappalyzer také nerozpoznal motor za naším blogem.

Zjištění technologie webových stránek

RESCAN

Rescan

Rescan – je online služba, která vám pomůže identifikovat rámce, CMS a technologie za jakýmkoli webem, který poskytujete. Celkově lze říci, že systém může skenovat přes 305 milionů webových stránek ve více než 1550 doménách.

Kromě poskytování seznamů nástrojů a technologií, na nichž jsou webové stránky založeny, Rescan navíc provozuje bezplatný nástroj pro analýzu webových stránek, který vám pomůže efektivně zjistit podrobné informace o kontrolovaném webu, jeho statistice, stavu Alexa pozice, IP adrese, webu typy serverů, země původu, informace o kódové stránce a další podrobné parametry. Na základě výsledků našeho testu se společnosti Rescan podařilo identifikovat několik technologií za naším blogem, což je docela slušný faktor.

Zjištění CMS webových stránek

Závěr

Používání online automatických služeb definice webových stránek je nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak zjistit tyto informace pro většinu uživatelů. Metoda se těší oblibě jak u nováčků, tak pro profesionály v oblasti webdesignu.

Je samozřejmé, že přesnost stanovení se u jednotlivých nástrojů liší, ale nic vám nebrání používat 3-4 podobné online služby najednou a porovnat získané výsledky.

2. Analýza kódu HTML webových stránek

Druhou metodou detekce je analýza kódu HTML webové stránky v prohlížeči Google Chrome (kliknutí pravým tlačítkem myši na webové stránce, „Náhled kódu webové stránky“) Ctrl + U). To není docela pohodlné a v mnoha případech to nefunguje dobře. Metoda však stojí za vyzkoušení. Měli byste najít kód mezi značkami «…». Název CMS je zpravidla uveden v metaznačce „generátor“. Mnoho správců smaže tuto značku, aby skrylo tyto cenné informace před roboty, lidmi a viry. Je to jednoduchý způsob, jak zabezpečit web před jakýmkoli klasickým útokem hackerů na platformě.

Ruční detekce CMS

Je také možné rozeznat hlavní parametry nebo charakteristiky CMS podle kódové struktury (to platí pouze pro zkušené uživatele) nebo podle názvu šablony, které můžete vidět ve struktuře složek webu. V režimu náhledu kódu vyberte záložku „Zdroje“ a v katalogu vyhledejte katalog se slovy „Témata“ nebo „Šablona“ v názvu. Dílčí katalog je obecně určen pod názvem použité šablony, kde jsou uloženy všechny jeho soubory. Vyhledejte toto jméno na Googlu a zjistěte seznam CMS použitelných pro aktuální verze designu. Bohužel, může existovat několik variant. Takže mějte na paměti.

3. Sociální inženýrství

Třetí metodou je pouze požádat administrátory nebo vývojáře o CMS nebo tvůrce webových stránek web je založen na. S tímto dotazem se můžete obrátit na vlastníka webových stránek nebo na jakoukoli osobu odpovědnou za návrh webových stránek, a to buď prostřednictvím kontaktního formuláře, nebo prostřednictvím sociálních sítí. No, to nezaručuje, že dostanete odpověď – záleží to na přesnosti a správnosti formulace dotazu, náladě osoby, se kterou komunikujete, a na některých rozumných příčinách, jako je bezpečnost nebo jednoduchá nevědomost těchto informací..

Chvála webu, řekněte, že se vám líbí technologie, které používá, a že jste ochotni vytvořit podobný projekt, ale v jiném výklenku. Zeptejte se na dobu, kterou trvalo na vývoj webových stránek, přejeme úspěch a efektivní propagaci zdroje atd. Jinými slovy, stačí se slušně zeptat na fakta, která vás zajímají, abych netajil majitele nebo správce.

Webové stránky vytvořené webovými studii často obsahují stopy s jejich jmény a odkazy. Je zcela logické, že lidé, kteří je navrhli, jsou si vědomi systémů, na nichž jsou stránky založeny. Je také možné obrátit se na ně přátelsky. Vypadáte jako potenciální klient (zeptejte se na náklady na vývoj webových stránek), což zejména zvyšuje vaše šance na získání požadované odpovědi.

Sečteno a podtrženo

Ať už sledujete jakýkoli cíl při pokusu o detekci CMS webových stránek třetích stran, je to jednodušší a pohodlnější to udělat pomocí jedné ze specializovaných online služeb. Stačí zadat název domény v požadovaném poli a počkat, až systém prohledá web. Pokud web pracuje na ručně napsaném CMS nebo byl hluboce upraven, váš dotaz nebude úspěšný. Někdy se můžete setkat s jednoduchými chybami – není zde 100% možnost získat odpověď zde.

Aby se zvýšila spolehlivost procesu definování rámce, je žádoucí zkontrolovat jej současně s několika systémy. Vyberte ty, které jsme zařadili do příspěvku, nebo do jiných služeb dle vašeho výběru – na tom nezáleží. Všichni pracují docela dobře. Pokud jsou výsledky skenování stejné, můžete si být jisti správností testu. Pokud existují rozdíly, má smysl použít další nástroje a vybrat nejčastější variantu, kterou vygenerují. Zpravidla zde neexistují žádné vážné rozdíly.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map